Mokslo metų belaukiant
Vasarai baigiantis visi susimąsto apie ateinantį rudenį, o su juo nuskambėsiantį ir mokyklos skambutį. Mokiniai ir jų tėveliai su nekantrumu ir neaiškiom baimėm laukia naujų išbandymų meto. Vyraujanti suirutė nepaliko švietimo sistemos nuošaly, sukeldama neramaus laukimo jausmą. O Palangos švietimo skyrius uoliai rengiasi artėjančiam darbymečiui, nepaisant susiklosčiusių sunkmečio ir vaikų mažėjimo padarinių. Pasikeitimų sulauks Palangos bendruomenė, bet ne tokių žymių, kad reiktų nerimauti.
2009 metų rugsėjo 1-oji ateis ir nesvarbu, kad tai sunkmečio ženklu pažymėti metai. Tai bus tokia pati džiugi mokslų pradžios šventė. Pirmokai atsineš tuščią bagažą, kurį metams slenkant vis pildys savo žiniomis, o abiturientai ateis su viena mintimi – tai paskutinė tokia mokyklinė šventė. Laikas baigti šį pirmąjį savo gyvenimo etapą. Visiems tai įsimintina diena, todėl verta švęsti ją kasmet.
Viena mokykla tokios progos jau šiais metais neturės. Tai Palangos Smilčių pradinė mokykla. Dėl žymiai sumažėjusio mokinių skaičiaus ji privalėjo sustabdyti savo veiklą. Likusieji mokysis jau kitose mokyklose.
Mokinių sumažėjo ir kitose mokyklose. Šiuos mokslo metus pradės maždaug šimtu mokinių mažiau. Daugiausiai mokinių (apie 600) mokysis Senojoje gimnazijoje, taip pat Vlado Jurgučio vidurinėje mokykloje (apie 500). Šiais metais į pirmą klasę sugužės vos 140 (iš jų apie 10 – Šventosios gyvenvietės moksleiviai) pačių mažiausiųjų. Tikimasi, kad ateityje šis skaičius augs ir mokyklos prisipildys pirmokėlių džiugaus klegesio.
Baigiantis praėjusiems mokslo metams niekas ir negalėjo tikėtis, jog bus labai geri ateinantys. Dėl biudžetinių „skylių“ mokyklos nesulauks remontų. Tad teks tenkintis dabartine jų padėtimi. Mokytojai taip pat susidurs su kai kuriomis profesinėmis kliūtimis, jei norės tęsti savo karjerą mokykloje. Jie privalės porą metų paaukoti savo kvalifikacijos kėlimui. Tai gresia ne visiems, tik tiems, kurie neturi pedagoginio išsilavinimo.
Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė išsakė susirūpinimą dėl pasirenkamų kalbų mokymosi. Favoritėmis išlieka dvi užsienio kalbos – anglų ir rusų. Mokiniai bei jų pasirinkimą įtakojantys tėveliai neieško alternatyvos ir atmeta bet kokią galimybę mokytis Vakarų Europos kalbų, pavyzdžiui, vokiečių arba prancūzų. Jos taip pat labai stipriai gali praversti būsimiems aukštiems pareigūnams ateityje, nes įtakingos šalys kalba būtent šiomis kalbomis ir jokiomis kitomis. Nuslopęs susidomėjimas ragina suklusti šių kalbų mylėtojus.
Nuoširdžiai linkėdama sėkmės netrukus sugrįšiantiems mokiniams, švietimo skyriaus vedėja suteikė daug vilties ir tikėjimo dabarties jaunimu. Jei mokyklos skleidžiamos žinios suteiktų džiaugsmą jau pirmaisiais mokslo metais, egzaminų rezultatai sužibėtų, o tėveliai ir mokytojai imtų tarpusavyje bendradarbiauti, tuomet ir visos kliūtys būtų lengvai įveikiamos.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Kurorto švietimo sistema – po Vilniaus ir Kauno šalyje, bet Palangos senoji gimnazija smuktelėjo iš 25 vietos į 36 vietą
Linas JEGELEVIČIUS, 2024 05 30 | Rubrika: Miestas
Žurnalo „Reitingai“ geriausių šalies švietimo sistemų reitinge Palangos savivaldybės švietimo sistema yra trečioje vietoje, po Vilniaus ir Kauno. O štai, geriausiųjų šalies mokyklų reitinge, Palangos senoji gimnazija iš 25 vietos 2023 metais nukrito į 36 vietą šiemet.
Lietuvos oro uostai šį aviacijos vasaros sezoną, kuris prasidės kovo pabaigoje, keleiviams pasiūlys naujų krypčių.
Palangos pasiekimų švietimo srity neįkainojamas prizas – dėl jų į kurortą besikeliančios jaunos šeimos su vaikais
Linas JEGELEVIČIUS, 2023 10 24 | Rubrika: Miestas
Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) rengiamų apdovanojimų ceremonijoje praėjusį savaitgalį Palanga sulaukė ypatingą kurortui ir jos bendruomenei „Auksinę krivūlę“ – už ypatingus pasiekimus savivaldybės švietimo srityje. Tačiau kas slypi už Palangos ilgalaikių pasiekimų švietimo srityje? Kokia Palangos miesto savivaldybės švietimo sėkmės formulė? Apie tai „Palangos tiltas“ šnekėjosi...
Palangoje lankėsi bei aktualius švietimo klausimus aptarė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė (FOTO GALERIJA)
"Palangos tilto" informacija, 2021 11 19 | Rubrika: Miestas
Penktadienį, lapkričio 19 d., Palangoje lankėsi bei aktualius švietimo klausimus su Savivaldybės atstovais bei miesto ugdymo įstaigų vadovais aptarė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.
Mieli mokytojai, mokiniai, mokinių tėvai,
Šiemet, kaip ir kiekvienais mokslo metais, mokyklos skaitovai dalyvavo Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurse. Būtent šiuometiniam konkursui mokiniai ruošėsi neįprastai – teko dalyvauti nuotoliniu būdu ir savo pasirodymus pateikti video formatu. Domantą Vaitkų, 6a klasės mokinį, sėkmė šiame konkurse lydėjo jau mokyklos etape. Toliau sėkmė...
Įteikti neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimai
2017 06 12 | Rubrika: Jūros vaikai
Birželio 8 dieną Kurhauzo salėje dvidešimt septyniems Palangos sporto centro ugdytiniams iškilmingai įteikti Lietuvos Respublikos Neformaliojo vaikų švietimo baigimo pažymėjimai.
G.Krasauskienė – švietimo ir mokslo viceministrė 6
"Palangos tilto" informacija, 2013 01 24 | Rubrika: Miestas
Nuo antradienio palangiškė Genoveita Krasauskienė pradeda dirbti naujose pareigose. Ji paskirta švietimo ir mokslo viceministre.
Mokslo metų belaukiant
Rasa GEDVILAITĖ, 2009 08 22 | Rubrika: Miestas
Vasarai baigiantis visi susimąsto apie ateinantį rudenį, o su juo nuskambėsiantį ir mokyklos skambutį. Mokiniai ir jų tėveliai su nekantrumu ir neaiškiom baimėm laukia naujų išbandymų meto. Vyraujanti suirutė nepaliko švietimo sistemos nuošaly, sukeldama neramaus laukimo jausmą. O Palangos švietimo skyrius uoliai rengiasi artėjančiam darbymečiui, nepaisant susiklosčiusių sunkmečio ir vaikų...
Kurorto švietimo įstaigose – etatai pagal mokinių skaičių
Dalia JURGAITYTĖ, 2009 04 29 | Rubrika: Miestas
Artimiausiame miesto Tarybos posėdyje bus svarstomas sprendimo projektas dėl miesto mokyklų pedagoginių pareigybių, dėl bendrojo lavinimo mokyklų, gimnazijos, mokyklos-darželio, ikimokyklinio ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigų darbuotojų etatų normatyvų.