„Druskininkai – kaip Vokietija“
Palanga ir Druskininkai. Kas už ką? Kas geriau? Pasiruošę kautis?
Vieno atsakymo nėra (o ir baisu piršti vienintelį atsakymą, kad, pavyzdžiui, įsižeidęs Palangos meras nepasektų kolegos iš Druskininkų pavyzdžiu ir neįsteigtų kokio nors „gerų naujienų“ laikraščio per kokį nors švietimo centrą).
Ką bedarytų ir kuo nustebintų Druskininkai, Palanga visada turės nepajudinamą „geležinį“ argumentą: Druskininkai negali lygintis su Palanga, nes jie neturi Baltijos jūros.
Druskininkai žinoma, atkirs: „Mums jos ir nereikia – galime pasiūlyti daug ir be jos...“
Kai praėjusio ketvirtadienio vėlų vakarą – apie 11 valandą – pralėkiau dviračiu su vėjeliu nuo redakcijos iki Palangos tilto, gyvas sielas galėjau suskaičiuoti ant abiejų rankų pirštų: porelė stypsojo lauke prie boulingo durų, trys vyrukai mindžikavo prie restorano „Devintame danguje“, o prie tilto ant suoliukų, kaip vaiduokliai, glaudėsi dvi vienišos poros.
Nors imk ir pakviesk kokius nors baltų žynius vakarais prie tilto laužus deginti – prie jų kviesti miestelėnus ir itin negausius kurorto svečius?!
Matyti šiltą rugsėjo vakarą J. Basanavičiaus gatvėje beveik visas kavines ir restoranus uždarytus, gali būti neįprasta kokiam nors užsieniečiui, bet nieko nauja Palangos gyventojui ir verslininkui.
Virsmas šiais metais iš žmonių jūra dūstančio didmiesčio į gražiai sutvarkytą, švarų, bet tuščią miestą buvo toks staigus, kad net per redakcijos tradicinį antradienio kavarytį Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Darius Miklovas nusistebėjo: „Vieną dieną eini miegot – lauke dar matai žmonių minias, prabundi kitą – tuščia. Tarsi po branduolinio sprogimo“.
Tokia visa dar Palanga. Orai ją valdo, ne investicijos. Kada tai pasikeis?
O penktadienio vakarą – irgi panašiu laiku – jau pėdinau Druskininkų gatvėmis.
Nežinau, kaip būna įprastai, bet tą vakarą Druskininkai buvo gyvi – žmonių būreliai, įsimylėjusios poros ir susimąstę vienišiai slampinėjo prie miesto vandens telkinių, muzikinio fontano, pagrindine M. K. Čiurliono gatve. Kiti šurmuliavo iki vėlumos veikiančiose kavinėse – prie jų kas trečias automobilis – su Rusijos numeriais, nors rusų turistų po įvykių Ukrainoje, sakoma, sumažėjo trečdaliu.
Kažin ar kas nors gali įsivaizduoti, kad penktadienio vakarą, apie pusę dešimtos, tam, jog patektum į kokią nors Palangos kavinę, tektų lūkuriuoti eilutėje? Būtent joje su pussesere ir jos draugu, atvykusiais iš Vokietijos, praleidome bene 15 minučių, laukdami staliuko naujoje kavinėje „Sicilija“ Druskininkuose. Tą vakarą joje patyriau neabejotinai geriausią aptarnavimą šiais metais. Jau valgant sriubą, padavėjas pranešė, po kelių minučių atkeliaus kepsnys, o po to net dukart pasiteiravo, ar jis skanus.
Ar kuri nors kavinė ar restoranas gali pasiūlyti tokį servisą Palangoje? Pasakykite kur, aš tokios vietos nežinau.
Kepsnys buvo skanus, kaip ir tos picos, svarbiausia kainos – jos iki 20 litų, net kepsnių. Pamėginkite už tiek suvalgyti gerą kepsnį kavinėje J. Basanavičiaus gatvėje. Nepavyks.
Buvo jau po 11-tos valandos, kai pakeliui į svečių namus pravažiavome Druskininkų Aqua (vandens) parką. Pro stiklinę sieną vingiuojantys nusileidimo takai, tyvuliuojantis baseinas – kad ir vėlu buvo, įžvelgiau kelis nuogalius – kaip iš fantastikos srities.
Giminaitės draugas taikliai įvertino: „Man Druskininkai – kaip Vokietija. Nesiskiria“.
Prisipažinsiu: jų šįkart net nekviečiau savaitgalio praleisti Palangoje. O ką čia veiksi pačioje rugsėjo pabaigoje?
Taip, Palanga – galbūt net gražesnė nei Druskininkai. Bet geresni Druskininkai, nes juos šildo žmonių sielos. Net rugsėjo pabaigoje.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Rugsėjo 27-ąją, Seimo narys Mindaugas Skritulskas, kuris yra kandidatas į 2024-2028 Seimą Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje, Seimo Antikorupcijos komisijoje davė paaiškinimus dėl jo tariamo dalyvavimo Palangos apžvalgos rato versle. „Mindaugas aiškiai papasakojo, kaip buvo kurpiama ši rinkiminė „istorija,“ – po posėdžio įraše Facebook komentavo Palangos meras ir M. Skritulsko...
Lietuvoje tik 0,65 proc. įmonių yra sukūrusios po daugiau kaip 250 darbo vietų, tačiau būtent jos sugeneruoja daugiau kaip trečdalį metinės apyvartos, rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ atlikta analizė.
VRK primena: kaip reitinguoti kandidatus ir kaip vyksta balsavimas vokais?
2023 02 21 | Rubrika: Miestas
Rinkėjai, planuojantys atvykti balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose išankstinio balsavimo dienomis, domisi, kokia tvarka vyksta balsavimo iki rinkimų dienos procesas.
Lietuva, paremk eurą, kaip Ukrainos valiutą
2021 10 21 | Rubrika: Verslas pinigai
Ukrainai reikia įsivesti eurą, kaip valiutą, apeinant pasipriešinimą ir užtikrinant, kad žinia yra aiški – Ukrainos ateitis yra ES ir NATO ir laisvame Vakarų pasaulyje. Euras, kaip valiuta, tai visiems labai aiškiai parodo – ir prancūzams, ir rusams, ir visiems ukrainiečiams.
21-erių metų Marius Žostautas, prekybos centro „Maxima“ Palangos centre kasininkas-pardavėjas, pateko į didžiausio šalies maisto prekybos tinklo sausio herojų vienuoliktuką – už paslaugumą ir dėmesį klientams. Viena palangiškė nepatingėjo apie jai patikusį „Maxima“ darbuotoją parašyti jam padėką ir nusiųsti ją „Maxima“ vadovybei į...
Geriausias būdas išlikti sveikiems – galvoti ką valgome, kaip ilsimės, kaip gyvename
"Palangos tilto" redakcija, 2019 01 04 | Rubrika: Sveikata
Sukaupta ilgametė profesinė patirtis, stažuotės Lietuvoje ir užsienyje, domėjimasis medicinos naujovėmis – tokia yra ilgametės Palangos reabilitacijos ligoninės neurologijos vyriausiosios gydytojos reabilitologės, o šiuo metu – Palangos reabilitacijos ligoninės direktoriaus pavaduotojos medicinai, Juditos Daratienės kasdienybė.
Amerikiečiai nėra dėl grybų pamišę kaip dzūkai, bet ten jie... medžiojami
2014 11 03 | Rubrika: Miestas
Vienoje iš gražiausių Antikos sakmių minimi tokie mitologiniai pabaisos, kurie maitinosi akmenimis ir kas rytą kruopščiai ruošdavosi jų medžioklei. Visiškai nenustebome, kai tolimame Kolorade Brekenridžo (Breckenridge) kurortiniame miestelyje taip pat išgirdome išsireiškimą apie „grybų medžioklę“ („hunting of...
Kovo 11-osios pamokos: kaip auganti karta supranta pilietiškumą
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 03 07 | Rubrika: O man ne dzin
Artėjant Kovo 11-ajai, Lietuvos nepriklausomybės dienai, ne vienam mūsų kyla klausimas: o kaip aš pats suvokiu šią datą, ką man reiškia valstybė, pilietiškumas, patriotiškumas? Suaugusieji tai supranta ir suvokia vienaip, o jų minčių atspindžius galime išvysti ir laikraščių puslapiuose, ir interneto portaluose. O kaip tai suvokia auganti karta?...
Savivaldybėje šnopuoja kaip šernas, pavalgęs pietus, gadina orą kaip šeškas. Kas? S. Simė! 9
Linas JEGELEVIČIUS, 2012 12 17 | Rubrika: Miestas
Lipdamas savivaldybės laiptais, šnopuoja kaip šernas, pavalgęs pietus „Pas Feliksą“, gadina orą kaip šeškas, bet... apskritai – visai neblogas žmogus, nors tinkamas tik bokso kriaušei daužyti. Spėkite kas toks? Ogi Palangos vicemeras Saulius Simė. Kas dar nori „pavaryt“ ant kurorto vicemero?
Senus kaip pasaulis nusirašinėjimo būdus keičia nauji – įrašai MP3 grotuvuose, telefonuose 1
Alfredas PUMPULIS, 2011 11 28 | Rubrika: O man ne dzin
Dažniausiai ne pačių gabiausių mokinių pasirenkami nusirašinėjimo būdai iki šiol stebina ne vieną: popieriukai kišenėse, formulės bei sąvokos užkeverzotos ant rankos arba švarko rankovės. Nusirašinėjimas – senas kaip mūsų pasaulis: apie jį be galo daug kalbėta mūsų tėvų, senelių laikais, sukurti ir vis dar kuriami metodai kaip nusirašinėti ir...