Serijinis telefoninis sukčius (-iai) Palangos policijai rodo buratino nosį

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-06-05
Peržiūrėta
1894
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Deja, kol kas telefoniniai sukčiai Palangoje prieš vietos policiją laimi. Kaip informavo "Palangos tiltą" Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Andromeda Grauslienė, policijai kol kas nepavyko sučiupti pernai ir šiemet kurorte siautusių sukčių. 

"Deja, neturime džiugių žinių dėl to. Kai bus, būtinai jus informuosime,"- sakė A. Grauslienė.

Šių metų pradžioje išplatinus galimo telefoninio sukčiaus fotorobotą,  buvo nemažai pranešimų, tačiau vertingos informacijos nebuvo sulaukta. 

Palangos tilto“ duomenimis, praėjusiais metais telefonii sukčiai iš šešių palangiškių aukų išviliojo beveik 45 tūkstančių eurų. Redakcijos duomenimis, jau trys telefoninio sukčiavimo atvejai užfiksuoti šiais metais.

Vasario 20 d., prisistatęs policijos pareigūnu, sukčius iš 87 metų palangiškės išviliojo 7 tūkstančius eurų. Pranešama, kad nusikaltimas įvyko vasario 18 d., apie 13.39 val., Sodų gatvėje. Į moters namus atėjęs nepažįstamasis prisistatė pareigūnu. Policija pradėjo tyrimą dėl sukčiavimo. Tai jau ne pirmas kartas, kai nusikaltėlis, išviliodamas pinigus, Palangoje apsimeta policijos pareigūnu. Deja, kurorto pareigūnams sučiupti sukčiaus (ar sukčių) iki šiol nepavyko.
Kaip informavo „Palangos tiltą“ Informatikos ir ryšių departamentas, pernai Palangoje buvo iškelti 24 ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo ( 6 iš jų – dėl telefoninių sukčių), pernai tokių tyrimų buvo 16.

Priminsime, kad pernai, sausio 29 d., Palangos gyventoja neteko 22 100 eurų. Jai į laidinį telefoną paskambino vyriškis, kuris prisistatė Klaipėdos policijos kriminalinių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininku ir pranešė, kad moteris gavo pensiją netikrais eurais ir reikia juos paimti patikrinti. Dar tebekalbant telefonu, atėjusiam tariamam pareigūnui moteris padavė savo santaupas. Tą pačią savaitę tokiu pat būdu iš kitos palangiškės sukčiai išviliojo 700 eurų.
Pernai, rugsėjo 17 d. sukčiai skaudžiai aplink pirštą apvyniojo Palangoje gyvenančią 89-erių moterį. Finansinių nusikaltimų tyrimų pareigūnu prisistatęs telefonu vyras moteriškei pasakė, kad jos namuose laikomi pinigai yra suklastoti. Jam užsukus į senolės namus, moteris jam atidavė net 15 000 eurų.

Praėjusių metų spalio 8 d. Palangoje į sukčių paspęstas pinkles įkliuvo 76-erių metų moteris. Moteris į Palangos pareigūnus kreipėsi pranešdama, kad jai į laidinį namų telefoną paskambino Palangos butų ūkio darbuotoju prisistatęs vyras. Jis paaiškino, kad iškilo problemų su atsiskaitymais, dėl to jis neva sujungs pareiškėją su policijos pareigūnu. Tariamas pareigūnas sakė, kad neva sulaikyti asmenys, kurie į bankomatus dėjo padirbtus pinigus, kuriuos pareiškėja esą pasiėmusi. Vėliau pas nukentėjusiąją atėjusiam vyrui moteris atidavė 1600 eurų.

Lygiai tokiu pat būdu pernai, spalio 30 d., sukčius veikė ir paskambinęs palangiškei Gražinai Vaišienei. Pakliuvusi į sukčių žabangas, energinga visuomeninkė dabar negali patikėti, kad taip lengvai užkibo už jų kabliuko ir prarado 1600 eurų. „Sukčiai buvo viską puikiai surežisavę. Viskas atrodė labai tikra,“ – ji sakė „Palangos tiltui.“
Ji iki šiol labai gerai atsimena pas ją atvykusį „policininką“ ir yra įsitikinusi, kad jį nesunkiai atpažintų vėl sutikusi.
„Jis vilkėjo gelsvą liemenę. Jos piešinys buvo panašus į policininkų uniformos liemenę, tačiau užrašo „policija“ nepastebėjau. Gan aukštas, net sakyčiau, kad simpatiškas, apie 180 centimetrų ūgio, gal truputį aukštesnis, šviesesnių akių bei trumpų plaukų, kurie, man pasirodė, linkę galuose garbanotis, kakta – aukštoka, apie 30-33 metų amžiaus. Jokių tatuiruočių ar išskirtinių ženklų nepastebėjau,“ – „Palangos tiltui“ pasakojo telefoninių sukčių auka.

Palangos pareigūnai dar kartą atkreipia gyventojų dėmesį į būtinybę išlikti budriems ir saugoti savo pinigus nuo galimų sukčių.
„Policija sulaukia ir pranešimų apie piliečių gaunamas SMS žinutes, dėl neva vykdomų banko programų atnaujinimo – žmonių prašoma prisijungti sekant nuorodomis ir suvesti kodus, na o vėliau aptinkama, jog nuskaičiuotos įvairios pinigų sumos,“ – sakė Andromeda Grauslienė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja


Sulaukę įtartino skambučio atsiminkite:

1. Pareigūnai jokių pinigų patikrinimų namuose ar banko sąskaitose neatlieka ir šių veiksmų atlikimo nederina telefonu.
2. Neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų, atsisakykite paklusti jo komandoms.
3. Drąsiai nutraukite įtartiną pokalbį telefonu.
4. Neperduokite pinigų ir neperveskite pinigų į nurodytas banko sąskaitas.
5. Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus, ypač būdami vieni namuose.
6. Pasirūpinkite savo artimaisiais. Kalbėkite su savo vaikais, tėvais, seneliais ar senyvo amžiaus vienišais kaimynais. Paaiškinkite jiems, kokių turi imtis veiksmų, kai skambina ar į duris beldžiasi nepažįstamas asmuo.
7. Būkite budrūs ir nepasiduokite apgaulei. Jei kyla įtarimų – nedelsdami

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Iš jūros ištrauktas girtas poilsiautojas savaip padėkojo gelbėtojui – krante jam taip trenkė, kad sulaužė nosį.


Politiko Petro Gražulio dukterį auginanti palangiškė Birutė Navickaitė įdavė mergaitės tėvą policijai. Anot moters, Seimo narys trimetę savo automobilyje vežioja nepritaikęs tokio ūgio ir svorio vaikams būtinos kėdutės, rašo delfi.lt 


Antradienį, rugpjūčio 17 d., Palangos policijai pranešta apie elektrinių paspirtukų vagystę iš užrakinto autobuso ir internetinio sukčiavimo atvejį.


Ar mažamečiai berniukai, kurie vasario pradžioje iš miesto senjorės kurorto centre, kaip teigiama nukentėjusios pareiškime policijai, išplėšė iš rankų rankinę ir nurūko, liks nesučiupti? Kaip informavo „Palangos tiltą“ Donatas Mockaitis, laikinai einantis Palangos miesto policijos komisariato viršininko pareigas, ikiteisminis tyrimas pagal...


Deja, kol kas telefoniniai sukčiai Palangoje prieš vietos policiją laimi. Kaip informavo "Palangos tiltą" Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Andromeda Grauslienė, policijai kol kas nepavyko sučiupti pernai ir šiemet kurorte siautusių sukčių.


Lietuvai priklausančioje Baltijos jūros teritorijoje galima įrengti apie 3,35 gigavato (GW) vėjo turbinų, o geriausios vietos vėjo parkų vystymui – 30 km nuo kranto ties Šventąja, netoli sienos su Latvija, rodo Energetikos ministerijos užsakymu atlikta mokslininkų studija.  


Su šilto oro banga į Palangą pliūpteli ir daugiau kurorto svečių, kurie ne tik naudojasi vietos viešbučių ir privataus sektoriaus apgyvendinimo paslaugomis, vietos infrastruktūra, bet taip pat ir žvalgosi čia įsigyti nekilnojamojo turto (NT). Kokios NT tendencijos Palangoje laukiant vasaros sezono? Į ką verta atkreipti dėmesį ieškant ir perkant būstą? „Palangos...


Susumavus aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam“ pirmojo šių mokslo metų pusmečio rezultatus, vienas iš prizų, kuriuos įsteigė bendrovė „Atliekų rūšiavimo centras“, atiteko Palangos savivaldybės Šventosios vaikų lopšeliui-darželiui „Sigutė“. Į projektą vaikučius ir jų tėvelius įtraukusios ugdymo įstaigos direktorės pavaduotoja Aušra Tamošauskienė džiaugiasi, kad už gautą prizą – 200 Lt...


Šventoji žada nušluostyti nosį Palangai

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 05 03 | Rubrika: Miestas

Artėjančiam vasaros sezono atidarymui intensyviai besirengianti Palanga sulaukė rimtų konkurentų. Savaitę vėliau nei Palangoje, gegužės 18-20 dienomis, Šventojoje vyksintis vasaros sezono atidarymo savaitgalis, šalia Kuršių kaimo, pažers netikėtų staigmenų šventojiškiams ir miesto svečiams.


Be baimės susilaužyti nosį

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 09 27 | Rubrika: Kultūra

Moksleiviams suteikiamos visos galimybės rasti sau tinkamą veiklą, kurioje galėtų atskleisti tikrąjį save. Tarp pasirenkamų sporto šakų ypač vaikinų yra mėgstamas boksas. Entuziastingo bokso klubo „Gintarinis ringas“ prezidento ir trenerio Sauliaus Simės teigimu, norinčių lankyti bokso treniruotes yra daug, tačiau ne visi ištveria krūvį, o kiti tiesiog per mažai savim pasitiki. Tačiau tai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius