Ligonių kasos apmokės dvi modernias priemones sudėtingoms širdies procedūroms
Nuo liepos 1-osios ligonių kasos stacionarines tretines suaugusiųjų intervencinės kardiologijos paslaugas teikiančioms gydymo įstaigoms centralizuotai apmokės dvi naujas medicinos pagalbos priemones. Jos gydytojams padės atlikti itin sudėtingas širdies procedūras tiems pacientams, kurie neturi kitų gydymo alternatyvų. Tam pritarė Privalomojo sveikatos draudimo taryba.
Viena iš priemonių – sistema, skirta minimaliai invazyviam didelio laipsnio mitralinio (dviburio) vožtuvo nesandarumui gydyti. Jei negydoma, ši būklė pacientui gali pasunkinti esamą širdies ligą, sukelti prieširdžių virpėjimą, plaučių hipertenziją ar net širdies nepakankamumą.
Mitralinio vožtuvo nesandarumas yra gyvybei pavojinga būklė, kai kraujas kairiojo skilvelio susitraukimo metu teka atgal per pralaidų dviburį vožtuvą į kairįjį prieširdį, o ne aortą. Šis prietaisas yra įvedamas į širdį per šlaunies veną ir implantuojamas ant mitralinio vožtuvo burių, jas sugretinant. Remiantis paciento mitralinio vožtuvo anatomija, kiekvienam pacientui individualiai parenkamas spaustukas. Tokiu būdu sukuriamas dvigubas vožtuvas, kuriuo sumažinama kraujo atbulinė srovė ir pagerinamas širdies kraujo pumpavimo darbas.
Procedūros metu taikomas realaus laiko vaizdinimas – echokardiografija ir fluoroskopija. Realiu laiku atliekama širdies kraujotakos analizė leidžia keisti prietaiso padėtį, kol maksimaliai sumažėja nesandarumas. Be to, ši sistema sukurta taip, kad ateityje būtų išsaugotos chirurginės operacijos galimybės.
Ši Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis centralizuotai apmokama sistema skirta tiems atvejams, kai pacientui mitralinio vožtuvo nesandarumas išlieka nepaisant taikomo optimalaus medikamentinio ir intervencinio gydymo ir kai pacientui negalima atlikti įprastos chirurginės mitralinio vožtuvo operacijos, o dviburio vožtuvo anatomija yra tinkama gydyti kateterizavimo būdu.
Procedūra gali būti atliekama tik ligoninėse, kuriose yra intervencinės kardiologijos skyriai su rentgenooperacinėmis. Sprendimą implantuoti sistemą priima širdies gydytojų komanda, o implantaciją atlikti gali tik gydytojai kardiologai ir intervenciniai kardiologai.
Kita svarbi naujovė, kuri nuo liepos mėnesio bus perkama gydymo įstaigoms – kairiojo prieširdžio ausytės uždarymo prietaisas su įvedimo sistema. Ši medicinos pagalbos priemonė skirta ne vožtuvinės kilmės prieširdžių virpėjimu sergantiems pacientams, kurie negali būti gydomi antikoaguliantais ir tiems pacientams, kuriems nėra kitos prieširdžių virpėjimo gydymo alternatyvos.
Procedūros metu taikant realaus laiko vaizdinimą, sistemos įvedimo kateteris per šlaunies veną įvedamas į kairįjį prieširdį, tinkamoje padėtyje išskleidžiamas prieširdžio ausytės žiotyse ir implantas paleidžiamas. Tokiu būdu kairiojo prieširdžio ausytė yra visam laikui užsandarinama ir užkertamas kelias susidariusiems trombams patekti į paciento sisteminę kraujotaką, sumažėja gyvybei pavojų keliančio kraujavimo rizika.
Ši vienkartinė minimaliai invazinė procedūra leidžia sumažinti insulto riziką pacientui visam gyvenimui. Tyrimai rodo, kad procedūra pagerina pacientų, sergančių ne vožtuvinės kilmės prieširdžių virpėjimu ir turinčių didelę insulto riziką, išgyvenamumo rodiklį. Dėl to sumažėja ankstyvos mirties, taip pat ir sunkios negalios atvejų.
Implantavimą gali atlikti tik intervenciniai kardiologai ir elektrofiziologai ligoninėje.
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos prognozuoja, kad naujoms medicinos pagalbos priemonėms centralizuotai apmokėti per pirmąjį pusmetį prireiks 1,5 mln. eurų PSDF lėšų.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Pirmoji širdies operacija Klaipėdoje mini 30-metį
2024 05 30 | Rubrika: Miestas
Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) kardiochirurgai mini reikšmingą sukaktį. Prieš 30 metų KUL filiale Jūrininkų ligoninė buvo atlikta pirmoji širdies operacija – pusamžiui vyrui protezuotas aortos vožtuvas.
Ligonių kasos apmokės dvi modernias priemones sudėtingoms širdies procedūroms
2024 04 23 | Rubrika: Miestas
Nuo liepos 1-osios ligonių kasos stacionarines tretines suaugusiųjų intervencinės kardiologijos paslaugas teikiančioms gydymo įstaigoms centralizuotai apmokės dvi naujas medicinos pagalbos priemones.
Birželio 19–25 dienomis minėdamos Tarptautinę inkontinencijos savaitę, ligonių kasos kviečia pacientus, turinčius šlapimo ar išmatų nelaikymo problemų, drąsiau kreiptis į medikus pagalbos ir primena, kokios priemonės kokiais atvejais yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.
Ligonių kasos: onkologiniams vaistams kompensuoti – trigubai daugiau lėšų
2023 05 03 | Rubrika: Sveikata
Per pastaruosius septynerius metus Privalomojo sveikatos draudimo fondo išlaidos priešnavikiniams vaistams kompensuoti Lietuvos gyventojams padidėjo tris kartus, rodo Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atlikta analizė.
Ligonių kasos primena: kojų venų operacijos turi būti atliekamos nemokamai
2023 04 14 | Rubrika: Miestas
Privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti pacientai neturi mokėti už kojų venų operacijas. Kad ir koks operacijos metodas yra pritaikomas, už šias paslaugas sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, todėl pacientui už jas papildomai mokėti nereikia.
Ligonių kasos kviečia prevenciškai pasirūpinti sveikata
2023 04 07 | Rubrika: Miestas
Minėdamos Pasaulinę sveikatos dieną, ligonių kasos kviečia šalies gyventojus pasirūpinti savo sveikata ir pasitikrinti pagal ligų prevencijos programas.
Ligonių kasos skirs 33 milijonų injekciją eilėms mažinti
2023 03 16 | Rubrika: Miestas
Teritorinės ligonių kasos ir daugiau nei dvi dešimtys šalies gydymo įstaigų pasirašė papildomus paslaugų prieinamumo gerinimo susitarimus.
Vasario 11-ąją minima Pasaulinė ligonių diena. Šią dieną Vilniaus universiteto profesorius, Širdies ir kraujagyslių klinikos kardiologas Pranas Šerpytis nori atkreipti dėmesį į vieną dažniausių mirties priežasčių Lietuvoje – širdies ir kraujagyslių ligas.
Valstybinės ligonių kasos atstovai susitiko su vietos medikais aptarti opiausių problemų
Jurgita Vanagė, Palangos savivaldybės mero patarėja, 2011 07 01 | Rubrika: Miestas
Antradienį, Klaipėdos Jūrininkų ligoninės (KLJ) Palangos departamente lankėsi bei opiausias problemas aptarė Valstybinės ligonių kasos (VLK) atstovai. Su KLJ Palangos departamento vedėju Remigijumi Kirstuku, skyriaus vedėja Laimute Ežerinskiene bei S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojų centro savininke Sondra Kulikauskiene susitiko VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento...
Turgaus prekeiviai: kasos aparatai sužlugdys turgų
Ugnė RAUDYTĖ, 2010 12 22 | Rubrika: Miestas
Valdžia ir vėl bando taupyti ne ten, kur reikia – šį kartą sąskaita turgaviečių darbuotojų, kuriems bandoma „įpiršti“ kasos aparatus. Vyriausybė šią savaitę ketina priimti principinį sprendimą dėl kasos aparatų įrengimo prekyvietėse ir jų įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos. Tačiau šis sprendimas gali tiesiog negrįžtamai sužlugdyti mažųjų miestų turgelius. „Per dieną užsidirbame iki...