Valsas pušų pavėsy

Palangos tiltas, 2017-06-05
Peržiūrėta
3011
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Telšių „Pinavija“ ir Palangos „Jūrė“.
Telšių „Pinavija“ ir Palangos „Jūrė“.

Trečiojo amžiaus universiteto „Jūrės“ šokėjai, atsisveikindami su pavasariu ir dalyvaudami šventėje „Myliu Palangą“, kurorto muziejuje surengė senjorams popietę „Valsas pušų pavėsy“. Popietės programa simbolizavo kelionę gyvenimu per laiką ir vietoves, kur kiekvienoje aplankytoje stotelėje žmogaus siela gauna dovanų. Todėl neatsitiktinai pasirinkta ir popietės vieta – Palangos kurorto muziejus, kuris saugo miesto praeitį, kur jaučiama kurorto įkūrėjų grafų Tiškevičių dvasia, kur iki šiol dar ataidi Maironio, Kipro Petrausko, prezidento Aleksandro Stulginskio ir kitų garsių Lietuvos žmonių žingsniai. Kiek čia visko būta! Nors praeitis daug ką jau užklojo, bet įvykių dvasia dar sklando muziejaus salėse. Ir apie visa tai, ir apie muziejaus įkūrimo istoriją susirinkusiems maloniai sutiko papasakoti muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkė Audronė Levickytė.
Šventėje dalyvavo svečiai iš Telšių. Tai moterų šokių kolektyvas „Pinavija“. Šokių pynėje palangiškius keitė telšiškės ir atvirkščiai. Popietę praturtino Sigito Gedos ir Justino Marcinkevičiaus eilės, kurias skaitė „Jūrės“ šokėja Nijolė Kapčienė.
Pasidžiaugę valsais, kadriliais, lietuvių liaudies bei europinių šokių siuitomis, uždainavę ir kartu pašokę „Žemėj Lietuvos“, nepajutome, kaip prabėgo prasmingas laikas iki šiol vadinamoje „Anapilio“ viloje, o dabar kurorto muziejuje.
Tą popietę nuoširdžiai dėkojome Telšių šokėjoms ir jų vadovei Genovaitei Lukauskytei už gražius šokius, muziejaus darbuotojai Audronei Levickytei už svetingą priėmimą, šios šventės iniciatorei „Jūrės“ vadovei Janinai Serapinienei, Palangos švietimo pagalbos tarnybos direktorei Vilmai Želvienei, kuriai visada užtenka laiko, gero žodžio, kantrybės ir dėmesio mūsų kolektyvui, kaip ir visam Trečiojo amžiaus universitetui.
Prie šių padėkos žodžių plojimais prisidėjo ir žiūrovai, kuriuos vos sutalpino salė. O juk tomis dienomis visa Palanga knibždėte knibždėjo nuo įvairių renginių.
Tad drįstame sakyti: „Iki kitų susitikimų kitose stotelėse“.

Ona STONIENĖ
„Jūrės“ šokių kolektyvo seniūnė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gruodžio 19 d. 12.00-16.00 val. Valstybinių miškų urėdijos miškininkai pagrindinėse miestų ir miestelių aikštėse bei didžiųjų prekybos centrų aikštelėse visoje Lietuvoje gražiausioms metų šventėms besiruošiantiems gyventojams dovanos eglių ir pušų šakas.


Palangos šiaurinėje dalyje, visai šalia populiaraus dviračių tako stūkso pušų šešėliuose skendinti kopa, kurią galima vadinti vienu mįslingiausių ir įdomiausių šio kurorto mitologinių bei archeologinių objektų.


Palangoje baigiami statyti „Viešnagės“ poilsio namai, kurių architektūra kaip dėlionės detalės įsiliejo tarp daugiau nei 200 pušų.


Kunigiškių bendruomenė sunerimo, pamačiusi, kaip ties Užkanavės gatve esantis pušynas paruoštas iškirsti. Daug pušų pažymėtos, vadinasi, jų greit turėtų nelikti. Susirūpinusi Užkanavės gatvės gyventoja kreipėsi į redakciją, prašydama, jog būtų paaiškinta, kodėl apskritai taip vyksta. Palangos girininkijos girininkas Stanislovas Jonaitis...


Valsas pušų pavėsy

2017 06 05 | Rubrika: Kultūra

Trečiojo amžiaus universiteto „Jūrės“ šokėjai, atsisveikindami su pavasariu ir dalyvaudami šventėje „Myliu Palangą“, kurorto muziejuje surengė senjorams popietę „Valsas pušų pavėsy“. Popietės programa simbolizavo kelionę gyvenimu per laiką ir vietoves, kur kiekvienoje aplankytoje stotelėje žmogaus siela gauna dovanų. 


Vakar, birželio 30 dieną vyko Tarybos posėdis, kuriame aktualiausi svarstyti klausimai – „Eneos 1006 km“ lenktynės ir niekaip netylančios diskusijos dėl statybų Simpsono gatvėje.



Kretingiškę mulkinęs ir pinigus iš jos apgaule viliojęs 39 metų Rolandas Kvaščevičius nesulaukė teismo malonės.


Paminėta Lietuvos kariuomenės diena

Alfredas PUMPULIS, 2011 11 24 | Rubrika: Miestas

Lapkričio 23-oji – Lietuvos kariuomenės diena. Ji minima nuo 1918 metų, kai buvo paskelbtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktas ir pradėta kurti Lietuvos kariuomenė. Šia proga Palangos šaulių senjorai pagerbė Jono Žemaičio-Vytauto atminimą prie jo paminklo Palangoje.


Edvardo Žibos pasaulis – tarp Anaičių ir Būtingės

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2009 01 31 | Rubrika: Kultūra

Poetas Marcelijus Martinaitis: „...Žymiausia klasika sukurta sunkiais laikais, kada rašto žodis buvo menkai arba visai neatlyginamas, nebent kalėjimu, ir laisvas nuo prisitaikymo“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius