Miškininkas Raimundas: „Miško SPA yra kokybiškas“

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-07-20
Peržiūrėta
2167
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Miškininkas Raimundas: „Miško SPA yra kokybiškas“

Vasara – atostogų metas, bet jas kiekvienas įsivaizduoja skirtingai. Tačiau retas kuris tikriausiai vasarą neužsuka į mišką – ar grybų paieškoti, o gal pauogauti, pastovyklauti. Miškininkas Raimundas Ereminas, vedantis pažintines ekskursijas po miškus, teigia, jog miškas ne tik pailsina žmogų, jam suteikia energijos, pabuvus miške pagerėja ir sveikata. Apie tai ir dar daugiau kalbėjomės su entuziastingu miškininku.
– Ar išgyventų žmogus miške vien iš jo teikiamų gėrybių?
– Žmogus miške gali išgyventi tik su miško teikiamomis gėrybėmis. Tik ne ilgą laiką. Greitai išalksi, maistas bus monotoniškas, neįprastas, sunkiai saugomas. Tyro vandens nebus, naktį miegot bus šalta, kąs vabalai, higieninės problemos... Žodžiu, jei išeisi kaip stovi, tai tikrai bus ekstremalu. Jei turi palapinę, maisto, vandens, rūbus tinkamus, turi tikslą ar draugų kompaniją – miške fantastika.
Kadangi aš nesu „šoumenas“, supratau, kas iš tikro išgyvena laukinėje gamtoje – miškininkai. Jei jų pajamų šaltinis yra miškas arba darbas miške, vadinasi, galime sakyti, jog jie sugeba išgyventi laukinėje gamtoje ir dar būti panašūs į žmones. Taigi, eigulys ir medkirčiai – geriausiai įvaldę išgyvenimą laukinėje gamtoje žmonės.
– Pasiūlykite keletą miško gėrybių receptų, tikiu, kad nustebsime...
– Receptas: kiaulienos sprandinė plius paprastas aliejus. Sumaišome, druska ir pipirai pagal skonį. Paliekame šaldytuve 3 dienom. Tada einam į mišką. Miške prisirenkam žalių kadagio uogų. Jas sutraiškome. Prieš pat kepimą ant mėsos suberiame traiškytas kadagio uogas ir kmynų iš parduotuvės. Mėsą veriame ant plonų lazdyno šakų. Būtina mėsos gabaliukus ant iešmo suspausti. Kepimo metu būtina turėti vandens ugniai malšinti. Kepama ant kaitros – jokiu būdu ne deginame ugnyje. Kepimo metu reikia kantriai iešmus sukinėti. Vartojama griežtai be alkoholio.
– Ką būtina žinoti, stovyklaujant miške suaugusiems ir su vaikais?
– Stovyklaujant tokie patarimai: stovyklaukite pritaikytose vietose. Viską ką atsinešate į gamtą, ir išsineškite. Turėkite per akis geriamo vandens. Patogumo dėlei patariu atsivežti savo sausų malkų laužui. Kuo geresnės sausesnės malkos tuo mažiau smarvės nuo laužo. Pasiimkit kamuolį, paplūdimio lėkštę, būtinai pasivaikščiokite po mišką. Turėkite pakankamai maisto. Pasiimkite priemones laužui gesinti. Geriausia – kastuvas.
– Pats organizuojate išvykas į gamtą vaikams ir suaugusiems, kas juos labiausiai nustebina, ko jie nežino?
– Aš mėgstu įkišti ranką į skruzdėlyną. Skruzdės aplimpa ranką, bet neįkanda. Dar parodau, kad jaunas dilgėles galima valgyti,jos nedilgina.
Žmonėms, kurie propaguoja natūralumą, patarčiau vieną dalyką, kertinį ekologijos akmenį: kiek galima mažiau vartoti. Vartoti,turiu omenyje, jei galite apsieiti be brangau telefono – apsieikite, jei statot namą, tai statykit tokį, kad stovėtų 150 metų.
– Esate minėjęs, jog šiuolaikiniai žmonės bijo miško, nes mūsuose sklando daug mitų, jog negalimo ir to, ir ano, bet tikriausiai bijoti nėra ko...
– Dėl baimių – taip, žmonės bijo ne tik erkių. Bijo ir nebesupranta, ar galima iš viso miške būti. Už tai dėkui Aplinkos apsaugos ministerijos ilgalaikei, padrikai politikai. Rezultatas pasiektas, žmonės iš gamtos yra išvaryti. Aš savo ruožtu noriu aiškiai visiems pasakyti – visuose miškuose, su labai retomis išimtimis, lankytis galima. Gėrybes skinti, rinkti irgi galima, tik kultūringai ir su saiku.
– Kaip miškas atsiliepia žmogaus sveikatai?
– Miške labai gera bėgioti, vaikščioti, sportuoti. Nei karšta, nei vėsu. Tyla, ramybė, esi sau vienas, užsimiršta viskas. Miškas puikiai nuima nervinę įtampą. Deguonies per akis, drėgnas oras naudingas veido odai. Kadagių ir pušų išskiriami fitoncidai naikina bakterijas. Po lietaus vasarą beržynai kvepia bičių pikiu. Miške daug kas kitaip, žmogaus kūnas pajaučia miško mikroklimatą. Visi taip nori kokybiško SPA. Miško SPA yra kokybiškas SPA.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jodo ir deguonies prisodrintas pajūrio oras, pėsčiųjų ir dviračių takai pušynuose, reabilitacijos bei sveikatinimo paslaugos – Palanga yra sveikatai palankus miestas, kuriame gamta sukūrė tam puikias sąlygas.


Pastaruoju metu Valstybinė miškų tarnyba iš miško savininkų sulaukia nemažai klausimų dėl žemės mokesčio. Teiraujamasi, ar pagal tikslius duomenis žemės mokestis jiems apskaičiuotas.


Pabodo miesto šurmulys? Norisi dangaus mėlio ir miško žalumos? Kraukis kuprinę ir praleisk nepamirštamą savaitgalį gamtoje! Kviečiame lėtai, neskubant, mėgautis gamta, geriau pažinti ją!


Norite pasinerti į nuostabų žaidimą ir pilnai mėgautis jo suteikiamu pojūčiu? Tam, kad valdymas būtų dar patogesnis ir sklandesnis, bus reikalingas kokybiškas žaidimų pultelis ir kita įranga, kuri užtikrina gerą vaizdą, garsą ir bendrą žaidimo kontrolę. Toliau skaitydami sužinosite būtent apie kompiuterinių žaidimų pultelių pasirinkimus ir galėsite atrasti sau tinkamą gera kaina.


Būdamas sveikas retas iš mūsų susimąsto, kiek svarbi medicininė reabilitacija, tuo tarpu patyrusiems sunkias ligas ar traumas kartais būna iššūkis sulaukti savo eilės ir gauti siuntimą į kokybiškas reabilitacijos paslaugas sanatorijoje.


Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos miškų kontrolės skyriaus pareigūnai Palangoje Užkanavės gatvėje nustatė neteisėtą miško žemės užėmimo atvejį – valstybinėje žemėje rasti du statiniai (sandėliukai) be statybų leidimo. Pažeidėjams gresia administracinė atsakomybė iki 560 eurų, taip pat jiems bus įteiktas privalomasis nurodymas statinius iš miško žemės iškelti.


Medienos granulės – tai biokuras. Šis biokuras yra švariai degantis, ekonomiškas ir ekologiškas šildymo šaltinis, užtikrinantis šilumą ir jaukumą jūsų namuose. Granulės, gaminamos iš suslėgtų pjuvenų, savo išvaizda labai skiriasi nuo kito kuro, naudojamo patalpų šildymui. Ar žinote, iš kokių medžiagų yra gaminamos medienos granulės, kodėl verta jas rinktis ir kaip atpažinti kokybiškas medienos...


Marijonas Daujotas (1891–1975) – Lietuvos nusipelnęs miškininkas,  miško agromelioracijos,  smėlynų apželdinimo pradininkas Lietuvoje, pedagogas, mokslininkas, žemės ūkio mokslų kandidatas. Šiemet minime M. Daujoto 130-ąsias gimimo metines.


Vasara – atostogų metas, bet jas kiekvienas įsivaizduoja skirtingai. Tačiau retas kuris tikriausiai vasarą neužsuka į mišką – ar grybų paieškoti, o gal pauogauti, pastovyklauti. Miškininkas Raimundas Ereminas, vedantis pažintines ekskursijas po miškus, teigia, jog miškas ne tik pailsina žmogų, jam suteikia energijos, pabuvus miške pagerėja...


Patriotus suvienijusios iškilmės Žibininkuose

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2009 09 19 | Rubrika: Miestas

Žibininkų miško gelmėse esantis Vilimo kalnas vakar suvienijo politinius kalinius ir tremtinius, šaulius, visus patriotiškai nusiteikusius lietuvius ne tik iš Palangos, Kretingos, Rūdaičių, Lazdininkų, bet ir iš Klaipėdos, net Vilniaus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius