Naglio kalną papuošė naujas informacinis ženklas

Palangos tiltas, 2015-09-14
Peržiūrėta
2268
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Naglio kalną papuošė naujas informacinis ženklas

Legendomis apipintą Palangos Naglio kalną, kuris yra vienas iš Palangos simbolių, papuošė naujas informacinis ženklas – žinomų kurorto tautodailininkų Alberto ir Lino Žulkų sukurtas ąžuolinis dirbinys. Naujasis ženklas tapo ir vienu iš netrukus prasidėsiančių Europos paveldo dienų Palangoje akcentu.
„Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus specialistai rūpinasi, kad kurorte kasmet būtų paženklinta nors viena istorinė vieta. Kadangi senasis Naglio kalno stogastulpis buvo jau sutrešęs, apsisprendėme jį pakeisti nauju“, – sakė Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausiais specialistas Martynas Girininkas. Beje, tai – jau antras istorinės vietos paženklinimas, šiais metais atliktas kurorte – liepos viduryje atminimo lenta pažymėtas namas, kuriame ilgą laiką poilsiaudavo ir kurdavo žinomas kompozitorius Juozas Karosas.
Maždaug 4,5 metro aukščio ąžuolinį informacinį ženklą Albertas ir Linas Žulkai kūrė maždaug du mėnesius. „Kad įgyvendintumėme sumanymą, reikėjo rasti tinkamą medį – ąžuolą su šaka. Čia mums labai padėjo Kretingos miškų urėdas Antanas Baranauskas – kartu su mumis važiavo į kertamą mišką bei padėjo rasti tinkamą medį“, – džiaugėsi L. Žulkus.
Neabejojama, kad naująjį Naglio kalno informacinį ženklą netruks įvertinti miesto gyventojai ir svečiai, kadangi ši vieta yra pamėgta bei lankoma ne tik pėsčiųjų, bet ir dviratininkų, yra pažymėta ir dviračių maršrute.
Kad dviratininkai yra pamėgę Naglio kalną, byloja ir senajame šio kalno stogastulpyje aptiktas radinys – plastikinė kolba su joje palikta informacija – dviratininkų vardais bei pavardėmis, nurodančiais, kas ir kada čia apsilankė. „Šį radinį perduosime Palangos kurorto muziejui“, – sakė M. Girininkas.
Naglio kalnas – 15 metrų aukščio Baltijos pakrantės kopa, supustyta ant senovinės Litorinos jūros terasos. Pasak legendos, čia esąs milžino Naglio kapas, kurį supylusi jo žmona. Iš jos ašarų prasidėjęs pro šalį tekantis upelis. XV–XVI amžiuje Naglio kalnas yra buvusi alka, šventvietė. Šalia kalno buvo kuršių žvejų gyvenvietė.

Palangos m. sav., „Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Minint Baltų vienybės dieną, šeštadienį, rugsėjo 21 d., Lietuvos ir Latvijos pasienyje ties Būtinge buvo iškilmingai atidengtas restauruotas istorinis valstybės sienos ženklas. 


Saulėtekio tako 11-as namas nušvito naujomis spalvomis - siena papuošta nauju, įspūdingo dydžio piešiniu, kurį gali išvysti kiekvienas.


Minint Vietos savivaldos dieną penktadienį, spalio 9 d., Vilniuje vykusioje penkioliktojoje „Auksinių krivūlių“ apdovanojimų ceremonijoje įvertintos labiausiai įvairiose srityse nusipelniusios savivaldybės. Palanga taip pat sulaukė puikios žinios: „Auksinės krivūlės“ riterio ženklas atiteko ir Palangos miesto vicemerui Rimantui Antanui Mikalkėnui.


Ar Baltijos jūra vėl pasieks Šatrijos kalną?

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2017 01 19 | Rubrika: Nuomonės

Visiems bičiuliškas Palangos miesto Garbės pilietis ir už Europos ribų žinomas archeologas, profesorius Vladas Žulkus jau seniai žavi fanatišku atsidavimu savojo „Likimo kompaso“ kryptims – pedantiškai ištirti ne tik Palangos gyvenmečių horizontus („Būta – nepramanyta – surasta – įrodyta“), įvertinti Roužės gyvenvietės...


Legendomis apipintą Palangos Naglio kalną, kuris yra vienas iš Palangos simbolių, papuošė naujas informacinis ženklas – žinomų kurorto tautodailininkų Alberto ir Lino Žulkų sukurtas ąžuolinis dirbinys. Naujasis ženklas tapo ir vienu iš netrukus prasidėsiančių Europos paveldo dienų Palangoje akcentu.


2007-ųjų rudenį Palangoje Lietuvos architektų rūmų iniciatyva vykusioje konferencijoje diskutuota ne vien apie Palangos plėtrą, planavimo dokumentus bei naujas statybas. Tąkart architektai kartu su paveldosaugininkais pasivaikščioję po Palangą susirūpino ir dėl vadinamos senosios „medinės“ Palangos.


Ketvirtadienio pavakare prie pagrindinio įvažiavimo į Palangą po dvylikos metų pertraukos pastatytas kurorto savivaldybės teritorijos pradžią ženklinantis užrašas „Palanga“. Penkių metro aukščio riboženklis papuoštas ir miesto herbu.


Vygaudas Ušackas, ES pasiuntinys Afganistane, atostogaudamas Palangoje neužmiršo karo nuniokotos žemės – praėjusį penktadienį jis susitiko su miesto visuomene ir svečiais, papasakojo apie tolimos šalies istoriją, dabartį, apžvelgė šalies politinę, etninę padėtį, supažindino su savo, kaip ES pasiuntinio, darbo specifika šalyje. Garbingas svečias laikėsi savo pažado – prieš susitikimą...


Vaikų bibliotekoje klegėjo dvi grupės džiaugsmingai nusiteikusių vaikų, atkeliavusių iš „Nykštuko“ ir „Žilvino“ darželių. Čia surengta „Nykštuko“ auklėtinių paroda, skirta pasidžiaugti besibaigiančiu rudeniu. Ilgai demonstravę savo darbelius darželyje, vaikai juos perkėlė ir į visiems vaikams pažįstamą aplinką – jų biblioteką.


Visą savaitę svečiavęsi Lietuvos, Baltarusijos, Ukrainos ir Gruzijos poetai ir dailininkai šeštadienį užbaigė viešnagę Palangoje. Šia proga visi norintys išgirsti bei pamatyti šio malonaus darbo rezultatus rinkosi į dailininkų darbais išpuoštą „Anapilį“. Spindinčios susirinkusiųjų akys išdavė didžiulę meilę ir pasiaukojimą savo darbui: piešimui, rašymui grojimui bei dainavimui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius