Susitikime su valdžia – melas ir „makaronai“
Beveik nešildomoje Senosios gimnazijos salėje įvyko miesto valdžios organizuotas susitikimas su gyventojais. Jo metu aptartos opiausios ir svarbiausios miestelėnams problemos. Konkrečiai kalbėta dėl vandens, šilumos ir daugiabučiams namams teikiamų paslaugų kainų bei išsakyta nuomonė dėl įmonių „Palangos vandenys“, „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ ir UAB „Palangos butų ūkis“ veiklos. Tenka pripažinti, kad susitikimas jokių apčiuopiamų rezultatų nedavė. Palangiškius papiktino tai, kad nei iš vienos įmonės vadovo nesulaukta konkrečių atsakymų. Dauguma komentavo, jog buvo meluojama ir „kabinami makaronai“.
Pasiruošta profesionaliai
Palangiškiai susitikimui su valdžia buvo pasiruošę pakankamai profesionaliai. Savo nuomonę jie išsakė politinių plakatų pagalba, ant kurių puikavosi užrašai: „Krasauską spiriat, spirkit ir Garolį“ bei „Kirstuk, vežk administratorių Valerijų atgal į Klaipėdą“. Valdžiai priekaištauta ir dėl susirinkimo sušaukimo dienos, esą jie visus reikalus susitvarko darbo metu. Išreikštas pageidavimas susitikimus rengti šeštadieniais, nes laisvadienis yra ta diena, kai daugelis miestelėnų nedirba ir gali dalyvauti tokio pobūdžio susitikimuose.
Priekaištai vandens tiekėjui
Pirmajam kalbėti buvo suteiktas žodis UAB „Palangos vandenys“ direktoriui Pranui Madzajui. Jis paaiškino vandens kainodaros subtilybes bei išsakė priežastis, kodėl įmonė dirbo nuostolingai. Gyventojams rūpėjo, kodėl geriamojo vandens kaina Palangoje didžiausia šalyje, kodėl reikia mokėti abonentinį mokestį, kurio nėra kituose šalies miestuose, kodėl tokie didžiuliai bendrovės vadovaujančių darbuotojų atlygiai. Domėtasi, kiek gauta milijonų iš ES struktūrinių fondų. Taip pat ar vandentiekyje dirba įmonės „prielipos“. Direktorius susirinkusiuosius tikino, kad kainos skaičiuotos pagal nustatytą metodiką, kuri patvirtinta Vyriausybės nutarimu. Kalbėdamas apie savo uždarbį, jis teigė, kad alga siekia 3 tūkst. 800 litų, bei patikino, kad bendrovėje nėra pagalbinių įmonių. Beje, į klausimą, kas yra karšto vandens tiekėjas, P.Madzajus pasakė, kad bendrovė tiekia tik geriamąjį vandenį.
„Litesko“ nušluoti su buldozeriu
Po to scenoje pasirodęs UAB „Litesko“ komercijos direktorius Svajūnas Juodka ilgai ir painiai aiškino tiek apie šilumos kainas, tiek apie „gyvatuko“ mokestį, tiek apie karšto vandens tiekėją. Jo absurdiškas sakinys, kad paslauga yra, o tiekėjo nėra, daugelį privertė suglumti. Anot jo, tiek „Palangos vandenys“, tiek „Palangos butų ūkis“ yra pasyvūs ir kratosi šio klausimo sprendimo. Taip pat dėl šilumos kainų didėjimo S.Juodka kaltino dujas tiekiantį „Gazpromą“ ir primygtinai siūlė taupyti šilumą, renovuojant namus. Paradoksaliai nuskambėjo ištarta jo frazė, kad miestelėnai gali tikėti arba ne, bet nenorima konfliktuoti su palangiškiais, nes esą „Rubikonas“ – ne dvasios vargšai. Nors palangiškiai rėmė prie sienos „Litesko“ komercijos direktorių, kad kūrenama biokuru, o kaina mokama už dujas, kad nerenovuojamos šilumos trasos, kad neįdiegiama automatinė šilumos taupymo sistema bei priekaištauta ir dėl investicijų, konkrečių atsakymų nesulaukta. Priminta ir tai, jog „Palangos šiluma“ komercijos direktorius įmonės automobilį naudoja savo reikmėms, tuo didindamas kaštus. Dar kartą garsiai pripažinę, kad kol Palangoje bus „Litesko“, tol teks už šilumą mokėti brangiai, miestelėnai konstatavo, kad „Rubikoną“ reikia nušluoti su buldozeriu.
Butų ūkis – krokodilas
Merui pakvietus UAB „Palangos butų ūkis“ atstovaujantį privačios uostamiesčio įmonės „Vitės valdos“ generalinį direktorių Remigijų Valentinavičių, aistros vėl įsisiūbavo. Direktorius dar bandė paaiškinti, už ką moka palangiškiai, tačiau miestelėnų pyktis dėl šios bendrovės darbo liejosi per kraštus. Pasipylė kaltinimai, kad apskritai prirašinėjami darbai, kad užsiimama klastotėmis. Anot miestiečių, negana to, kad toks didžiulis administravimo mokestis, tačiau už kiekvieną suteiktą paslaugą reikia mokėti.
Vieno Senojo turgaus gatvės daugiabučio gyventojo vaizdžiai išsakyta įmonės adresu nuomonė, kad „Palangos butų ūkis“ – krokodilas, kuriam nebeužtenka gazelės, o reikia bizono“, miestelėnų sutiktas plojimas.
Meras V.Stalmokas bandė nuraminti palangiškius sakydamas, kad galima pakeisti administratorių, tačiau jam priminta, kad pastarasis paskirtas miesto Tarybos sprendimu. Įmonės direktorius R.Valentinavičius, atlaikęs priekaištų laviną, tikino susirinkusiuosius, kad jų norai išgirsti ir nuo Naujųjų metų bus permainų.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Palangos kurorto muziejuje įvyko susitikimas su „Olimpo“ vadovais ir krepšininkais
"Palangos tilto" informacija, 2024 10 02 | Rubrika: Miestas
Jau spalio 3 dieną krepšinio aikštelėse užvirs 7BET-NKL komandų kovos. Palangai atstovaus ir mūsų visų palaikymo lauks Palangos „Olimpas“. Pirmadienį, rugsėjo 30 dieną, Palangos kurorto muziejuje įvyko susitikimas su „Olimpo“ vadovais ir krepšininkais.
Palangos miesto savivaldybės administracija siekia nuolat gerinti teikiamų paslaugų kokybę, todėl Jūsų nuomonė mums labai svarbi.
Siekiant suteikti daugiau ir kokybiškesnių ambulatorinių slaugos paslaugų pacientams namuose, kurorte įgyvendinamas projektas „Mobilios komandos teikiamų paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas Palangos miesto savivaldybėje“.
Keičiasi UAB „Palangos vandenys“ teikiamų paslaugų kainos
2023 12 28 | Rubrika: Miestas
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), įvertinusi UAB „Palangos vandenys“ faktines bei planuojamas būtinąsias sąnaudas, vartotojams, gaunantiems paslaugas butuose, nustatė 2,57 Eur/m3 (be PVM) bazinę geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainą.
Palangos senjorę papiktino „Palangos butų ūkis“ 1
"Palangos tilto" informacija, 2019 08 09 | Rubrika: Skundų dėžutė
Kastyčio gatvėje gyvenanti miesto visuomeninkė Albina Rakauskienė, užėjusi į redakciją, skundėsi, kad pakeitus karšto vandens skaitliuką ir kraną, vanduo buvo toks drumzlinas, kad net užkimšo vonią. Be to, nešyla „gyvatukas.“ Nuėjusi pagalbos į daugiabutį administruojančią įmonę, UAB „Palangos butų ūkis“, senjorė nesulaukė pagalbos.
Ar buvo išsakyta tautos nuomonė? 2
2013 10 22 | Rubrika: Skundų dėžutė
Rinkimuose į Seimą dalyvavo tik apie pusė rinkėjų. Iš jų nemažai balsavo tik rinkimuose. O ir iš dalyvavusiųjų referendume dalis – ir aš – balsavo už Ignalinos atominę elektrinę (AE). Taigi tik maža dalis turinčiųjų teisę balsuoti pasisakė prieš AE. /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table...
UAB „Palangos butų ūkis“ direktorius: „Pradėti pirmieji realūs žingsniai pastatų renovacijos link“
Linas JEGELEVIČIUS, 2011 12 12 | Rubrika: Miestas
Baigiantis metams, juos aptaria ir miesto įmonės bei organizacijos. Kai kurios jų, tokios kaip UAB „Palangos butų ūkis“ – itin svarbios, gerinant miesto gyventojų gyvenimo kokybę, kad visi gyventume patogiau ir maloniau. Apie praeinančius 2011-uosius ir apie tai, ką Butų ūkis žada miestelėnams Naujaisiais, „Palangos tiltas“ susitiko pasikalbėti su UAB...
UAB „Palangos šilumos tinklai“ vadovo ataskaitai nepritarta
Dalia JURGAITYTĖ, 2010 05 12 | Rubrika: Miestas
Kurorto valdžia, apsvarsčiusi ir pritarusi trijų dešimčių Savivaldybės įmonių vadovų ataskaitoms, vienintelei UAB „Palangos šilumos tinklai“ vadovo veiklos ataskaitai nepritarė.
Susitikime su valdžia – melas ir „makaronai“
Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 04 | Rubrika: Miestas
Beveik nešildomoje Senosios gimnazijos salėje įvyko miesto valdžios organizuotas susitikimas su gyventojais. Jo metu aptartos opiausios ir svarbiausios miestelėnams problemos. Konkrečiai kalbėta dėl vandens, šilumos ir daugiabučiams namams teikiamų paslaugų kainų bei išsakyta nuomonė dėl įmonių „Palangos vandenys“, „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ ir UAB „Palangos butų ūkis“...
„Litesko“ pranešimai papiktino palangiškius
Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 20 | Rubrika: Miestas
Prieš pusantro mėnesio pasibaigęs brangiausias šildymo sezonas, regis, palangiškiams suteikė atokvėpį. Deja, neilgam. Praėjusią savaitę daugiabučiuose gyvenančius miestelėnus pasiekė šilumos tiekėjo UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ pranešimai apie būtinybę pasirašyti naujas pirkimo-pardavimo sutartis dėl karšto vandens tiekimo. Eneregetikos ministerija susirūpino tokiais...