Opozicija Seime pamiršo fiskalinę drausmę

Dovydas BAJORAS, 2010-12-08
Peržiūrėta
1973
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vakar Seime svarstant 2011 metų valstybės biudžeto projektą iš opozicinių partijų lyderių lūpų liejosi populistiniai siūlymai. Vienas po kito lipdami kalbėti į Seimo tribūną, jie siūlė numatyti 600 mln. Lt pensijų sumažintų krizės metais grąžinimui.

 

Panašu, kad socialdemokratai ir Darbo partija visiškai pamiršo fiskalinę drausmę ir, siekdami pelnyti rinkėjų palankumą artėjančiuose savivaldos rinkimuose, pažėrė daug populistinių šūkių ir siūlymų, kurių šiandien neįmanoma įgyvendinti. Nepaisant to, kad premjeras A, Kubilius aiškiai pareiškė dėsiantis pastangas į privatizavimo fondą, 2011 metais surinkti daugiau nei 300 mln. Lt, iš kurių būtų grąžinamos sumažintos pensijos dirbantiems pensininkams, ministrės V. Blinkevičiūtės valdymo metais, opozicija panoro, kad kone visos pensininkų pensijos būtų tokio dydžio kaip prieš krizę. Tam prireiktų biudžete rasti papildomus 600 mln.litų. Ko gero, šiandien visiems aišku, kad dabartinė šalies ekonominė padėtis dar nė iš tolo nėra panaši į tą, kuri buvo iki krizės. Taigi kuo grindžiami tokie siūlymai?

Rytiniame Seimo posėdyje darėsi linksma girdint, iš kur būtų galima paimti tuos 600 mln. pensijoms. Dar neseniai visi garsiai rėkė, kad šalyje prastos sąlygos verslui, dėl to neateina investuotojai, šalies verslininkai traukiasi į šešėlį. Ir štai šiandien lyg žaibas iš giedro dangaus opozicijos siūlymas - net 5 proc. didinti pelno mokestį. Ne gana to, jie siūlo nebepervedinėti nuo dirbančiųjų sumokamų įmokų po 2 proc. į privačius pensijų fondus ir visus dabar dirbančiuosius palikti be ateities garantijų. Gal būtų nieko nuostabaus, jei tokius siūlymus būtų pateikęs premjeras ir valdančioji Tėvynės Sąjungos – Krikščionių demokratų partija, bet kai tai girdima iš opozicinių partijų, susidaro toks įspūdis, kad jie visi vakar ryte išlipo ne ta koja iš lovos.

Reikia pažymėti, dabar pensininkų pensijos, kurios buvo sumažintos vidutiniškai 5 procentais, vis tiek yra didesnės už tas, kurias jie gaudavo 2008 metų sausį, kai ekonomika šalyje augo. Mano nuomone, šiandien reikia džiaugtis tuo, kad mes kitais metais neprivalome didinti PVM tarifo. Tai planuoja daryti latviai. Labai svarbu tai, kad per krizę mums neprireikė kreiptis pagalbos į Tarptautinį valiutos fondą, nereikėjo devalvuoti lito, imtis kitų drastiškų priemonių. Tačiau per paskutinius 2 metų ketvirčius pastebimas BVP augimas ir ekonomikos atsigavimas nesuteikia teisės išlaidauti. Jei gruodžio 9 dieną bus patvirtintas toks biudžeto planas, koks dabar yra svarstomas Seime, tai kitais metais šalies deficitas padidės dar 5,5 milijardo litų. Net ir su tokiu deficitu vis dar nepajėgsime vykdyti NATO, kuri mums garantuoja saugumą, reikalavimo skirti 2 proc. biudžeto išlaidų gynybai.

 Siūlyčiau opozicinių partijų lyderiams nepamiršti vieno iš pagrindinių prioritetų - šalies saugumo, tikslinės drausmės, o prieš teikiant naujus pasiūlymus, kurie tik didintų išlaidas, pažiūrėti koks ir taip didžiulis ateinančių metų deficitas, bei kaip sparčiai auga valstybės skola.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Du kartus per metus valstybės asignavimus politinėms partijoms apskaičiuojanti Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia paskirsčiusi 2024 m. I pusmečio sumą.


Ligonių kasos sulaukia niekur nedirbančių vyresnio amžiaus gyventojų klausimų, kokios trukmės pensijų socialinio draudimo (darbo) stažas jiems garantuoja sveikatos draudimą, apmokamą valstybės lėšomis. 


Pradedamas svarstyti Palangos miesto savivaldybės 2022 metų biudžeto projektas.


Andromeda Grauslienė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos vadovė, pranešė šeštadienį, kad radus asmeninius daiktus ir asmens dokumentą, nustatyta vakar (penktadienį) Palangos pl.žuvusio 1998 m.gimusio vyro tapatybė. Įvykio aplinkybės tiriamos. Penktadienį, vasario 26-ąją, apie 20.15 val., Klaipėdos r., ties Dargužių k., kelio...


Išnagrinėję Palangos miesto Strateginį veiklos 2021-2023 m. planą bei jo pagrindu sudarytą biudžeto projektą Palangos socialdemokratai įžvelgė esminių jų spragų, todėl nusprendė biudžeto projektui nepritarti.


Kodėl, anot Tarybos politinei daugumai oponuojančios Elenos Kuznecovos, savivaldybėje jau dirba net trys viešųjų ryšių specialistai? Diskusija apie tai ir kvietimas visiems palangiškiams teikti pasiūlymus dėl savivaldybės 2018-ųjų metų biudžeto buvo bene pagrindiniai vakar įvykusio Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdžio akcentai.


Palangos miesto savivaldybės biudžeto planas 2014 m. buvo įvykdytas 102 procentais – viršplaninių pajamų praėjusiais metais gauta 1,6 mln. litų. Šios lėšos pateko į 2015 m. miesto biudžetą bei bus panaudotos Savivaldybės paimtų paskolų investiciniams projektams finansuoti grąžinimui.    


Kol Europos Sąjungos strategai laužo galvas, kaip priartinti Europą ir Europos Sąjungą (ES) prie kiekvieno jos miestelio, net tokio mažo kaip Palanga, europarlamentaras Algirdas Saudargas (taip, jis – pirmasis   nepriklausomos Lietuvos užsienio reikalų ministras, stovėjęs prie šalies užsienio politikos vairo 1990-1992, taip pat 1996-2000 metais) apie Lietuvos...


Didelių iečių laužymo dėl koalicijos sutartį pasirašiusių partijų programinių nuostatų derinimo nebuvo – vakar po centro-dešiniųjų partijų koalicijos 2011-2015 metų programa parašus baigė suraityti paskutiniai naujosios savivaldybės Tarybos kadencijos valdančiosios daugumos nariai, kurių, kaip žinia, yra 15. S. Kulikauskienė yra išvykusi, todėl ant partijų suderintos programos prie jau...


Opozicija Seime pamiršo fiskalinę drausmę

Dovydas BAJORAS, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Vakar Seime svarstant 2011 metų valstybės biudžeto projektą iš opozicinių partijų lyderių lūpų liejosi populistiniai siūlymai. Vienas po kito lipdami kalbėti į Seimo tribūną, jie siūlė numatyti 600 mln. Lt pensijų sumažintų krizės metais grąžinimui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius