Mokytojų konferencijoje diskutuota apie kūrybišką mokymąsi
Vakar Palangos miesto pedagogai rinkosi į IV-ąją konferenciją „Kūrybiškas mokymasis – kitas pažinimo kelias“, kuri vyko Palangos botanikos parko rotondoje. Gamtos apsuptyje miesto pedagogės ne tik sėmėsi naujos patirties, bet ir turėjo galimybę pabendrauti tarpusavyje.
Laukia iššūkių kupini mokslo metai
„Rugsėjis – jau už durų, jau trepsena ir tuoj tuoj įžengs į mūsų laiką, mūsų veiklas, mūsų gyvenimus. Ši konferencija – tai jau rimtas pabarbenimas į tą rugsėjį. Tad nieko nelaukdama skelbiu pedagogų konferencijos atidarymą“, – paskelbė Palangos švietimo pagalbos tarnybos, organizavusios šią konferenciją, direktorė Vilma Želvienė, iškart po sveikinimo žodžio įtraukusi su kolegėm visus mokytojus į šokį – „flashmobą“. Paraginti mokytojai nepagailėjo jėgų pajudėti drauge.
Po smagios konferencijos pradžios sveikinimo žodį tarė ir Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė. „Kai susirenkame į salę, mūsų atrodo labai daug. Čia, išsibarstę tokioje gražioje, žalioje, netradicinėje erdvėje palydime vasarą ir pasitinkame naujuosius mokslo metus. Audringi tie naujieji mokslo metai. Tikiu, turite daug nerimo, ypač dėl naujų reformų, dėl darbo apmokėjimo. Tačiau nesuklysiu pasakydama, jog švietimo darbuotojai jau yra įpratę gyventi reformose, nuolat įveikti iššūkius. Esama nerimo ir mums, neslėpsiu, kaip pavyks susidoroti. Laiko buvo išties nedaug, bet, manau, visgi kartu, bendromis jėgomis ir pastangomis šiuos iššūkius mes įveiksime. Kūrybiškai. O svarbiausia mums visiems visgi yra ne tie materialūs dalykai, o rūpestis, žvelgimas į ateitį, į mokinius, kurie ateis. Nes mokytojo profesija pirmiausia visgi yra pašaukimas: noras atiduoti, išdalinti save. Tikrai šventai tikiu, kad mokykloje nenorinčių, negalinčių, nemokančių būti tikruoju mokytoju iš didžiosios raidės nėra. Galima tik išdalinus save pasiekti puikių rezultatų ir aukštumų. Ir vakar aš dalinausi vadovų pasitarime iš tiesų džiugiom žiniom ir naujienomis, kad jau nuo 2014 metų Palangos moksleiviai, – jūsų ugdomi, mokytojai, – neužleidžia pirmaujančių vietų pagal savo pasiekimus. Tai iš tiesų jūsų nuopelnas, jūsų indėlis ir jūsų meilė, kuria jūs dalinatės. Linkiu, kad ir šie metai jums praeitų sklandžiai, darbingai ir su meile, tegul jūs būsit išgirsti vaikų“, – sveikino visus susirinkusius ir skatino nenuleisti užkeltos kartelės Švietimo skyriaus vedėja.
Tik kūrybiški, laisvi – įdomūs vaikams
Palangos švietimo pagalbos tarnybos direktorė V. Želvienė pritarė, jog šiemetinė konferencija – tikrai nestandartas, sumanyta ją organizuoti visiškai kitokioje aplinkoje nei visi įpratę. „Ir tikrai susidūrėme su įvairiais iššūkiais. Ar ne iššūkis buvo ateiti, o ne atvažiuoti iki Baltijos? Ar nebuvo iššūkis savo dalykinį kostiumėlį ar suknelę bei lakinius batelius pakeisti į laisvalaikio, pikniko aprangą? Ar tikrai nebuvo iššūkis patogias salės kėdes pakeisti į medinius suolelius? Manau, kad mokytojams tų iššūkių netrūksta ir jūs puikiai gebate kūrybiškai juos išspręsti ir su jais susitvarkyti. Nes kūrybiškas žmogus turi būti laisvas. Manau, kad mes tikrai esame laisvi ir kai reikia, galime pasileisti plaukus ir tikrai būti savimi, nes tik tokie mes būsime įdomūs savo vaikams ir mokiniams“, – patikino V. Želvienė.
Pasak konferencijos koordinatorės, šiuolaikinės sėkmės variklis yra kūrybiškumas: kaip sumaniai išspręsti problemas, siūlyti idėjas, ieškoti naujų sprendimų būdų. „Tad kaip įgalinti mūsų vaikus ir mokinius savo kūrybines galias panaudoti?“ – retoriškai paklausė V. Želvienė, prieš pakviesdama apie tai pakalbėti VšĮ „Šiuolaikinių didaktikų centras“ direktorę Daivą Penkauskienę.
Viešnia atkreipė dėmesį, jog vien tai, kokioje aplinkoje pedagogai susirinko, jau rodo kūrybiškumą. D. Penkauskienė kalbėjo apie kritinio mąstymo ir kūrybiškumo sąsajas: teorines perspektyvas ir praktinę ir praktinę išraišką. „Kodėl jums atrodo, kad tai svarbu?“ – kreipėsi į pedagogus lektorė. Pasigirdo daug atsakymų: kad neįdomu statiškumas, taip galima save realizuoti, išreikšti save, verčia mąstyti, lavina vaizduotę. Tai parodė, kad tema pedagogams aktuali ir jie supranta jos svarbą.
Ateities svarbiausi gebėjimai
„Mokslininkai ekonomistų užsakymu padarą sąrašą, kokių gebėjimų prireiks 2020 metais. Galite atspėti, kas yra pirmuose trijuose: tai yra gebėjimas spręsti sudėtingas problemas, gebėjimas kritiškai mąstyti ir gebėjimas būti kūrybiškiems. Taip pat jie išskiria žmogiškųjų išteklių valdymą, veiksmų derinimą su kitais asmenim, emocinį intelektą, nuovokumą, kryptingą paslaugumą, kognityvinį lankstumą. Čia niekur nerašo, kad reikia mokėti skaityti, skaičiuoti, dar kažką daryti, nes tai – kaip ir savaime suprantami dalykai. Kalbam apie tokius dalykus, kurie šiom dienom yra tiesiog būtini. Galima daryti prielaidą, jog verslo atstovai kritinį mąstymą sieja su atvirumu nežinomybei ir pasirengimu naujiems iššūkiams, gebėjimu valdyti informacijos gausą, kūrybiškai spręsti problemas, drąsa bandyti klysti ir nepasiduoti“, – kalbėjo „Šiuolaikinių didaktikų centro“ direktorė D. Penkauskienė.
Ji pabrėžė, jog nebeužtenka matuoti mokinių vien tik kognityvinius ir dalykinius gebėjimus, reikia žiūrėti į asmenį, kuris galėtų būti atviras kaitai ir nežinomybei, kuris galėtų tą nežinomybę toleruoti. „Į žaidimų lauką turi būti įtraukti ir kiti veiksniai: pasitikėjimas, atkaklumas, sąžiningumas, motyvacija, galimybė atsiskleisti ir kitos socialinio kapitalo dimensijos“, – pabrėžė lektorė, vadovaudamasi mokslininkų išvadomis. Taip pat ji akcentavo, jog mokytojo kūrybiškumas skleisis tik tuomet, kai jis skirs laiko sau, atras ramybės akimirkas.
Taip pat pranešimą skaitė KTU profesorius Vytenis Sinkevičius, jis pasakojo apie kūrybišką žinių konstravimą. VšĮ „Šiuolaikinės mokyklos centras“ pradinių klasių mokytoja Dovilė Čičkauskaitė kalbėjo apie kūrybiškumo atskirties taškus.
Taip mokytojai pasisėmė naujo įkvėpimo jau tuoj prasidėsiantiems naujiems mokslo metams.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Palangoje vykusioje konferencijoje „Mūsų Baltija“ aptarti Baltijos jūros ekologiniai ir ekonominiai klausimai
"Palangos tilto" informacija, 2023 09 30 | Rubrika: Miestas
Aštuonių prie Baltijos jūros esančių Europos Sąjungos šalių ministrai, viceministrai penktadienį, rugsėjo 29 d., dalyvavo Palangoje vykusioje konferencijoje „Mūsų Baltija.“
Minint Tarptautinę mokytojų dieną, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė įteikė Metų mokytojų apdovanojimus aštuoniems Lietuvos mokytojams. Tarp jų palangiškių mokytojų nebuvo.
Šiandien, kovo 13 d., aplinkos ministrui Simonui Gentvilui Palangos miesto savivaldybėje miesto meras Šarūnas Vaitkus ir savivaldybės administracijos atstovai pristatė Šventosios jūrų uosto atstatymo planus bei diskutavo apie galimybes ieškoti finansavimo vienam iš pagrindinių uosto statytos etapų – molų statybai.
Jaunimo savaitę diskutuota, ar kurortas yra draugiškas jaunimui
"Palangos tilto" redakcija, 2020 08 13 | Rubrika: Miestas
Rugpjūčio 12 d. Lietuvoje ir pasaulyje švenčiama Tarptautinė jaunimo diena. Todėl šia proga Palangoje, didžiausiame šalies kurorte, visą savaitę buvo organizuojami įvairūs renginiai ir iniciatyvos – nuo patirtinio žygio miškais ir pajūriu iki seminarų apie socialinius tinklus bei darbą Palangoje.
Meras Šarūnas Vaitkus dalyvauja konferencijoje Izraelyje „Muni World 2020“
"Palangos tilto" informacija, 2020 02 18 | Rubrika: Miestas
Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir jo patarėjas Pranas Žeimys Tel Avive, Izraelyje, dalyvauja konferencijoje „Muni World 2020“ („Savivaldybių pasaulis 2020“).
Mokytojų konferencijoje diskutuota apie kūrybišką mokymąsi
Rasa GEDVILAITĖ, 2018 08 30 | Rubrika: Miestas
Vakar Palangos miesto pedagogai rinkosi į IV-ąją konferenciją „Kūrybiškas mokymasis – kitas pažinimo kelias“, kuri vyko Palangos botanikos parko rotondoje. Gamtos apsuptyje miesto pedagogės ne tik sėmėsi naujos patirties, bet ir turėjo galimybę pabendrauti tarpusavyje.
Mokslinėje konferencijoje prikelta Palangos žydų istorija
Rasa GEDVILAITĖ, 2017 09 07 | Rubrika: Miestas
Pirmadienį Palangos kurorto muziejuje vyko mokslinė konferencija „Palangos žydai. Išnykusi miesto bendruomenės dalis“. Konferencijoje dalyvavo būrys mokslininkų, nagrinėjusių temas apie žydus, taip pat būrys ir vietinių palangiškių, besidominčių šia tauta ir jos istorija. Konferencija rengta kartu su Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir...
Užsienio naujienos: Europos Parlamente diskutuota ir apie Lietuvą
Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 06 13 | Rubrika: Miestas
Birželio 6-9 dienomis Strasbūre vyko Europos Parlamento (EP) plenarinė sesija. Jos metu buvo svarstomi ir Lietuvai aktualūs klausimai, kuriuos turėjo galimybę išgirsti ir „Palangos tiltas“.
Prieš Rugsėjo 1-ąją diskutuota apie Mokytoją, jo vertybes ir pašaukimą 1
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 09 01 | Rubrika: Miestas
Paskutinį rugpjūčio penktadienį į „Baltijos“ pagrindinę mokyklą rinkosi Palangos švietimo įstaigų atstovai. Čia Palangos švietimo pagalbos tarnybos iniciatyva buvo surengta 2014–2015 mokslo metų pradžiai skirta konferencija „Mokytojas: jo vertybės ir pašaukimas“.
Projekto „Kuriame Respubliką: pilietinės visuomenės kompetencijų ugdymas“ baigiamojoje konferencijoje – pagyros palangiškiams
Laura GRENDIENĖ Kūrybinės laboratorijos vadovė, 2013 11 07 | Rubrika: Jūros vaikai
Spalio 19 d. Kaune vykusioje baigiamojoje projekto „Kuriame Respubliką: pilietinės visuomenės kompetencijų ugdymas“ konferencijoje palangiškiai buvo vieni dažniausiai minimų – net dvi Palangos mokyklos (Senoji gimnazija ir Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla) pateko tarp 25 geriausiųjų (iš 120 dalyvavusių mokyklų).