Stendinė paroda ant jūros tilto "Palangos gintaro muziejui - 60"

Palangos tiltas, 2023-03-20
Peržiūrėta
1423
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Stendinė paroda ant jūros tilto "Palangos gintaro muziejui - 60"

Balandžio 3 d., pirmadienį, 15 val. ant jūros tilto atidaroma Palangos gintaro muziejus  parengta stendinė paroda.

1963 metais Palangos Tiškevičių rūmuose įkurtas Gintaro muziejus švenčia 60 metų sukaktį. Palangos miesto savivaldybės finansuota stendinė paroda balandžio 3 dieną pradeda jubiliejinių metų renginių ciklą. Lauko stendai stovės ant jūros tilto turėklų, o vaizdai ir trumpi tekstai lietuvių bei anglų kalbomis, aktualizuojantys grafų Tiškevičių paveldą ir susiejantys jį su įvairiapusiška šios kultūros institucijos veikla, atskleis Palangos gintaro muziejaus kismą per visą muziejaus gyvavimo laikotarpį. 

Pirmąją nuolatinę ekspoziciją 1963 m. sukūrė tuometis Lietuvos dailės muziejaus direktorius Pranas Gudynas kartu su pavaduotoju Romualdu Budriu, moksliniu bendradarbiu Stasiu Pinkumi, dailininku restauratoriumi Juozu Petruliu ir architektu Juliumi Masalskiu. Ekspozicija, kurią sudarė skyriai „Gintaro istorija“ ir „Lietuva ir gintaras“, užėmė 96 kv. m plotą, joje buvo rodomi 478 eksponatai.

Per 60 metų muziejus išaugo į svarbią daugiafunkcinę kultūros instituciją, kuri nuo savo gyvavimo pradžios sulaukė daugiau nei 9,5 mln. lankytojų, o rinkiniuose sukaupė virš 30 tūkst. eksponatų. Eksponuojama daugiau nei 5 tūkst. objektų. Unikalūs gintaro gabalai vertinami ne tik dėl įspūdingo jų dydžio (pats didžiausias – vadinamasis „Saulės akmuo“ – sveria 3 524 g), bet ir dėl formų, spalvų niuansų, gintaro paviršiuje esančių atspaudų. Visa tai – neįkainojama mokslinė medžiaga, liudijanti apie gintaro susidarymo metu Žemėje vyravusias klimato sąlygas, florą ir fauną. Inkliuzų kolekcija – viena iš didžiausių ir moksliniu požiūriu vertingiausių pasaulyje (iš viso apie 15 tūkstančių objektų). Vitrinose pristatomi patys įdomiausi gintaro inkliuzų pavyzdžiai, tarp jų ir vienas rečiausių pasaulyje eksponatų – driežas (lot. lacertidae). Unikalūs archeologinio rinkinio eksponatai atspindi Baltijos jūros pakrantėse gyvenusių žmonių pasaulėžiūrą ir gintaro panaudojimą nuo seniausių laikų. Muziejaus vertybės liudija ir apie XVI–XVII a. gintaro apdirbėjų meistriškumą, supažindina su XIXa. pab.- XXa. pr. Palangos gintaro dirbtuvių gaminiais Pristatoma ir XIX a. pab. gintaro apdirbimui naudota įranga. Daug vietos skirta XX a. II p. gintaro meistrų bei profesionalių dailininkų kūrybai. Pateikiama visa gintaro papuošalų paletė – nuo serijinių XX a. 6–8 dešimtmečio dirbinių iki žinomų autorių XX a. pab.–XXI a. pr. sukurtų autorinių darbų. Ekspoziciją pagyvina interaktyvūs elementai.

Parodą lydi ekskursinė-edukacinė programa, orientuota į įvairias amžiaus grupes, ypač akcentuojant veiklas neįgaliesiems.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio 3 d., pirmadienį, 15 val. ant jūros tilto atidaroma Palangos gintaro muziejus  parengta stendinė paroda.


Palangos miesto laikraštis "Palangos tiltas" gruodžio 30 d., trečiadienį, išleido 20 puslapių EXTRA "Palangos tilto" numerį. Nors laikraštis paprastai išeina penktadieniais, redakcijos kolektyvas įsitikinęs, kad šiuo nelengvu laikotarpiu palikti nemažai palangiškių - juolab per didžiausias metų šventes - be laikraščio...


Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


VMI reagavo į "Palangos tilto" žinutę ir išplatino tokį Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorės Laimutės Mačernienės pareiškimą.


Šią savaitę netilo "Palangos tilto" telefonas: Valstybinė mokesčių inspekcija, pakvietusi po "kovido" mokesčių mokėtojus apsilankyti vietos VMI padaliniuose ir pasirūpinti gyventojų pajamų mokesčiu ir kitomis mokestinėmis prievolėmis, sukėlė palangiškių pasipiktinimo bangą.


Nuo 2020 m. birželio 3 d. Palangos kurorto muziejuje pradedama eksponuoti grafikės, kūrybinės grupės "Mostas" narės, Palangos miesto Garbės pilietės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės paroda "Kalbuosi su žeme".


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


Ar jums norisi išsakyti (galima ir anonimiškai), kas užėjo ant liežuvio galo ar išlieti širdį? "Palangos tilto" redaktorius Linas Jegelevičius laukia jūsų skambučių "Palangos tilto" telefonu 8 460 40004 kiekvieną dieną nuo 10 iki 12 valandos. Jums pageidaujant, jūsų skambučio turinį paviešinsime "Palangos tilte" ir...


Prieš Naujuosius metus visi pajūrio savivaldybių gyventojai, Palangos, Klaipėdos ir Neringos svečiai sulaukė puikios dovanos - nemokamo žurnalo "Lietuvos pajūris" naujausio numerio. Išleistas 8 000 egzempliorių tiražu, tokios apimties (beveik šimto puslapių) nemokamas žurnalas, gimęs kaip Palangos laikraščio "Palangos tiltas" priedas, yra...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius