Ligonių kasos pasakė, kur ir kokių sveikatos paslaugų vyksta lietuviai

Palangos tiltas, 2024-02-13
Peržiūrėta
1279
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jau ne pirmus metus Lietuvos gyventojai gali laisviau vykti gydytis į kitas šalis. Lietuvoje privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti gyventojai kaip ir kasmet, taip ir pernai dažniausiai rinkosi kaimynines šalis tarpvalstybinei sveikatos priežiūrai gauti, o suteiktų medicinos paslaugų pobūdis išliko panašus.

„Praeitais metais ligonių kasos 118 Lietuvos gyventojų kompensavo kitose Europos ekonominės erdvės šalyse patirtas išlaidas už jose suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas, įsigytus vaistus ar medicinos pagalbos priemones. Tam prireikė 184 tūkst. eurų Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų. Tai net 43 tūkst. eurų daugiau nei užpernai“, – sako Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Tarptautinių reikalų skyriaus patarėja Inga Ježerkauskaitė.

Praėjusiais metais Lietuvos gyventojai gydytis dažniausiai vyko į kaimynines šalis – Latviją (48 prašymai) ir Lenkiją (47 prašymai). Dėl sveikatos priežiūros paslaugų keliauta ir į Vokietiją – pateikta 20 prašymų kompensuoti patirtas tarpvalstybinės sveikatos priežiūros išlaidas. Kur kas rečiau pernai gydytasi Slovakijoje, Belgijoje, Estijoje ir kitose šalyse. 

Pasak VLK specialistės, pernai dažniausiai (43 atvejais) buvo kompensuotos medicininės reabilitacijos paslaugos Lenkijoje, Slovakijoje, Latvijoje, Belgijoje, Ispanijoje ir Maltoje. Net 36 atvejais buvo kompensuotos stacionarinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos, suteiktos Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Estijoje, Ispanijoje, Belgijoje ir Kroatijoje. Pacientai taip pat buvo konsultuoti gydytojų specialistų – 28 atvejais buvo kompensuotos ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos, suteiktos Latvijos, Lenkijos ir Vokietijos gydymo įstaigose. 22 atvejais buvo įsigyti vaistai. Prašyta kompensuoti ir ortopedijos technikos priemonių ar medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidas.

Didžiausia iš PSDF pernai išmokėta kompensacija pacientui siekė daugiau nei 11 tūkst. eurų už operaciją, atliktą Latvijos gydymo įstaigoje, o mažiausia – 49 eurus – už Lenkijoje įsigytus vaistus.

„Skaičiuojama, kad per pastaruosius penkerius metus ligonių kasos iš viso sulaukė 627 prašymų kompensuoti tarpvalstybinės sveikatos priežiūros išlaidas. Joms kompensuoti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo buvo išleista daugiau nei 652 tūkst. eurų“, – sako I. Ježerkauskaitė.

Ligonių kasos primena, jog Lietuvos apdraustieji Europos Sąjungos valstybėse, Islandijoje, Lichtenšteine ar Norvegijoje, gavę sveikatos priežiūros paslaugas ir už jas susimokėję, ne vėliau kaip per 1 metus gali kreiptis į ligonių kasas dėl patirtų išlaidų kompensacijos. Pacientai patys gali rinktis sveikatos priežiūros paslaugų tiekėją kitoje šalyje, nepriklausomai nuo to, ar tai yra privati, ar viešoji įstaiga.

Išlaidos pacientui kompensuojamos tokia dalimi, kiek už atitinkamas medicinos paslaugas PSDF lėšomis mokama Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigoms. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visiems privalomuoju sveikatos draudimu apraustiems gyventojams Lietuvoje teikiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmokamos medicinos paslaugos.


Su laiku mūsų visuomenėje auga slaugos paslaugų poreikis. 


Jau ne pirmus metus Lietuvos gyventojai gali laisviau vykti gydytis į kitas šalis. 


Įsibėgėjus vasaros atostogoms gyventojai dažnai renkasi poilsį ir keliones Europos šalyse. Ligonių kasų specialistai ragina nepamiršti Europos sveikatos draudimo kortelės – ją paprasta užsisakyti ir gauti prieš išvykstant. 


Birželio 19–25 dienomis minėdamos Tarptautinę inkontinencijos savaitę, ligonių kasos kviečia pacientus, turinčius šlapimo ar išmatų nelaikymo problemų, drąsiau kreiptis į medikus pagalbos ir primena, kokios priemonės kokiais atvejais yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.


Privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti pacientai neturi mokėti už kojų venų operacijas. Kad ir koks operacijos metodas yra pritaikomas, už šias paslaugas sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, todėl pacientui už jas papildomai mokėti nereikia. 


Minėdamos Pasaulinę sveikatos dieną, ligonių kasos kviečia šalies gyventojus pasirūpinti savo sveikata ir pasitikrinti pagal ligų prevencijos programas. 


Teritorinės ligonių kasos ir daugiau nei dvi dešimtys šalies gydymo įstaigų pasirašė papildomus paslaugų prieinamumo gerinimo susitarimus.


Balandžio 21-ąją sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Seime pristatė sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarką, kuri yra vienas svarbiausių šios Vyriausybės programoje numatytų darbų. Pertvarkos tikslas – geresnė gyventojų sveikata ir kokybiškesnės sveikatos priežiūros paslaugos.   


Valstybinės ligonių kasos atstovai susitiko su vietos medikais aptarti opiausių problemų

Jurgita Vanagė, Palangos savivaldybės mero patarėja, 2011 07 01 | Rubrika: Miestas

Antradienį, Klaipėdos Jūrininkų ligoninės (KLJ) Palangos departamente lankėsi bei opiausias problemas aptarė Valstybinės ligonių kasos (VLK) atstovai. Su KLJ Palangos departamento vedėju Remigijumi Kirstuku, skyriaus vedėja Laimute Ežerinskiene bei S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojų centro savininke Sondra Kulikauskiene susitiko VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius