Projektas ,,Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios"
Šiais metais tradicinis Šventosios pagrindinėje mokykloje vykdomas projektas ,,Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios" įprasmintas daugybe renginių ir gražių akcijų. Vienybės, patriotiškumo ir laisvės vertės suvokimas kaip niekada suvienijo visą mokyklos bendruomenę.
Projektas startavo vasario 11 d. vykusia akcija, kuomet visi mokyklos mokiniai ir pedagogai būrėsi mokyklos kieme ir iš Lietuvos vėliavos trispalvių žiedų sukūrė gyvą žiedo kompoziciją, skirtą artėjančiai Lietuvos valstybinei šventei. Istorijos mokytojos S. Petrauskienės iniciatyva mokyklos fojė papuošė informatyvus stendas ,,Vienybė težydi” - Vasario 16 d. minėjimui skirtų istorijos pamokų ciklo metu žemesniųjų klasių mokiniai spalvomis dekoravo raides, o vyresnieji lipdė korį, taip prisimindami Lietuvos Tarybos narius, susipažindami su jų biografijomis. Lietuvių kalbos ir dailės integruotų pamokų metu 6-7 kl. mokiniai kūrė Lietuvos himno iliustracijas, atkreipdami dėmesį į ,,Tautiškoje giesmėje” išaukštinamas pagrindines mūsų tautos vertybes.
Gimtosios kalbos dieną mokyklos aktų salėje vyko dvi viktorinos ,,Esu lietuvis (-ė) ir kalbu lietuviškai”, kuriose komandiškai rungėsi 1-4 klasių ir 5-7 klasių mokiniai, demonstruodami savo žinias ir pagarbą lietuvių kalbai. Vyresnieji 8-10 kl. moksleiviai kovo 3 iąją - Tarptautinę rašytojų dieną - dalyvavo literatūrinėje popietėje, skirtoje I. Simonaitytei atminti, pažinti Mažosios Lietuvos kultūrinį paveldą. Viso projekto metu mokyklos bibliotekoje moksleiviai galėjo apžiūrėti spaudinių ir dokumentų parodą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti, pasigrožėti stendu „Žodžiai Lietuvai“ bei prisiminti
J. Basanavičiaus asmenybę (bibliotekos vedėja R. Piktuižienė).
Galime pasidžiaugti, jog moksleiviams kovo mėnesį netrūko ir aktyvios fizinės veiklos. Geografijos mokytojo E. Šalkauskio įkvėpti mokiniai dalyvavo pėsčiųjų žygyje ,,Laisvės dvelksmas”, skirtame Kovo 11-ajai. O kad mokiniai būtų energingi ir aktyvūs ne tik šokių ar kūno kultūros pamokų metu, mokytoja E. Venslauskienė vedė aktyvias pertraukas lauke. Šviečiant pavasarinei saulei, šokio ritmu judėjo ne tik pradinukai, bet ir 5-10 kl. mokyklos auklėtiniai.
Projektą vainikavo renginys - koncertas ,,Vienybė težydi”, gausus dainų, šokių ir gražių žodžių Tėvynei. Tradiciškai Kovo 11-ajai skirtas renginys pradėtas iškilmingu V. Kudirkos ,,Tautiškos giesmės” giedojimu (E. Jucevičius) ir mokyklos direktorės V. Šarkienės sveikinimo kalba. Apie mūsų valstybės nepriklausomybės kelią ir Kovo 11-osios reikšmę Lietuvai pasakojo istorijos mokytoja S. Petrauskienė. Juk būtent Lietuvos istorijoje slypi mūsų tautos drąsa, patriotiškumas ir ryžtas - iš praeities neabejotinai kiekvienas galime pasisemti stiprybės. Šio koncerto metu žiūrovų laukė ir maloni staigmena – ekrane jie matė iš anksto sukurtus filmukus, kuriuose jų pačių, 1-10 kl. mokinių, ir jų mokytojų sveikinimai bei linkėjimai Lietuvai.
Koncerte lietuvių tautosakos grožį atskleidė folkloro ansamblio (mokyt. B. Čepienė) muzikalūs pasirodymai, savo muzikinį sveikinimą pianinu dovanojo septintokė E. Ziabliceva, o patriotinį eilėraštį apie Lietuvą deklamavo pirmos klasės moksleivė K. Grigalauskytė. Dainas renginyje keitė mokyklos ugdytinių ritmiški šokiai (mokyt. E. Venslauskienė ir M. Kažienė). Daugybės plojimų sulaukė ir muzikos mokyklos auklėtiniai (mokyt. V. Juškienė), sukūrę tikrai šventinę koncerto nuotaiką. Žiūrovus nustebino ketvirtokas G. Liutikas pajūryje nufilmuota jautria, saksofonu atliekama muzikine melodija ,,Kol myliu”. Renginyje jautrų sveikinimo žodį tarė ir Mokinių tarybos prezidentas J. Lekavičius.
Renginio pabaigoje visa susirinkusiųjų minia vieningai dainavo kartu su muzikos mokytoju E. Jucevičiumi ir šis vieningas buvimas kartu, ko gero, pats svarbiausias lietuvių tautos gyvavimo įrodymas. Juk tauta – tai mes, o mus visus vienija - žemė, kalba, dainos ir papročiai, bet visų svarbiausia – mūsų mintys ir jausmai. Mums visiems nepriklausomybė atnešė laisvę kurti savo Lietuvą, piešiant ją pačiomis gražiausiomis spalvomis. Po šio sėkmingai įgyvendinto projekto ,,Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios" Šventosios pagrindinė mokykla didžiuodamasi gali teigti - MŪSŲ VIENYBĖ TIKRAI ŽYDI.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Nuo vasario 1-osios draudžiama žvejoti lydekas, prasideda vėgėlių žvejyba
2024 02 01 | Rubrika: Miestas
Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu).
Į Palangą nuo kovo 20-osios sugrįš reguliarūs skrydžiai į Dubliną
2023 12 07 | Rubrika: Miestas
Airijos oro įmonė „Ryanair“ paskelbė kitų metų vasaros sezono skrydžių tvarkaraštį iš Lietuvos oro uostų – iš jų nuo kovo pabaigos tiesiogiai bus galima pasiekti dar 15 Europos miestų.
GELTONA. ŽALIA. RAUDONA. Spalvos, kurios, ko gero, kiekvienam lietuviui turi išskirtinai svarbią reikšmę. Lietuvos valstybės vėliava – tai ne tik oficialus Lietuvos valstybės simbolis.
Projektas ,,Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios"
2022 03 15 | Rubrika: Miestas
Šiais metais tradicinis Šventosios pagrindinėje mokykloje vykdomas projektas ,,Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios" įprasmintas daugybe renginių ir gražių akcijų. Vienybės, patriotiškumo ir laisvės vertės suvokimas kaip niekada suvienijo visą mokyklos bendruomenę.
„Tas nepatirtas stebuklo jausmas, kad Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė yra ne mitas, ne įspūdinga istorinė legenda, bet tikra istorinė realybė. Kad LDK – realiame laike gyvenę stiprūs ir valingi žmonės, savo garbei ir mūsų ateičiai nuveikę didingus darbus, palikę stiprybės ir išlikimo, savigynos ir narsumo, orumo ir išdidumo, pagarbos savo žemei ir protėviams ženklus. Kažkur toli, už...
Šį savaitgalį (liepos 3-4 d.) Palanga mini išskirtinę dieną: prieš 100 metų, kovo 31 – ąją, Palanga buvo grąžinta Lietuvai. Į šimtmečio šventę atvyks daug garbių svečių iš užsienio bei Lietuvos, laukiama ir šalies Prezidento Gitano Nausėdos. Minėdama šio istorinio įvykio svarbą mūsų valstybei, Palangos miesto savivaldybė liepos 3 d. organizuoja Istorinį žygį, taip absoliučiai identiškai...
Šimtai vaikų iš visos Lietuvos kiekvienais metais vieni ar kartu su tėveliais atvyksta į Palangą, į vaikų reabilitacijos sanatoriją „Palangos gintaras“, sustiprėti, pasigydyti, pasikonsultuoti su visoje šalyje žinomais specialistais. Vaizdingoje Palangos vietoje, pušų apsuptyje įsikūrusi vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ yra...
Birštonas ir Druskininkai aplenks Palangą atnaujindami apgyvendinimo paslaugų teikimą.
Apie lietuvišką trispalvę po Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios
Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2017 03 16 | Rubrika: Nuomonės
Savo širdimi iškentėtų – Lietuvai išverktų Vilties eilėraščių knygoje „Pasaulis po langu“ (2002 m., išleido leidykla „Libra Memelensis“) prakilni, sąžininga, jautri Palangos moteris, žinoma pajūrio krašto Sibiro „Akademijos auklėtinė“, tremties poetė Stefa Večerskytė-Daukšienė rašė:
Kovo 11-osios akto signataras: „Sausio 13-osios įvykių niekuomet nepamiršiu“
Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 01 12 | Rubrika: Miestas
Minint 1991 metų sausio 13 dienos sovietinės agresijos ir nepavykusio perversmo 21-ąsias metines, kalbiname Kovo 11-osios akto signatarą, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios tarybos deputatą, buvusį Palangos miesto merą Algimantą Vincą Ulbą. Laisvės gynėjų dienos liudininko atmintyje tebegyvi prisiminimai apie tuos metus, kuomet visa Lietuva ruošėsi atstatyti...