HDD ar SSD: ką naudinga žinoti apie skirtingus kietuosius diskus?

Palangos tiltas, 2022-01-25
Peržiūrėta
2967
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

HDD ar SSD: ką naudinga žinoti apie skirtingus kietuosius diskus?

Kietasis diskas - fiksuotas duomenų, atminties saugojimo įrenginys, kuris dažniausiai yra naudojamas kompiuteriuose, serveriuose. Šie diskai saugo duomenis, net tuomet, kai įrenginiai yra išjungti. Na, o be jų, tikrai sunkiai įsivaizduotume bet kurį kompiuterį. Tačiau, kietieji diskai gali būti skirtingų rūšių. Dvi pagrindinės kietųjų diskų rūšys - HDD ir SSD tipo diskai. Nors jie atrodo vienodai ir savo fizinėmis specifikacijomis yra tikrai panašūs, duomenis jie saugo visiškai skirtingai. Kiekvienas tipas, tiek HDD, tiek SSD diskas turi savų privalumų, trūkumų. Na, o tinkamo tipo pasirinkimas priklauso nuo jūsų poreikių bei to, kaip planuojate naudoti kompiuterį. Šiame straipsnyje rasite informacijos, kuri turėtų padėti tinkamai pasirinkti reikiamą kietąjį diską. 

Kas yra HDD kietasis diskas?

HDD kietasis diskas tai duomenų saugojimo įrenginys, kuris talpinamas kompiuteryje. Šio tipo kietasis diskas yra laikomas standartiniu, o duomenims tvarkyti, dažniausiai, naudoja besisukantį magnetinį diską. HDD diskas turi ašį su keliomis galvutėmis, kurios pagalba duomenis galima įrašyti ir skaityti. Šio tipo diskai veikia panašiai kaip plokštelių grotuvas - ašies galvutės juda per disko paviršių, kad galėtų paleisti skirtingus saugomus duomenis. HDD diskai buvo sukurti pirmiau, nei SSD diskai. Jie kainuoja mažiau ir yra tinkamesni duomenims, kurie nėra naudojami itin dažnai. Geriausias to pavyzdys - nuotraukos, vaizdo įrašai ar darbiniai failai. Jie gali būti dviejų, skirtingų formų arba dydžių: vieni skirti stacionariems kompiuteriams, kiti - nešiojamiems. 

Kas yra SSD diskas?

SSD kietieji diskai veikia nenaudodami jokių judančių detalių. Vietoje magnetinio disko, kuris yra plačiai naudojamas HDD diskuose, šiuose diskuose naudojamos mikroschemos. Dėl šios priežasties, SSD diskai yra mažesni savo dydžiu, o dažnu atveju, ir našesni. Kadangi, HDD diskų judančios detalės yra viena iš pagrindinių jų sugedimo priežasčių, SSD diskai yra laikomi patvaresniais. Na, o dėl besisukančio disko nebuvimo, šio tipo diskai yra gali būti itin maži, pavyzdžiui, gumos pakelio dydžio. Jų talpa - duomenų kiekis, kurį jie gali talpinti, skiriasi, todėl, jie itin tinkami mažiems įrenginiams - ploniems nešiojamiems kompiuteriams, planšetėms. SSD diskai ima veikti akimirksniu, tačiau, yra kur kas brangesni už HDD diskus. 

Vidinis ar išorinis?

Renkantis kietąjį diską, naudinga žinoti, kad jie būna ne tik HDD ar SSD tipo, bet ir išoriniai arba vidiniai. Standusis išorinis diskas - diskas, prie įrenginių prijungiamas iš išorės. Dažniausiai, tokie diskai yra naudojami atsarginėms kopijoms, svarbiems, tačiau, retai naudojamiems failams bei duomenims saugoti. Šio tipo diskai veikia kartu su USB 2.0, 3.0 ar 3.1 jungtimis, kurios geba suteikti perdavimo greičius nuo 60 iki 1250MB/s. Išoriniai kietieji diskai yra nešiojami, juos gali prijungti prie skirtingų įrenginių. Pakanka tik prijungti juos per USB lizdą - duomenys bus akimirksniu perkeliami arba įrašomi. Taip pat, tokius diskus galima prijungti ir prie televizoriaus ar namų kino įrenginių. Tuo tarpu, vidinis kietasis diskas yra talpinamas įrenginio, dažniausiai, kompiuterio ar serverio, viduje. Iš tiesų, išoriniai kietieji diskai yra paprasčiausi vidiniai diskai, padengti specialiu, apsauginiu dėklu. Na, o dažnu atveju, nuėmus šį dėklą, diską galimą naudoti kaip vidinį. Vidiniuose diskuose, dažniausiai, būna jau iš anksto integruotos programinės įrangos programos, kompiuterio operacinė sistema. Dažniausiai, stacionarūs kompiuteriai turi net ne vieną vidinį diską, todėl, suteikia tikrai nemažai duomenų saugojimo vietos. Tuo tarpu, nešiojamieji kompiuteriai turi vietos tik vienam diskui, todėl, pritrūkus atminties, dažniausiai, įsigyjami išoriniai kietieji diskai. Tiesa, renkantis naują vidinį kietąjį diską, reikėtų atsižvelgti ne tik į jo talpą, bet ir tai, kokiems duomenims laikyti jį naudosite. Jei duomenys bus perduodami ir naudojami dažnai - geriausias pasirinkimas bus SSD diskas su itin greita USB 3.1 jungtimi. Jei vidinį diską naudosite ilgalaikių duomenų saugojimui - įsigykite didelės talpos HDD diską. 

Tiek SSD, tiek HDD diskai yra neatsiejama kompiuterinio ir duomenų saugojimo pasaulio dalis. Dėka jų, duomenys, informacija ir failai yra labai lengvai pasiekiami ir tvarkomi. Varle.lt svetainėje rasite itin platų, įvairių kietųjų diskų pasirinkimą!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Estetinė medicina šiandien užima itin svarbią vietą grožio pasaulyje, na, o botulino toksino ir hialurono rūgšties užpildų injekcijos – pačios populiariausios procedūros. Sunku paskaičiuoti, kurios estetinės korekcijos naudojant hialurono rūgšties užpildus yra statistiškai dažniausios, tačiau į pirmąjį penketuką neabejotinai patenka lūpų apimties ir formos korekcija....


Tinkamos gaminių pakuotės pasirinkimas yra labai svarbus sprendimas, galintis labai paveikti jūsų prekės ženklo sėkmę.


Įvairių rūšių krovinių savininkai labai dažnai užduoda sau klausimą, kaip apsaugoti savo prekes nuo sugadinimo ar net praradimo?


ECB valdančioji taryba palūkanų normas padidino pirmą kartą per 11 metų, o artimiausiais mėnesiais tikimasi, kad palūkanų normos didės dar daugiau.


Kas yra celiulitas žino ar bent jau girdėjo apie tai kiekviena moteris. Tai išties labai nemalonus ir varginantis odos defektas. Nors ilgą laiką celiulitas buvo priskiriamas vyresnio amžiaus moterims, pastaruoju metu apelsino žievele skundžiasi vis jaunesnės merginos.


Kietasis diskas - fiksuotas duomenų, atminties saugojimo įrenginys, kuris dažniausiai yra naudojamas kompiuteriuose, serveriuose. Šie diskai saugo duomenis, net tuomet, kai įrenginiai yra išjungti. Na, o be jų, tikrai sunkiai įsivaizduotume bet kurį kompiuterį. Tačiau, kietieji diskai gali būti skirtingų rūšių. Dvi pagrindinės kietųjų diskų rūšys - HDD ir SSD tipo diskai.


Labai svarbu suvokti, jog žmogaus kūnas yra ypatingai trapus, todėl svarbu juo tinkamai rūpintis. Būtent tai reiškia, jog nesvarbu, ar tai yra vidiniai organai, ar išorinės kūno dalys, tačiau visam kūnui reikia įvairių specialių medžiagų, kurios palaikytų mūsų sveiką būseną ir gyvenimo kokybę. Viena iš tokių medžiagų yra laikoma hialurono rūgštis, kuri žinoma, kaip lygios ir stangrios odos...


Oro drėkintuvai yra puikūs pagalbininkai norint palaikyti sveiką drėgmės lygį namuose. Dažniausiai namuose vyrauja itin sausas oras, ypatingai šildymo sezonu. Sausas oras mažina deguonies įsisavinimą, todėl jaučiame nuovargį, blogai miegame. Džiūsta akių, nosies, gerklės gleivinė. Sausėja plaukai, oda. Sausas oras didina galimybę susirgti peršalimo ligomis, nes tokioje terpėje...


Kai ketinate įsirengti naujus namus arba pertvarkyti ir renovuoti turimus namus, greičiausiai neapseisite be plytelių. Nors plytelių pasirinkimas nebūtinai bus pirmas ir svarbiausias dalykas, esantis planuojamų atlikti darbų sąraše, tačiau žinoti svarbiausią informaciją apie plyteles – reikėtų. Susipažinkite su mūsų parengtu plytelių vadovu, kuriame viskas, ką reikia žinoti apie...


Nors šalyje paskelbtas karantinas, dalies lietuvių visi keliai veda į Palangą – ar pasivaikščioti čia savaitgalį, ar praleisti karantiną išsinuomotame bute, o gal – jį čia įsigyti. „Palyginus pavasario ir dabartinį karantiną, mes, nekilnojamo turto brokeriai, matome du visiškai skirtingus vaizdus. Pavasarį ilgam nutrūko skambučiai (nekilnojamo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius