Ne vien vaistai svarbiausi gyvenime – būtina judėti, susireguliuoti mitybą

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-04-11
Peržiūrėta
2443
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ne vien vaistai svarbiausi gyvenime – būtina judėti, susireguliuoti mitybą

„Reikia džiaugtis tuo, ką turi, o ne apgailestauti, ko neturi. Mano patarimas visuomet buvo, jog reikia pasveikinti kiekvieną dieną, nesvarbu, kokia ji išauštų, vėjuota ar lietinga“, - savo patarimais pasidalijo Pasaulinę sveikatos dieną kalbinta Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vidaus ligų gydytoja Jolanta Baronienė. Išties, sveikata žmogui pati brangiausia, o tik jos netekęs dažnas ima žvelgti į gyvenimą kitokiomis spalvomis, tą patvirtino ir gydytoja J.Baronienė, kasdien susidurdama su sergančiaisiais.

 

Keičiasi žmonių požiūris

„Pastebiu, jog metams bėgant labiausiai keičiasi žmonių požiūris į sveikatą“, - pastebėjo daugiau nei tris dešimtmečius medikės darbą atliekanti moteris. Pasak gydytojos, žmonės kur kas atidžiau ėmė saugoti savo sveikatą, žinoma, tokį požiūrį nulėmė ir nuolat televizijos ekranuose bei spaudos puslapiuose šmėkščiojanti informacija apie netinkamus vartoti maisto produktus, kurių apstu prekybos centruose. Tačiau, kaip paminėjo gydytoja J.Baronienė, nors ir jaunimas labiau ėmė rūpintis savimi, vyresniesiems tai visuomet buvo būdinga, visgi pastaruoju metu rūpinimąsi sveikata pakoreguoja ir finansinė padėtis. „Net ir kompensuojamų vaistų pacientai prašo kuo pigesnių“, - dabartinę padėtį trumpai apibūdino gydytoja.

 

Sveikesnis – judėdamas

Pasak J.Baronienės, dažnai žmonės susiformuoja neteisingą nuomonę, jog geriau bus nepavalgę, tačiau nusipirks maisto papildą, kuris ir bus geriausias pakaitalas, tačiau, anaiptol taip nėra. „Ne vien vaistai yra svarbiausi gyvenime, būtina judėti, žinoma, susireguliuoti mitybą. Pavyzdžiui, sąnarių ligomis sergantiesiems itin padeda judėjimas“, - atskleidė gydytoja, patikinusi, jog visgi tai įrodyti žmonėms yra labai sunku. Pasak jos, dažnas ne itin yra linkęs įdėti daugiau pastangų į sveikesnį gyvenimą, pasikliaujama medicina.

„Turbūt dažnas norėtų, jog jo sveikata medikai rūpintųsi ištisą parą, tačiau taip būti negali“, - pakomentavo gydytoja.

 

Kaip dangus ir žemė

„Teko regėti ir Anglijos mediciną, ten gimdė mano dukra, tai galiu drąsiai teigti, jog pas mus medicina – aukštame lygyje, pas mus dar mato žmogų, ko nėra ten, skiriasi kaip dangus ir žemė“, - atskleidė gydytoja J.Baronienė, papasakojusi, jog ten žmogus ištiriamas minimaliai.

Gydytojais visuomet žmonės itin pasitiki, juo labiau, jei sulaukiama norimos pagalbos.

 

Subalansuoti mitybą

Kaip pripažino J.Baronienė, kartais žmonės pamiršta, jog neužtenka vien gydytojų pastangų, jog jis pasijustų sveikas, reikia ir pačiam to siekti. „Reikia formuoti psichologiją, kad žmogus turi būti sveikas, vadinasi, svarbu – judėjimas, subalansuota mityba“, - kalbėjo gydytoja.

Pastaruoju metu itin daug dėmesio, galbūt kartais ganėtinai per daug, skiriama įvairiausioms dietoms, alinančioms kūną. „Nustojus laikytis dietos, gali pasireikšti vadinamasis jojo efektas, kuomet visas prarastas svoris sugrįžta, tad norint pasiekti gerų rezultatų, būtina subalansuoti mitybą, tuomet galima sukoreguoti svorį, sunorminti kraujospūdį“, - pabrėžė gydytoja. Pasak J.Baronienės, viršsvoris – žalingas faktorius, tačiau nebūtinai jis atsiranda dėl minėtų priežasčių, kartais tai lemia tiesiog genai.

 

Visi vienodi

Kalbant apie genealogiją, tai būtent ji, kaip papasakojo gydytoja, nulėmė ir jos specialybės pasirinkimą. Niekada apie tai nesvarsčiusi ir savo ateitį siejusi su ekonomika, visgi pasuko medicinos linkme. Gydytojo kelią pasirinkti ir sėkmingai juo žengti, turbūt niekas nesuabejotų, itin sunku. Tą patvirtino ir pašnekovė. „Visuomet svajojau pagelbėti žmonėms Afrikoje, tikrai tam ruošiausi, tačiau palaipsniui supratau, jog tam, kad ištiesti pagalbos ranką žmonėms, man nereikia ten vykti, mes patys gyvenam kaip Afrikoje“, - pasidalino savo mintimis gydytoja.

Pati kovojusi su onkologine liga, J.Baronienė atskleidė, jog išties sulaukia daugiau pacientų būtent šia liga sergančių. „Niekuomet neslėpiau, jog sergu, žmonės taip pat žino, o jie, manydami, jog aš geriau galiu juos suprasti, kreipiasi būtent į mane“, - atskleidė kurorto medikė.

„Prieš ligą esam visi vienodi, nesvarbu turtingas ar vargšas bebūtum, gimstam ir mirštam vienodi, o jau ką nuveikiam per savo gyvenimo tarpsnį, jau mūsų pačių reikalas“, - taikliai gyvenimo tiesą atskleidė pašnekovė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio 21-ąją sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Seime pristatė sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarką, kuri yra vienas svarbiausių šios Vyriausybės programoje numatytų darbų. Pertvarkos tikslas – geresnė gyventojų sveikata ir kokybiškesnės sveikatos priežiūros paslaugos.   


2021 metais VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras buvo išsikėlęs dar vieną veiklos tikslą – užtikrinti savalaikį ir saugų paslaugų teikimą ekstremalios situacijos metu. Ir nors 2021 metais įstaigos veiklą įtakojo pandemija ir netrūko iššūkių, tačiau tai visiškai nepablogino sveikatos priežiūros įstaigos veiklos rodiklių. 


Du pastaruosius vakarus – sekmadienį ir pirmadienį – Palangos koncertų salė nušvito žalia, rožine, žydra ir violetine spalvomis. Taip Palanga paminėjo Pasaulinę retų ligų dieną ir išreiškė visuomenės palaikymą retomis ligomis sergančių žmonių bendruomenei.


Vadovaudamosi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu dėl ambulatorinių slaugos paslaugų namuose teikimo bei naujais reikalavimais Palangos miesto pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos (toliau – ASPĮ) nuo 2022 m. sausio 3 d.  pradėjo teikti slaugos paslaugas namuose su nauja komanda, kurią sudaro 2 slaugytojai, 2 slaugytojo padėjėjai, kineziterapeutas. Palangos...


 VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras (ASPC) nuo lapkričio 10 dienos tapo elektrą gaminančiu vartotoju – nuo šiol pats pagamins 100 proc. visos įmonės reikmėms reikalingos elektros energijos. 


Gegužės 23 dieną Palangos asmens sveikatos priežiūros centre atidarytas naujas Diabetinės pėdos kabinetas. Lėšų reikiamai įrangai įsigyti skyrė Palangos Rotary klubas bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (VRA).  


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyrius informuoja, kad gripo vakcina, skirta 2018–2019 m. gripo sezonui, įsigyta už valstybės lėšas, rizikos grupių skiepijimui pristatyta į visas Klaipėdos apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigas (ASPĮ). Šių metų gripo sezonui Klaipėdos...


Lietuvos piliečių sveikata rūpinasi Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija, kuri buvo įkurta dar 1918 m. balandžio mėn., kai Lietuva tapo nepriklausoma. 1926 metais Seimui priėmus Ligonių kasų įstatymą, apsidraudę asmenys galėjo naudotis visapusišku nemokamu gydymu, tačiau daugelis lietuvių pritars minčiai, jog nemokamos medicinos Lietuvoje niekuomet nebuvo. Kalbos apie ją nuo pat...


„Reikia džiaugtis tuo, ką turi, o ne apgailestauti, ko neturi. Mano patarimas visuomet buvo, jog reikia pasveikinti kiekvieną dieną, nesvarbu, kokia ji išauštų, vėjuota ar lietinga“, - savo patarimais pasidalijo Pasaulinę sveikatos dieną kalbinta Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vidaus ligų gydytoja Jolanta Baronienė. Išties, sveikata žmogui pati brangiausia, o tik jos netekęs...


Nors Palangoje radiatoriai visur jau šyla, tačiau Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro patalpose šiluma nesijaučia. Darbuotojai dirba ne itin tinkamomis sąlygomis, o ir atėjusieji pacientai nejaučia jokio malonumo nešildomose patalpose, juk tarp besilankančiųjų yra ir mažų vaikų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius