„CityBee“ automobiliukų nuoma Palangoje savivaldybę ne itin sužavėjo

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-05-22
Peržiūrėta
2371
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„CityBee“ automobiliukų nuoma Palangoje savivaldybę ne itin sužavėjo

Ar Palangai reiktų automobilių dalijimosi paslaugos, o gal dar ir daugiau dviračių nepamaišytų? Tokį klausimą iškėlė kurorte lankęsi automobilių dalijimosi paslaugų teikėjos „CityBee“ atstovai. Šią vasarą jie planuoja šią paslaugą teikti visame Lietuvos pajūryje. Palangos valdžios atstovai šią paslaugą įvertino labai skirtingai: kaip ir reikalinga, bet ar būtų kur važiuoti nedideliame mieste.

Teiks paslaugą visame pajūryje
Kaip skelbiama, automobilių ir dviračių dalijimosi paslaugas teikianti „CityBee“ pradės teikti paslaugas ir Lietuvos pajūryje – startuos su automobilių ir dviračių nuomos tinklu.
Klaipėdoje, Palangoje ir Nidoje įrengta iki kelių dešimčių dviračių dalijimosi stotelių, kuriose bus galima išsinuomoti 100 dviračių poilsiui ar kelionei.
Kaip teigė „CityBee“ atstovai, vasarą gyvenimas persikelia į pajūrį, o Palanga ne veltui yra tituluojama Lietuvos vasaros sostine. „Siekiame būti ten, kur esame reikalingiausi savo klientams, todėl šiemet pajūryje teiksime ne tik automobilių, bet ir „CityBee“ dviračių dalijimosi paslaugas“, – skelbia „CityBee“.
„CityBee“ automobilių dalijimosi paslaugą pradėjo teikti 2012 m. Vilniuje, praeitais metais veikla buvo išplėsta į Kauną, o šių metų vasarą planuojama pradėti teikti dviračių ir automobilių dalijimosi paslaugas ir Klaipėdoje.
Palangoje atvykę „CityBee“ atstovai šią paslaugą pristatė Palangos miesto savivaldybės tarybos nariams. „CityBee“ atstovas Aurimas „Palangos tiltui“ pasakojo, kad mintis kurorte plėtoti dalijimosi paslaugą buvo sutikta teigiamai ir jau šią savaitę ketinama pradėti ją teikti. „Ši dalijimosi paslauga startuos visame pajūryje, tai pirmi metai, kuomet teiksime dalijimosi paslaugą šiame ruože, nežinia, ko laukti. Tad pabandysime, pamatysime, kokie bus rezultatai ir jeigu jie bus geri, tikėtina, kad ir ateityje plėtosime šią idėją. Kol kas detalių nenorime skelbti, kai ims veikti paslauga, tuomet paviešinsime pranešimus ir daugiau papasakosime apie šią veiklą pajūryje“, – teigė Aurimas.

Atvykstantiems didmiesčių gyventojams
Kaip prisiminė Palangos miesto savivaldybės mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas, susitikimo metu buvo susitarta taip, jog įmonės atstovai pateiks pasiūlymą raštu ir tuomet bus sprendžiama, ar verta imtis šios iniciatyvos, ar ji reikalinga Palangai.
„Dėl vienos Palangos jiems tikrai neverta būtų čia ką galvoti, todėl apėmė visą pajūrį. Mano nuomone, vargu, ar Palangai bereikia dviračių nuomos, nes pasiūlymų vasaros metu griebti dviratį ir važiuoti – vos ne už kiekvieno kampo. Bet suprantu, ko siekia įmonės atstovai norėdami savo paslaugą, automobilių nuomą, siūlyti būtent čia. Visgi į Palangą atvyksta daug gyventojų iš Vilniaus, ten žmonės jau žino, kas yra „CityBee“, jie važinėja tais automobiliais, tad tikėtina, jog naudosis atvykę ir į kurortą. O vietiniai, iš mažesnių miestų žmonės į naujoves žiūri labai atsargiai, visgi reikia jomis ir mokėti naudotis. Žinoma, naujoves reikia išbandyti, nieko čia blogo. Tačiau tam, kad jas būtų galima įgyvendinti, reikia daug ką apgalvoti. Kaip šiuo atveju, reikalingos moderniosios technologijos“, – kalbėjo R. A. Mikalkėnas.
Vicemeras pastebėjo, jog įmonės atstovai visgi dėmesį koncentruoja į Klaipėdą, ten didesnis tokių paslaugų poreikis. „Palangoje didesnis judėjimas vyksta tik vasarą, o kas žiemą...“, – pasvarstė vicemeras.

Kuo daugiau paslaugų, tuo geriau
Tarybos narys Eugenijus Simutis stebėjosi, kad atvykę įmonės atstovai, vystydami savo verslą ir iš to uždirbdami, į Tarybos narius kreipėsi prašydami suteikti jiems nemokamą stovėjimą. „Keistas prašymas. Jie iš to uždirba, gauna pajamas, o prašo, kad mieste būtų išskirta nemokamo stovėjimo vieta. Pateiksiu pavyzdį: aš įsigyju ledų vežimėlį ir juo važinėju kur ir kaip man norisi, už nieką nemokėdamas, tačiau sau kišenes pildydamas. Nepritariu tokiems dalykams. Visi norėtų tokios galimybės, gi daug daugiau liktų pinigų, bet jokių lengvatų verslininkai negauna“, – pavyzdį pateikė E. Simutis.
Tačiau pačią idėją jis įvertino teigiamai. „Pati paslauga Palangai būtina. Kuo daugiau paslaugų, tuo bus patrauklesnis miestas. Aš nesu prieš šią idėją, bet ji turi būti vystoma sąžiningai“, – pabrėžė Tarybos narys.
Pačiai idėjai pritarė ir Danas Paluckas. „Kodėl gi ne, visai gal būtų patogu nulėkti kur šiais automobiliais. Pavyzdžiui, kad ir į Šventąją. Žmonės gi atvyksta atostogauti ir ilgesniam laikui, norisi daugiau ką pamatyti, daugiau nuotykių patirti. Žinoma, tie, kurie norės judėti, suras būdų, o tie, kurie nieko nenori, tai jiems niekas ir neįdomu. Bet čia vasarą, o žiemą tai jau jokio poreikio nelieka“, – iškėlė mintį D. Paluckas.
Tai, kad inovacijos reikalingos, pritarė ir Bronius Vaitkus, pabrėžęs, jog jis pritaria šiai minčiai, tik nežinia, ar ji Palangoje išsivystys. „Žinau, kad šiais metais jie pajūryje ketina teikti šią paslaugą, bus matyti, koks bus rezultatas“, – sakė Bronius.

Suabejota poreikiu
Kiti kalbinti Tarybos nariai kiek skeptiškiau vertino šią idėją. „Nežinau, kur čia reiktų važiuoti“, – pastebėjimą išsakė Tarybos narys V. Šimaitis.
Pašnekovas taip pat atkreipė dėmesį, jog įmonės, siūlančios paslaugą, atstovų norai buvo išskirtiniai. „Juk jeigu norime vystyti verslą, tai ir galvojame patys, kaip tą padaryti ir kur. Dėl tų automobilių, nežinau, man atrodo, kad nereikia Palangai, nedidelis miestas tokiems poreikiams. Tačiau visai kitokios nuomonės būčiau dėl elektromobilių, juos pateisinčiau, visgi čia kurortas, siekiama ekologiškumo, švaros“, – savą idėją išsakė V. Šimaitis.
Kitas Tarybos narys Donatas Elijošius taip pat suabejojo, ar reiktų čia tokios paslaugos. „Dėl automobilių dar pagalvočiau, bet dėl dviračių... Pasakysiu kaip palangiškis. Mūsų žmonės vasaros metu nuomoju dviračius, iš to gyvena, tai yra palangiškių duona. O dabar štai ir atsiranda konkurentai, taip menksta vietinių žmonių pajamos“, – kitą medalio pusę įžvelgė D. Elijošius.
Pokalbininkas papasakojo, jog buvo girdėjęs apie automobilių dalijimosi paslaugą ir apie ją gerų atsiliepimų, tačiau jis pasvarstė, ar Palangoje esama tokio poreikio. „Girdėjau, jog Vilniuje šiais automobiliais labai patogu ir net pigiau nei taksi važinėti, bet mūsų miestas gerokai mažesnis, ar čia kam prireiktų tokios paslaugos“, – suabejojo Donatas.

Komentuoja Lukas Yla, automobilių ir dviračių dalijimosi paslaugas teikiančios „CityBee“ vadovas:
"Vasarą pakankamai daug lietuvių ir užsienio turistų renkasi atostogauti pajūryje, todėl daliai jų atsiranda poreikis pasinaudoti tiek dviračiais, tiek ir automobiliais. Nukakti trumpesnius ar ilgesnius maršrutus poilsiautojams ar pajūrio gyventojams „CityBee“ tampa puikia papildoma alternatyva.
Su visomis savivaldybėmis, kuriose teikiame ar planuojame teikti paslaugas, siekiame palaikyti draugiškus ir partnerystės principais paremtus santykius. Ne išimtis ir Palangos savivaldybė. Juk automobilių ir dviračių dalijimosi paslaugos sukuria teikiamų transporto paslaugų įvairovę ir galimybę rinktis iš daugiau variantų tiek miestiečiams, tiek ir svečiams. Pajūryje „CityBee“ automobilių ir dviračių dalijimosi paslaugos startuoja gegužės 24 d. – likus vos kelioms dienoms iki vasaros sezono atidarymo Palangoje."

Jūsų komentaras:

Mindaugas 2017-05-24 21:11 (IP: 88.119.39.149)
"Nežinau kam čia reikia.." pasisakė ypač tie, kurie Palangoje negali paeit kelių metrų savom kojom ir visur važiuoja mašina..

Taip pat skaitykite

Penktadienį į Palangos miesto savivaldybę atkeliavo ypatinga dovana – Betliejaus Taikos ugnis. Ją miesto merui įteikė Lietuvos skautai.  


Fiskaras, nuomojamas metalo laužo, medienos ir kitų atliekų surinkimo įrenginys, tapo esminiu verslo įrankiu daugelyje pramonės šakų.


Palanga – abejingų nepaliekantis kurortas, o iš Baltarusijos, Minsko, į šį Lietuvos miestą gyventi persikėlęs odontologas Dmitrijus Valadkevičius įvardijo, kas didžiausią įspūdį paliko jam. Užsienietį labiausiai sužavėjo čionykščių žmonių būdas, kurorto žiemos ramybė ir nepakartojama gamta.


Dar 2018 metais Palangos miesto savivaldybei buvo pristatytas S. Nėries gatvės rekonstrukcijos projektas. Buvo numatyta, jog bus pakeista gatvės asfalto danga, pakeisti šaligatvių borteliai, tinkamai įrengti pėsčiųjų takai. Tačiau iki pat šiol jokie darbai iš vietos nepajudėjo, o kantrybę praradę gyventojai kreipėsi į savivaldybę.


Šylant orams bei švelnėjant karantino apribojimams, išaugo susidomėjimas nuoma pajūryje bei kaimo turizmo sodybose. Butuose „įstrigę“ žmonės ieško galimybių pabėgti į gamtą, planuoja vasaros atostogas. Lyginant su tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu, kaimo turizmo bei nuomos pajūryje paklausa šią savaitę išaugo 15-28 proc.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Nuo kitų metų pradžios savivaldybės galės lengviau pasirūpinti žmonėmis, kuriems būtinas socialinis būstas. Vyriausybė trečiadienį pritarė įstatymų pakeitimams, pagal kuriuos sudaromos sąlygos savivaldybėms išsinuomoti būstą iš fizinių ar juridinių asmenų ir pernuomoti jį žmonėms, kuriems reikia socialinio būsto.


Ar Palangai reiktų automobilių dalijimosi paslaugos, o gal dar ir daugiau dviračių nepamaišytų? Tokį klausimą iškėlė kurorte lankęsi automobilių dalijimosi paslaugų teikėjos „CityBee“ atstovai. Šią vasarą jie planuoja šią paslaugą teikti visame Lietuvos pajūryje. Palangos valdžios atstovai šią paslaugą įvertino labai skirtingai: kaip ir...


Skelbimuose mirga pasiūlymai, kaip patogiai praleisti savaitgalį Palangoje, taip pat ieškantiems nuomai buto siūloma gyventi didžiausiame kurorte iki vasaros. O ką daryti ieškantiems ilgalaikės nuomos? Ar lengva mieste išsinuomoti būstą? Ypač jeigu jo ieško jauna šeima ar vieniša mama su vaikeliu? Kaip parodė „Palangos tilto“ žurnalistės...


Futboliukas sužavėjo Šventosios moksleivius

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 03 04 | Rubrika: Kultūra

Lyg epidemija ar „smagus virusas“ po Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklas pasklido Lietuvos futbolo federacijos vykdomas projektas „Futboliukas“. Šiemet projekte dalyvauti panoro per 80 mokyklų visoje Lietuvoje, tačiau atrinktos – tik 24. Tarp jų – ir Šventosios pagrindinė mokykla.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius