Kviečiame į paskaitą "Nepriklausomybės atkūrimas (1918-1920 m.) epidemijų apsuptyje

Palangos tiltas, 2024-02-05
Peržiūrėta
823
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kviečiame į paskaitą "Nepriklausomybės atkūrimas (1918-1920 m.) epidemijų apsuptyje

Lietuvos nacionalinis muziejus kartu su Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu kviečia vėl sugrįžti į auditorijas ir pratęsti neakivaizdines istorijos studijas. Trejus pastaruosius metus išimtinai Vilniaus miesto istorijai skirtas paskaitų ciklas „Istorijos miestui ir pasauliui“ šiais metais aprėps gerokai platesnį temų spektrą – bus skiriama dėmesio ir žmogaus santykiui su jį supančia aplinka. Ciklas skirtas Vilniaus 700-ajam jubiliejui.

 

2024 m. vasario 8 d. 18 val. Jono Šliūpo muziejuje vyks Andriaus Grodžio paskaita „Nepriklausomybės atkūrimas (1918–1920 m.) epidemijų apsuptyje“.

1918 m. vasario 16 d. deklaruotas Lietuvos valstybingumo įtvirtinimas visuomenės istorinėje atmintyje dažniausiai siejamas su 1919–1920 metais vykusiu Nepriklausomybės karu, tarptautinės bendruomenės pripažinimo siekimu, sienų su kaimyninėmis šalimis nustatymu. Tačiau kova dėl nepriklausomybės vyko ne tik mūšio lauke ir diplomatų kabinetuose. 1918 m. Lietuvą užklupo pasaulį sukrėtusi ispaniškojo gripo pandemija, vėliau epideminį lygį šalyje pasiekė šiltinė, dizenterija, raupai, kitos užkrečiamosios ūminės arba lėtinės infekcinės ligos. Kokie veiksniai lėmė epideminių ligų protrūkį valstybingumo atkūrimo laikotarpiu? Kokiomis priemonėmis buvo bandoma stabdyti epidemijų plitimą? Kaip į užkrečiamąsias infekcines ligas reagavo karų ir okupacijų nualinta Lietuvos visuomenė?

Kada? Vasario 8 d. (ketvirtadienį) 18 val.

Kur? Jono Šliūpo muziejuje (Vytauto g. 23a, Palanga).

Renginys nemokamas!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Paskaitoje istorikas, riteris, populiarių knygų autorius ir Lietuvos istorijos instituto doktorantas  Eimantas Gudas glaustai papasakos apie didžią Lietuvos aristokratų giminę – Tiškevičius.



2024 m. vasario 8 d. 18 val. Jono Šliūpo muziejuje vyks Andriaus Grodžio paskaita „Nepriklausomybės atkūrimas (1918–1920 m.) epidemijų apsuptyje“.


Rugsėjo 15 d., 14 val. Palangos kurorto muziejuje Birutės al. 34A kviečiame į restauratoriaus, dailininko Bangučio Prapuolenio paskaitą „Meninių baldų restauravimas: istorija, paslaptys, atradimai".


Mielieji, 1918 m. Vasario 16-osios aktas padėjo pamatus Lietuvos valstybingumui, jos vystymuisi ir žengimui demokratijos bei nepriklausomybės keliu. Valstybės nepriklausomybė – tai kiekvieno asmeninės laisvės pamatas. Tad didžiuokimės Tėvynės ir savo laisve, būkime jos verti kiekvieną dieną taip kaip ukrainiečiai verti pergalės ir savo laisvės. Gražios Jums Valstybės atkūrimo...


Palangos miesto laikraštis "Palangos tiltas" gruodžio 30 d., trečiadienį, išleido 20 puslapių EXTRA "Palangos tilto" numerį. Nors laikraštis paprastai išeina penktadieniais, redakcijos kolektyvas įsitikinęs, kad šiuo nelengvu laikotarpiu palikti nemažai palangiškių - juolab per didžiausias metų šventes - be laikraščio...


Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius