Miesto poliklinikoje pradėjo dirbti patyrusi akių gydytoja
Miesto poliklinikos, esančios Vytauto g. 92, kolektyvą papildė patyrusi akių gydytoja. Oftalmologė Snaigūnė Jasinskienė, perėjusi į polikliniką (oficialiai, VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras) iš Sondros Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centro, jau kviečia palangiškius, ir ne tik juos, registruotis vizitui telefonu 8 460 315 05. Juos akių kabinete, įsikūrusiame poliklinikoje prie pat registratūros, pasitiks bendrosios praktikos slaugytoja Elona Daukšienė. „Dirbti poliklinikoje yra gera. Čia – geresnės darbo sąlygos, puikus kolektyvas, pacientus priimsiu savo kabinete“, – sakė S. Jasinskienė. Ji atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.
– Kaip „Palangos tilto“ skaitytojams pristatytumėte save?
– (Šypsosi). Jau esu palangiškė – Palangoje su šeima gyvenu 12 metų. Esu gimusi Gargžduose, tačiau po studijų tuometiniame Kauno medicinos institute man teko pirmiausia dirbti Šilutėje („tais senais laikais, kai dar aukštųjų mokyklų absolventai turėjo atidirbti tam tikrą laiką pagal paskyrimą“, – nusijuokė gydytoja). Po ketverių metų Šilutėje mane pakvietė dirbti į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Joje, beje, iki šiol dirbu – jau 25 metus. Visas mano kaip akių gydytojos darbo stažas jau siekia 30 metų.
– O kaip atsidūrėte Palangoje?
– Prieš 16 metų, o gal ir daugiau, su šeima ir draugais nusprendėme persikelti gyventi į Palangą. Miestelis nedidelis, viskas vietoje, ramybė, jūra. Jauniausia dukra kaip tik pradėjo lankyti pirmą klasę. Tuo pat metu sulaukiau pasiūlymo atsidaryti akių kabinetą Medvalakio gatvėje Žvejų vaistinės filialo patalpose. Taigi, įregistravusi viešąją įstaigą „Okulisto paslaugų centras“, pradėjau dirbti. Net pati negaliu patikėti – išdirbau 15 metų.
– Kodėl nusprendėte palikti buvusią darbovietę?
– Tiek metų išdirbus vienoje vietoje pradedi ieškoti geresnių darbo sąlygų. Ankstesnėje darbo vietoje viskas buvo vienoje erdvėje – toje pačioje patalpoje buvo ir laukiamasis, ir pacientų apžiūros kabinetas. Trūko konfidencialumo.
Man buvo užsiminta, kad VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centre yra didelis poreikis okulisto paslaugoms. Pasitarusi su vyru nusprendžiau, kad atėjo laikas į gyvenimą įleisti naujų vėjų – pereiti dirbti į polikliniką. Juolab, kad čia darbo sąlygos man sudarytos geresnės – buvusioje darbovietėje buvo daug erdvės – toje pačioje patalpoje buvo pacientų laukiamasis ir aš apžiūrėjau pacientus. Čia pacientai turės daugiau konfidencialumo – turėsiu savo kabinetą. Be to, čia – puikus, draugiškas ir man pažįstamas direktorės Jūratės Mikutienės vadovaujamas VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras kolektyvas.
Labai džiaugiuosi, kad buvome draugiškai sutikti, buvo suteikta visokeriopa pagalba, kuriantis naujose patalpose.
– Lietuvos gydytojai skundžiasi mažomis algomis. O jūs?
– Aš pati sau užsidirbu algą. Mano alga svyruoja nuo to, kiek priimu pacientų. Mano paslaugos pacientams, kurie yra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, yra nemokamos, nes esu sudariusi sutartį su Teritorine ligonių kasa. Be bendrosios praktikos gydytojo siuntimo ir nedrausti pacientai turi mokėti už konsultaciją 20 eurų.
Kartu su manim dirba ir bendrosios praktikos slaugytoja, kuri registruoja pacientus, tvarko jų korteles, taip pat padeda pasirinkti korekcinių akinių rėmelius, tvarko jų gamybą. Mūsų kabinete dirba dar viena gydytoja Rasa Šiuipytė,o nuo vasario 1 dienos darbą pradeda gydytoja Rasa Čiumbaraitė, atvykusi iš Kauno po trijų metų rezidentūros ir šiuo metu dirbanti Klaipėdos universitetinės ligoninės akių ligų skyriuje. Tuo labai džiaugiuosi, nes įsilies į mūsų darbą su naujomis žiniomis ir naujomis jėgomis.
– Ar yra akių specialistų poreikis Palangoje?
– Taip. Deja, žmonių su regėjimo bėdomis dėl mūsų laikmečio ir kitų dalykų daugėja.
– Kaip bus su jūsų pacientais, kurie iki šiol lankėsi pas jus jūsų buvusioje darbovietėje?
– Juos labai kviečiu pas mane lankytis mano naujoje darbo vietoje, poliklinikoje. Pasikartosiu: esu gydytoja visų, kurie ateina pas mane su siuntimu iš sveikatos priežiūros įstaigų, priklausančių Klaipėdos teritorinei ligonių kasai. Vadinasi, iš Kretingos, visos Palangos, net Klaipėdos, Gargždų ar Šilutės. Man smagu, kad kai kurie mano pacientai pas mane lankosi jau ne vieną dešimtmetį. Turiu virš 10 tūkstančių pacientų.
– Ar planuojate akių kabinetui poliklinikoje įsigyti naujos oftalmologinės įrangos?
– Galiu visus patikinti, kad mūsų akių kabinetas yra aprūpintas pagrindine modernia oftalmologine įranga. Nedideliame miestelyje, kokia yra Palanga, šios įrangos visiškai pakanka. Turime autorefraktometrą, kompiuterinį perimetrą, plyšinę lempą, automatinį projektorių, specialias linzes, akispūdžio matavimo prietaisą – šios įrangos pakanka diagnozuoti akių pakitimams ir ligoms. Pavyzdžiui, optinės koherentinės tomografijos aparatą turi tik didesni akių centrai. Pavyzdžiui, Klaipėdoje jie yra Respublikinėje bei Universitetinėje ligoninėse, taip pat dviejuose privačiuose akių ligų centruose. Esant reikalui, aš siunčiu pacientus konsultacijoms į Klaipėdą. Esame įsikūrę pirmajame poliklinikos aukšte, prie pat registratūros – labai patogu visiems.
– Kokios yra jūsų darbo valandos?
– Apibrėžtų valandų kol kas neturėsiu, nes mano pagrindinė darbovietė – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Beje, joje aš dar turiu ir budėjimus. Todėl Palangoje, miesto poliklinikoje, pacientus galėsiu priimti tik popiet. Juos kviečiu užsiregistruoti paskambinus telefonu 8 460 315 05.
– Kokios palangiškių akys?
– Akys – visokios. Išdrįsčiau pasakyti, kad palangiškiai pacientai – išskirtiniai. Kodėl? Todėl, kad, palyginti su kitų savivaldybių gyventojais, itin rūpinasi savo sveikata ir akimis taip pat. Žinoma, pasitaiko pacientų, kurie pas mus kreipiasi pavėluotai. Yra ligų, kurias gali nustatyti tik akių gydytojas. Dažnai būna, kad žmogus neturi jokių kitų skundų, o apžiūri ir matai, kad jo ar jos akių spaudimas – padidėjęs. Tai – signalas dėl glaukomos, akių ligos, kuri dažniausiai nustatoma profilaktiškai tikrinant akių spaudimą. Jį patikrinu kiekvienam pacientui, sulaukusiam 45 metų. Labai rekomenduočiau suaugusiems žmonėms kartą per metus atvykti pas akių gydytoją pasitikrinti akių. Akių gydytojas, pasižiūrėjęs į akių dugną ir išmatavęs akių spaudimą, gali ne vienai ligai užbėgti už akių ar pradėti gydyti jau esančią, bet dar neįsisenėjusią ligą. Ankstyvoji diagnostika – labai svarbu. Deja, man tenka susidurti ir su sunkiais atvejais. Būna, kad ateina išsigandęs pacientas ir sako: „Aš staiga apakau“. Pasižiūriu ir matau, kad yra užsikimšusi centrinė tinklainės arterija. Pasirodo, žmogus kenčia nuo didelio kraujospūdžio.
– O kokios palangiškių moksleivių akys?
– Visų moksleivių – ne tik palangiškių – akys prastėja. Kai pradėjau dirbti akių gydytoja 1989 metais, būdavo, kad profilaktiškai per dieną patikrindavau iki 60 moksleivių akių. Jų regėjimas buvo žymiai geresnis nei šios modernios kartos moksleivių. Trumparegystei ypač turi įtakos technologijos – kompiuteriai, mobilūs telefonai. Deja, laikas, kurį mūsų vaikai praleidžia lauke, gamtoje, labai sumažėjęs šiandien. Žalios spalvos mūsų akims, kaip ir kitų, labai reikia!
– Ar yra galimybė pas jus įsigyti akinių rėmelių?
– Taip, tokia galimybė yra. Prekiausime ne tik akinių rėmeliais. Bendradarbiaudami su „Optikos centru“ Klaipėdoje, jam siunčiame užsakymus akiniams pagaminti. Akiniai paprasti yra pagaminami per dieną ar dvi.
– Žiema – metas, kuomet žmonės turi mažiau galimybių vartoti natūralius vitaminus, esančius vaisiuose ir daržovėse. Kaip jūs patariate tausoti akis?
– Tausoti akis reikia visais metų laikas. Saikingas sėdėjimas prie kompiuterių, darbas su pertraukomis, kurių metu galima atlikti lengvą akių mankštą, pamirksėti. Taip akys pailsi nuo įtampos, sudrėksta. Taip pat reikia neužmiršti, kad ir žiemą, esant saulėtam orui, reikia užsidėti akinius nuo saulės, taip apsaugosite savo akis nuo kenksmingų UV spindulių.
– Matyt, ant Palangos tilto spoksoti į tašką horizonte taip pat lavina akių raumenis?
– Žinoma. Toks žiūrėjimas į horizontą gerai atpalaiduoja akių raumenis. O akis gerai treniruoja kitas pratimas: žiūrėti į tašką arti, o paskui žvilgsnį nukreipti į tašką horizonte. Žinoma, yra kita didelė pasivaikščiojimo pajūryje nauda – grynas oras, jodas, vitaminas D, ramybė – viskas prisideda prie sveikatos stiprinimo, o kai bendra žmogaus būklė yra gera, ir akys labiau spindi.
– Kas jūsų laukia namuose parėjus iš darbo?
– Mano vyras ir gyvūnėliai. Namuose abu laikome baltą Škotijos terjerą ir Kretingos pilkąjį katiną (juokiasi). Mūsų vaikai – jau suaugę, savarankiški. Tik jaunėlė – dar studentė.
– Gydytoja, prašau, pabaikite sakinį: „Myliu Palangą, nes....“
– (Juokiasi) ... nes man čia gera. Čia yra nuostabi jūra ir miškas. Aš tikrai labai myliu Palangą. Kažkada gyvenime su šeima svarstėme gyventi Klaipėdoje, bet niekada nepasigailėjau, kad atsikėlėme į Palangą. Su vyru beveik kiekvieną dieną einame prie jūros ir abu džiaugiamės: „Kaip gera čia...“
– Ką veikiate laisvalaikiu?
– Jo turiu mažai. Per atostogas paprastai kartu su šeima keliaujame. Labai mėgstu keliones!
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Anastazija 2018-06-01 15:40 ([email protected] / IP: 188.69.198.67)
Labai dėmesinga,,nuoširdi gydytoja,duok Dieve daugiau šitokių specialistų.Ačiū už kultūringą aptarnavimą.Taip pat skaitykite
Kitiems jau atsivėrus po COVID-19 slogučio, Palangos miesto Taryba iš stiklinių vaizdo kamerų akių išlįs paskutinė
Linas JEGELEVIČIUS, 2022 05 04 | Rubrika: Miestas
Pasaulis ir Lietuva po koronoviruso pandemijos jau senokai atsivėrė – slogučio tarsi nebūta. Tačiau Palangos miesto savivaldybės Taryba ir toliau posėdžiauja nuotoliniu būdu – toliau nuo visų akių ir gyvo diskusijų šurmulio. Balandžio pabaigoje įvykęs Tarybos posėdis – ne išimtis: vyko nuotoliniu būdu.
Iš 2500 palangiškių prisiregistravusių miesto poliklinikoje 1500 sutiko skiepytis nuo koronaviruso
Linas JEGELEVIČIUS, 2021 02 10 | Rubrika: Miestas
Skiepijimo nuo koronaviruso tempai Palangos poliklinikoje gerokai paspartėjo ir jos direktorė Jūratė Mikutienė tikisi, kad iki vasario mėnesio pabaigos pavyks paskiepyti daugumą miesto senjorų, kuriems yra virš 65 metų ir kurie yra prisirašę poliklinikoje. „Mes turime 2 500 pacientų, visiems, esantiems rizikos grupėse, padedant baseino darbuotojoms, buvo paskambinta –...
Žinoma Palangos akių gydytoja Snaigūnė Jasinskienė: "Pavasarį persirgus koronavirusu, mano uoslė dar neatsistatė"
Linas JEGELEVIČIUS, 2020 11 05 | Rubrika: Miestas
Palangos akių gydytoja Snaigūnė Jasinskienė pavasarį taip pat buvo susirgusi koronavirusu, tačiau lengva jo forma.„COVID- 19 virusine infekcija susirgau pandemijos pradžioje, kuomet dar daug ko nežinojome apie šitą ligą. Kuomet nebuvome pasiruošę jai nei morališkai, nei fiziškai, todėl baimės buvo nemažai. Džiaugiuosi, kad ligos eiga nebuvo sunki, tik labai...
Lankymasis poliklinikoje ilgai nebus toks, koks buvo iki karantino (VISAS STRAIPSNIS)
Linas JEGELEVIČIUS, 2020 05 13 | Rubrika: Miestas
Net ir atlaisvinant karantiną, iki pusės miesto poliklinikos paslaugų – ir kai kurios gydytojo konsultacijos – bus ir toliau teikiamos tik nuotoliniu būdu. Miesto poliklinikoje nuo šiol jus sustabdys prie registratūros – joje bus reguliuojami pacientų srautai pas gydytojus. Po kiekvieno paciento apsilankymo bus dezinfekuojamos ir vėdinamos patalpos. Prie gydytojo...
Koronavirusu užsikrėtusi Palangos gydytoja Snaigūnė Jasinskienė: „Skubu visus nuraminti: jaučiuosi gerai, o mano pacientai Palangoje neturėtų nerimauti“
Linas JEGELEVIČIUS, 2020 03 28 | Rubrika: Sveikata
Nors už lango – šilta kovo pabaigos diena, tačiau žinoma kurorto akių gydytoja Snaigūnė Jasinskienė, dirbanti Palangos poliklinikoje, yra namų karantine – jai nustatytas koronavirusas.
Miesto poliklinikoje pradėjo dirbti patyrusi akių gydytoja 3
Linas JEGELEVIČIUS, 2018 02 01 | Rubrika: Sveikata
Miesto poliklinikos, esančios Vytauto g. 92, kolektyvą papildė patyrusi akių gydytoja. Oftalmologė Snaigūnė Jasinskienė, perėjusi į polikliniką (oficialiai, VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras) iš Sondros Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centro, jau kviečia palangiškius, ir ne tik juos, registruotis vizitui telefonu 8 460 315 05. Juos akių...
Mylima palangiškių gydytoja nuo darbo atitrūksta tik kelionėse
Rasa GEDVILAITĖ, 2017 10 05 | Rubrika: Miestas
„Dauguma palangiškių jau mane pažįsta“, – prisipažino nuolat besišypsanti, energinga gydytoja reabilitologė Dalia Lapkauskienė, pastaruosius ketverius metus dirbanti sanatorijoje „Gradiali“. O kaip gi šios palangiškės gyventojai nepažinos, jeigu ji prieš tai daug metų dirbo šeimos gydytoja. Kaip pati sakė, regėjo kaip kita...
Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras pradėjo veiklą
2017 07 14 | Rubrika: Sveikata
Liepą veiklą kurorte pradėjo Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras, besirūpinsiantis miesto gyventojų sveikata bei aktyvų laisvalaikį mėgstantiems kurorto gyventojams ir svečiams pasiūlysiantis įdomių nemokamų sveikatai naudingų veiklų.
Sausų akių liga- civilizacijos rykštė. Kaip ją įveikti?
2014 09 11 | Rubrika: Sveikata
Nesuklysime sakydami, kad apie sausų akių ligą teko girdėti kiekvienam. Taip pat daugelis žino, kad ligai įveikti rekomenduojami specialūs akių lašai. Tačiau ar visi akių lašai vienodi? Kaip kito sausų akių ligai gydyti skirtų lašų sudėtis? Ką šiandien mūsų akims siūlo pažangiosios technologijos?
Laikraščiui „Palangos tiltas“ reikalinga(-as) maketuotoja(-as)-dizainerė(-is) dirbti redakcijoje pirmadieniais ir ketvirtadieniais. Būtina mokėti dirbti Adobe