Palangos poilsiautojų saugumu rūpinasi kvalifikuotų specialistų komandos

Palangos m. savivaldybės informacija, 2015-06-25
Peržiūrėta
2214
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos poilsiautojų saugumu rūpinasi kvalifikuotų specialistų komandos

Vis labiau įsibėgėjanti vasara ne vienam siejasi su atostogomis. Renkantis kuria kryptimi patraukti, lemia ne tik orų prognozė, bet ir vietovės saugumas. Juo atsakingai rūpinasi ir Palanga – sezonui vis labiau įsibėgėjant, kurorto poilsiautojų saugumas tapo vienu iš svarbiausių klausimų ne vienai didžiausio šalies kurorto specialistų komandai. Galima pasidžiaugti, jog poilsiauti Palangoje yra išties saugu.

Paplūdimiuose patruliuoja gelbėtojai
Kad būtų išvengta skaudžių nelaimių vandenyje, pajūryje prevencinį darbą dirba, o esant reikalui ir gyvybes gelbėja kvalifikuoti bei pasiaukojantys Palangos gelbėtojai, be kurių vasarą pajūris būtų vargiai beįsivaizduojamas.
Šiuo metu Palangos pajūryje, įskaitant ir Šventąją, veikia dvi gelbėjimo stotys – Palangos ir Šventosios – bei 13 gelbėjimo postų.
Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas sakė, kad gelbėtojai saugo apie šešių kilometrų pajūrio ruožą. „Praėjusiais metais paplūdimyje buvo prailgintas gelbėtojų darbo laikas bei įrengti papildomi postai. Ši praktika pasiteisino. Iš karto pasimatė tokio sprendimo rezultatai. Postai atsirado ten, kur užfiksuota daugiausia skendimų, todėl tai davė naudos. Šiuo metu, kai paplūdimyje yra žmonių, gelbėtojai patruliuoja keturračiais ir visureigiais, stebi teritoriją“, – sakė gelbėtojų vadovas.
Birželį poilsiautojų saugumu pajūryje rūpinasi 45 gelbėtojai, tačiau jau dabar ruošiamasi liepos mėnesiui, kai, didėjant turistų srautui, šių specialistų poreikis išaugs. „Liepos mėnesį, kai pajūryje padaugės žmonių skaičius, gelbėtojų skaičių taip pat numatoma didinti – tai darysime atsižvelgdami į situaciją, poreikį“, – kalbėjo J. Pirožnikas.
Siekdami užtikrinti poilsiaujančiųjų saugumą, gelbėtojai dirba nuo 9 iki 20 val. „Gelbėtojai dirba aštuonias valandas – pas mus yra dvi pamainos“, – sakė jis.

Girtiems pajūryje – ne vieta
Rūpinantis saugumu paplūdimyje, šiais metais numatoma ir naujovių. Viena iš jų – stiprinamas prevencinis darbas. „Labai daug bendradarbiaujame su policijos pareigūnais. Viena iš prevencijos sričių – kova su alkoholio vartojimu paplūdimyje. Sužinoję apie girtaujančius poilsiautojus, gelbėtojai iš pradžių paprašo juos palikti paplūdimį, o šiems nesutikus paklusti, kviečia policijos pareigūnus ir šie apsvaigusiuosius išveža“, – sakė J. Pirožnikas.
Gelbėtojai taip pat informuoja poilsiautojus apie jūroje tykančius pavojus, taip užbėgdami nelaimėms už akių. „Statome įspėjamuosius ženklus, informuojančius, kur yra duobės. Taikome tokią praktiką: iš viršaus su sraigtasparniu apžiūrime jūrą, matome, kur joje yra duobės, tą vietą aptveriame“, – sakė pašnekovas.
Anot jo, poilsiautojų saugumu rūpinasi kvalifikuoti, gerai apmokyti specialistai: „Gelbėtojai bėgioja, sportuoja, plaukioja, suteikia pirmąją pagalbą. Mes turime licenziją, suteikiančią mums teisę patiems apmokyti žmones – tai sėkmingai ir darome“. Gelbėtojams dirbti padeda ir nauja technika: šiais metais įsigyti keturi nauji visureigiai.

Bus daugiau policijos pareigūnų
Ne mažiau svarbu užtikrinti saugią aplinką ir pačiame kurorte. Vasara kurorte – didelis darbymetis policijos pareigūnams.
Palangos policijos komisariato viršininko Alvydo Katkausko teigimu, šiltasis metų sezonas kurorte susijęs ne tik su maudynėmis jūroje bei pramogomis, bet ir su didėjančiu nusikalstamų veikų skaičiumi. „Apie 50 proc. nusikalstamų veikų, užregistruojamų per metus, sudaro veikos, užregistruojamos vasaros mėnesiais“, – sakė policijos komisariato viršininkas, akcentavęs, jog dažniausiai pasitaikantys nusikaltimai vasarą – vagystės.
Siekiant sumažinti nusikalstamų veikų skaičių, pasak A. Katkausko, į Klaipėdos apskrities VPK Palangos miesto policijos komisariatą birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiais bus komandiruojama iki 12 patrulių iš kitų apskričių policijos komisariatų, iki 30 Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnų. Taip pat pagal poreikį bus pasitelkiami Klaipėdos apskrities VPK atskirų padalinių pareigūnai.
„Pajėgų bus ne mažiau kaip ankstesniais metais. Jų skaičius bus koreguojamas pagal numatomus masinius renginius ar kitus veiksnius, – pabrėžė A. Katkauskas. – Ypatingas dėmesys bus skiriamas operatyviam reagavimui į asmenų pagalbos prašymus, į pažeidimus, turinčius tiesioginę įtaką eismo saugumui, šiurkštiems viešosios tvarkos pažeidimams, nusikalstamų veikų užkardymui“.
Siekiant užtikrinti saugumą, senamiestyje naktimis buvo uždraustas automobilių eismas. A. Katkauskas teigė, jog ši praktika pasiteisino – sumažėjo automobilių srautas.
Rūpindamasi svečių turto saugumu, Palangos policija bendrauja su viešbučiais ir siekia, kad šie informuotų savo svečius, kaip apsaugoti asmeninius daiktus. Šią praktiką A. Katkauskas taip pat vertino teigiamai.

Saugus kurortas
Palangos policijos komisariato viršininkas džiaugėsi, jog, rūpindamiesi palangiškių bei miesto svečių saugumu, pareigūnai į pagalbą gali pasitelkti ir techniką, kuri pasirenkama pagal tai, kokioje vietovėje patruliuojama – tai padeda padidinti darbo efektyvumą. „Šią vasarą bus patruliuojama pėsčiomis, automobiliais, mopedais, dviračiais, riedžiais, keturračiu, su tarnybiniu šunimi. Bus patruliuojama Palangoje ir Šventojoje pagal patvirtintus maršrutus, būdas pasirenkamas pagal vietovės ypatumus“, – kalbėjo kurorto policijos vadas.
Pasiteiravus, kokių naujovių, rūpinantis saugumu, numatoma šiais metais, A. Katkauskas sakė: „Analizuojant kiekvienų metų vasaros rezultatus, daromos išvados, darbo organizavimo pakeitimai, kad būtų efektyviai panaudoti turimi ištekliai“.
Baigdamas pokalbį, policijos komisariato viršininkas patikino, jog Palanga yra saugus kurortas svečiams ilsėtis bei saugus miestas gyventi.

Kontroliuoja keturkojų augintojus
Ne paslaptis, kad daug nemalonumų atostogautojams ir ne tik jiems pridaro neprižiūrimi gyvūnai, be pavadėlio bei antsnukio lakstantys keturkojai. Atostogas gali apkartinti ir ant šaligatvio palikta mažojo žmonių augintinio „dovanėlė“.
Siekdami, kad tokios ir panašios nemalonios staigmenos negadintų vasaros palangiškiams bei miesto svečiams, atsakingai triūsia Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai. Šio skyriaus pareigūnai kartu su Klaipėdos VPK Palangos miesto policijos komisariato pareigūnais, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Palangos miesto agentūros bei Palangos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojais tikrina ir kontroliuoja, kaip laikomasi Gyvūnų laikymo Palangos miesto savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklių reikalavimų. „Pažymėtina, kad kiekvienais metais Savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius, bendradarbiaudamas su minėtomis institucijomis, vykdo prevencines akcijas, kaip Palangos miesto gyventojai laikosi gyvūnų laikymo Palangos miesto savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklių, gyvūnų augintinių savininkams dalinami informaciniai lankstinukai apie gyvūnų laikymo taisykles Palangos mieste, užkrečiamųjų ligų pavojų dėl gyvūnų ekskrementų nesurinkimo bei priemonės gyvūnų ekskrementams rinkti – tai yra specialūs maišeliai, dėkliukai su maišeliais“, – sakė kurorto savivaldybės sanitarijos inspektorė Alina Uktverytė.

Šunys – tik su pavadėliais
Pašnekovės teigimu, pagrindinis dėmesys kurorte yra kreipiamas į šunų vedžiojimą viešose vietose ir gyvūnų ekskrementų surinkimą. „Gyvūnų savininkai ir gyvūnus prižiūrintys asmenys privalo augintinius vedžioti su pavadėliais, pavojingų ir kovoms išvestų veislių šunis ir su antsnukiu, bei turėti reikiamas priemones – maišelius, semtuvus ekskrementams surinkti, o gyvūnui priteršus viešoje vietoje, bendro naudojimo patalpose ar kito asmens teritorijoje, surinkti ekskrementus ir kitus gyvūno paliktus teršalus“, – sakė inspektorė.
Pasak A. Uktverytės, atkreiptinas dėmesys į tai, kad didžiausią pavojų kelia netinkamai prižiūrimi gyvūnai, kai šeimininkai nesilaiko Gyvūnų taisyklių reikalavimų. Nenorintys paisyti kitų žmonių saugumo, gyvūnų augintojai kurorte, kaip ir visoje Lietuvoje, gali sulaukti įspėjimo, o labiausiai nepaisantiems taisyklių numatytos ir griežtesnės priemonės.
„Primename, kad asmenims, nesurenkantiems gyvūnų ekskrementų ar kitaip pažeidusiems Gyvūnų laikymo taisykles, pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 110 straipsnio 1 d. taikoma administracinė atsakomybė – įspėjimas arba bauda iki 57 eurų“, – perspėjo pašnekovė.

Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos „Olimpas“ ir kitos Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) komandos pradeda antrąjį čempionato etapą. Palangiškių strategas Sandis Buškevicas teigia, kad tai sezono stadija, kai visos komandos pradės rodyti geriausią savo žaidimą. 


Projekto „Karjeros specialistų tinklo vystymas“ tikslas – užtikrinti profesinio orientavimo paslaugų teikimą įvairaus amžiaus mokiniams bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir kitose švietimo įstaigose. 


Per didžiąsias metų šventes daug žmonių vyksta aplankyti artimųjų ar atostogauti, todėl Klaipėdos policijos pareigūnai ragina pasirūpinti savo turto saugumu – kartais vagys tiesiog pasinaudoja žmonių nerūpestingumu ar neapdairumu.


Šią savaitę meteorologai prognozuoja gausų sniegą. Kilus gaisrui ugniagesiams gelbėtojams gali būti sudėtinga privažiuoti, todėl prašome gyventojų pasirūpinti saugumu.


Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ ragina savo privačius ir verslo klientus reikalingas prekes ir paslaugas užsisakyti elektroninėje parduotuvėje www.tele2.lt. Čia tai galėsite padaryti saugiai, greitai ir paprastai. „Rūpindamiesi savo klientų saugumu, rekomenduojame kuo daugiau kasdienių reikalų ir darbų atlikti nuotoliniu būdu. Patogiai planuotis savo pirkinius ir...


Šiuo metu (sekmadienį, kovo 29 d.) Palangos miesto savivaldybės komanda rūpinasi 21 palangiškiu grįžusiu iš užsienio ir kurie save izoliavo savivaldybės suteiktose patalpose.


Šiais metais Palangos miesto savivaldybė rūpindamasi žmonių saugumu skyrė lėšų ir nupirko 18 autonominių dūmų detektorių su ilgo veikimo – 10 metų laikotarpio maitinimo elementais. Detektoriai yra naudojami gyvenamojo sektoriaus patalpose. Tai būtinas įrenginys kiekvieno piliečio namuose. Dauguma gaisrų kyla naktimis, žmogui miegant. Dūmų detektorius sureaguoja net ir...


Palangos poilsiautojų saugumu rūpinasi kvalifikuotų specialistų komandos

Palangos m. savivaldybės informacija, 2015 06 25 | Rubrika: Miestas

Vis labiau įsibėgėjanti vasara ne vienam siejasi su atostogomis. Renkantis kuria kryptimi patraukti, lemia ne tik orų prognozė, bet ir vietovės saugumas. Juo atsakingai rūpinasi ir Palanga – sezonui vis labiau įsibėgėjant, kurorto poilsiautojų saugumas tapo vienu iš svarbiausių klausimų ne vienai didžiausio šalies kurorto specialistų komandai. Galima pasidžiaugti, jog...


Įsibėgėjus rudeniui ir pasikeitus eismo sąlygoms, kurioms įtaką daro tamsusis paros metas, blogas matomumas, Klaipėdos AVPK Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai ragina gyventojus pasirūpinti savo, savo vaikų, kitų artimųjų saugumu – naudoti atšvaitus, dėvėti ryškiaspalves liemenes ar kitus rūbus su šviesą atspindinčiais elementais einant gatve...


Kompanijos, norinčios išsilaikyti rinkoje, ieško geriausių specialistų. Tačiau Palangos darbdaviai laikraščiui prisipažino vis labiau jaučią kvalifikuotos darbo jėgos stygių. Pasak Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovo Gintaro Sičiūno, mūsų kurorte jų paprasčiausiai nėra: „Palangoje rasti kvalifikuotą specialistą yra neįmanoma. Kur jų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius