Jono Šliūpo muziejaus susitikimai. Baroti šeima: pavardė, tapusi prekės ženklu

Palangos tiltas, 2022-10-21
Peržiūrėta
1479
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jono Šliūpo muziejaus susitikimai. Baroti šeima: pavardė, tapusi prekės ženklu

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus viloje „Ramybė“ tęsia susitikimus su kūrėjais ir spalio 27 d. 18 val. penktame rudens ciklo renginyje pakvies į pokalbį su kūrėjų šeima – keramiku Isroildžon Baroti ir galerininke Andželika Baroti. Apie kūrybą ir kūrėjo tapatybės paieškas, meno investiciją, gimtųjų namų ilgesį bei dviejų kūrėjų buvimą kartu ryškią Klaipėdos kultūrinio gyvenimo porą renginio metu kalbins dr. Tomas Kiauka.

“Isroildžono Baroti darbai išsiskiria emocionalia rytietiško kultūrinio klodo patirtimi. Ji veriasi faktūrų, ornamento ir, svarbiausia, spalvos segmentuose. Tačiau, kuriant dekoratyvinius objektus, net monumentalias skulptūras-instaliacijas, autoriaus kilmė neužgožia lietuviškųjų tradicijų pažinumo – abiejų kultūrų vertybinis pamatas skleidžiasi archainių, temų, formų, ženklų panaudojime”, - apie išskirtinį menininko braižą ir raiškos būdus yra sakiusi menotyrininkė Goda Giedraitytė.

Tuo tarpu pastarojo dešimtmečio autoriaus kūrybos parodose „(Inte)gracija“, „Ke(de)lionės” – šioji surengta kartu Tomu Kiauka – keramikas bando pasidalinti asmeninėmis patirtimis bei įžvalgomis, pafilosofuoti sudėtinga nūdienos konfliktų, priešpriešų ir, tuo pačiu, nuostabaus kitimo, prisitaikymo ar net atsinaujinimo tema.

Prieš daugiau nei 40 metų iš tolimos Tadžikijos į Vilniaus dailės akademiją atvykęs studijuoti I. Baroti ne tik liko Lietuvoje, sukūrė šeimą, bet ir labai greitai įsiliejo į kūrybinį Lietuvos ir Klaipėdos gyvenimą: „Bet kokia gyvybės forma turi ne tik taikytis prie kitokių sąlygų, pamilti naujuosius namus, bet ir išsaugoti savo išskirtinį pavidalą, genetines vertybes. Kelių kultūrų susiliejimus neretai vainikuoja įdomūs rezultatai“. Už  aktyvią kultūrinę ir visuomeninę veiklą, bendruomeniškumo stiprinimą bei asmeninę atsakomybę kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką menininkas apdovanotas Lietuvos kultūros ministerijos ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Už nuopelnus kultūrai ir Klaipėdos miesto vardo garsinimą I. Baroti suteiktas Klaipėdos kultūros magistro vardas, o dailininko darbai pripažinimo sulaukia ir Latvijos, Estijos, Lenkijos, Švedijos, Danijos, Olandijos, Vokietijos, Prancūzijos, Suomijos, Rusijos, Indijos ir kitų šalių meno galerijose.

Ar lengva dviems menininkams po vienu stogu? “Ne, tikrai ne”, – apie kūrybines partnerystes ir lyderystę šeimoje kalba teatro režisierė, galerininkė, parodų kuratorė Andželika Baroti. Ji – viena ryškiausių Klaipėdos kultūros bendruomenės narių, jau 30 metų vadovauja Baroti galerijai, tapusiai kone reiškiniu uostamiesčio meno rinkoje ir įliejančiai reikšmingos dinamikos į kultūrinį Vakarų regiono gyvenimą. 

Tad susitikimo su kūrėjų Baroti šeima ir filosofu Tomu Kiauka metu kviesime ne tik išgirsti, bet ir padiskutuoti apie kultūrinį identitetą, bendruomeniškumą ir nuolat čiuopiamą meno pulsą. Jaukiam vakarui prie kavos puodelio susitinkame ketvirtadienį, spalio 27 d. 18 val. viloje „Ramybė“, Vytauto 54, Palanga. Dėl riboto vietų skaičiaus prašome registruotis el. paštu [email protected] arba tel. 8 698 16053. Renginys nemokamas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Liepos 3 d., trečiadienį, 17 val. Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje atsidarys jau ketvirtoji šiemet vieno eksponato parodų ciklo paroda „Prezidento darbostogos“.


Kovo 6 d. Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje atidaryta antroji vieno eksponato parodų ciklo paroda  „Subtili mėlyna: ką matė stiklo akutės“ . 


Kovo 6 d., trečiadienį, Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje atsidarys antroji vieno eksponato parodų ciklo paroda „Subtili mėlyna: ką matė stiklo akutės“. 


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus rugpjūčio 10 d., ketvirtadienį 15 val. kartu su keramikos mokytoja Julija Baranova kviečia į kūrybines „Namolio“ dirbtuvėles. 


Visą rudenį kvietęs į susitikimus, kuriuose ryškūs Lietuvos kūrėjai dalijosi pamąstymais apie kūrybą, o neretai atsiverdavo ir asmeniškiems išpažinimams, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus užbaigia šį renginių ciklą jaukiam vakarui kviesdamas susitikti senojoje viloje „Ramybė“.


Jau pakvietęs į kone dešimt susitikimų su kūrėjais ir menininkais, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus lapkričio 30 d. 17 val. gręžiasi į jaunimą ir kviečia į susitikimą Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“.


Tęsdamas susitikimų su kūrėjais ciklą Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ketvirtadienį, lapkričio 24 d. 17.30 val. kviečia į Palangos miesto savivaldybės viešąją biblioteką, kur miesto gyventojų ir svečių lauks susitikimas su tapytoju, vienu žymiausių Lietuvos marinistų Edvardu Malinausku. 


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus viloje „Ramybė“ tęsia susitikimus su kūrėjais ir spalio 27 d. 18 val. penktame rudens ciklo renginyje pakvies į pokalbį su kūrėjų šeima – keramiku Isroildžon Baroti ir galerininke Andželika Baroti.


Vasaros pradžioje Vokietijoje gyvenantys profesionalūs šokėjai Patricija Ionel Belousova ir Alexandr Ionel kartu su sūneliu Noeliu ant rankų atvyko į Lietuvą.


Dar 1964 metais įkurta, sporto sprekes, aprangą ir avalynę gamintanti kompanija Nike, yra užsitikrinusi tvirtas pozicijas tarptautinėje rinkoje. Ji turi daugiau nei 1150 parduotuvių tinklą visame pasaulyje. O kiek dar prekės ženklų bei parduotuvių prekiauja Nike gaminiais, sunku ir suskaičiuoti. Įdomu tai, kad šiandien Nike turi 112 gamyklų, kuriose gaminama avalynė ir 334 aprangą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius