Dirbantiesiems su verslo liudijimais - vėl didesni mokesčiai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-01-07
Peržiūrėta
2355
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dirbantiesiems su verslo liudijimais - vėl didesni mokesčiai



Nuo sausio pirmosios dirbantiesiems su verslo liudijimais vėl kyla mokesčiai, nes įsigaliojo lapkričio 29 d. Palangos miesto tarybos priimtas sprendimas, kuriuo nustatyti nauji fiksuoti gyventojų pajamų mokesčio dydžiai, taikomi įsigyjant verslo liudijimus 2013 metams vykdomai veiklai. Tiesa, tokio šoko, kurį vadinamiesiems patentininkams teko patirti pernai, kai Vyriausybės sprendimu buvo grąžinti 2010-ųjų lygio mokesčiai, dvylika kartų padidinę mokėtinas sumas, šiemet neteks.

Atšaukė lengvatas
Priminsime, jog pernai miesto smulkieji verslininkai sulaukė rimto smūgio: verslo liudijimai nuo 120 litų pabrango iki 1440 litų. Tokio dydžio fiksuotą mokestį už pajamas iš veiklos, kuria verčiamasi turint verslo liudijimą, mokėjo visi vadinamieji patentininkai, nesvarbu, ar jie taisė batus, ar remontavo namus.
Tiesa, ne mažesnį kaip 1440 litų mokestį metams už verslo liudijimą privalėjo nusistatyti tik Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Palangos ir Neringos savivaldybės. Kitoms savivaldybėms palikta teisė nustatyti mažesnį fiksuoto dydžio mokestį, jei smulkieji verslininkai šią veiklą vykdo tik jų teritorijoje.
Šis mokestis galiojo visoms 88 veiklos rūšims – nuo prekybos bei periodinių spaudos leidinių platinimo iki ateinančių auklių ir arklių kaustytojų.
Tokį minimalų tarifą 2012 metams, remdamasi Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 6 straipsnio 4 dalimi, buvo nustačiusi Lietuvos Vyriausybė. Įstatyme nurodoma, jog fiksuoto pajamų mokesčio metinis dydis negali būti mažesnis kaip dvylika minimalių mėnesinių algų, taikant nustatytą mokesčio tarifą 800 Lt x 12 mėn. x 15 proc.

Mokesčiai išaugs
Skaičiuojant pagal šią formulę, turint omeny, kad pernai minimali mėnesio alga nuo praėjusių metų rugpjūčio padidėjo iki 850 Lt, nuo sausio pirmosios didėja ir fiksuoti gyventojų pajamų mokesčio dydžiai, taikomi įsigyjant verslo liudijimus 2013 metams vykdomai veiklai.
Kaip sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė, priminusi, jog savivaldybėms suteikta teisė nustatytąjį tarifą vadinamiesiems patentininkams didinti, bet ne mažinti, šiemet vietoj 1440 Lt už verslo liudijimą metams reikės mokėti 1530 Lt. O nuo kitų metų ši suma vėl augs, turint omeny, kad nuo sausio pirmosios minimali alga pakelta iki 1000 Lt.
Beje, Palangos savivaldybės taryba nustatė siūlytuosius fiksuotus pajamų mokesčio dydžius gyventojams, vykdantiems individualią veiklą pagal įsigytus verslo liudijimus, išskyrus veiklas, kurias vykdant gali būti gaunamos gerokai didesnės pajamos.
Po 2400 Lt metams turėtų mokėti atliekantieji specialius statybos darbus, besiverčiantys dviračių nuoma, paminklų gamintojai, remontuojantieji transporto priemones, teikiantieji apgyvendinimo paslaugas bei nuomojantys gyvenamąsias patalpas.
Išvardintąsias paslaugas teikiantieji mokės tiek pat, kiek ir pernai.

Sumokėjo beveik pusę milijono
Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorės pavaduotoja Aldona Butkienė informavo, jog  Klaipėdos AVMI duomenimis, 2012 m. verslo liudijimus įvairioms veikloms Palangos miesto savivaldybės teritorijoje buvo įsigiję 1 860 šalies gyventojai. Sumokėta pajamų mokesčio suma siekia beveik pusę milijono – 484 tūkst. 400 litų.
2010-aisiais Palangos savivaldybės teritorijoje buvo įsigyta 1396 verslo liudijimai, į biudžetą įplaukė per 361 tūkst. Lt. Pernai liudijimų įsigyta 17 754, biudžetas papildytas 372 tūkst. Lt.

Daugėja prašančių lengvatų
Tiesa, daug daugiau asmenų kreipėsi dėl lengvatų suteikimo – jei 2010-aisiais jų buvo 956, 2011-aisiais – 1172.
Pernai dėl lengvatų suteikimo į Palangos miesto savivaldybės administraciją kreipėsi 1204 žmonės. Iš jų – 463 senatvės pensininkai (2011-aisiais – 440), 391 bedarbis, įsiregistravęs darbo biržoje (446), 19 asmenų, auginančių 3 vaikus iki 18 m. (13), 53 vieni vaikus auginantys tėvai (47), 207 neįgalūs asmenys (193), 4 asmenys auginantys neįgalų vaiką (3). Daugiau nei dvigubai išaugo dėl lengvatų besikreipiančių studentų – 2011-iaisiais jų buvo 30, pernai – 67.
R. Garadauskienė priminė, jog įstatymas numato, kad savivaldybių tarybos gali suteikti atskirų kategorijų asmenims pajamų mokesčių lengvatas. Palangos miesto savivaldybės taryba lapkritį priimtame sprendime nustatė, jog, kaip ir pernai, 50 proc. mokesčio lengvata gali būti suteikta neįgaliems asmenims; asmenims, sulaukusiems senatvės pensijos amžiaus (jeigu verslo liudijime nebus įrašyti kiti darbingo amžiaus šeimos nariai); tėvams (įtėviams), auginantiems tris ir daugiau vaikų (įvaikių) iki 18 metų, auginantiems neįgalų vaiką (įvaikį) iki 18 metų, taip pat vyresnį neįgalų vaiką (įvaikį), kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis; motinai (įmotei) arba tėvui (įtėviui), kuris (kuri) vaiką (įvaikį) iki 18 metų augina vienas; bendrojo lavinimo, profesinių, aukštųjų mokyklų dieninių skyrių moksleiviams ir studentams.
Taryba nustatė, kad fiksuoto gyventojų pajamų dydžio mokestis mažinamas 25 proc. bedarbiams, kurie nustatyta tvarka registruojami teritorinėse darbo biržose.

 

   

Jūsų komentaras:

Povilas 2013-02-24 15:48 (IP: 84.15.191.4)
Na taip , jei žmonės pirktų tuos verslo liudijimus , tai tikrai labai jie brangūs būtų, na tikrai labai daug kainuoja , bet dabar, kai retas palangiškis jį perka, tai jis gali brangti nors ir iki 100 000 Lt. DDD .O kam jis reikalingas? Kas tikrina ar tu jį turi ar ne ? Pvz. teikiant apgyvendinimo paslaugas ? Ar poilsiautojų ,,verbautojams,, ( na tie kur ant gatvių su plakatais stovi ), nuo to turi ten kažkokį popiergalį ( atsiet ,,Verslo Liudijimą ,,) ar neturi galva neskauda . Vis tiek niekas niekada nei tikrino , nei tikrins . Va taip .Čia tik nuo žmogaus , nuo jo pilietiškumo ir geranoriškumo priklauso , pirkti ar ne .Taigi, bent jau šiuo metu , tai daugiau tik kaip,parama , labdara ar auka miestui ... Na ar ne taip ? Ar ką nors kada nors yra tikrine ?

Taip pat skaitykite

Šįvakar, spalio 10 d., iš Vilniaus į Palangą atkeliavo garbingas apdovanojimas – „Auksinė krivūlė“ už aktyvią pagalbą verslui, plėtojant ir skatinant verslo turizmą. Ją Palangos miesto savivaldybei skyrė Lietuvos verslo konfederacija.


Artėja Joninių savaitgalis, pajūrio kurortai ruošiasi poilsiautojų antplūdžiui, o Mokesčių inspekcija kviečia gyventojus laiku pasirūpinti verslo liudijimais patalpų nuomai ir apgyvendinimui, prekybai bei kitoms veikloms. 


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) pastebi augančią verslo liudijimų apgyvendinimo paslaugoms paklausą: verslo liudijimų patalpų nuomos ir apgyvendinimo paslaugoms teikti pajūrio kurortuose šiemet įsigyta 10 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Verslo liudijimus „Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma, neteikiant apgyvendinimo paslaugų“...


Visi norintys prekiauti ar teikti paslaugas kurorte vasarą savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose, miesto savivaldybei turi pateikti reikiamus dokumentus iki balandžio 21 dienos 16 valandos. O jau kitądien, penktadienį, konkursantai dėl pasiūlytų beveik 50 verslo veiklų susirungs atrankoje. Miestas ieško, kas ne tik norėtų prekiauti kava ar arbata, bet ir...


Trečius metus iš eilės savivaldybių lyginamąją analizę atliekantis „Swedbank“ Asmeninių finansų institutas pateikė rodiklius, iš kurių matyti, kad nors Palangos savivaldybė – tarp pirmųjų pagal verslo liudijimų bei veikiančių ūkio subjektų, tenkančių tūkstančiui gyventojų, skaičių, joje – vienas mažiausių vidutinių atlyginimų šalyje. Be to...


Nuo sausio pirmosios dirbantiesiems su verslo liudijimais vėl kyla mokesčiai, nes įsigaliojo lapkričio 29 d. Palangos miesto tarybos priimtas sprendimas, kuriuo nustatyti nauji fiksuoti gyventojų pajamų mokesčio dydžiai, taikomi įsigyjant verslo liudijimus 2013 metams vykdomai veiklai. Tiesa, tokio šoko, kurį vadinamiesiems patentininkams teko patirti pernai, kai Vyriausybės...


Neprižiūrintiems turimo turto – didesni mokesčiai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 03 22 | Rubrika: Miestas

Apleistų ir neprižiūrimų pastatų savininkai Palangoje sulaukė pirmojo rimto vietos politikų bei Valstybinės mokesčių inspekcijos atsako – kurorto Savivaldybės tarybai apsisprendus nesirūpinantiems savo pastatais taikyti maksimalų 1 proc. nekilnojamojo turto mokesčio tarifą, ne vienam asmeniui šiemet teks gerokai labiau, nei iki šiol, paploninti piniginę.


Verslo liudijimai Palangoje yra populiarūs, ypatingai vasaros sezono metu. Kaip teigė Palangos biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė, šiais metais minimalus verslo liudijimo mokestis už metus buvo 1440 litų. „Kaina priklauso nuo to, kokią veiklą nori vykdyti žmogus. Jei tai nuoma, tuomet žmogaus pajamos yra didesnės, todėl automatiškai ir verslo liudijimas kainuoja brangiau, jei...


Smulkiesiems verslininkams – didesni mokesčiai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 12 05 | Rubrika: Miestas

Praėjusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje valdžia pritarė pateiktiems verslo liudijimų, kurie bus išduodami kitais metais, tarifams. Naujasis minimalus fiksuoto mokesčio dydis verslo liudijimus įsigijusiems gyventojams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje nebus mažesnis kaip 1440 litų. Vadinasi, nuo kitų metų visiems smulkiesiems kurorto verslininkams – kirpėjoms...


Kitąmet mokesčiai dar labiau patuštins smulkiųjų verslininkų kišenes, nes minimalus fiksuoto pajamų mokesčio dydis verslo liudijimus įsigijusiems gyventojams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje negali būti mažesnis kaip 1440 litų. Šis mokestis bus tvirtinamas artimiausiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius