„Teko bendrauti su žmonėmis, kurie pakeitę gyvenimo būdą išsigydė vėžius“

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-04-04
Peržiūrėta
2409
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Teko bendrauti su žmonėmis, kurie pakeitę gyvenimo būdą išsigydė vėžius“

Keisti gyvenimo būdą – itin sunkus uždavinys, kurį įveikti pasiseka tikrai ne visiems. Tačiau kartais priverčia pats gyvenimas, o perkopus svarbiausią laiptelį, nelabai ir besinori grįžti prie ankstesnio gyvenimo būdo. Būtent tokios patirties teko pasisemti ir sveikos gyvensenos propaguotojui Daliui Viršilui. „Mūsų dukrelei reiškėsi nuolatinė alergija, tad pradėjome domėtis, kur problema, paaiškėjo, jog nuo maisto. O kad būtų lengviau vaikui, tai maisto racioną ėmėm reguliuoti visa šeima“, - pasikeitusio gyvenimo priežastį įvardino aktyvus sveikos gyvensenos puoselėtojas.

 

Visa šeima keitė gyvenimo būdą

„Prieš dvejus metus visiškai atsisakiau mėsos“, - ėmė pasakoti vyras, atskleidęs, jog tam įtakos turėjo dukrelės alergija, kurios priežasties ilgai ieškojo net gydytojai. Kaip papasakojo D.Viršilas, po daugelio tyrimų, visgi priežastis išaiškėjo, tai buvo netinkamas maistas. „Tuomet ir supratom, kad kai kurio maisto juk net negalima pavadinti maistu, galima gyventi kur kas sveikiau“, - apibūdino D.Viršilas, sutikęs papasakoti, kaip pasikeitusi mityba pakeitė visą gyvenimą.

Tai, ar buvo sunku keisti gyvenimo būdą, visa šeima šio klausimo nekėlė, tiesiog pats gyvenimas padiktavo teisingo kelio kryptį. „Dabar mūsų mergaitė septynerių metų, lanko mokyklą, žinoma, vaikui visuomet norisi paragauti ir kitokio maisto, kurio apstu aplinkui, tačiau ji yra kaip lakmuso popierėlis, ant odos tuoj išryškėja alergija, tad galime kontroliuoti“, - pasekmes atskleidė D.Viršilas. Pasak jo, mergaitė dabar jau supranta, jog nesveikas maistas, kurį su malonumu šlamščia vaikai, nes išties sunku jam ir atsispirti, kuomet aplinkui pasiūlos gausa, yra šlamštas, dėl kurio vėliau tenka ir kentėti, mat odą niežti.

„Organizmas tiesiog pasveiko, jis nebeserga“, - pasakojo D.Viršilas, atskleidęs, atrodo, lyg ir paprastą taisyklę – maitintis natūraliu maistu, gamtos teikiamu. Pasak jo, dabar jų valgiaraštyje tik sode ir darže užaugintos daržovės ir sunokę vaisiai. „Kretingoje gyvena uošvis, jis labai padeda“, - nusišypsojo pašnekovas.

 

Žmonės dėl baimės nesikeičia

„Žmonės dažnai nekeičia savo gyvenimo dėl baimės, tai ji kiša koją. Paprasčiausiai bijoma, jog gerokai sumažės valgiaraščio sąrašas, tačiau iš tiesų taip nėra, jau vien iš daržovių kiek galima patiekalų prigaminti, per visus metus jų nepavyktų išragauti“, - jau turėdamas nemenkos patirties ja dalijosi D.Viršilas. Pasak jo, žmonės pasirenka įprastą variantą, tiesiog pripranta taip gyventi, todėl nebeįsivaizduoja, jog įmanoma kitaip, tačiau alternatyvų esama, ir kur kas geresnių.

„Pačiam teko bendrauti su žmonėmis, kurie pakeitę gyvenimo būdą išsigydė vėžius, pavyzdžiui, vienas žmogus, kaip gydytojai nustatė turėjo mirti jau 50 metų, tačiau ir iki 80 išgyveno. Tiesos atrodo nerasi, tačiau patyrimas daug atskleidžia“, - dalijosi D.Viršilas.

Pasak sveikos gyvensenos propaguotojo, šiuo metu proporcingai gyvenama prieš gamtą, atvirkščiai nei ji diktuoja.

 

Numetė svorio

„Buvom visiškai atsisakę ir kepinių, tačiau juos retkarčiais galima vartoti“, - pripažino D.Viršilas. Pasak jo, kartais sveika ir papasninkauti, ypač pernelyg papuotavus. Žinoma, sunku suvaldyti ir mažametę dukrą, kurios akys didesnės nei noras, tačiau alergija – jai geriausia drausmintoja.

Kaip papasakojo D.Viršilas, jis pats užaugo su tėvais, kurie visuomet buvo nuomonės, jog sveikuoliškas gyvenimas jokios naudos neatneš, atvirkščiai, tai nieko gero. „Pakeitęs maisto racioną numečiau 30 kilogramų, iki tol sverdavau virš šimto“, - savo laimėjimais pasidžiaugė vyras. Panašios nuomonės, kaip papasakojo arčiau gamtos esantis D.Viršilas, buvo ir jo žmona, kai dar tik mezgėsi draugystė. „Mano uošvis – medžiotojas, tad natūralu, jog jų šaldytuve mėsos niekuomet netrūkdavo, tiek pietums, tiek vakarienei, tiek pusryčiams. Išmokinau savo žmoną apsipirkinėti, juk būna ir ne tik mėsa valgiaraštyje“, - prisiminė savo entuziazmu nesunkiai gebantis užkrėsti Dalius.

 

Be bankų veikiantis žmonių judėjimas

Jo iniciatyva sėkmingai ėmė rutuliotis sveiką gyvenseną skatinančios veiklos. „Pradėjau studijuoti mūsų gyvenimą, mūsų, vergų elgsenas, mūsų pasaulėžiūrą (suformuotą neatsitiktinai) ir pastebėjau, kad mes viską darome atvirkščiai, nei gamtos dėsniai liepia. Taip ir gimė „Ekovalstybės“ idėja. „Ekovalstybės“ esmė – atkurti žmonišką gyvenimą mumyse, mūsų visuomenėje, žmonėse. „Ekovalstybė“ – be sienų, be teisių, be juridikos, be piniginių santykių, be skolų, be bankų veikiantis žmonių judėjimas“, - skelbia jo sukurtos „Ekovalstybės“ įsitikinimai.

Pamažu susibūrę žmonės ėmėsi aktyviai veikti – kiekvieną šeštadienį sportuoti, užsiiminėti joga, masažais, o ir akcija „Nedarom“ įgavo pagreitį, kaip priešprieša visoje Lietuvoje kasmet vykstančiai „Darom“. „Man kartą siūlė šios akcijos kuratorius prisijungti ir kartu daryti, tačiau mano nuomone, jis pasiūlė visus metus šiukšlinti ir vieną dieną skirti susitvarkyti, o aš pasirinkau geriau visus metus nešiukšlinti“, - nusišypsojo aktyvistas.  

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos žydų bendruomenė jau kurį laiką aktyviai pristato šio miesto žydiškojo gyvenimo istorijas savo socialiniuose tinkluose. 


Gyvenimas Lietuvoje po truputį gerėja – remiantis Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) duomenimis, vertinant gyvenimo kokybę atskirose šalies savivaldybėse, nuo 2013-ųjų iki 2021 metų daugelyje jų sparčiausiai augo materialinės gyvenimo sąlygos, gyventojų verslumas ir konkurencingumas.


Prieš trejus metus startavusi sveikos gyvensenos iniciatyva Palangoje, įgavo pagreitį, ji tampa kasmetiniu iššūkiu mokytojams, policijos pareigūnams ir vaikams.


Kasdien kantriai ir nuoširdžiai vedate mūsų jaunąją kartą mokslo bei žinių keliu, mokote nebijoti iššūkių bei sunkumų, neišsigąsti mažų nesėkmių, o – priešingai – su dar didesniu užsidegimu siekti išsikelto tikslo bei ryžtingai ir užtikrintai eiti link savo svajonės. Žinios, moralinės vertybės, kurias diegiate savo mokiniams, meilė bei rūpestis, kuriais kasdien apgaubiate savo auklėtinius, yra...


Jūsų kuriami santykiai visada išlieka žmogiškai šilti ir taurūs, o pagarba ir meilė mamai yra vertybės, kurios visuomet lieka gyvenimo dvasiniu pamatu ir tvirtybės šaltiniu. Tegul mūsų meilė ir dėkingumas sušildo Jūsų širdis, būkite sveikos ir laimingos! Su Jūsų švente! Mindaugas Skritulskas   Lietuvos Respublikos Seimo narys


Gegužės 5 d. yra minima kaip Europos savarankiško gyvenimo diena. Savarankiškas gyvenimas reiškia, kad žmogaus laisvės ir orumas atsiranda tuomet, kai žmogus pats kontroliuoja savo gyvenimą, pats sprendžia, kur ir su kuo gyventi, ko siekti gyvenime, o ne kiti nusprendžia už jį.


Paskutiniais metais vėl pastebimas vis didesnis domėjimasis sveika gyvensena, žmonės tampa sąmoningesni, ieško informacijos, mokosi, šviečiasi, imasi sveikatingumo praktikų. Galima sakyti, sveika gyvensena dalyje visuomenės tampa gera mada. Nevyriausybinių organizacijų iniciatyva Seimas 2013 metus buvo paskelbęs Sveikatingumo metais. Nevyriausybiniame sektoriuje kilusi nauja...


„Tikrai neįsivaizduoju savo gyvenimo be Palangos ir jūros. Bent jau paskutinį dvidešimtmetį – tai tikrai“, – sužinojęs mūsų pokalbio temą patvirtina visų laikų Lietuvos šlagerių karalius maestro Stasys Povilaitis, kitąmet minėsiantis savo penkiasdešimtmetį scenoje. Ir priduria, kad jau nuo kovo mėnesio prasidės jo jubiliejinių koncertų turas po...


Kada imame labiau kreipti dėmesį į savo sveikatą, savo savijautą, į tai, kuo gyvename? Tikriausiai dažnas atsakytų, jog susidūrus su liga, kuomet sunkiai priežastį bei jos gydymo būdą randa net gydytojai. Palangiškė Valerija Jonušaitė papasakojo, jog visapusiškai pakeitė savo gyvenimą sulaukusi 40 metų, kuomet jai operavo įgimtą nesveiką inkstą. Paaiškėjo, jog jai pavyko pasirinkti...


Keisti gyvenimo būdą – itin sunkus uždavinys, kurį įveikti pasiseka tikrai ne visiems. Tačiau kartais priverčia pats gyvenimas, o perkopus svarbiausią laiptelį, nelabai ir besinori grįžti prie ankstesnio gyvenimo būdo. Būtent tokios patirties teko pasisemti ir sveikos gyvensenos propaguotojui Daliui Viršilui. „Mūsų dukrelei reiškėsi nuolatinė alergija, tad pradėjome domėtis, kur problema...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius