Kitąmet didės nedarbo išmoka, ligos pašalpa bei pensijos

Palangos tiltas, 2014-10-23
Peržiūrėta
2371
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kitąmet didės nedarbo išmoka, ligos pašalpa bei pensijos

2015-ieji atneš teigiamų pokyčių Lietuvos gyventojams, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Nuo kitų metų didėja nedarbo išmokos bei ligos pašalpos, be to, kitąmet numatyta didinti pensijas, bus tęsiamas šiemet prasidedantis per krizę sumažintų pensijų kompensavimas.
Per krizę įvestas nedarbo draudimo išmokų sumažinimas nustoja galioti šių metų gruodžio 31 d. ir, kadangi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jo pratęsti nesiūlo, nuo 2015-ųjų pradžios bedarbio pašalpos maksimalus dydis didės galės siekti ir 1041,60 Lt (301, 67 EUR).
Iki šių metų pabaigos galiojančiame Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinajame įstatyme nustatytas ribojimas nedarbo socialinio draudimo išmokos maksimaliam mėnesiniam dydžiui – šis dydis negalėjo siekti daugiau nei 650 Lt.
Šiuo metu Seimui pateiktas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymas ligos pašalpas didinti iki 80 proc. pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.
Siekiant suvienodinti ligos pašalpos dydį visu ligos laikotarpiu, siūloma didinti pašalpos, mokamos už trečią-septintą nedarbingumo dienas, dydį nuo 40 iki 80 proc. pašalpos gavėjo buvusio darbo užmokesčio.
Nuo 2009 m. gegužės 1 dienos iš „Sodros“ biudžeto lėšų nuo trečiosios iki septintosios (įskaitytinai) laikinojo nedarbingumo dienos mokama 40 proc., o nuo aštuntosios laikinojo nedarbingumo dienos – 80 proc. pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio ligos pašalpa.
Pirmųjų dviejų kalendorinių laikinojo nedarbingumo dienų apmokėjimo iš darbdavio lėšų tvarka nėra tikslinama.
Dar šių metų pabaigoje bus pradėtos kompensuoti 2010–2011 metais sumažintos senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijos. Šiais metais bus išmokėta 20 proc. apskaičiuotos nepriemokos. 2015 ir 2016 m. numatyta išmokėti po 40 proc. sumos, išmokant po lygią šio dydžio dalį kiekvieną ketvirtį.
Tais atvejais, kai visa apskaičiuota nepriemoka neviršija 100 litų, ji bus išmokėta visa, neskaidant dalimis, šių metų pabaigoje.
Pensijų nepriemokas gaus visi asmenys, kuriems senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijos buvo sumažintos – ir dirbusieji, ir nedirbusieji. Tačiau dirbusieji gaus tik tą nepriemokos dalį, kuri susidarė dėl Vyriausybės patvirtinto mažesnio draudžiamųjų pajamų dydžio.
Visi nepriemokas gausiantys asmenys apie paskaičiuotas individualias sumas bus informuoti asmeniškai paštu šį rudenį. Rašyti prašymo dėl nepriemokų išmokėjimo nereikia.
2014 m. numatoma išmokėti apie 90 mln. litų, o viso kompensavimui reikės 450 mln. litų.
Atsižvelgiant į esamą ir įvertinus planuojamą „Sodros“ biudžeto finansinę padėtį, planuojama nuo 2015 m. liepos 1 d. didinti pensijas.
Tiek bazinės pensijos, tiek einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydžius planuojama didinti po 3 eurus (t. y. po 10,36 Lt). Vidutiniškai senatvės pensija, turint būtinąjį stažą, padidėtų 4,76 euro (16,43 Lt).
Šiam pensijų didinimui iš „Sodros“ biudžeto papildomai prireiktų 78,4 mln. Lt (22,72 mln. eurų), iš valstybės biudžeto – 13,6 mln. Lt (3,94 mln. eurų). Iš viso iš abiejų biudžetų didinimas pareikalautų 92 mln. Lt (26,66 mln. eurų).
Pensijų didinimas paliestų apie 867 tūkst. „Sodros“ pensijų gavėjų, apie 141 tūkst. šalpos išmokų gavėjų bei apie 7 tūkst. pareigūnų ir karių valstybinių pensijų gavėjų.
„Pažadus gerinti Lietuvos gyventojų socialinę aplinką tęsime ir 2015 m., kurie bus dar labiau socialiai orientuoti“, – pabrėžė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

„Palangos tilto“, SADM inf.
 

Jūsų komentaras:

Nesuvokiama... 2014-10-24 17:11 (. / IP: 86.100.63.40)
KAIP NEGĖDA? Numesti alkaniems nugriaužtą kauliuką, kai patys sau pasididino pinigines išmokas dešimttūkstantiniai-tai ne tik atlyginimas, bet įvairiuasios priemokos , + įv. koeficientai, + įv.priedai ir kt nesąmonės sudaro milžiniškus atlyginimus ,taip taip atimtų iš mūsų visų....

Taip pat skaitykite

Jau sausį „Sodra“ mokės po indeksavimo padidintas pensijas – pirmiausia didesnių sumų sulauks senatvės pensijų, netekto darbingumo pensijų, našlių ir našlaičių pensijų gavėjai.


Latvijai tapus antrąja Baltijos šalimi, sulaukusia „Michelin“ įvertinimų, tikimasi, kad Lietuvoje apie prestižiškiausius gastronomijos apdovanojimus bus galima išgirsti jau kitąmet. Gal Palangoje?


Susirgimų COVID-19 skaičius Palangoje, kaip ir visoje šalyje, deja, auga – šiuo metu kurorte koronaviruso infekcija serga 106 asmenys, per praėjusią parą, antradienį, rugsėjo 14 d., nustatyti 22 nauji susirgimai. Siekiant išvengti šios pavojingos ligos, raginame gyventojus laikytis saugumo priemonių, o tuos, kurie dar nepasiskiepijo nuo COVID-19 ligos, skatiname suskubti tai padaryti.


Statistikos departamentas pranešė „Palangos tiltui“, kad antradienį, balandžio 20 d., Palangoje, buvo registruoti du nauji koronaviruso atvejai. Šiuo metu kurorte COVID-19 serga 37 palangiškiai, nuo pandemijos ligos ja susirgo 1041 palangiškis. Dešimt tiesiogiai mirė nuo šios ligos, o dar apie šešias dešimtis –...


Didžiausias nedarbo augimas buvo Klaipėdoje, Utenos rajone, Alytaus mieste, Palangoje, Vilkaviškio rajone ir Visagine.


86-erių metų palangiškis pensininkas Jonas Karašauskas jau tris mėnesius iš savo 347 eurų pensijos negauna nė cento. Garbaus amžiaus senjorą kaip erkės aplipo net penki antstoliai, kurių kiekvienas pagal teismo vykdomąsias bylas vis nurėžia po pensijos dalį, kol jos nebelieka. Senolis kreipėsi ne tik į miesto savivaldybę, bet ir šalies prezidentę Dalią...


Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. pedagoginių darbuotojų tarnybinių atlyginimų (tarifinių atlygių) koeficientai didinami vidutiniškai iki 5 proc. Tai leis pasiekti vidutinį atlyginimų koeficientą, o nuo 2017 m. sausio 1 d. jau padidės iki maksimalaus, taip panaikinant vadinamąsias tarifinių atlygių koeficientų „žirkles“.


2015-ieji atneš teigiamų pokyčių Lietuvos gyventojams, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Nuo kitų metų didėja nedarbo išmokos bei ligos pašalpos, be to, kitąmet numatyta didinti pensijas, bus tęsiamas šiemet prasidedantis per krizę sumažintų pensijų kompensavimas.


Kokia situacija Klaipėdos apskrities bei Palangos darbo rinkoje šiuo metu? Ar, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, nedarbo lygis mažėja ir kokias prognozes būtų galima padaryti? Apie tai „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktoriumi Mindaugu Skritulsku.


Penktadienį posėdžiausianti miesto valdžia tvirtins UAB „Palangos klevas“ pateiktus rinkliavos tarifus už prekybą turguje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius