Iškeitė mašiną į dviratį ir visai nesigaili

Palangos tiltas, 2019-07-06
Peržiūrėta
2637
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iškeitė mašiną į dviratį ir visai nesigaili

Vilnietis Karolis dar prieš metus visiškai savo gyvenimo neįsivaizdavo be nuosavo automobilio. Dabar situacija visiškai kitokia – automobilio 26-erių vaikinas neturi, o į darbą jis kasdien važinėja dviračiu.

Apie tokią Karolio transformaciją ir pakalbėsime šiame straipsnyje.

Vairavo nuo 18-os

Karolis teises įgijo iš pirmo karto išlaikęs vairavimo egzaminą. Tuomet jam buvo 18-metų, tad vaikinas automobilį pradėjo vairuoti dar vidurinėje mokykloje.

„Man tai atrodė labai svarbus atributas, visuomet norėjau vairuoti, tad tėvai finansavo man vairavimo mokyklos kursus, o vėliau už santaupas įsigijau savo pirmąjį „Mazda“ markės automobilį.Automobilių skelbimus žiūrėdavau nuolat it manjakas“, - sakė Karolis.

Nuolat erzino kamščiai

Vairuoti Karoliui išties patiko ir jis su savo mašina vykdavo tiesiog visur – studijas, darbą ar pas antrąją pusę. Visgi, viskas nebuvo tobula – vyras pripažįsta, jog jį nuolat erzino automobilių spūstys.

„Vairuoti man tikrai patiko ir aš su automobiliu vykdavau tiesiog visur. Man viskas patiko, bet vienas dalykas nuolat tiesiog vedė iš proto – taip, tai kamščiai.

Be to, pastebėjau, kad remontas taip pat nėra pigus malonumas. Negalėjau sau leisti, beje, negalėčiau ir dabar naujo automobilio. O pigesni variantai tikrai nuolat remontuojami“, - pasakojo Karolis.

Požiūrį pakeitė Amsterdame

Praėjusią vasarą Karolis nuvyko pas draugą, kuris po mokyklos persikėlė gyventi į Olandijos sostinę Amsterdamą. Ten Karolis išvydo tiesiog begales dviračių ir paklausė draugo Benedikto patarimo.

„Bičiulis man pasiūlė dviračiu pavažinėti ir Vilniuje. Tiesą sakant paskutinį kartą tą buvau daręs dar gilioje vaikystėje, bet man viskas taip patiko, kad dabar su dviračiu po miestą važinėju 9 mėnesius. Net neturiu mašinos, o kai labai reikia ją paskolina tėvai“, - džiaugėsi Karolis.

Planuose – elektroninis paspirtukas
Karolis dabar yra iš tų žmonių, kurie mano, jog mieste automobiliu važinėti reikia kuo mažiau. Pasak jo, šeima turėtų turėti pasitenkinti vienu automobiliu, be to visi turi ieškoti alternatyvų, kaip greitai judėti po miestą pralenkiant kamščius, o jų šiais laikais tikrai yra.

„Aš pats anksčiau buvau iš tų, kurie niekur nepajudėdavo be automobilio ir būčiau ėjęs lažybų, kad taip bus visada. Dabar suprantu, kad po miestą galima judėti visai kitaip, tad tą rekomenduoju ir visiems žmonėms. Dviratis tik vienas iš būdų. Pats jau artimu metu ketinu įsigyti elektrinį paspirtuką“, - pokalbį užbaigė Karolis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kai vasaros dviračių sezonas Lietuvoje artėja prie pabaigos, daugelis dviratininkų pradeda svarstyti, ar verta investuoti į naują dviratį būtent rudenį. 


Vasaros sezonui visai priartėjus, Palangos verslininkai rengiasi darbymečiui ir sprendžia galvosūkius, formuodami vasarą dirbsiančiųjų komandas, rašo LRT.lt


Lukas Laukaitis, Dovidas Najus, Nerijus Malaševičius ir Gediminas Vilimas – tai keturi ypač patyrę vairuotojai, su nekantrumu laukiantys po kelių savaičių Lietuvoje vyksiančio vieno svarbiausių automobilių sporto įvykių – žiedinių lenktynių Palangoje.


Beveik kiekvieną vasarą tenka skaityti pasipiktinimo straipsnius, kuriuose liejama kritika mūsų pajūriui. 


Į ką atkreipti dėmesį renkantis naują skalbimo mašiną? Nusprendus įsigyti naują skalbimo mašiną vartotojams neretai kyla įvairių klausimų.


Vilnietis Karolis dar prieš metus visiškai savo gyvenimo neįsivaizdavo be nuosavo automobilio. Dabar situacija visiškai kitokia – automobilio 26-erių vaikinas neturi, o į darbą jis kasdien važinėja dviračiu.


Lėlių spektaklis vaikams ir visai šeimai Kovo 28 d. 15 val. Kurhauzo salėje bus rodomas Lėlių spektaklis vaikams ir visai šeimai. Bilietai parduodami prieš spektaklį Kurhauzo salėje nuo 12 val. Bilieto kaina – 5 Eur. Bilietus galima rezervuoti tel. 8 460 31216.


Palangos senosios gimnazijos abiturientas, 2012 metais išrinktas Palangos metų jaunuoliu, Tautvydas Lubys kartu su bičiuliais leidosi į 8 dienų žygį dviračiais paminėti keletą reikšmingų ir miestui svarbių datų: Palangos – Lietuvos kultūros sostinės metus, miesto 760 metų gimtadienį ir Palangos senosios gimnazijos 90-mečio jubiliejų.


Palangos miesto savivaldybė, Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA) bei Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija įgyvendina projektą „Mes rūšiuojam. Daugiau erdvės kiemuose“ ir kviečia visus gyventojus ir įmones atiduoti nebenaudojamus automobilius perdirbimui, taip pagražinti savo kiemus ir apsaugoti gamtą nuo taršos.


Nors dauguma kavinių, restoranų ar barų šiais metais „numušė“ kainas, kad tik sulauktų daugiau klientų, tačiau nemaža dalis poilsiaujančiųjų Palangoje valgė namuose. „Žmonės nueina į „Maximą“, nusiperka maisto produktų ir gamina maistą namuose. Ypač lietuviai pamėgo prekybos centrus šią vasarą, kavinės ir restoranai liko antroje vietoje“, - pasakojo armėnų restorano „Alka“ Palangoje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius