Lietuviškos braškės turguje jau atpigo, bet jų pirkėjų antplūdžio nėra

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-06-21
Peržiūrėta
2537
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuviškos braškės turguje jau atpigo, bet jų pirkėjų antplūdžio nėra

Lietuviškų braškių sezonas šiemet itin vėlyvas, lyginant su praėjusiais metais. Dėl gana vėsaus pavasario uogos ant prekystalių pasirodė trimis savaitėmis vėliau nei pernai. Tik pasirodžius lietuviškoms braškėms, už jų kilogramą prašė net iki 25 litų, tačiau, „įsibėgėjus“ prekybai, kainos nukrito.

 

Braškių pardavėjai tikisi sulaukti daugiau pirkėjų

Palangos turguje prekiaujančios ūkininkės sakė, jog šiuo metu parduodamų braškių kiekiai nėra dideli. „Laukiam ilgojo Joninių savaitgalio, manom, kad tuomet pirkėjų atsiras žymiai daugiau“,- sakė viena turgaus prekeivė.

Pirmąsias braškes augintojai pradėjo skinti birželio pradžioje. Pirmosios uogos - iš šiltnamių. Nors tuo metu lenkiškos ar ispaniškos braškės buvo pigesnės, anot Palangos turgaus prekeivių, pirkėjų netrūko. Tačiau, pasak kalbintos braškių augintojos, pirkėjas geriau nusiperka pusę kilogramo brangesnių lietuviškų braškų nei kilogramą pigesnių užsienietiškų braškių.

Šiuo metu turguje braškių kilogramo kainos svyruoja priklausomai nuo braškių rūšies, jų didumo, saldumo ir panašiai.

 „Vieni renkasi dideles po dešimt litų už kilogramą - tokiems pirkėjams yra svarbi uogų išvaizda. Kiti teiraujasi saldžių uogų, todėl jie gali pirkti mažesnes, tačiau saldesnės rūšies už dešimt litų už kilogramą. Tretiems svarbi tik kuo mažesnė kaina, o ne išvaizda ar saldumas. Tad pirkėjų pasitaiko tikrai labai įvairių “,- pasakojo Kvecių kaimo braškių augintoja.

Moteris šalia braškių prekystalio yra pasidėjusi ir braškių lauko, kuriame augina uogas, nuotraukų. „Kartais kai kurie pirkėjai netiki, kad pati auginu braškes, tad aš parodau dar daugiau nuotraukų, kurias visada turiu su savimi, kad įtikinčiau pirkėją, jog braškės auginamos tikrai Lietuvoje mano nuosavame ūkyje“,- pasakojo ūkininkė.

 

Šalta žiema nuniokojo braškynus

Moteris sakė, jog šie metai yra žymiai prastesni nei praėjusieji, kadangi šalta žiema suniokojo ne mažą dalį jos braškynų. Kvecių kaimo braškių augintoja sakė, jog dabar atveža po 200 kilogramų į turgų, o praėjusiais metais uogų atgabendavo į turgų nepalyginamai daugiau.

Anot braškių augintojos, pavasarį nemažai bėdos pridarė ir netikėtai iškritęs sniegas, kuris laužė šiltnamius. Todėl lietuviškos braškės, anot ūkininkų, šiuo metu yra ypač paklausios.

Palangos turgavietėje prekeivių braškėmis yra gana daug. Šiuo metu visi  prekiauja tik lietuviškomis braškėmis. Braškių kainos už kilogramą Palangos turguje svyruoja nuo šešių litų iki beveik 12 litų.

„Ne itin gerai šiais metais prekyba sekasi. Žmonių nėra itin daug, poilsiautojai, matyt, neturtingi, nusiperka vos po pusę kilogramo. Labai visi tikimės, kad ilgasis savaitgalis atneš didesnį pelną“,- pasakojo kita turgaus prekeivė, parduodanti braškes iš savo ūkio.

Janina braškes augina Jurbarke, bet prekiauja Palangoje.  „Atsivežu po tris dėžes, kad uogos nesugestų ir jas pardavinėju, tačiau labai didelės paklausos dar nėra. Laukiame didesnio poilsiautojų antplūdžio“,- kalbėjo prekeivė.

Lietuvoje priskaičiuojama apie 400 pramoninių braškynų, o kasmet šalies ūkininkai užaugina iki 140 tūkstančių tonų braškių.

 

Žemuoges renka kantriausi

Lietuviškų žemuogių Palangos turguje galima pamatyti ant nedaugelio prekystalių – trijų, keturių. Dažniausiai žemuoges parduoda vyresnio amžiaus moterys, kurios turi laiko ir kantrybės jų pririnkti miške. „Aš pati gyvenu beveik miške, todėl žemuogių prirenku šalia namų, tad parduodu kartu su savo augintomis braškėmis. Dažniausiai žmonės perka stiklinę vaikams ar anūkams, nes tiki, kad žemuogėse yra daug vitaminų. Neretai žmonės žemuoges perka artimiesiems, gulintiems ligoninėje, kad sustiprintų imunitetą“,- pasakojo moteris.

Palangos turguje žemuogių stiklinė kainuoja šešis litus, vos vos mažesnė – penkis litus. „Žmonės perka žemuoges, jos paklausios, visi nori vitaminų“,- sakė ir kita jų prekeivė.

Ne pirmuosius metus uogaujanti mergina sakė, kad šiemet beveik nelijo, todėl žemuogių yra daug mažiau nei pernai, todėl kai kurios uogos net perdžiūvusios.

Erškėtinių šeimai priklausanti žemuogė – C, B grupės vitaminų bei kitų svarbių žmogui veikliųjų medžiagų rinkinys, tinkanti avitaminozei, mažakraujystei gydyti. Bet labiausiai ši uoga vertinama dėl geležies, kuri koncentruojasi sėklytėse.

Trešnės Palangos turguje vis dar užsienietiškos, daugiausia iš Vengrijos, Italijos. Jų kilogramo kaina  svyruoja  nuo 4,50 litų iki 15 litų už kilogramą. Trešnių kainos taip pat priklauso nuo jų rūšies, skonio ar spalvos. „Trešnes žmonės perka tikrai noriai, nors jos ir ne lietuviškos. Galiu pasakyti, kad vasarą žmonės yra pasiilgę bet kokių uogų, todėl visos yra gana paklausios, visiems reikia vitaminų“,- kalbėjo šnekinta Palangos turgaus prekeivė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Poilsiaujantys Palangoje sutaria, kad kainos šiemet čia kilusios. 


2021 metais šalies ekonomika augo 5,1 proc. ir pasiekė vieną geriausių rezultatų Europoje. Gyventojai įsigijo rekordinį kiekį būstų, vystytojai rinkai pristatė rekordinį kiekį projektų. Mažėjo naujų būstų pasiūlos kiekis, augo kainos. Verslo centrų rinka pajuto didesnį pandemijos poveikį – vakansijos augo, nuomos kainos išliko panašiame lygyje kaip ir 2020-ųjų pabaigoje. Logistikos grandinių...


Palangoje pernai NT išleista 49 procentais daugiau pinigų nei 2019 metais

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2021 03 25 | Rubrika: Miestas

Ekspertai sutaria – nekilnojamojo turto rinką ir kainas pandemija paveikė kitaip nei dauguma prognozavo praėjusių metų kovą, NT pardavimams staiga sustojus. „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims Raimondas Reginis banko „Luminor“ virtualiame renginyje „NT rinka karantino laikotarpiu: 2020 faktai, 2021 prognozės“ kalbėjo, jog 30...


Lapkričio 30-ąją, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė apdovanojo keturiolika Lietuvos savivaldybių Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą valdymą. Palangos tarp nominančių nėra, tačiau PT primena, kad 2017 metų vasarą už indėlį plėtojant tarptautinius santykius bei propaguojant europines vertybes Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja Palangai skyrė jau trečiąjį...


Įsibėgėjus vasaros sezonui į vieną iš labiausiai užsieniečių pamėgtų kurortų – Palangą – atvyksta vis daugiau saulės šilumos bei pramogų išsiilgusių poilsiautojų, kurie ne tik mėgaujasi jūros ošimu, bet ir pildo verslininkų kišenes. Toli gražu ne tokiu pačiu poilsiautojų antplūdžiu gali pasigirti Palangos miesto turgavietės prekiautojai....


„Pačios pigiausios braškės ir daržovės!“ – net nustėrau iš nuostabos išgirdusi tokius žodžius Palangos turguje. Juk maža paslaptis, kad Palangoje vasaros sezonu kainos gerokai didesnės nei kituose miestuose. Ne išimtis – ir turgus. Daugelis poilsiautojų turbūt pastebėjo, kad kainos čia prilygsta prekybos centrams, o ne vienas tikras...


Rytas Palangos miesto turguje prasideda bruzdesiu – prekeiviai zuja nešini savo prekėmis, kruopščiai dėlioja jas ant prekystalių, ore tvyro dar neatšalusi rudeniška gaiva, aplink prekybininkų gražiai išrikiuotą medų ratus suka bitutės, o pirmieji pirkėjai džiugiai renkasi prekes iš siūlomo plataus prekių asortimento. Bet tai –...


Lietuviškų braškių sezonas šiemet itin vėlyvas, lyginant su praėjusiais metais. Dėl gana vėsaus pavasario uogos ant prekystalių pasirodė trimis savaitėmis vėliau nei pernai. Tik pasirodžius lietuviškoms braškėms, už jų kilogramą prašė net iki 25 litų, tačiau, „įsibėgėjus“ prekybai, kainos nukrito.


Verslo liudijimai Palangoje yra populiarūs, ypatingai vasaros sezono metu. Kaip teigė Palangos biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė, šiais metais minimalus verslo liudijimo mokestis už metus buvo 1440 litų. „Kaina priklauso nuo to, kokią veiklą nori vykdyti žmogus. Jei tai nuoma, tuomet žmogaus pajamos yra didesnės, todėl automatiškai ir verslo liudijimas kainuoja brangiau, jei...


Draudžiamosios pajamos šiemet – 1170 litų

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 06 | Rubrika: Miestas

Kaip informavo Valstybinio socialinio draudimo fondo Palangos teritorinis skyrius, Vyriausybės nutarimu patvirtintas šių metų draudžiamųjų pajamų dydis siekia 1 tūkst. 170 litų, kai praėjusiais metais jis buvo 1 tūkst. 488 litai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius