Neregistruoti poilsio nameliai Šventojoje turės atlaisvinti valstybinę žemę
Palangos miesto savivaldybė, ne vienerius metus aktyviai kėlusi klausimą dėl Šventojoje, valstybinėje žemėse ar valstybiniame miške stovinčių teisinės registracijos neturinčių medinių poilsio namelių nukėlimo, pagaliau laimėjo – Lietuvos aukščiausiasis teismas neskundžiama nutartimi konstatavo, kad nuosavybės teisės į tokius statinius negali būti įregistruotos.
„Džiaugiuosi, kad teisingumas pagaliau pasiektas – teismas ne tik neskundžiama nutartimi konstatavo, jog nuosavybės teisės į teisinės registracijos neturinčius laikinus statinius negali būti įregistruotos, bet ir suformavo teismų praktiką, kuria vadovaujantis bus galima spręsti ir kitų analogiškų statinių likimą“, – sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Korsakas.
Teismų praktiką suformavo praėjusią savaitę priimta Lietuvos aukščiausiojo teismo nutartis dėl nuosavybės teisių pripažinimo į Šventojoje esančių teisinės registracijos neturinčius 11 medinių poilsio namelių bei virtuvės-prausyklos, priklausančių Mažeikių rajono savivaldybei, įregistravimo. Palangos savivaldybei atsisakius suteikti adresą I grupės nesudėtingam statiniui, buvo siekiama teisminiu keliu įregistruoti 1968 m. statytus statinius ir teises į juos. Tačiau tiek pirmosios, tiek ir apeliacinės instancijos teismai Mažeikių rajono savivaldybei palankūs nebuvo. Galiausiai, išnagrinėjęs visus argumentus, ir Lietuvos aukščiausiasis teismas neskundžiama nutartimi konstatavo, jog nėra pagrindo registruoti nuosavybės teisių į teisių teisinės registracijos neturinčius statinius.
„Šiandien galime pasidžiaugti, kad teismų praktika šiuo klausimu jau yra suformuota, todėl atsakingos institucijos turi kuo skubiau imtis veiksmų – inicijuoti nelegaliai stovinčių statinių iškėlimo bei valstybinės žemės ir valstybinių miškų atlaisvinimo klausimą“, – pabrėžė V. Korsakas.
Palangos miesto savivaldybė atsakingų institucijų dėmesį į šią problemą bandė atkreipti ne kartą – raštu informavo apie susiklosčiusią ydingą situaciją, kad didelė dalis Šventojoje pastatytų poilsio namelių yra nelegaliai užėmę tiek valstybinę žemę (kurią administruoja Nacionalinė žemės tarnyba), tiek valstybinius miškus (kuriuos administruoja Valstybinė miškų urėdija). Dar 2010 m. Savivaldybė prašė sudaryti darbo grupę, kuri spręstų šį klausimą – siekta, kad statiniai, neturintys teisinės registracijos ir užėmę valstybinius miškus ir laisvą, neužstatytą žemę, būtų nukelti. Tačiau problema vis nebuvo išspręsta. Dėl šios priežasties Palangos miesto savivaldybė netgi negalėjo įvykdyti žemės reformos.
2016 m. Palangos savivaldybė dėl šios problemos pakartotinai kreipėsi į Žemės ūkio, Aplinkos bei Teisingumo ministerijas ir paprašė, kad atsakingos institucijos nedelsiant imtųsi teisinių priemonių iškeliant nelegalius namelius. Tuo metu šiuo klausimu jau vyko ir teisminiai ginčai.
„Pagaliau šioje situacijoje Lietuvos aukščiausiasis teismas padėjo galutinį tašką ir suformavo teisminę praktiką – Palangos savivaldybė laimėjo bylą neskundžiama nutartimi. Todėl norime atkreipti atsakingų institucijų – Nacionalinės žemės tarnybos ir Valstybinių miškų urėdijos ¬¬– dėmesį, kad neregistruoti ir neteisėtai valstybinėje žemėje stovintys poilsio nameliai turi būti nedelsiant nukelti, ir valstybinė žemė, ir miškai būtų atlaisvinti. Suformuota teisminė praktika yra signalas ne tik dėl šių namelių, bet ir dėl kitų analogiškų statinių, kurie neturi teisinės registracijos – jie turi būti nedelsiant pašalinti iš valstybinės žemės. O tai turi išreikalauti Nacionalinė žemės tarnyba ir Valstybinė miškų urėdija“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.
Palangos m. sav., „Palangos tilto“ inf.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Ju 2024-07-01 10:07 (IP: 172.69.52.141)
Palikite ramybėje tos namelius.kam patinka gamta tas tegu ir gyvena gamtoje. Kodėl turime visi pristatyti viešbučių ir jose apsistoti!!! O mes vat nenorim I viešbuti!!! Norime gyventi nameliuose miške arba prie juros gamta,maudynes, šašlykine be jokiu televizoriu ir mums čia gerai... užkniso tie viešbučiai ar restoranai. Jau tikrai per daug ju. Kam ju tiek daug nesuprantu!!!!Kaunas 2020-03-03 12:25 ([email protected] / IP: 94.244.89.211)
Kas čia per kliedesiai,kad čia niekas nieko neapvogė.Druskininkuose mero vilą nugriovė,kad nebuvo įteisinta statyba.Juodkrantėje - nelegali kavinė nugriauta...Sąrašą galima tęsti...O čia Šventoji,nelegalų 90 %. Ir dar kur - pajūrio zonoje.Kiek ploto užima tas namelis,kioskas netgi.Jų yra ir visai netoli jūros,miške,nuo Šventosios link Monciškių.Stovi atgabenti net vagonai !.Kas tuo laiku leido taip bjauroti kraštovaizdį?.Aišku,kad to laikmečio korumpuoti valdininkai už kyšius... Dabar kiek žemės ploto užima tas archaiškas kioskas,o į tą vietą galima pastatyti normalius kotedžus ar viešbučius.Ir čia nereik laukt,o nedelsiant visus tuos namelius šluot nuo žemės paviršiaus.Ir kad pagaliau Šventoji įgautų normalios urbanistikos veidą.Tai gal ir žiemą čia gyvenimas būtų gyvesnis.Atsirastų SPA centrų,kultūrinių įstaigų...Beje,čia liečia net tik namukus,o yra ir nemažai sovietmečio statinių,kuriuos senai reikėjo nugriauti,o sumaltas plytas panaudoti keliams tiesti.Kiek galima gyventi šiukšlynuose. Atsivežiau namuką,pasistačiau kur nori,o tiksliau kur "nurodė" valdininkas už tam tikrą mokestį,ir gyvuoju sau pajūryje.Nonsensas...Tai atsivežam kioską į Vilniaus senamiestį,pasistatom ir gyvenam,o ir dar nuomuojam,ir žinoma be jokių mokesčių... Manau jau kitą dieną būtų nušluotas nuo grindinio.O pajūry - galima ! . Taip juk vyko daug metų...Ar ne taip... ???Bravo 2017-04-26 11:55 (IP: 158.129.152.186)
Šventoji turėtų pagerinti savo įvaizdį, atsikračiusi antisanitarinių namelių. Tačiau vien namelių problema neverta užbaigti Žemės naudojimo ne pagal paskirtį veiklos tyrimo. Šventojoje prie daugiabučių Lieknų g. daugiabučiams priklausantys kiemai uzurpuoti nelegalių šiltnamių, daržų ir juos lyginčių šiukšlių, laistymo žarnų ir konteinerių bei talpų su vandeniu. Kodėl valstybinėje žemėje klesti nelegalūs daržai ir šiltnamiai, kai tuo tarpu daugiabučių gyventojai ir vaikai netenka kiemo erdvės poilsiui ir žaidimams? Meras turėtų atkreipti dėmesį į šias problemas ir pateikti informaciją atitinkamoms institucijoms, kad problema būtų išspręsta pagal veikiančius įstatymus.Taip pat skaitykite
Vilnius, balandžio 21 d. (BNS). Dėl klaidingo priesaikos teksto penkių savivaldybių politikai turės pakartoti ceremoniją.
Šventojoje degė medinis poilsio namelis
2022 12 28 | Rubrika: Miestas
Antrąją Kalėdų dieną Šventojoje degė medinis poilsio namelis.
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Vytauto 4“ Palangoje, vietoj buvusio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vytauto gatvėje, priešais „Auskos“ poilsio namus, ketina statyti viešbučio ir poilsio pastatų kompleksą, skelbia Palangos savivaldybė.
Jei investuotojų planai nepasikeis, Šventojoje, prie uostelio, turėtų iškilti dviejų pastatų kompleksas - poilsio namai ir viešbutis.
Šventoji turės modernią centrinę aikštę
2020 03 05 | Rubrika: Miestas
Šventoji turės naują, modernią miesto aikštę pačioje miestelio širdyje.
Ant upės kranto Šventojoje rengiasi statyti poilsio pastatų kompleksą
"Palangos tilto" informacija, 2019 10 26 | Rubrika: Miestas
Šventosios upės kilpoje ketinama pastatyti 12 atskirų ir sublokuotų statinių, kuriuose bus įrengta 30 poilsiui skirtų apartamentų. Dauguma jų turėtų būti nuomojami, o kiti – parduoti.
Neregistruoti poilsio nameliai Šventojoje turės atlaisvinti valstybinę žemę 2
2017 03 16 | Rubrika: Kriminalai
Palangos miesto savivaldybė, ne vienerius metus aktyviai kėlusi klausimą dėl Šventojoje, valstybinėje žemėse ar valstybiniame miške stovinčių teisinės registracijos neturinčių medinių poilsio namelių nukėlimo, pagaliau laimėjo – Lietuvos aukščiausiasis teismas neskundžiama nutartimi konstatavo, kad nuosavybės teisės į tokius statinius negali būti įregistruotos.
Amžinojo poilsio – ne į žemę, o pelenų urnoje į kolumbariumą
Eglė PALUBINSKAITĖ, 2015 11 19 | Rubrika: Miestas
Ar esate kada pamąstę, kaip norėtumėte būti išlydėti amžinojo poilsio – rinktumėtės tradicinį laidojimo būdą – į žemę, o gal kremavimą – palaikus sudeginti ir pelenų dėžutę įdėti į nišą kolumbariume? Argumentams, kad žemė tampa labai brangi ir tradicinės kapinės negali būti plečiamos beatodairiškai, mažytė pelenų urna kolumbariume atrodo kaip...
Šventojoje valstybės žemėje vėl dygsta mediniai poilsio nameliai 1
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 03 24 | Rubrika: Miestas
Į kovą su nelegaliais nameliais žadantys kilti mero Šarūno Vaitkaus nurodymu ir Šventosios seniūnijos bendruomenės iniciatyva sukurtos darbo grupės mediniams poilsio nameliams Šventojoje suskaičiuoti bei aiškintis, kurie iš jų stovi neteisėtai, nariai turėtų sukrusti: prasidėjus pavasariui šiame kurortiniame miestelyje atbunda ne tik gamta. Atkuto...
Palangiškiai žengė žingsnį į šventą žemę
Ugnė RAUDYTĖ, 2011 02 24 | Rubrika: Miestas
Palanga planuoja glaudesnį bendradarbiavimo ryšį su Izraeliu. Palangą ir Izraelį suartino vasario 8-9 dienomis vykusi paroda. Tel Avive vykusioje tarptautinėje Viduržemio jūros regiono turizmo parodoje IMTM pirmą kartą buvo pristatyta Palangos kurorto VĮ poilsio namų „Baltija“ sanatorijos programa. „Parodoje užmezgėme naudingus ryšius su keliomis agentūromis, tai padės tartis dėl bendros...