Širdies reabilitacija reabilitacijos centre – kada to reikia

Palangos tiltas, 2024-12-09
Peržiūrėta
561
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Širdies reabilitacija reabilitacijos centre – kada to reikia

Širdies sveikata yra vienas iš pagrindinių geros gyvenimo kokybės veiksnių. Po sunkių širdies ligų, tokių kaip infarktas, ar sudėtingų operacijų pacientams dažnai prireikia specializuotos priežiūros, kad jų organizmas atsigautų, o gyvenimo ritmas sugrįžtų į įprastas vėžes. Tokiais atvejais kardiologai dažnai rekomenduoja širdies reabilitaciją – kompleksinį procesą, vykstantį reabilitacijos centruose, kuris padeda pacientams ne tik atkurti fizines jėgas, bet ir pagerinti psichologinę savijautą bei sumažinti ligos pasikartojimo riziką.

Kokiais atvejais reikalinga širdies reabilitacija?

Širdies reabilitacija reikalinga įvairiose situacijose, kai pacientui diagnozuojamos rimtos širdies problemos arba atliktos operacijos. Kardiologas gali rekomenduoti reabilitacijos programą šiais atvejais:

Po miokardo infarkto. Tai vienas dažniausių atvejų, kai pacientui reikia reabilitacijos. Po infarkto širdis dažnai būna nusilpusi, todėl svarbu ne tik atkurti jos funkciją, bet ir išmokti valdyti rizikos veiksnius, tokius kaip stresas ar netinkama mityba.Po širdies operacijų. Po širdies vožtuvų protezavimo, arterijų apėjimo operacijos ar kitų invazinių procedūrų pacientams dažnai rekomenduojama reabilitacija. Ji padeda ne tik sustiprinti organizmą, bet ir tinkamai pasirūpinti operacijos pasekmėmis.Sergant lėtinėmis širdies ligomis. Pacientai, sergantys širdies nepakankamumu, dažnai jaučia nuolatinį nuovargį, dusulį ar kitus simptomus, kurie trukdo pilnavertiškai gyventi. Reabilitacija padeda pagerinti širdies veiklą ir valdyti simptomus.Po stentavimo ar angioplastikos. Net ir nesudėtingos intervencijos gali reikalauti papildomos priežiūros, siekiant sustiprinti kraujotakos sistemą.

Kardiologas – pagrindinis širdies sveikatos konsultantas

Prieš pradedant reabilitaciją, svarbu gauti kardiologo įvertinimą. Kardiologas ne tik nustato paciento būklę, bet ir sprendžia, kokio tipo reabilitacija būtų veiksmingiausia. Pavyzdžiui, jei pacientas gyvena Kaune ar jo apylinkėse, dažnai kardiologas Kaune gali pasiūlyti artimiausią reabilitacijos centrą, kuris specializuojasi širdies ligų gydyme.

Kardiologas taip pat sudaro planą, atsižvelgdamas į paciento būklę, gretutines ligas ir fizinį pasirengimą. Tai itin svarbu, nes netinkamai parinktos pratybos ar procedūros gali sukelti neigiamų pasekmių.

Reabilitacijos centre vykstančios programos

Reabilitacijos centras siūlo kompleksines paslaugas, kurios apima fizinę terapiją, medicininę priežiūrą ir psichologinę pagalbą. Pagrindiniai reabilitacijos programų komponentai:

Kineziterapija. Specialiai parengtos mankštos padeda stiprinti širdį, gerinti kraujotaką ir didinti organizmo ištvermę. Programos dažniausiai sudaromos individualiai, atsižvelgiant į paciento galimybes.Rizikos veiksnių valdymas. Reabilitacijos metu pacientai mokosi atpažinti ir valdyti širdies ligų rizikos veiksnius, tokius kaip aukštas kraujospūdis, nutukimas ar rūkymas.Psichologinė pagalba. Po širdies ligų pacientai dažnai jaučia nerimą ar depresiją. Psichologai padeda susidoroti su emociniais iššūkiais ir skatina pozityvų požiūrį.Mitybos rekomendacijos. Tinkama mityba yra svarbi širdies sveikatos dalis. Dietologai padeda sudaryti subalansuotą valgiaraštį, kuris palaiko sveiką širdies veiklą.

Kaip atpažinti, kad jums gali reikėti reabilitacijos?

Kai kurie pacientai delsia kreiptis į gydytoją, nors jaučia, kad jų sveikata nėra ideali. Štai keli požymiai, rodantys, kad jums gali prireikti širdies reabilitacijos:

Nuolatinis nuovargis, dusulys net ir po nedidelių pastangų.Krūtinės skausmai ar diskomfortas.Sumažėjusi ištvermė atliekant kasdienius darbus.Stiprėjantis nerimas ar emocinis išsekimas po širdies problemų diagnozės.

Jei atpažįstate bent kelis šiuos simptomus, verta pasikonsultuoti su kardiologu. Jis įvertins jūsų būklę ir, jei reikia, rekomenduos reabilitacijos programą.

Kodėl svarbu neignoruoti reabilitacijos?

Širdies reabilitacija nėra tik papildoma gydymo dalis – tai būtinas etapas, kuris padeda sumažinti ligos pasikartojimo riziką ir gerina paciento gyvenimo kokybę. Be to, reabilitacija moko pacientus aktyviai dalyvauti savo sveikatos priežiūroje. Tinkamai pritaikytos pratybos ir gyvenimo būdo pokyčiai gali turėti ilgalaikį poveikį, leidžiantį jaustis geriau ir gyventi pilnavertį gyvenimą.

Reabilitacijos centro ir kardiologo bendradarbiavimas yra esminis sėkmingo sveikimo elementas. Pasirinkę tinkamą centrą ir vadovaudamiesi specialisto rekomendacijomis, pacientai gali greičiau atsigauti ir vėl džiaugtis gera sveikata.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Širdies sveikata yra vienas iš pagrindinių geros gyvenimo kokybės veiksnių. Po sunkių širdies ligų, tokių kaip infarktas, ar sudėtingų operacijų pacientams dažnai prireikia specializuotos priežiūros, kad jų organizmas atsigautų, o gyvenimo ritmas sugrįžtų į įprastas vėžes.


Ar matote savo širdies problemų požymių? O gal norėtumėte susipažinti su atsargumo priemonėmis, kurios padės ilgai išsaugoti širdies sveikatą? Abiem atvejais pravartu susipažinti su šiuo straipsniu.


Tiek steigiant naują įmonę, tiek ją įkūrus ir puoselėjant verslą nuolat kyla aibė klausimų ir neaiškumų. Įmonių tarpe itin dažnai pasitaiko abejonė, ar verta tapti PVM mokėtoja. 


Ne paslaptis, kad visi turime rūpintis savo dantimis. Na, o, kad užtikrintume tinkamą jų priežiūrą, turime rinktis ir tam tikras procedūras. Viena jų yra ir estetinis plombavimas. 


Vilija Butkuvienė, Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ redaktorė, Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos valdybos pirmininkė kartu su savo vyru Vytautu – jos didžiausiu gyvenimo ramsčiu ir paguoda – gargždiškiai iki kaulų smegenų. 


Palydint ukrainiečių karius po reabilitacijos poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“ ir besiklausant jų patirtų pasakojimų apie sužalojimus, gomuryje, regis, akimirkai užstrigo kažkoks gumulas: „Smegenų kontūzija. Plėštinė žaizda. Šautinė žaizda kepenyse. Nugaros trauma. Akies sužeidimas. Apkurtimas, komplikacijos,“ – girdėjau. Visiems devyniems vyrams – nuo 22 iki 38 metų.


Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ gydytoja Vidmantė Vilkė atskleidžia, kas gali sukelti širdies permušimus bei paaiškina, ko reikėtų imtis, kai taip nutinka. 


Šių metų liepos 7 d., 12:00 val., bus atidarytas pirmasis sensorinis sodas Palangoje. Sensorinis sodas bus atidaromas VšĮ LR VRM Poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“, Žvejų g. 1, Palanga.


Praėjusį sekmadienį, apie 17 val. pranešta, jog Palangoje, Vanagupės gatvėje esančiame reabilitacijos centre gyventojas valgykloje triukšmauja, stumdo stalus. Atvykus pareigūnams, agresyviai nusiteikęs 39-erių vyras jį sulaikant aktyviais veiksmais pasipriešino policininkams, buvo panaudota speciali priemonė „Taser“. Asmuo sulaikytas ir perdavus medikams...


Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai gauna nemažai gyventojų klausimų dėl galimybės tiesiogiai konsultuotis pas gydytojus specialistus. VLK pranešime spaudai primena, kad daugeliu atvejų reikia kreiptis į šeimos gydytoją, tačiau kai kada apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu turi galimybę pas gydytoją specialistą patekti ir be...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius