Registrų centras pradėjo skelbti virtualiųjų valiutų operatorių sąrašą

Palangos tiltas, 2023-02-01
Peržiūrėta
1508
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Registrų centras pradėjo skelbti virtualiųjų valiutų operatorių sąrašą

Virtualiųjų valiutų rinkoje daugėja skaidrumo – pagrindinių nacionalinių duomenų tvarkytojas Registrų centras nuo vasario 1 dienos pradėjo viešai skelbti Lietuvoje veiklą vykdančių virtualiųjų valiutų keityklos operatoriaus ir depozitinių virtualiųjų valiutų piniginių operatoriaus veiklą vykdančių juridinių asmenų sąrašą.

„Viešumas ir skaidrumas yra pamatinės pažangios ir tarpusavio pasitikėjimu grįstos visuomenės pamatas. Per pastaruosius metus Registrų centras reikšmingai prisidėjo prie pinigų plovimo prevenciją užtikrinti padedančių iniciatyvų – praėjusiais metais startavo vadinamoji Naudos gavėjų sistema, kurios pagalba galima sužinoti kiekvienos įmonės ar organizacijos galutinius naudos gavėjus fizinius asmenis. Registrų centras taip pat prisidėjo prie įvairaus sankcionuojamų asmenų Lietuvoje valdomo turto identifikavimo ir šių faktų paviešinimo valstybiniuose registruose. Paviešindami virtualiųjų valiutų operatorių sąrašą prisidedame prie šio sektoriaus skaidrinimo“, – sako Registrų centro generalinis direktorius Saulius Urbanavičius.

„Atsižvelgdami į rinkos tendencijas bei geopolitines realijas ėmėmės proaktyvių veiksmų ir inicijavome reguliacinius pokyčius, kurie didina skaidrumą ir rizikų valdymą finansų sektoriuje. Todėl nuo šiol atveriami duomenys apie skaidriai, patikimai ir atsakingai kriptoturto sektoriuje veikiančias įmones. Tai įneš daugiau aiškumo tiek pačioms įmonėms, tiek ir vartotojams bei prisidės prie didesnės jų apsaugos“, – pažymėjo finansų viceministrė Vaida Markevičienė. 

Pasak viceministrės, Finansų ministerijos ir kitų suinteresuotų institucijų parengtame Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatyme numatyta, kad šia veikla užsiimančios įmonės privalo turėti ne mažesnį nei 125 tūkst. eurų įstatinį kapitalą, todėl jų skaičius sumažėjo nuo 840 iki 206.  Toks reikalavimas įsigaliojo nuo praėjusių metų lapkričio, atsižvelgiant į šio sektoriaus rizikingumą ir siekiant, jog rinkoje veiktų tik tinkamai pasiruošusios ir turinčioms tam finansinių resursų įmonės.

Virtualiųjų valiutų keityklos operatoriaus ir depozitinių virtualiųjų valiutų piniginių operatoriaus sąrašai skelbiami įgyvendinant nuo vasario 1 dienos įsigaliojusias tai numatančias Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo nuostatas. Su sąrašu galima susipažinti Registrų centro svetainėje (virtualiųjų valiutų keityklos operatoriai https://bit.ly/rc_jar_sarasai_vvko, depozitinių virtualiųjų valiutų piniginių operatoriai https://bit.ly/rc_jar_sarasai_dvvpo).

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT), atliekančios virtualiųjų valiutų operatorių sektoriaus priežiūrą, direktorius Rolandas Kiškis sako, kad tokio sąrašo atsiradimas ir viešas skelbimas yra seniai lauktas.

„Šio sąrašo atsiradimas yra dar vienas žingsnis link skaidresnės virtualiųjų valiutų operatorių sektoriaus veiklos, o FNTT, kaip sektorių prižiūrinčiai institucijai, tai yra labai svarbu. Virtualiųjų valiutų operatorių sąrašas taip pat į rinką įneš daugiau aiškumo, kurios įmonės yra registruotos Lietuvoje ir atitinka šiuo metu nustatytus reikalavimus. Tokia informacija suteiks naudos tiek klientams, tiek patiems operatoriams“, – teigia FNTT direktorius R. Kiškis.

Sąraše – per 200 bendrovių

Virtualiųjų valiutų keityklos operatorių ir depozitinių virtualiųjų valiutų piniginių operatorių sąrašuose nurodomi juridinio asmens ar filialo pavadinimas, kodas, buveinės adresas, veiklos pradžios data, elektroninio pašto adresas (jei nurodytas Juridinių asmenų registre) ir interneto svetainės adresas (jei nurodytas Juridinių asmenų registre).

Šią veiklą vykdantys juridiniai asmenys Juridinių asmenų registre privalo nurodyti vieną iš jų veiklą apibūdinančių juridinių faktų: virtualiųjų valiutų keityklos operatorius arba depozitinių virtualiųjų valiutų piniginių operatorius.

Šių metų pradžioje bent vieną iš minėtų faktų apie veiklą buvo nurodę apie 840 Lietuvoje registruotų juridinių asmenų. Tačiau vadovaujantis Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymu, šia veikla užsiimančios bendrovės privalo turėti įregistruotą ne mažesnį nei 125 tūkst. eurų įstatinį kapitalą. Minėto reikalavimo neatitinkančios bendrovės į Registrų centro skelbiamą sąrašą nėra įtraukiamos, tad vasario 1 dienos duomenimis, virtualiųjų valiutų keityklos operatorių sąraše iš viso yra 206 bendrovės, depozitinių virtualiųjų valiutų piniginių operatorių sąraše – 198 (ta pati bendrovė gali būti abiejuose sąrašuose).

 

Atstovas spaudai
Mindaugas Samkus

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) šeštadienį Šventojoje patvirtino kandidatų sąrašą spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose, tačiau dar prieš tai paaiškėjo, kad partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė šiuose rinkimuose nusprendė dalyvauti ir būti sąrašo vedle.


Prabėgus daugiau nei pusei „Aurum 1006 km lenktynių“ trasoje įvyko kraupus incidentas. Nesuvaldęs automobilio „Porsche Baltic 91“ lenktynininkas rėžėsi į operatorių bokštelį.


Nuo kovo 2-osios, taip pat paskutiniame iki rinkimų periodiniame leidinyje draudžiama skelbti kompromituojančią informaciją visuomenės informavimo priemonėse. 


Virtualiųjų valiutų rinkoje daugėja skaidrumo – pagrindinių nacionalinių duomenų tvarkytojas Registrų centras nuo vasario 1 dienos pradėjo viešai skelbti Lietuvoje veiklą vykdančių virtualiųjų valiutų keityklos operatoriaus ir depozitinių virtualiųjų valiutų piniginių operatoriaus veiklą vykdančių juridinių asmenų sąrašą.


Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Palangos skyrius sausio 11 dieną pristatė savo kandidatų į Palangos miesto Tarybą kandidatų sąrašą, taip pat savo kandidatą į merus – Joną Kubilių.


Praėjusį savaitgalį Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių Demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius pristatė savo kandidatų į savivaldybės Tarybą sąrašą. 


Konkurencijos tarybai (KT) rekomendavus Palangos valdžiai per vienerius metus paskelbti jos valdomo miesto baseino koncesininko konkursą, miesto meras sako, jog to neketina vykdyti.


AB DFDS Seaways, vieni didžiausių keltų linijų operatorių Baltijos valstybėse, priklauso laivybos lyderei - Danijos kompanijai DFDS A/S, šiuo metu ieško tokių darbuotojų.


TeleTRADE – patikimas vedlys valiutų rinkoje

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 09 23 | Rubrika: Miestas

Jei norite pradėti uždirbti iš valiutų kursų skirtumo, tapti prekiautoju, įvaldyti visas keitimo sandorių subtilybes, jums bus reikalingos optimalios sąlygos prekybai. Visa tai – nuo apmokymų bei seminarų norintiems išmokti patiems nardyti po pasaulinius valiutų rinkos vandenis iki rekomendacijų bei konsultacijų norintiems investuoti naujoje rinkoje, visada...


STT pradėjo ikiteisminį tyrimą nustatyti, ar Šventosios tiltas buvo galimai nusikalstamai registruotas kaip „Energetiko“ nuosavybė, nors „Energetiko“ prašymo teismas netenkino. STT gali pareikšti įtarimus registrų centro darbuotojams bei kreipsis į prokuratūrą, kad registracija būtų panaikinta. Uosto direkcija irgi gali dalyvauti byloje, nes per...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius