Patarimai vartojantiems papildus

Palangos tiltas, 2024-11-25
Peržiūrėta
823
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Patarimai vartojantiems papildus

Puiki sveikata ir stiprus imunitetas – kiekvieno žmogaus siekiamybė. Tam yra svarbu ne tik visavertė mityba, reguliarus fizinis aktyvumas ir poilsis, bet ir pasirūpinti organizmą stiprinančiais papildais. Visgi kai kada papildų vartojimas nėra veiksmingas. Taip nutinka, nes žmonės dėl nežinojimo naudoja su jais nesuderinamus vitaminus ar maisto medžiagas.

Tad ką svarbu žinoti prieš pradedant naudoti maisto papildus?

1.  Gerosios žarnyno bakterijos nėra suderinamos su pieno produktais. Žmonės neretai vadovaujasi nuostata, kad kefyras veikia kaip žarnyno šluota – jame gausu organizmui reikalingų vitaminų ir mineralų, jis pasižymi žarnyno veiklą gerinančiu poveikiu ir kitomis sveikatai palankiomis savybėmis. Visgi nei kefyras, nei kiti pieno produktai nėra suderinami su gerųjų žarnyno bakterijų vartojimu. Todėl nereikėtų stebėtis, jei teigiamas pokytis net ir po kurio laiko nėra ryškus ar jis net – visai nematomas.

2.  Magnio ir kalcio papildus geriau vartoti atskirai. Būtina palaikyti pakankamą tiek magnio, tiek kalcio kiekį organizme. Kitu atveju galite susidurti su tokiomis neigiamomis pasekmėmis kaip išaugusi insulto ar infarkto tikimybė, nepageidautinos širdies ligos ir kt. Visgi naudodami magnį ir kalcį vienu metu galite norimų rezultatų nesulaukti. Šie mikroelementai konkuruoja tarpusavyje ir tokiu būdu apsunkina įsisavinimą organizme. Sveikatos specialistai teigia, kad norint užtikrinti geriausią mineralų įsisavinimą, vertingiausia magnį gerti ryte, o kalcį – vakare.

3.  Įsigytus papildus naudokite reguliariai, be pertraukų. Galima pasidžiaugti, kad šiuolaikinės technologijos išties leidžia paprastai ir komfortiškai rūpintis savo sveikata. Tiek vaistai, tiek papildai internetu gali būti įsigyjami itin operatyviai ir efektyviai. Vis dėlto, labai svarbu pažymėti, kad norint užtikrinti papildų naudą organizmui, svarbu juos naudoti taip, kaip nurodoma jų informaciniame lapelyje. Kitaip tariant, jeigu vartosite maisto papildus nereguliariai, su pertraukomis – vargu, ar pajusite jų tikrąją naudą.

4.  Papildai ir alkoholis – nesuderinama. Nors visi puikiai žino, kad negalima vartoti vaistų ir alkoholio vienu metu, tačiau dažnai į numoja ranka į maisto papildų ir alkoholio derinius. Deja, taip daryti nederėtų – alkoholis neigiamai veikia vitaminų ir kitų mikroelementų įsisavinimą. Todėl toks derinys ne tik nesuteiks organizmui naudos, bet gali pridaryti ir žalos.

5.  Dažniausia geležies papildus naudojančiųjų daroma klaida. Geležies stygiumi besiskundžiantiems žmonėms rekomenduojama rinktis daug minėto mikroelemento turinčią mėsą – jautieną, triušieną, elnieną. Jos gausu ir burokėliuose, špinatuose, petražolėse ir kt. Visgi jeigu žmogaus mityba neužtikrina reikiamo geležies kiekio, būtina naudoti papildus. Viena dažniausiai žmonių daromų laidų, kuri apsunkina geležies preparatų įsisavinimą – tai kavos ir pieno produktų naudojimas. Todėl patartina geležies papildus naudoti 1 val. prieš valgį arba 2 val. po jo, ir vengti jau minėtų gėrimų ar maisto produktų, kurie stabdo geležies įsisavinimą organizme.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Puiki sveikata ir stiprus imunitetas – kiekvieno žmogaus siekiamybė. Tam yra svarbu ne tik visavertė mityba, reguliarus fizinis aktyvumas ir poilsis, bet ir pasirūpinti organizmą stiprinančiais papildais.


Žiemos metu Jūsų oda bei plaukai reikalauja kur kas daugiau dėmesio nei vasarą. Žinoma, jais rūpintis reikia visus metus.


1.57 milijardo pasaulyje ir 22 milijonai Europoje: galbūt ir jūs patenkate į šį skaičių savarankiškai (su individualios veiklos pažyma, verslo liudijimu ar pagal autorinę sutartį) dirbančiųjų? 


Tinkamai parinktas kilimas, tai sprendimas, galintis labai nulemti jūsų gyvenamųjų patalpų komfortą ir pagražinti interjerą.


Namai yra ta vieta, kur galima pabėgti nuo viso pasaulio. Daugeliui - tai pati svarbiausia erdvė žemėje. Natūralu, kad dažnas skiria labai daug dėmesio smulkmenoms, formuoja tokią aplinką, kurioje kiekvienas akcentas yra išbaigtas, jaukus, harmoningas.


Ši medžiaga, nors ir neatsiejama nuo mūsų kasdienybės bei palengvinanti buitį, palieka didžiulį pėdsaką gamtoje. Neperdirbamas plastikas suyra ypač lėtai: gali prireikti net iki 1000 m.


 Pristatant iš čia , mes norime kad mūsų siuntą Norvegijoje gautų kuo greičiau, sklandžiau ir aišku nepažeistą. Ar siunta bus nepažeista priklauso ne tik nuo  gabenančios kompanijos ir kurjerių, tačiau ir nuo mūsų. Labai svarbu, kaip mes ta siuntą paruošime. Tad kokie yra pakavimo patarimai siuntoms į Norvegiją.


Kol naujų būstų paklausa Lietuvoje auga tarsi ant mielių, natūralu, kad pasitaiko ir būsto įrengimo klaidų ar netikslumų.


Ne kartą esate girdėję, kad sportas yra sveikata, o nuolatinės treniruotės stiprina ne tik patį kūną, bet ir protinę veiklą. Sportuojantys žmonės jaučiasi žvalesni, labiau pasitiki savimi, turi daugiau energijos. Ruduo yra pats metas dailinti savo kūną ateinančiai vasarai, o tai galima daryti net keliais būdais. Vieni renkasi subalansuotą mitybą, kiti sportą, treti ir tą, ir tą. Vieni...


Jeigu vakarais vargstate, niekaip negalėdami sudėti bluosto, tikrai nesate toks vienintelis. Skelbiama, kad vien Jungtinėse Valstijose nuo nemigos kenčia mažiausiai 60 mln. žmonių. Baisiausia, kad nuolat tokių problemų patiria per 40 mln. Amerikos gyventojų. „Jeigu nuolat trūksta miego, sveikatai daroma labai didelė žala“, – konstatuoja Sonia Ancoli-Israel iš...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius