„Kruvinos saulėgrąžos: Rusijos-Ukrainos karo dienoraštis“ pristatymas

Palangos tiltas, 2023-06-14
Peržiūrėta
1330
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Kruvinos saulėgrąžos: Rusijos-Ukrainos karo dienoraštis“ pristatymas

Birželio 28 d. (trečiadienį) 17 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje – naujausios Giedriaus Petkevičiaus knygos „Kruvinos saulėgrąžos: Rusijos-Ukrainos karo dienoraštis“ pristatymas. Šis karo „anatomo“ dienoraštis skirtas tiems, kurie ieško ginkluotės, karo taktikos aprašymų ir strateginės analizės užuomazgų. Aštri autoriaus plunksna perteikia stingdantį nerimo jausmą, bundančią viltį, ir karo sėkmės džiaugsmą. Kertiniai karo mėnesiai, įvykis po įvykio. Istorinės analogijos, mūšių aprašymai, šių dienų karybos praktikos bei gudrybės, tiesioginės sąsajos su dabarties Lietuva ir jos saugumo situacija. 

Giedrius Petkevičius – karybos ir istorijos tyrėjas, tarnavo Krašto Apsaugos Savanorių pajėgose, studijavo Vytauto Didžiojo Universiteto Istorijos fakultete. Žmogaus sielos gelmes ir tamsiąsias puses tyrinėjo dirbdamas psichologu. Nuolat lankė Lietuvos kariuomenės dalinius, bendravo su įvairaus rango kariškiais, teikė praktinę paramą Šaulių Sąjungai. 

„Karas visuomet ateina netikėtai. Jis sukrečia, supurto. Jis žudo ir luošina. Kartu sutelkia ir skatina tikėjimą šviesesniu rytojumi. Karas keičia kovojančius žmones, tautas, retkarčiais – visą pasaulį“ – sako naujausios, jau ketvirtosios knygos apie karą autorius G. Petkevičius. Skaitytojas galės įsitikinti, kaip karo specifika keitėsi įvairiais etapais, kaip tai veikė tarptautinę saugumo situaciją ir kaip keitė požiūrius bei mąstyseną – juk tai, kaip mes viską vertinome karo pradžioje, aiškiai skiriasi nuo to, kaip matome situaciją šiandien. „Taikos, normalaus sambūvio laiku gyvenanti visuomenė mažai domisi karyba ir lyg neprivalo to daryti, o šimtmečiais pašonėje turint tokį kaimyną kaip Maskva, visai negalvoti apie gynybos reikalus – tiesiog aplaidumas. „Noriu suteikti skaitytojui žinių, kurios padės geriau tai suprasti, “ –  kviečia skaitytojams gerai žinomų knygų apie karą: „Karo anatomija“, „Didžiųjų karų paslaptys. Negirdėtos įdomybės ir nutylėtos istorijos“, „Karo žmonės“ autorius.

 Maloniai kviečiame atvykti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kviečiame į susitikimą su fotografu, gamtininku Mariumi Čepuliu ir jo naujausios knygos „Metai. Gamtos fotografo dienoraštis II“ pristatymą.


Interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt šių metų karo prievolininkai jau gali pasitikrinti jiems skelbiamus nurodymus – nuo šiandien čia skelbiami 2024 m. karo prievolininkų sąrašai.


Rugpjūčio 7 d., pirmadienį, 17 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje bus pristatoma knyga „Kruvinos saulėgrąžos: Rusijos-Ukrainos karo dienoraštis“. Renginio svečias, knygos autorius Giedrius Petkevičius.


Birželio 28 d. (trečiadienį) 17 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje – naujausios Giedriaus Petkevičiaus knygos „Kruvinos saulėgrąžos: Rusijos-Ukrainos karo dienoraštis“ pristatymas.


Lapkričio 5 d. 15.00 val. Palangos kurhauzo teatro salėje vyks knygos pristatymas, o nuo 16.00 val. Vytauto V. Landsbergio filmo „Senis prie jūros" pristatymas.


Migracijos departamento liepos 1 d. duomenimis, šiuo metu Palangoje yra apsistoję 947 karo pabėgėliai iš Ukrainos.


Migracijos departamento balandžio 27 d. duomenimis, šiuo metu Palangoje yra apsistojęs 881 karo pabėgėlis iš Ukrainos.


Gyventojai bei įmonės, Palangos miesto savivaldybėje priimantys bei apgyvendinantys Ukrainos karo pabėgėlius, apie tai raginami informuoti Palangos miesto savivaldybę. Tai padaryti, nurodant, kur ir kokie asmenys apsistojo, galima elektroniniu paštu [email protected] arba telefonu 8615 59396. Palangos savivaldybės teritorijoje apgyvendintų Ukrainos karo pabėgėlių registracija...


Dešimtis metų Palanga skambėjo, kaip audringų poilsiautojų traukos centras. Dar nuo sovietmečio sovietmečiu pigią nakvynę siūlė pakelėje stovinčios moterėlės, baruose jaunimas linksmindavosi iki kruvinų muštynių, o atvykę vienišiai megzdavo kurortinius romanus. Kas privertė Palangą keistis ir kur dingo kurortinių romanų, „močiučių“ ir „budulių“ Palanga? Apie tai rašo delfi.lt žurnalistė...


Lino Kojalos knygos pristatymas


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius