Kas yra limfodrenažinis masažas ir kaip jis veikia?

Palangos tiltas, 2022-01-12
Peržiūrėta
1560
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kas yra limfodrenažinis masažas ir kaip jis veikia?

Klausiame ekspertų apie limfodrenažinį masažą ir galimą naudą jūsų sveikatai.

Limfodrenažinis masažas - tai masažo terapijos rūšis, kuri gali padėti sumažinti patinimą, atsirandantį, kai dėl medicininio gydymo ar prastos sveikatos būklės limfinė sistema užsikemša. Tai kūno dalis, kuri saugo mus nuo infekcijų ir ligų.

Dėl tam tikrų sveikatos sutrikimų, įskaitant nutukimą, uždegimą, infekciją ir vėžį, gali susikaupti limfos skysčių - tai vadinama limfedema. Limfodrenažinis masažas gali padėti ją sumažinti, nes švelniu spaudimu limfa (skysčių perteklius) iš audinių perkeliama į limfmazgius, norint supaprastinį procesą naudojamas limfodrenažinis aparatas, kurio dėka nereikalingas intesyvus darbas rankomis.

Limfinė sistema

Limfinė sistema veikia kartu su širdies ir kraujagyslių sistema, tyliai padėdama rūpintis jūsų sveikata.Ji tokia svarbi todėl, kad atlieka tris svarbiausias funkcijas. Ji palaiko imuninę sistemą, šalindama toksinus, negyvas kraujo ląsteles, patogenus ir kitas atliekas. Ji padeda organizmui iš virškinimo sistemos pasisavinti riebalus ir riebaluose tirpius vitaminus, pristatydama šias maistines medžiagas į ląsteles, kur jos naudojamos kaip kuras. Be to, jis pašalina skysčių perteklių, vadinamą limfa, ir atliekas iš tarp kūno ląstelių ir organų esančių erdvių."

Ekspertai sako, kad sveika limfinė sistema gali sutrikti dėl ligos, nepakankamo fizinio aktyvumo, streso, netinkamos mitybos ar toksinių medžiagų pertekliaus. Dėl to gali kilti įvairių problemų, įskaitant audinių patinimą, prastą odos tonusą, viršsvorį, celiulitą, galvos ir sąnarių skausmus, nuovargį ir didesnį jautrumą ligoms.

Limfodrenažinis masažas gali padėti palaikyti sklandžią organizmo veiklą, nes pagerina limfos tekėjimą.Masažo metu švelniai veikiamos jautrios limfos kraujagyslės ir mazgai, esantys iškart po oda, kuriems reikia tik labai lengvo spaudimo, kad skysčiai judėtų. Priešingai, tokiose procedūrose kaip aromaterapija, sportinis ir švediškas masažas naudojami stipresni prisilietimai, kurie veikia skirtingas kūno vietas ir raumenis."

Limfodrenažinis masažas, arba dar vadinamas rankiniu limfodrenažu, gali padėti organizmui palaikyti tinkamą kraujotaką, organizmo skysčių pusiausvyrą ir imuninės sistemos veiklą.

Kaip atlikti masąžą?

Atlikdami limfodrenažinį masažą iš sertifikuoto terapeuto, galite išmokti pagrindinių technikų, kurias galėsite naudoti namuose.

"Norėdami atlikti limfodrenažinį masažą, naudokite švelnų spaudimą, kuris veikia tik odą, t. y. nespauskite taip stipriai, kad jaustumėte raumenis.Naudokite delnus arba pirštų galiukus ir švelnius, tolygius judesius. Nors limfinis masažas gali būti naudojamas patinimui ir uždegimui mažinti, venkite tiesiogiai masažuoti patinusias vietas, nes tai gali dar labiau sudirginti tą vietą.

Galiausiai limfos skystis į kraują nuteka ties kaklo pagrindu, todėl tai yra svarbiausia vieta, į kurią reikia sutelkti dėmesį atliekant limfodrenažinį masažą, net jei turite patinimų ar uždegimų kitose srityse. Naudokite lėtus, apgalvotus judesius - ne stiprius ir greitus, kaip gali būti atliekant giliųjų audinių masažą. Atlikdami limfos masažą raskite lengvą ritmą. Nemasažuokite sukamaisiais judesiais, masažuokite glostymais, tik viena kryptimi".

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ar jūsų vaikas sunkiai taria tam tikrus garsus ar turi kalbėjimo sunkumų? Esate ne vieni. Daug tėvų susiduria su vaikų kalbos ir tarimo iššūkiais, ir nors tai gali būti nerimą kelianti situacija, yra gerų naujienų. 


Ši frazė "Keliauti – tai daugiau nei tik aplankyti naujas vietas" reiškia, kad keliauti yra ne vien tik geografinis judėjimas ar turistinių objektų apžiūrėjimas. 


Vartojimo paskolos bei greitieji kreditai – Lietuvoje ypač populiarios finansinės paslaugos.


Nuo 2022 m. birželio 7 d. Antano Mončio namų-muziejaus prieigose veikia lauko paroda "Lenkija ir Lietuva - kartu vardan laisvės". Paroda  veiks iki liepos 18 d.


Klausiame ekspertų apie limfodrenažinį masažą ir galimą naudą jūsų sveikatai.


Kas draudžiama vieniems, leidžiama kitiems. Epidemiologinę situaciją kontroliuojantis Nacionalinis visuomenės sveikatos centras iki šiol neišdrįso suabejoti, ar poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“ per karantiną veikia teisėtai. Per karantiną be pramogų likę pajūrio gyventojai iš nuostabos kraipo pečiais – nuo lapkričio pradžios visoje...


Palangoje jau veikia naujas šviesoforas pėstiesiems

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 09 | Rubrika: Miestas

Ties Virbališkės taku Klaipėdos plente įrengtas šviesoforas pradėjo veikti šią savaitę, tad eismo dalyviai raginami atkreipti dėmesį į šviesoforo signalus, elgtis atsakingai bei rūpintis savo ir aplinkinių saugumu. Pėstieji, norėdami įžengti į Klaipėdos plentą, privalo sulaukti žalio šviesoforo signalo, o jis įsižiebs tik paspaudus specialiai tuo tikslu...


Palangos asmens sveikatos priežiūros centras tapo patogesnis neįgaliesiems bei sunkiai vaikštantiems žmonėms – Savivaldybei skyrus lėšų, gruodžio pabaigoje miesto poliklinikoje įrengtas keltuvas, kuriuo naudodamiesi pacientai gali paprasčiau patekti į antrame pastato aukšte esančius kabinetus bei gauti čia teikiamas procedūras.


Jau nebe pirmus metus kalbama apie magnetinių audrų poveikį žmogaus sveikatai, net pasvarstoma, kad apie artėjančias magnetines audras vertėtų pranešti skelbiant orų prognozes, – tada žmonės galėtų joms pasiruošti. Kas tos magnetinės audros, ar tikrai ir kaip į jas reaguoja žmonės, kalbamės su Palangoje esančio Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos...


„Individualus skambančių (dainuojančių) dubenų masažas panaudojant ypatingas Tibeto dubenų vibracijas harmonizuoja sielą ir kūną“, - sako muzikos ir garso terapeutė Diana Dainytė Uribe. Skambančių dubenų poveikį žmogaus organizmui galės pajusti ir palangiškiai rytoj, rugsėjo 10 dieną, 17 valandą atėję į    viešbutyje „Palangos vėtra“ vyksiantį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius