TAU senjorų išvyka į Kretingą

Lidija UMBRASIENĖ, 2013-04-18
Peržiūrėta
2160
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šv. Klaros vienuolynas
Šv. Klaros vienuolynas

Balandžio 10-11 dienomis TAU Kraštotyros ir turizmo bei dvasinio tobulėjimo fakultetų senjorai vyko į kaimyninį Kretingos miestą, garsėjantį vienuolynais, turtingu muziejumi, Žiemos sodu. Pirmiausiai apsilankėme pietinėje miesto dalyje iškilusiame uždarame šv. Klaros vienuolyne. Čia sesuo Virginija papasakojo apie šv. Klarą, gyvenusią prieš 800 m. Asyžiuje, supažindino su vienuolyno regula. Klarietės čia įsukūrė 2000 m. Dabar vienuolyne gyvena 9 seserys nuo 35 iki 70 m. Pravažiavę Kretingos centrą, sustojome prie dvaro rūmų. Muziejuje gidė supažindino su Kretingos įkūrimo istorija, miestą ir apylinkes valdžiusiais didikais. Vaikščiodami po sales, domėjomės Tiškevičių šeimos gyvenimu, saugomais 9 sidabrinių monetų lobiais, senoviniais kuršių papuošalais iš kaulo, rago, titnago, gintaro. Muziejaus padalinys – naujai restauruotas dvaro malūnas, kuriame įrengta etnografinė ekspozicija „Saulės ratu“. Kalendorinių švenčių lydimi, keliavome metų laikais. Čia eksponuojami mūsų senolių darbo įrankiai, namų apyvokos reikmenys.
Svarbiausias turistų traukos centras Kretingoje – Žiemos sodas, įkurtas 1875 m. grafo J. Tiškevičiaus. Jame priskaičiuojama 580 rūšių augalų iš dykumų, atogrąžų miškų, subtropikų. Oranžerijos lubas remia fikusas ir araukarija, sienomis karstosi tetrastigma. Baseine tarp vandens lelijų, viksvuolių plaukioja japoniniai karpiai, baliniai vėžliukai. Gražiausiu žiedu išsiskiria kaktusas „Nakties karalienė“. Antrame aukšte klesti atogrąžų augalai. Tarp jų laisvai skraido banguotoji papūgėlė Barbora.
Po pietų pertraukėlės rinkomės Kretingos bažnyčioje – seniausioje Žemaitijoje, statytoje 1617 m. miesto įkūrėjo LDK etmono J. Chodkevičiaus iniciatyva. Jos didžiąjame altoriuje įkomponuota net 21 skulptūra. Su bažnyčios dekoru, Pranciškonų vienuolynu, Kankinių koplyčia mus supažindino brolis Bernardas, pasakojimą paįvairindamas savo kūrybos eilėmis. Kankinių koplyčioje – seniausi Žemaitijos vargonai, pagaminti XVII-XVIIIa ir atvežti iš Gintališkės bažnyčios. Ant sienų paveiksluose – pranciškonai kankiniai, žuvę misijose Europoje ir Afrikoje, su jų nužudymo įrankiais. Rūsyje, po centriniu altoriumi – sarkofagai su Chodkevičių šeimos narių palaikais.
Atsisveikinę su broliu Bernardu senjorai, dvasiškai praturtėję, grįžo į Palangą. Už tokią turiningą ir įdomią išvyką esame dėkingi jos organizatorei Vilmai Varpiotienei.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

LNDM Palangos gintaro muziejuje gegužės 19 dieną, penktadienį, 18 val. atidaroma kartu su Vokietijos gintaro muziejumi parengta paroda „Gintaras iš gelmių“.


Geros žinios: teritorijos Kretingos gatvėje įveiklinimo darbai tęsiasi, metų pabaigoje turėtų prasidėti ir naujos statybos. Tokia žinia penktadienį, balandžio 7 d., pasidalino Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Džiaugiuosi, kad statytojai, kurie įgyvendino naujosios Palangos autobusų stoties ir prekybos centro prie jo projektą, tęsia savo sumanymą imtis teritorijos prie autobusų stoties...


Birželio 10 d., penktadienį, 16 val. Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus (LNDM) Palangos gintaro muziejuje atidaroma garsaus prancūzų menininko Pierreʼo Huygheʼo vieno kūrinio paroda „Atkūrimas“.


Gruodžio 11 d., 13 val., Palangos gintaro muziejuje lankytojams pristatomas naujas Lietuvos kultūros tarybos finansuojamas projektas – interaktyvi videoinstaliacija „Gyvas Tiškevičių šeimos albumas“.


Palangos miestą (balandžio 19-25 d. savaitę pasiekė 666 vakcinos nuo COVID-19 ligos: 366 – Pfizer, 100 – Moderna, 200 – Vaxzevria (AstraZeneca). Anot Palangos mero Šarūno Vaitkaus, iki penktadienio (balandžio 23 d.) buvo panaudotos visos turėtos Pfizer vakcinos.


O koks meras Šarūnas Vaitkus atrodo vyriausiam, bet vienam įžvalgiausių Seimo nariui, Antanui Vinkui, kuris 2016 metų Seimo rinkimuose Palangoje įveikė būtent konservatorių (TS-LKD) atstovą? „Tai – įžvalgus vadovas, gerai žinantis padėtį savo mieste-kurorte, tikras savo „ dvaro“ šeimininkas. Čia jis gimęs, čia užaugęs, ir čia sėkmingai pradėjęs savo...


Buvusiuose Tiškevičių dvaro rūmuose veikiančio Kretingos muziejaus oranžeriją ketinama atnaujinti, pritaikant ją neįgaliesiems, taip pat ir ligoniams iš Palangos reabilitacijos ligoninės. Tam iš kitų metų valstybės biudžeto prašoma beveik 0,5 mln. eurų.


Gegužės pradžioje Palangos gintaro muziejus pakvietė į Klasikos sezono pradžios renginius. Klasikos sezonas prasidėjo dailės ir muzikos valanda rūmų Didžiajame salone, kur buvo atidaryta Petro Balčiaus jubiliejinė paroda „Laiko ženklai“, kitą dieną vyko ir kitų renginių. O praėjusį penktadienį palangiškiai ir miesto svečiai buvo pakviesti į parodą „Spalvos ir...


„Seniai bebuvau važiavusi į Kretingą, bet po patirtos kelionės nelabai ir benorėsiu greit vėl važiuoti“, – nuogąstavo į redakciją užsukusi palangiškė. Moteris papasakojo, jog buvo nustebusi, kaip sumažėjo maršrutų skaičius, tiek važiuojant iš Palangos į Kretingą, tiek priešinga kryptimi. O grįžtant autobusas buvo toks pilnas, jog ir kvėpuoti buvę...


TAU senjorų išvyka į Kretingą

Lidija UMBRASIENĖ, 2013 04 18 | Rubrika: Miestas

Balandžio 10-11 dienomis TAU Kraštotyros ir turizmo bei dvasinio tobulėjimo fakultetų senjorai vyko į kaimyninį Kretingos miestą, garsėjantį vienuolynais, turtingu muziejumi, Žiemos sodu. Pirmiausiai apsilankėme pietinėje miesto dalyje iškilusiame uždarame šv. Klaros vienuolyne. Čia sesuo Virginija papasakojo apie šv. Klarą, gyvenusią prieš 800 m. Asyžiuje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius