Neįgaliųjų poreikiams – kurorto Savivaldybės dėmesys

Palangos tiltas, 2017-02-02
Peržiūrėta
2605
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Neįgaliųjų poreikiams – kurorto Savivaldybės dėmesys

Palangoje gerai jaustis turi visi vietos gyventojai, nepriklausomai nuo jų amžiaus, lyties ar sveikatos būklės. Neįgaliesiems prisitaikyti prie esamų sąlygų yra sudėtingiau nei sveikiems žmonėms, todėl jų poreikiams tenkinti bei gyvenimo sąlygoms gerinti pastaruoju metu Palangos miesto savivaldybė skiria didelį dėmesį.

Neįgaliųjų reikalų komisija
Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Staskonienė, kalbėdama apie gyvenimo sąlygų neįgaliesiems gerinimą, teigė, jog analizuojant specialiųjų poreikių turintiems kurorto gyventojams aktualias problemas bei galimus jų sprendimo būdus, nemažai bendraujama su neįgaliuosius vienijančiomis organizacijomis – klausiama jų nuomonės bei atsižvelgiama į išsakytas pastabas. „Daug konstruktyvių pasiūlymų laukiama ir iš Palangos miesto neįgaliųjų reikalų komisijos, kuri buvo sudaryta ir jos veiklos nuostatai patvirtinti praėjusiais metais. Šiemet minėtos komisijos veikla neabejotinai įsibėgės, ir specialiųjų poreikių turintys palangiškiai dar labiau pajus teigiamus pokyčius“, – sakė V. Staskonienė.

Naujos paslaugos
Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos, džiugina ir tai, kad praėjusiais metais visu pajėgumu dirbo Palangos miesto socialinių paslaugų centras, kuris teikia psichosocialinės pagalbos, laikino apnakvindinimo, krizių įveikimo, aprūpinimo techninėmis pagalbos priemonėmis, dienos socialinės globos, trumpalaikės socialinės globos, pagalbos į namus, specialiojo transporto, pagalbos globėjams (rūpintojams) ir įvaikintojams, socialinės priežiūros socialinės rizikos šeimoms bei asmens gebėjimo pasirūpinti savimi vertinimo paslaugas.
„Didelis palengvinimas neįgaliesiems – integralios pagalbos namuose teikimas. Praėjusiais metais buvo pasirašyta 3 metų sutartis su Europos socialinio fondo agentūra dėl integralios pagalbos (socialinės globos ir slaugos) plėtros projekto. Sutarties vertė – 156 tūkst. eurų“, – kalbėjo V. Staskonienė. Šio projekto tikslas – suteikti integralią pagalbą namuose, neįgaliems ir senyvo amžiaus asmenims bei konsultacinę pagalbą jų šeimų nariams. Projekto įgyvendinimo metu integrali pagalba namuose bus teikiama 20 neįgalių ir senyvo amžiaus asmenų, taip pat teikiamos konsultavimo paslaugos šeimos nariams, prižiūrintiems neįgalius ar senyvo amžiaus asmenis, sudarant geresnes sąlygas įgyti, patobulinti profesinę kvalifikaciją ir (arba) dalyvauti darbo rinkoje, o jų globojamiems šeimos nariams sudaryti sąlygas kiek įmanoma ilgiau likti gyventi savo namuose ir gauti reikiamą pagalbą.

Socialinės pagalbos centro padaliniai
Kad palangiškiams būtų patogiau naudotis Palangos miesto socialinių paslaugų centro teikiamomis paslaugomis, šiais metais planuojama Jūratės g. 11 esančiame pastate įkurti Socialinių paslaugų centro padalinį, aprūpinantį neįgaliuosius specialiosiomis techninės pagalbos priemonėmis.
Kitą socialinių paslaugų centro padalinį, pasak V. Staskonienės, planuojama įsteigti Šventojoje, Žuvėdrų g. 4.

Suremontuotos patalpos
Naujomis patalpomis jau džiaugiasi kelios neįgalius palangiškius vienijančios organizacijos –praėjusių metų pabaigoje į suremontuotas ir neįgaliesiems pritaikytas buvusios „Smilčių“ mokyklos (Jūratės g. 11) patalpas persikėlė Sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos Palangos skyrius bei Palangos neįgaliųjų draugija.
Daugelį metų tenkinęsi gerokai prastesnėmis sąlygomis, dabar šių draugijų nariai naudojasi šviesiomis, šiltomis ir jaukiomis, judėjimo negalią turintiems lankytojams pritaikytomis patalpomis. Kad neįgalieji turėtų geresnes sąlygas, Savivaldybė patalpoms atnaujinti skyrė apie 25 tūkst. eurų.
Įrengiami keltuvai
Gruodį naujovė Palangos asmens sveikatos priežiūros centre pradžiugino judėjimo negalią turinčius kurorto gyventojus – Savivaldybei skyrus lėšų, įstaigoje buvo įrengtas keltuvas. Šio projekto vertė – apie 10 tūkst. eurų.
Keltuvas judėjimo negalią turintiems palangiškiams suteikė labai svarbią galimybę – patogiai patekti į antrame poliklinikos aukšte įsikūrusius reabilitacijos procedūrų bei odontologijos kabinetus ir pasinaudoti visomis čia teikiamomis paslaugomis.
Pasak V. Staskonienės, šiais metais planuojama įsigyti ir įrengti keltuvą Palangos miesto savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriuje.

Pritaikyti butai
Savivaldybės kasmet sulaukia ir specialiųjų poreikių turinčių vietos gyventojų prašymų pritaikyti jų gyvenamuosius butus neįgaliesiems. Praėjusiais metais Savivaldybė skyrė lėšų pagerinti dviejų neįgalių palangiškių gyvenamąją aplinką: prie vieno iš butų buvo įrengtas pandusas, taip pat nupirktas laiptų kopiklis, padedantis judėjimo sunkumų turinčiam gyventojui patogiau patekti į ketvirtąjį daugiabučio namo aukštą. Viename iš butų neįgaliojo poreikiams buvo pritaikytos ir higienos patalpos. Visų šių darbų vertė – per 13 tūkst. eurų.
Į neįgaliųjų poreikius atsižvelgiama ir vykdant daugiabučių gyvenamųjų namų renovaciją. Atnaujinant Druskininkų gatvėje esantį daugiabutį, buvo skirta maždaug 9 tūkst. eurų pašalpa, kad namo renovacijos metu būtų pakeistas susidėvėjęs pandusas, reikalingas neįgaliesiems patogiai patekti į pirmąjį pastato aukštą.
Pasak V. Staskonienės, šiais metais Savivaldybė taip pat planuoja patenkinti gautą kurorto gyventojo prašymą pritaikyti jo butą neįgaliojo poreikiams.

Patogi infrastruktūra
Siekiant pagerinti neįgaliųjų integraciją į visuomenę, didelis dėmesys skiriamas judėjimo bei regėjimo negalią turinčiųjų poreikiams, atnaujinant miesto infrastruktūrą. Visi naujai statomi ar rekonstruojami objektai yra pritaikomi ir žmonėms su negalia – pastatuose įrengiami liftai ar keltuvai, pritaikomos patalpos.
Vienas iš paskutiniųjų pavyzdžių – prieš pusę metų duris lankytojams atvėrusi rekonstruota vila „Anapilis“, kurioje įsikūrė Palangos kurorto muziejus. Čia ne tik pritaikytos patalpos neįgaliesiems, bet ir įrengtas liftas.
Į specialiuosius poreikius atsižvelgiama ir rekonstruojant miesto gatves (pvz., Vytauto, Jūratės, Jūros ir kt.) – kad judėti būti saugiau ir patogiau, įrengiamos patogios šaligatvių nuovažos, spalvomis bei iškiliomis trinkelėmis pažymimos vedimo linijos akliesiems. Kaip pavyzdys paminėtinas visai neseniai atnaujintas Lino takas, jungiantis Vanagupės rajoną su pajūriu. Siekiant padaryti jį patogų neįgaliesiems, takas išilgai perskirtas į dvi juostas, kurių viena skirta sveikiems žmonėms, kita – neįgaliesiems. Šias dvi juostas atskyrė akliesiems ir silpnaregiams skirta iškilių, 30 centimetrų pločio ryškios spalvos trinkelių vedimo linija. Judantiems vežimėliais skirta Lino tako dalis yra 1,8 metrų pločio, lygaus, smulkios frakcijos asfalto bei paženklinta specialiais ženklais. Vanagupės gatvėje, ties Lino tako pradžia, įrengtos ir automobilių statymo vietos neįgaliesiems.
„Šiais metais planuojama parengti techninį projektą, kuriuo vadovaujantis bus neįgaliesiems pritaikytos ir paplūdimio prieigos bei paplūdimys ties Lino taku. Taip pat planuojama ties Lino taku įrengti sporto treniruoklių, skirtų neįgaliesiems“, – sakė V. Staskonienė.

Patrauklesnis Vaikų parkas
Teigiamų pokyčių mieste pastaruoju metu neįgalieji pastebi ir daugiau. Vienas iš jų – mažųjų palangiškių patogumui Vaikų parke įrengtos specialios sūpynės, pritaikytos judėjimo negalią turintiems vaikams. Šios sūpynės išskirtinės tuo, kad yra pritaikytos suptis su neįgaliojo vežimėliu – įrengta patogi, nuo slydimo apsauganti platforma, sumontuotas specialus įvažas, pritaikytas patogiai įvažiuoti vežimėliu. Kad pramogauti būtų saugu, sumontuoti ir apsauginiai platformos rėmai. Sūpynių mechanizmas sukonstruotas taip, kad supimosi metu būtų išlaikoma stabili platformos padėtis, taip pat – kad būtų galimybė neįgaliajam suptis pačiam.

Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Socialiniame tinkle Palangos miesto savivaldybės meras pasidalijo žinia, kad jau patvirtas Palangos strateginis veiklos planas, kuriame miesto gyventojų poreikiams numatyti 62 mln. eurų.


Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną Palangos senjorai raginami leisti aktyviai ir „skaniai“ – kaip ir kasmet, jiems siūloma įvairių pramogų bei vaišių. Raginame nepamiršti Pensininko pažymėjimo.


Šis tęstinis projektas sudaro galimybes gerinti visuomenės saugumą, stiprinant projektą įgyvendinančių įstaigų tarpusavio bendradarbiavimą, tobulinti įstaigose dirbančių ir betarpiškai visuomenės saugumą užtikrinančių darbuotojų įgūdžius.


Palangos miesto savivaldybės bei kurorto Viešbučių ir restoranų asociacijos bendradarbiavimo dėka Ukrainos karo pabėgėlių, apsistojusių kurorte, mokyklinio amžiaus vaikai galės nemokamai maitintis ir Velykų atostogų metu. 


Rugsėjo viduryje grupė Palangos neįgaliųjų draugijos narių ir ansamblio „Atgaiva“ dainininkės kartu su vadovu Rimgaudu Juozapavičiumi važiavo į Kuršėnus, kur vyko neįgaliųjų meno mėgėjų kolektyvų šventė „Vilties paukštė“.


Rugsėjo pradžioje grupė Palangos neįgaliųjų draugijos narių vyko į Raseinius, kur Maironio parke buvo surengta antroji respublikinė neįgaliųjų meno kolektyvų dainų šventė – konkursas „Lik sveika, vasara“.


Palangos miesto savivaldybės taryba vakar, ketvirtadienį, patvirtino 2021 metų kurorto biudžetą. Numatoma, kad miesto biudžeto pajamos sieks 31 mln. 385 tūkst. eurų.


Spalio 1 d., ketvirtadienį, minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Palangoje yra susiklosčiusi graži tradicija šią dieną senjorus pakviesti į nemokamas jiems skirtas veiklas, kultūrinius renginius, o verslo atstovai senjorus kviečia pasivaišinti puodeliu kavos, arbatos ar desertu bei pasimėgauti įvairiomis procedūromis.


Palangoje gerai jaustis turi visi vietos gyventojai, nepriklausomai nuo jų amžiaus, lyties ar sveikatos būklės. Neįgaliesiems prisitaikyti prie esamų sąlygų yra sudėtingiau nei sveikiems žmonėms, todėl jų poreikiams tenkinti bei gyvenimo sąlygoms gerinti pastaruoju metu Palangos miesto savivaldybė skiria didelį dėmesį.  


Lepos 17 dieną Palangos m. neįgaliųjų draugijos   nariai išvyko į Respublikinę neįgaliųjų asociacijų šventę   Pasvalio rajone, Talačkonyse.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius