Iš pirmų lūpų pageidavimus išgirdę šilumininkai teikė ir konsultacijas

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-12-15
Peržiūrėta
2283
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

UAB „Palangos šilumos tinklų“ direktorius Artūras Mažrimas.
UAB „Palangos šilumos tinklų“ direktorius Artūras Mažrimas.

Kaip palangiškiams paaiškinti, kad šilumos vidutinė kaina kurorte, šilumos ūkį iš privatininko perėmus savivaldybės įmonei UAB „Palangos šilumos tinklai“, tikrai sumažėjo? Kokių pastabų kurorto gyventojai turi pirmus metus po 17 metų pertraukos miestą vėl pradėjusiai šildyti įmonei?

Išgirsti iš pirmų lūpų
Siekdami išgirsti atsakymus iš pirmųjų lūpų, trečiadienio rytmetį „Palangos tiltas“ kartu su šilumos įmonės specialistais Robertu Požersku ir Edmundu Beniušiu pasibeldė ne į vieno palangiškio duris Janonio, Ganyklų ir Senojo Turgaus gatvėse.
Janonio g. 8 automobilių stovėjimo aikštelėje sutiktas palangiškis atkreipė šilumininkų dėmesį, kad šiais metais tenka mokėti daugiau už bendrojo naudojimo patalpų šildymą.
„Bute – normaliai, kaina atrodo mažesnė, nors „gyvatukas“ galėtų būti šiltesnis“, – sakė miestelėnas.
To paties namo gyventojos Nijolė Girininkienė ir Gražina Labžentienė sakė, kad būtų gerai, jeigu kambariuose būtų šilčiau ir nusiskundė vėsiu „gyvatuku“, taip pat kartais aukšta temperatūra virtuvėse šildymo sezono pradžioje.
Kad šilumos nėra tiek, kiek norėtųsi, matyt, reikėtų kaltinti ir namo administratorių, UAB „Palangos butų ūkį“: namo rūsio vienas langelis, įsitikinome, buvo kiauras, o kitas – uždengtas į celofaną panašia medžiaga.
Kodėl namo gyventojai tyli ir nereikalauja, kad visi langeliai būtų užsandarinti?
„Gal tikrai būtų geriau, jeigu mūsų daugiabučio administravimą perimtų „Palangos komunalinis ūkis“, – palangiškės svarstė.
„Būtinai jūsų nusiskundimus pranešime namo administratoriui. Rūsio langeliai turi būti žiemai užsandarinti. Kad šilumos butuose mažoka, gali būti nustatytas pernelyg mažas šilumos padavimas. Į tai taip pat atkreipsime administratoriaus dėmesį“, – sakė UAB „Palangos šilumos tinklai“ komercijos skyriaus viršininko pavaduotojasR. Požerskas.
Kad renovacija gali šilumos kainą gerokai sumažinti, patvirtino Ganyklų g. 41 gyvenantis vyras. „Apie 20-30 procentų už šilumą mažiau mokame po jos“, – sakė gyventojas.
Per rytmetį „Palangos šilumos tinklų“ specialistai pašnekino tuziną miestelėnų. Tiekiant viešą paslaugą, negalima, ko gero, tikėtis, kad visi šilumos vartotojai būtų tik patenkinti, bet įmonės darbuotojai verčiasi per galvą, kad nepatekintųjų būtų kuo mažiau.
„Kartais tarpusavyje juokaujame, kad reaguojame greičiai negu greitoji pagalba“, – sakė UAB „Palangos šilumos tinklų“ direktoriusArtūras Mažrimas.

Kaltininkas – vėsesnis oras
Nors vienos kilovatvalandės kaina šiemet lapkričio mėnesį buvo 26 procentais žemesnė nei pernai, kai šilumą ir karštą vandenį tiekė „Litesko“, o kainų skirtumą Palangos įmonės naudai akivaizdžiai rodo Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos lentelė su šilumos kainų dinamika Palangoje ir šalyje, kai kuriems palangiškiams, kaip atskleidė išvyka į miestą, atrodo, kad kaina liko tokia pati ar net padidėjo.
To kaltininkas – oras. Šiemet lapkritis, Lietuvos Hidrometeorologijos tarnybos stebėjimu, buvo 3,1 laipsnio šaltesnis nei pernai. Dėl to palaikyti centralizuotai šildomuose butuose tokią temperatūrą, kokia ji buvo lapkritį pernai, reikėjo atitinkamai daugiau ir kuro sąnaudų.
Vaizdžius, gyvenimiška patirtimi grįstus palyginimus mėgstantis A. Mažrimas ir tokiai situacijai apibūdinti turi tinkamą palyginimą.
„Čia kaip prekybos centre su bananais, kurie, tarkime, šią savaitę trečdaliu pigesni nei prieš kelias savaites. Jeigu pasiimsime ne vieną, o tris kilogramus bananų pigesne kaina, už juos, suprantama, sumokėsime brangiau. Taip ir su šilumos kaina“, – sakė direktorius.
Klaipėdoje gyvenantis R. Požerskas prisipažino buvęs gerokai nustebęs, kai už šildymą lapkričio mėnesį taip pat sulaukė didesnės nei paprastai sąskaitos. Ketinęs aiškintis dėl sąskaitos su šilumos ir karšto vandens tiekėju, atsakymą taip pat rado Hidrometeorologijos tarnybos duomenyse – ir uostamiesty šis lapkritis irgi buvo gerokai vėsesnis nei pernai.
„Matyt, ne visi ir pajuto tai. Bet statistika akivaizdžiai rodo, kad šiemet lapkritį tik vieną dieną temperatūra buvo +7 laipsniai šilumos, kitomis dienomis temperatūra „sukosi“ apie +4-5 laipsnius šilumos, o keletą dienų tvyrojo ir minusinė oro temperatūra. Palyginimui, pernai lapkritį net šešias dienas vidutinė lauko oro temperatūra buvo virš 10 laipsnių šilumos. Pasitelkdamas tokius pavyzdžius jokiu būdu nesiteisinu, bet bandaupaaiškinti, kodėl sąskaitos už šildymą yra tokios, o ne kitokios šį lapkritį“, – sakė A. Mažrimas.
AnotUAB „Palangos šilumos tinklai“ komercijos skyriaus vyresniojo vadybininko-šilumininkoE. Beniušio, vos trimis laipsniais žemesnė temperatūra „reikalauja“ apie 10-15 procentų daugiau kuro sąnaudų.
„Didesnė nei kitur šalyje orų kaita pajūryje taip pat turi nemažos įtakos galutinei kainai už šilumą. Palangoje dėl jūros drėgmės daug, o ji – namų šilumos priešas. Esant drėgmei, taip pat reikia daugiau kuro palaikyti temperatūrai“, – sakė šilumos įmonės specialistas.

Ir spalis buvo vėsesnis nei pernai
Ne tik šių metų lapkritis, bet ir spalis buvo vėsesnis nei pernai, nors didžioji dalis palangiškių temperatūrų skirtumo galbūt ir nepajuto. Tačiau jis taip pat atsispindėjo gyventojų sąskaitose.
„Spalio mėnesio sąskaitos už centralizuotai tiekiamą šilumą visos Lietuvos mastu buvo vidutiniškai 15 procentų didesnės, palyginti su praėjusių metų spalio mėnesio sąskaitomis. Tam įtakos turėjo anksčiau, palyginti su praėjusiais metais, atvėsę orai ir žemesnė lauko temperatūra. Šį spalį vidutinė lauko oro temperatūra šildymo laikotarpio metu– nuo spalio 10 iki 30 dienos – Palangoje siekė +5,1 laipsnių šilumos, 2015 metų spalį buvo +7,4 laipsnių šilumos, t. y. šių metų minėto laikotarpio lauko oro temperatūra buvo 31 procentu vėsesnė, palyginti su praėjusiais metais. Šių metų spalio mėnesį šildymo periodas truko 22 kalendorines dienas, o 2015 metais – 20 kalendorinių dienų, t. y. šių metų spalio mėn. šildymo laikotarpis buvo 10 procentų ilgesnis. Atsižvelgiant į šaltesnę lauko oro temperatūrą bei į ilgesnę šildymo laikotarpio trukmę, vartotojams šilumos buvo patiekta 19 procentų daugiau ir tai turėjo įtakos padidėjusioms sąskaitoms už šildymą, palyginti su praėjusiais metais, nors mums pavyko 1 kWh kainą sumažinti nuo 0,0727 Eur (be PVM) pernai iki 0,0590 Eur (be PVM) šiemet, tai sudaro 19 procentų“, –priminė „Palangos šilumos tinklų“ direktorius.
Jis įsitikinęs, kad jeigu bendrovėje nebūtų rasta galimybių sumažinti šilumos kainą, sąskaitos už šildymą spalį ir lapkritį, prie vyravusių žemesnių lauko oro temperatūrų,būtų gerokai didesnės.
Jam pritarė ir kiti pokalbyje dalyvavę „Palangos šilumos tinklų“ specialistai. R.Požerskas pastebėjo, kad neretai gyventojai pastabas dėl bute šildymo sezonu esančios, jų manymu, netinkamos temperatūros nukreipia tik šilumos tinklų įmonei.

Atsakomybės – iš namo administratoriaus
„Natūralu, kad visi klausimai yra adresuojami mums, bet gyventojams derėtų žinoti, kad kambario temperatūra priklauso nuo daug priežasčių. Labai daug priklauso nuo pačių namų administratorių. Jeigu jų požiūris netinkamas, šilumos kiekis, kurį mes tiekiame, nepasieks netinkamai prižiūrimų daugiabučių namų, – patikino R. Požerskas. – Jeigu, pavyzdžiui, laiptinėje yra nesandarus langelis, dalis šilumos bus nereikalingai išeikvota, o palaikyti name reikalingai temperatūrai bendro vartojimo patalpose reikės daugiau šilumos. Tai, be abejo, atsispindės ir sąskaitose už šilumą. Labai daug kas priklauso nuo pačių gyventojų sąmoningumo, kad jie patys būtų reiklesni namų tvarkytojams“.
Už daugiabučių bei jų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų būklę, jų priežiūrą ir eksploatavimą atsakomybė tenka daugiabučių namų administratoriams ir šildymo bei karšto vandens sistemų prižiūrėtojams.
„Šilumos suvartojimo apimtys kokybiškuose ir gerai prižiūrimuose namuose, palyginti su prastos būklės aplaidžiai administruojamais daugiabučiais, Palangos mieste gerokai skiriasi, todėl raginu gyventojus kreiptis į konkretų savo daugiabučio namo administratorių ir šildymo bei karšto vandens sistemų prižiūrėtoją bei kartu ieškoti sprendimų, kaip būtų galima sumažinti šilumos suvartojimo kiekį, tolygų visų daugiabučio namo patalpų šildymą, užtikrinti tinkamą kambario temperatūrą ir visa tai galutiniame rezultate turėtų įtakos mažesnei kainai už šildymą, nes tikėtina, jog būtų suvartotas mažesnis šilumos kiekis“, – ragino UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktoriusA. Mažrimas.
Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) tyrimas atskleidė, kad šilumos suvartojimo apimtys kokybiškuose ir gerai prižiūrimuose namuose, palyginti su prastos būklės aplaidžiai administruojamais daugiabučiais, šalyje skiriasi net devynis kartus. Palanga – ne išimtis.

Kiekvienas namas – individualus
Anot kalbintų kurorto šilumos ūkio specialistų, kiekvienas daugiabutis namas, šilumos prasme, yra labai individualus.
„Sakykime, vienas namas pajūrio zonoje stovi vienaip, o kitas – kitaip. Toks, regis, nesvarbus kriterijus yra itin svarbus kalbant apie jų šilumos poreikius. Jeigu vėjo kryptis „daužo“ namą į jo plotį, jame šilumos bus sunaudojama iki 20 procentų daugiau, nei tame, kuris stovi už jo ar kitoje padėtyje“, – sakė E. Beniušis. Jis pridūrė: „Mūsų jau nestebina gyventojų skundai, kad viename name yra šilčiau nei gretimame. Kodėl taip yra, vienos priežasties gali ir nebūti“.
Ar visi daugiabučio namo balkonai yra įstiklinti, ar ne – dar viena, nors ir ne visų įvardijama, temperatūrų skirtumo gretimuose namuose priežastis.
„Jeigu visi balkonai įstiklinti, gyventojai mokės mažiau, nei tuose namuose, kuriuose tik dalis balkonų yra įstiklinti. Žinoma, pakaks kelių nesandarių langelių rūsyje, kad namo šildymo kaštai būtų didesni“, – pritarė A. Mažrimas.
Miesto šilumininkai sutarė, kad kiekvienas namas, kaip ir žmogus, labai individualus.
„Bendros taisyklės, principai tinka visiems, bet individualūsporeikiai kiekvieną namą, kaip ir žmogų, daro išskirtiniu“, – tvirtino pašnekovai.
UAB „Palangos šilumos tinklai“ vadovas A. Mažrimas ragina gyventojus,iškilus bet kokiems klausimams dėl šildymo ir karšto vandens tiekimo, kreiptis įmonės telefonu 8 460 529 09 arba el. p. [email protected]
„Visada esame pasirengę dirbti žmonėms ir dėl žmonių. Į bet kokią iškilusią problemą žiūrime atsakingai ir reaguojame kiek galime operatyviau, todėl apie bet kokius, net iš pirmo žvilgsnio menkiausius sutrikimus, visada prašau pranešti mums. Mes darysime viską, kad mūsų teikiama paslauga būtų ne tik kiek įmanoma pigesnė, bet ir kokybiška“, – sakė A. Mažrimas.

Jūsų komentaras:

VLADAS 2016-12-16 17:08 (IP: 86.100.102.100)
SILUMOS PAKANKA PILNAI.NEBLUDINKI. ZMOGIUKAI DAR TIK 5 LAIPSNEI SILUMOS. JAU VIDURIOJAT.NESAMONE.AR SILDO AR NE.VISTEK REIKE LANGUS PRAVERTI.TODEL KAD BEZDALOSE MEGANT LIGOS YSITAISO..ZMONES DIRBA, MES SILTAI GYVENAM.ACIU.

naminukas 2016-12-16 15:25 (IP: 88.119.22.72)
na kiek zinau giminaitis dirba silumos tinkluose tai ju zmones naktimis nedirba, tai matyt pas jus "professor" name gyvena naminukas ir naktimis prisukineja sildyma, ziurekit, kad kokia nakti naminukas ir jusu zmonos kur nors neissivestu

Profesor 2016-12-16 15:04 (IP: 188.69.192.135)
O,kaip paaiskinsit palangiskiams,kad kai nakti jie miega.Siluma yra prisukama,ir radiatoriai sildo vos vos!! Tai,kaip direktoriau?

Taip pat skaitykite

Lietuvos advokatūros bendruomenė dovanoja savo teisines žinias nepasiturintiems ir nusikaltimų aukoms ir kviečia į nemokamas (pro bono) konsultacijas su teisės srities profesionalais. 


Estetinė medicina šiandien užima itin svarbią vietą grožio pasaulyje, na, o botulino toksino ir hialurono rūgšties užpildų injekcijos – pačios populiariausios procedūros. Sunku paskaičiuoti, kurios estetinės korekcijos naudojant hialurono rūgšties užpildus yra statistiškai dažniausios, tačiau į pirmąjį penketuką neabejotinai patenka lūpų apimties ir formos korekcija....


Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamas anonimines konsultacijas su priklausomybės konsultantu.


Penktadienį, vasario 4 d., su Palangoje besilankiusiu aplinkos ministru Simonu Gentvilu ir Valstybinių miškų urėdijos generaliniu direktoriumi Valdu Kaubre kurorto meras Šarūnas Vaitkus, Seimo narys Mindaugas Skritulskas ir kiti Savivaldybės administracijos darbuotojai aptarė pajūryje prasiautusios audros sukeltus padarinius bei iškilusios problemos sprendimo būdus.



Kaip palangiškiams paaiškinti, kad šilumos vidutinė kaina kurorte, šilumos ūkį iš privatininko perėmus savivaldybės įmonei UAB „Palangos šilumos tinklai“, tikrai sumažėjo? Kokių pastabų kurorto gyventojai turi pirmus metus po 17 metų pertraukos miestą vėl pradėjusiai šildyti įmonei?Siekdami išgirsti atsakymus iš...


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos fizikos mokytojai Saulei Paulikienei, neseniai besistažavusiai Šveicarijoje, Ženevoje įsikūrusiame Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijoje (CERN), iki šiol nedyla patirti įspūdžiai – juk apsilankyta mokslo įstaigoje, visame pasaulyje žinomoje dėl to, kad centro mokslininkai daugiau kaip po pusę amžiaus trukusių...


Užvakar į Palangos miesto savivaldybės Tarybos salę susirinkusiems miesto atstovams (daugiausiai buvo seniūnaičių) Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro atstovas Arūnas Liubinavičius pristatė projektą „Klaipėdos regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“.


Ji, ko gero, be Lietuvos prezidentės, premjero ir Seimo pirmininkės yra labiausiai saugomas asmuo Lietuvoje. Po to, kai ji, švytinti šypsena, mosuodama Amerikos vėliavėle, išsiuntė į lenktynes Palangos gatvėmis visus automobilių lenktynių „American Spirit“ dalyvius, buvau pakviestas į specialiai mano interviu su JAV ambasadore Anne Ellizabeth Derse prie...


Iš pedagogo lūpų – vaikui į širdį

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 10 03 | Rubrika: Miestas

Artėjant Tarptautinei Mokytojų dienai visas mokyklas ir darželius aplanko pakylėta nuotaika. Mokytojai džiugiai nusiteikę pasitinka visus plačiomis šypsenomis, o mokiniai nekantriai brazda, galvodami, kaip pradžiuginti juos globojančius pedagogus. Itin aktyviai tam ruošiasi mažiausieji, kurie labiausiai nori pasidalinti savo mažose širdelėse sukauptu visu nuoširdumu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius