„Kuo ilgiau kartu gyvename, tuo daugiau meilės žiedų prasiskleidžia“

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-02-13
Peržiūrėta
2530
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Kuo ilgiau kartu gyvename, tuo daugiau meilės žiedų prasiskleidžia“

 „Meilė – nelyginant medis: ji išauga pati, giliai suleidžia šaknis į mūsų būtybę ir neretai žaliuoja bei žydi net mūsų širdies griuvėsiuose“, – yra pasakęs vienas žymiausių XIX a. prancūzų romantikų Viktoras Hugo.

Meilė... Meilė... Meilė... Ji apsuka galvą, užaugina sparnus, veda iš proto ir priverčia į pasaulį pažvelgti kitomis akimis. Visais laikais meilė buvo ta varomoji jėga, kuri padėdavo nuveikti didžiausius žygdarbius. Kas yra meilė? Žodis, jausmas, veiksmas? Į šį klausimą žmonija bando atsakyti tūkstančius metų, tačiau rasti atsakymą – sunku. Tačiau „Palangos tilto“ kalbinti pašnekovai, kone vienbalsiai tvirtino, jog meilė gali tęstis visą gyvenimą.

 

Prisiimti atsakomybę

„Tikroji meilė – tai visų pirma atsakomybė už kitą žmogų. Kai mes mylime žmogų, mielai prisiimame atsakomybę už jį. Mes dalinamės ir sėkme, ir nesėkme. Atsakomybė, šiuo atveju, reiškia būti pasiruošusiam priimti ne tik džiaugsmą, bet ir skausmą. Jautriai reaguoti į mylimo žmogaus poreikius ir norėti bei stengtis patenkinti šiuos poreikius. Ir kuomet mes meilę duodam – atgal gaunam dvigubai, vėliau ir trigubai daugiau. Meilė grįžta su kaupu. O bėgantys metai šį jausmą tik subrandina. Žinoma, jeigu tik žinai kaip ją auginti, puoselėti, kada patręšti ir kuomet palaistyti“, – artėjančios Šv. Valentino dienos proga mintimis dalijosi Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas, Palangos sveikatos mokyklos vadovas Dainius Kepenis.

Jam pritarė ir žmona Regina: „Meilė lyg į žemę pasodintas daigas. Kuo labiau jį saugai, puoselėji bei globoji, tuo gražiau ir greičiau jis užauga. O užaugęs pražįsta nuostabiausiais žiedais. Kuo ilgiau su Dainiumi gyvename, tuo daugiau tų žiedų skleidžiasi. Kartu esame 38 metus. Mylime vienas kitą kadien, tad per Šv. Valentino dieną ilsimės“.

 

Nuo įsimylėjimo iki...

Miesto tarybos narys Albinas Stankus mano, jog meilė tikrai gali tęstis visą gyvenimą, tačiau tai nereiškia, kad visą gyvenimą ji liepsnos ta pačia ugnimi ir išliks tokia, kokia buvo dviejų žmonių santykių pradžioje.

„Įsimylėjimo laikotarpis trunka neilgai. Meilė – kintantis procesas, pereinantis ne vieną etapą. Ir ji gali tęstis iki gyvenimo pabaigos arba iki pirmos krizės ar nesėkmės. Tik perėjus visus etapus pasiekiama brandi meilė, meilės dvasia. Ar švenčiu šią dieną? Taip, nes ji – ir mano žmonos vardo diena“, – sakė A. Stankus.

Miesto kultūros centro direktorius Žilvinas Kažys laikraščiui sakė tikintis, jog bėgantys metai meilės nesumažina: „Oficiliai pora esame du metus, ne oficialiai – penkerius. Tikiu, jog meilė neblėsta, o šią dieną visuomet pažymiu“.

 

Kelias link meilės

Kelionė iki jos – kiekvienam skirtinga ir tik nuo mūsų pačių priklausanti. Į Šv. Valentiną kreipiamės kiekvienais metais vasario 14-ają. O šventės dieną primena širdelės ir gėlės, meilės balandžiai ir deivės Veneros mažasis berniukas Kupidonas/Amūras, sentimentalios trumposios žinutės mylimiesiems: sutuoktiniui, vaikui, tėvams ar kitiems mums svarbiems žmonėms. Įvairiausi prekiautojai: atvirukų leidyklos, gėlininkai, juvelyrai, konditeriai, balionų tiekėjai ir kiti mus primygtinai ragina šio mielo šventojo dieną išreikšti savo amžiną atsidavimą. Tačiau daugelis mūsų, nors ir naudojasi tuo, kartkartėmis tyliai keikiasi.

„Pas mus, Lietuvoje, viskas visuomet ne taip, kaip turi būti. Juk ne vartojimas yra svarbiausias šios dienos akcentas. Pirmenybę teikiu dvasiniams dalykams. Meilė yra daug daugiau nei jausmas. Mylėti – vadinasi gerbti, rūpintis, dalintis patirtimi“, – mintimis dalijosi miesto tarybos narė Sondra Kulikauskienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gyvenime bėdų nėra. Ne kartą viso pokalbio metu su nemokamu žurnalu „Lietuvos pajūris“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriu, kartojo palangiškė Aistė Viskontė, su vyru Renaldu auginanti be rankyčių ir kojyčių gimusią dukrytę Sofiją. Žvelgdama į šios moters šypseną ir švytinčias akis jaučiu: prieš mane sėdi tikrai laiminga moteris. Moteris su ypatinga svajone – bioninėmis rankomis...


Kovo 11-oji yra ir visuomet išliks nenumaldomo tautos ryžto, susitelkimo bei kilnių idėjų simbolis.  Tebūna Kovo 11-oji džiugi ir viltinga, skatinanti džiaugtis mūsų šalies pasiekimais bei didžiuotis savo Valstybe.  Te kiekvienam iš mūsų Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena suteikia optimizmo bei naujų jėgų kurti savo miesto ir šalies gerovę. Su meile kurkime ateities...


Kasdien kantriai ir nuoširdžiai vedate mūsų jaunąją kartą mokslo bei žinių keliu, mokote nebijoti iššūkių bei sunkumų, neišsigąsti mažų nesėkmių, o – priešingai – su dar didesniu užsidegimu siekti išsikelto tikslo bei ryžtingai ir užtikrintai eiti link savo svajonės. Žinios, moralinės vertybės, kurias diegiate savo mokiniams, meilė bei rūpestis, kuriais kasdien apgaubiate savo auklėtinius, yra...


Įsivaizduokite, kad einate gatve, stabdote atsitiktinį žmogų ir klausiate, ką jis mano apie Europą. 1950 m. televizijos komanda būtent taip ir padarė, o pagyvenusi ūkininkė atsakė: „Na, jei ji taikai, tai gerai.“ Po šešiasdešimties metų tas pats klausimas buvo užduotas pagyvenusiai ukrainietei. Tai  yra 2014 m., „orumo revoliucijos“ savaitėmis. Moteris išdidžiai rodo didžiulį kviečių...


Jūsų kuriami santykiai visada išlieka žmogiškai šilti ir taurūs, o pagarba ir meilė mamai yra vertybės, kurios visuomet lieka gyvenimo dvasiniu pamatu ir tvirtybės šaltiniu. Tegul mūsų meilė ir dėkingumas sušildo Jūsų širdis, būkite sveikos ir laimingos! Su Jūsų švente! Mindaugas Skritulskas   Lietuvos Respublikos Seimo narys


  Dėkoju visiems policijos darbuotojams, kad Jūsų dėka šiandien gyvename saugioje ir gražioje mūsų krašto aplinkoje. Angelo sargo vardas – ne tik garbingas titulas, bet didžiulis įsipareigojimas ir atsakomybė   kilniems priesakams vykdyti.  Šv. Tomas Akvinietis yra pasakęs, kad visuose mūsų geruose darbuose kartu veikia angelai.


Žinomų Palangos sveikintojų šimtmečio proga gretose šiandien, kovo 30-ąją, kuomet Palanga minėjo savo šimtąsias grąžinimo Lietuvai metines, buvo ir buvęs šalies premjeras, dabar – Seimo narys, Seimo opozicijos lyderis Saulius Skvernelis. Jis paliko tokį įrašą savo Facebook paskyroje.


Į Palangos viešąją biblioteką, nešinas rankraštiniais tarmiškais eilėraščiais, užsuko medicinos mokslų daktaras Vladas Kusas. Jo rankose – Jūratės Klovienės, žymaus kompozitoriaus, operos „Pilėnai“ autoriaus žmonos, žemaičiavimai apie gimtus namus – Palangą bei ranka rašyti atsiminimai. „Gimiau Palangoje. [...] 1944 metai...


Inga ŠVIESAITĖ Mūsų rytas prasidėjo anksti. Ir ne todėl, kad kažkur skubėjome – tiesiog labai puikiai išsimiegojome. Kai aplink tave tokia didybė ir ramybė, kitaip ir negalėtų būti. Kadangi mus supo Atlaso kalnai, o saulė nebuvo dar patekėjusi, pajutau, kad Afrikoje man ... šalta! Apsirengiau kaip įmanoma šilčiau. Pasirodo, ne mes vieni pabudome taip...


„Meilė – nelyginant medis: ji išauga pati, giliai suleidžia šaknis į mūsų būtybę ir neretai žaliuoja bei žydi net mūsų širdies griuvėsiuose“, – yra pasakęs vienas žymiausių XIX a. prancūzų romantikų Viktoras Hugo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius