Ruduo išvijo minias, bet ištikimiausi Palangos bičiuliai – dar čia

Kotryna REKAŠIŪTĖ, 2015-09-03
Peržiūrėta
2212
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ruduo išvijo minias, bet ištikimiausi Palangos bičiuliai – dar čia

J. Basanavičiaus gatvės grindiniu žygiuoja ruduo – rugsėjo pirmoji savaitė. Miesto šerdyje rudens vėsa besimėgaujančių žmonių – vos vienas kitas, aplink kavines besibūriuojančio jaunimo išvis nematyti, o ką jau ir kalbėti apie maudynių mėgėjus. Ruduo į Palangą pūstelėjo šaltesnį vėjo gūsį, drauge nupūsdamas ir Palangos miesto svečius, bet ištikimiausi Palangos bičiuliai – vis dar čia.

Ištikimybė rudenėjančiai Palangai
Iš Šiaulių atvykusi poilsiautoja Vida – rudeniškos Palangos mylėtoja: „Esu prisiekusi rugsėjo mėnesio poilsiautoja. Jau daugybę metų važiuoju tik į Palangą. Visuomet čia stengiuosi atvažiuoti, tačiau dėl pakilusių kainų kasmet darosi vis sunkiau atvykti. Litai pervadinti eurais, tačiau skaičius likęs toks pat. Didelę simpatiją jaučiu rudenėjančiai Palangai – tokią aš ją myliu labiausiai. Nemėgstu tuštybės, vasarinio šurmulio – tai mane tiesiog slegia. Dabar, kai toks metų laikas, aš kvėpuoju, jaučiuosi laisva, aplink mažai žmonių, viskas labai ramu“.
Pasiteiravus Vidos, kodėl ji renkasi Palangą, moteris atviravo, jog tai tapo savotišku įpročiu. Poilsiautoja teigė, jog vienas iš svarbių kriterijų, kodėl ji renkasi Palangą, o ne Šventąją, yra komfortas: „Palangoje yra daugiau civilizacijos nei Šventojoje, dėl to mieliau važiuoju į šį kurortą. Juodkrantėje ganėtinai brangoka, o man, kaip vienišam žmogui, patogiau sėsti į traukinį ir atvažiuoti į Palangą – į Juodkrantę galima nuvykti pasižvalgyti, o poilsiauti aš mėgstu čia. Mane itin slegia vasarinis triukšmas ir šurmulys, to aš nemėgstu ir vadinu tai tuštybės muge. Palangą myliu, tad būdama net ir statistine vidutine pensininke, taip kasmet susikaupiu ir atvykstu čia, tačiau jei kainos ir toliau tokiu sparčiu žingsniu šuoliuos – bus sudėtingiau“.

Rudens maudynės – ne tik sveikata, bet ir savotiškas ritualas
Aprėpus platų Baltijos jūros horizontą žvelgiant nuo Palangos tilto, nesunku įsitikinti, jog besimaudančiųjų taip ir nespėjus per šią vasarą tinkamai įšilusioje jūroje – beveik nematyti. Pašnekovė Vida tikino, jog jai maudynės – ne tik sveikata ir grūdinimasis, bet tartum savotiškas ritualas, mat be to poilsiautoja jau neįsivaizduoja nė vienos savo atostogų dienos. „Jūroje maudausi kiekvieną rytą, tai netgi tapo man ritualu. Vanduo – nešaltas, žmonių – nedaug, tik moterų paplūdimyje galima visuomet išvysti šių maudynių entuziasčių. Rudens metu reikia maudytis išsirengus visiškai nuogai, tuomet svarbu gerai išsitrinti, apsišluostyti ir šiltai apsirengti. To laikydamasi aš dar nė karto nesirgau. Tai – ritualas, kuris man yra būtinas”, – tikino Vida. Jai antrino ir Irena iš Vilniaus, teigusi, jog dar nuo senų laikų mėgstanti šį kurortą ir jaučianti tarytum kažkokią trauką būtent šiam miestui: „Jaunystės laikais mes kiekvienais metais važiuodavom prie jūros į Palangą. Palanga ir jūra mane traukia – būtinai maudysiuosi ir šiandien! Nors jau esu įkopusi į aštuntą dešimtį, tačiau šaltas vanduo manęs nė kiek nebaido. Priešingai: aš labai mėgstu tą stresą – iš pradžių šalta, o paskui – labai gera ir malonu”.

Stebina pakilusios kainos
Nepabūgę vėjo ir lietaus, ant tilto sutikti pensininkai Vladas ir Zita teigė, jog rudeniškiems pasivaikščiojimams netrukdo ir lietus – svarbu tinkamai apsirengti. Kalbintas ponas Vladas svarstė, kodėl taip pakilusios maisto kainos. Anot vyriškio, euras gerokai pabrangino kai kurių maisto produktų kainas.
Tokios pačios nuomonės dėl smarkiai pakilusių kainų buvo ir Virgina iš Rokiškio. Moteris teigė, jog šiuo metu dirba Vokietijoje, tad vienodas valiutos įvedimas yra gerai, tačiau stebina tos pačios kainos: „Šiaip tai Palangoje gana brangu. Tiek Vokietijoje, tiek Palangoje alaus kaina labai panaši, bet nederėtų pamiršti, jog ten standartai tai visai kiti“.

Palangoje – tarsi „Sodybų tuštėjimo metas”
Praėjus bene visų laukiamiausiam metų laikui – vasarai, nenuostabu, jog priprasti prie ramybės ganėtinai sunku. Gatvės ištuštėjusios, kavinėse lankytojų mažai, o ir vasarinio šurmulio nebegirdėti. Natūralu, pasibaigus linksmybėms, metas rudens rimtumui. Alės iš Palangos teigimu, itin juntamas poilsiautojų sumažėjimas: „Jaučiasi, kad Palanga yra ištuštėjusi. Rugsėjo 1-2 dienomis dar buvo juntamas šioks toks žmonių pagausėjimas, tačiau vakar ir šiandien – tuščia“.

Močiučių kurortas
Lėtai vaikštinėjant J. Basanavičiaus gatve, galima įsitikinti ne tik gerokai sumažėjusiu žmonių skaičiumi, tačiau ir jaunimo stygiumi. To priežastys gali būti įvairios – moksleiviai kaip ir kasmet vėl trina mokyklos suolus, studentai išvažinėję po didmiesčius ir mėgaujasi ne tik studijavimu, bet ir studentavimu. Tad nenuostabu, jog tądien sutikti pašnekovai buvo vidutinio ir garbingo amžiaus žmonės. Pasiteiravus apie jaunimą, minėtoji Alė tikino, jog dabar Palangoje jaunimo beveik nėra. Visi išvažinėję, išvykę, retai kada pamatysi jauną žmogų. „Trumpai tariant, šiuo metų laiku mūsų kurortas – tikra močiučių Palanga!” – juokavo pašnekovė. Panašios nuomonės ir kretingiškė Zita, tikinusi, jog ištuštėjimas itin juntamas: „Dabar liko vien pensininkai, tokie patys kaip ir mes”.

Džiugina gražėjantis miestas
Visi kalbinti pašnekovai beveik vieningai tikino, jog Palanga – išgražėjęs ir tvarkingas miestas. Tokios pat nuomonės buvo sutiktosios Zina iš Kauno ir Lena iš Biržų.
„Palanga išties labai išgražėjusi. Ketvirti metai iš eilės čia atvažiuoju ir lieku labai patenkinta. Džiugu, jog miestas tvarkosi ir gražėja. Nepalyginsi to, kas buvo prieš ketverius metus ir dabar. Visur švaru, gražiai sutvarkyta aplinka. Nors ir lyja, yra kur pavaikščioti, paganyti akis. Vakar lankėmės Tiškevičiaus dvare, muziejuje”, – tikino Zina. Panašiai savo draugei antrino ir Lena, teigdama, jog miestas išties gražiai sutvarkytas ir smagu kaskart atvykus pasigrožėti ne tik kerinčiais Baltijos bangų mūšos nuskalautais krantais, bet ir puikiai sutvarkyta kurorto aplinka. Kalbintieji pašnekovai Vladas ir Zita teigė, jog Palanga – gražus miestas, aplinkinius žavintis šiais metais pastatytu fontanu, nauja autobusų stotimi. Beje, apie pastarąją ne tokios geros nuomonės buvo pašnekovės Irena ir Laima iš Vilniaus. Moterys piktinosi toli esančia stotimi ir nepatogiu susisiekimu.

Turkija – tuštybių mugė, prioritetas – Lietuvai
Ne paslaptis, jog daugeliui lietuvių skundžiantis pakilusiomis kainomis Lietuvos kurortuose ir šiluma nelepinančia vasara, daugelio iš jų akys krypsta į tolimesnes užsienio šalis atostogoms. „Niekaip nesuprantu tų, kurie per atostogas važiuoja į Turkiją. Mano manymu, prioritetą reikėtų teikti Lietuvai. Tai tarytum savotiškas patriotizmas savo šaliai, kiek daug nežinomų, gražių ir neatrastų vietų mes turime! Jaunystėje esu apkeliavusi visą vidurinę Aziją, daug mačiau, tačiau labai gražu ir Lietuvoje. Daug gyvenime regėjau, tačiau to karščio, šurmulio ir turkiškos prabangos man nereikia”, – pasakojo moteris.

Atėjus rudeniui sumažėjo sezoninių darbuotojų paklausa
Nusprendėme pasidomėti apie darbo pasiūlą kavinėse ne sezono metu. Beveik visose buvo patikinta, jog šiuo metų laiku jiems darbuotojų nereikia. Vadinasi, galima teigti, jog Palangos kurortas pamažu keliauja į tykų ir ramų rudens metą.
Vienoje kavinėje sutikta ir pakalbinta barista Monika teigė, jog vasarą lankytojų skaičius buvo nemažas, dirbo daug ir įvairiai – keisdavosi su kitomis darbuotojomis. „Žmonių kategorijos tam tikrais metų mėnesiais taip pat juntamos – vasaros pradžioje lankosi daugiau jaunimo, viduryje – šeimos su savo atžalomis, o vasaros gale bei šiuo metu pagrindiniai lankytojai – pensininkai bei moksleiviai. Jaučiasi, kad baigiasi sezonas, gerokai sumažėjo žmonių”, – atviravo mergina.
Ruduo – geltonų lapų, merkiančio lietaus ir vėsių vėjo gūsių metas. Keičiantis metų laikams, keičiasi ir sezono tendencijos kurortuose. Pasibaigus dar vienam vasaros sezonui Palangoje, atsipūtę ir kupini ramybės pasitikime rudeniška vėsa alsuojantį dar vieną metų laiką.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos Sporto centro tinklininkės, gimusios 2012 m. ir jaunesnės, 2024 m. lapkričio 9-10 d. dalyvavo sporto klubo JŪRA vykdytame tinklinio turnyre “Palangos Auksinis ruduo 2024”.


Spalio 19-20 d. Palangoje vyko antrasis sporto klubo „Jūra“ vykdomo projekto „IV Tarptautinis tinklinio turnyras Palangos auksinis ruduo 2024” etapas, kuriame varžėsi U17 mergaitės, gimusios 2008 metais ir jaunesnės.  


2024 m. spalio 19-20 d. Palangoje vyko antrasis sporto klubo JŪRA vykdomo projekto “IV Tarptautinis tinklinio turnyras Palangos auksinis ruduo 2024” etapas, kuriame varžėsi U17 mergaitės, gimusios 2008 m. ir jaunesnės.  


Prasideda fotokonkursas „Auksinis ruduo Palangoje“

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 03 | Rubrika: Miestas

Spalio 1 d. prasidėjo fotokonkursas „Auksinis ruduo Palangoje“, truksiantis iki spalio 10 d.


J. Basanavičiaus gatvės grindiniu žygiuoja ruduo – rugsėjo pirmoji savaitė. Miesto šerdyje rudens vėsa besimėgaujančių žmonių – vos vienas kitas, aplink kavines besibūriuojančio jaunimo išvis nematyti, o ką jau ir kalbėti apie maudynių mėgėjus. Ruduo į Palangą pūstelėjo šaltesnį vėjo gūsį, drauge nupūsdamas ir Palangos miesto svečius, bet...


Palangiškiai ir šventojiškiai išvijo žiemą

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 02 19 | Rubrika: Miestas

„Žeima žeima, biek iš keima“, – antradienį, pleškant Morėms, skandavo prie jų susirinkę palangiškiai ir šventojiškiai. Ir išvijo: po žiemiška žvarba persmelkto Užgavėnių vakaro išaušo pavasario dvelksmu alsuojantis Pelenų dienos rytas.


Įpusėjęs ruduo kasdien vis daugiau darbo atneša Palangos komunalininkams – miesto tvarkytojai kas rytą šluoja nukritusius medžių lapus, atnaujina gėlynus bei rengiasi artėjančiai žiemai.


Antradienio popietę Palangą kuriam laikui buvo užvaldę persirengėliai, rimtai pasirengę iš pajūrio išvyti lauk užsilikusios ir taip neilgai šiemet pas mus užtrukusios žiemos likučius.


Praėjusį penktadienį Stasio Vainiūno meno mokyklos salėje jaunieji kūrėjai ir kiti mėgstantys poeziją susirinko į kasmetinį, jau keturioliktus metus vykstantį, Palangos senosios gimnazijos ir Palangos miesto savivaldybės organizuojamą renginį „Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“. Šiemet poezijos šventė skirta paminėti Jono Mačiulio – Maironio gimimo metinėms.


Bažnytinė cenzūra pasirodė esanti priekabesnė negu sovietų. Telšių vyskupija uždraudė Maironio sukurtas eiles ir giesmes, kurios turėjo skambėti Palangos bažnyčioje. Kad kurorto šventovėje nebus galima skaityti kelių lietuvių klasiko eilėraščių ir atlikti pagal Maironio eiles sukurtų giesmių, sakralinės muzikos festivalio „Ave Maria” organizatoriai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius