„Kultūros naktyje“ Vilniuje savo išradimą pristatys KU mokslininkų komanda

Palangos tiltas, 2023-06-15
Peržiūrėta
1212
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Kultūros naktyje“ Vilniuje savo išradimą pristatys KU mokslininkų komanda

Penktadienį, birželio 16-ąją, Vilniuje šurmuliuosiančioje „Kultūros naktyje“ Klaipėdos universitete (KU) kuriamas biotechnologijas naftos teršalams jūros vandenyje neutralizuoti pristatys uostamiesčio mokslininkų komanda – dr. Tatjana Paulauskienė ir dr. Žilvinas Kryževičius. 

KU mokslininkę, atžalinės įmonės MB "Inobiostar" įkūrėją dr. Tatjaną Paulauskienę, neseniai apdovanotą Prezidento Valdo Adamkaus gamtosaugine premija, ir jos kolegas „Kultūros naktyje“ reprezentuoti Lietuvos mokslą pakvietė Valstybės pažinimo centras, visuomenei siekiantis atskleisti ateities Lietuvos paveikslą. KU mokslininkų išradimas pristatomas kaip ateities Lietuva ekologijos srityje. 

KU atstovai ir jų demonstracinė laboratorija įsikurs LR prezidentūros kiemelyje (S. Daukanto a. 3). Čia atėjusieji turės galimybę susipažinti su KU kuriamomis inovacijomis naftos teršalų valymui jūroje bei uosto akvatorijoje, pabendrauti su technologijas plėtojančiais mokslininkais, pamatyti ir įsitikinti, kaip veikia aerogelis (iš popieriaus atliekų pagamintas sorbentas) ar biotechnologija, kurios pagrindas kitas gamtinis sorbentas – šiaudai su naftą skaidančiais mikroorganizmais. KU mokslininkų sprendimai, dar einantys išradimų komercinimo kelią, neretai pristatomi kaip revoliuciniai, kursiantys esminius pokyčius naftos taršos suvaldymo technologijų rinkoje. 

Dr. Tatjana Paulauskienė džiaugiasi galimybe kuriamas inovacijas pristatyti įvairiai populiaraus kultūrinio renginio publikai. „Džiaugiuosi galėdama prisidėti prie ES ir KU skatinamos atviro mokslo politikos (angl. The EU‘s Open Science Policy) įgyvendinimo, kai visuomenė ne tik gali susipažinti su Universitete kuriamomis inovacijomis,  bet savo patirtimi ir įžvalgomis gali prisidėti prie jų kūrimo. Dalyvaudami tokio pobūdžio renginiuose siekiame įtraukti piliečius, pilietinės visuomenės organizacijas ir galutinius vartotojus į kūrimo (angl. co-creation) procesus bei skatinti atsakingus mokslinius tyrimus ir inovacijas. Praėjusiais metais dalyvaudami Žaliųjų idėjų festivalyje, pastebėjome, kad lankytojai yra smalsūs, su jais įdomu diskutuoti, keistis žiniomis ir patirtimis. Buvo labai smagu matyti šeimas su mažais vaikais, atsakyti į jiems kylančius įvairaus sudėtingumo klausimus.  Tikiu, kad ir „Kultūros naktis“ mums visiems atneš naujų įspūdžių ir patirčių“,–  sakė KU mokslininkė. 

Valstybės pažinimo centro iniciatyva „Ateities Lietuva“ ir joje įkurdinta KU mokslininkų laboratorija lankytojams bus atvira birželio 16 d., penktadienį, nuo 18 iki 24 val. 

 

Dalia Grikšaitė

KU atstovė spaudai

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antradienį Palangoje startavo nemokami kvalifikacijos kėlimo mokymai KŪRYBIŠKUMO PAMOKOS PARKE. Mokymai skirti Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių kultūros įstaigų darbuotojams. 


Žurnalistas, Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs LR Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas spalio 25 d.(trečiadienį) 16.30 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje pristatys autentišką prisiminimų knygą „Nenuobodaus gyvenimo mozaika“. 


Žurnalistas, Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs LR Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas spalio 25 d.(trečiadienį) 16.30 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje  pristatys autentišką prisiminimų knygą „Nenuobodaus gyvenimo mozaika“.


Penktadienį, birželio 16-ąją, Vilniuje šurmuliuosiančioje „Kultūros naktyje“ Klaipėdos universitete (KU) kuriamas biotechnologijas naftos teršalams jūros vandenyje neutralizuoti pristatys uostamiesčio mokslininkų komanda – dr. Tatjana Paulauskienė ir dr. Žilvinas Kryževičius. 


Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje gegužės 12 d. (penktadienį) 17 val. Jonas Gediminas Siaurukas pristatys savo knygą „Mes viską apie Jus žinome“.


Palangos kultūros ir jaunimo centro folkloro ansamblis „Mėguva“ Latvijos nepriklausomybės dieną – lapkričio 18-ąją - Šventosios mokykloje nori  dar kartą parodyti savo programą ,,Kuržemninkė man pasiūlė“, kurios premjera šių metų kovo 30 dieną buvo Kurhauze.


Birželio 10 d. Palangos Baltijos pagrindinėje mokykloje lankėsi Vilniaus universiteto, chemijos ir geomokslų fakulteto chemijos doktorantai Viktorija Liustrovaitė ir Dovydas Karoblis. 


Palangos gintaro muziejus, vykdamas Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Baltų ženklų simboliai ir vaizdiniai“, sukūrė mokslininkų įžvalgomis paremtą edukacinį užsiėmimą su šiuolaikine inovatyvia dalimi bei kūrybiškomis praktinėmis veiklomis, skirtą vyresnio amžiaus mokiniams ir plačiai visuomenei.


Praėjusį savaitgalį Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) komanda apsilankė Marijampolės kultūros centre ir tradicinėje miesto šventėje „Cukrinis festivalis“. Kaip teigia organizatoriai, festivalis šiemet buvo dar spalvingesnis, įvairesnis, keliavo į kiemus ir miestelius, džiugino spalvomis danguje, o šiuo nelengvu laikotarpiu priminė mums kaip gera, kai kultūra sugrįžta į mūsų gyvenimus....


„Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013 turi visas galimybes parengti Kultūros plėtros programos viziją ir, sukūrusi didžiulį bendradarbiavimo tinklą, jungiantį savivaldybės, biudžetines įstaigas, viešąjį ir verslo sektorių, nuoširdžiai ir nuosekliai dirbdama šiuos ir ateinančius metus, 2017-aisiais pateikti savo kandidatūrą tapti Europos kultūros sostine...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius