Būsimasis valstybės lyderis iš Palangos sėmėsi patirties Vyriausybėje

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-08-31
Peržiūrėta
2210
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Edgaras džiaugėsi galėjęs susipažinti su Finansų ministerijoje dirbančiais žmonėmis, suprasti skirtumus tarp teorijos ir praktikos, bei sudalyvauti daugelyje kitų susitikimų.
Edgaras džiaugėsi galėjęs susipažinti su Finansų ministerijoje dirbančiais žmonėmis, suprasti skirtumus tarp teorijos ir praktikos, bei sudalyvauti daugelyje kitų susitikimų.

Šiemet devintąjį kartą vyko projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“, kurio metu atrinktiems mokiniams suteikiama galimybė sudalyvauti Vyriausybės posėdžiuose, pabendrauti su ministrais ir Premjeru Sauliumi Skverneliu - patiems pasijausti valstybės lyderiais. Tokiu galėjo jaustis ir palangiškis Senosios gimnazijos mokinys Edgaras Nausėda, praėjusią savaitę baigęs dalyvauti šiame projekte.

Savaitei subūrė veiklius jaunuolius
„Kiekvienos valstybės raktas į sėkmę yra auganti karta. Jaunimo požiūris, indėlis, iniciatyvos nulems, kokia bus Lietuvos ateitis. Tęsdami šį projektą norime ne tik suteikti galimybę jaunuoliams iš arti pamatyti Vyriausybės darbą, bet ir išklausyti juos, sužinoti, kaip ir kokią valstybę jie nori kurti. Šių metų projekto tema susijusi su jaunimo emigracija. Suprantame, kad jauniems žmonėms yra smalsu išbandyti save ir plačiajame pasaulyje. Svarbiausia, kad jie žinotų, jog savo šalyje yra visada laukiami ir reikalingi“, – teigė Premjeras Saulius Skvernelis.
Tema „Išvykstu, kad sugrįžčiau“ įvardytame projekte moksleivių laukė įspūdžių kupini vizitai Vyriausybės kanceliarijoje, ministerijose ir kitose šalies institucijose.
Kaip ir kasmet, dalyvius atrinko speciali komisija, susidedanti iš Ministro Pirmininko komandos, Vyriausybės kanceliarijos, ministerijų bei moksleivius jungiančių organizacijų atstovų. Šiais metais į komisiją buvo pakviesta ir garsi šalies lengvaatletė, Europos čempionė Airinė Palšytė.


Aktyviai užsiima įvairia veikla
Edgaras papasakojo, jog komisijos vertinimo kriterijus galima išskirti į tris skirtingus segmentus: mokslo pasiekimai, visuomeninė veikla ir motyvacija dalyvauti projekte. Būtent visus šiuo kriterijus palangiškis atitiko.
Tai, kad vaikinas – aktyvus, nekilo abejonių, sužinojus, kiek daug veiklos jis turi. E. Nausėda papasakojo, jog jis aktyvus Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) narys, Sinek buvęs narys, dalyvauja SucessInsider, CMAP (Communitymulticulturalawarenessprogram) veikloje, NJP (Naujas Jaunimo Požiūris) pelno nesiekiančios organizacijos iniciatorius, Palangos senosios gimnazijos viceprezidentas, taip pat ir parlamento narys.
„Neperseniausiai pradėjau dalyvauti MEP (Mokomojo Europos Parlamento), NMA (Nacionalinės moksleivių akademijos) sesijose. Dabar jau galiu save vadinti ir projekto „Moksleiviai į Vyriausybę 2017“ dalyviu, susipažinau su Finansų ministerijos darbu“, – pasakojo aktyvus jaunuolis.
Kaip minėta, šiųmetinė projekto tema vadinosi „Išvykstu, kad sugrįžčiau“, paskatinusi panagrinėti emigracijos problemą.
Pasak Edgaro, jaunuoliams buvo skirtos trys užduotys: valdžios sprendimai, komunikacija ir žiniasklaida, visuomeniniai projektai ir akcijos. „Man teko nagrinėti antrąją temą – komunikaciją, žiniasklaidą“, – atskleidė Edgaras.

Vyraujanti nuomonė viešojoje erdvėje
Pasiteiravus, kokių išvadų prieita, nagrinėjant iškeltą temą, Edgaras papasakojo, jog į sąrašą pateko daugelis dalykų, vyraujančių viešojoje erdvėje. Pavyzdžiui, laida „Emigrantai“, skleidžianti informaciją apie tai, kaip gyvena užsienyje įsikūrę lietuviai, radijo laidos apie emigraciją, paplitusių „trolių“ dominavimas.
„Emigraciją skatinančios laidos formuoja žiniasklaidoje pristatomą „sėkmingų emigrantų“ paveikslą, kuris ne visada atspindi tikrąjį vaizdą. Pastebėjome ir tai, kad žiniasklaida veikiau vadovaujasi verslo, o ne vertybiniu pagrindu (siekiant daugiau populiarumo). O radijo laidose temos apie emigraciją yra plėtojamos epizodiškai, ne nuosekliai kuriamas naratyvas. Dar labai traukia dėmesį ir dominuojantys „troliai“ Lietuvos komentarų erdvėje, jie nukreipti prieš Lietuvos valstybinę veiklą“, – vardijo Edgaras.
Tad kas buvo pasiūlyta? „Lietuvos žiniasklaida turėtų sutarti dėl formuojamo įvaizdžio apie Lietuvą, vyriausybės vaidmuo turėtų būti patariamasis.Lietuvos valstybės vykdoma veikla turėtų būti formuojama teikiant pirmenybę pozityviai informacijai spaudoje (žiniasklaida turėtų mėginti sukurti tokį patį „piarą“, kaip yra Estijoje). Žiniasklaida turėtų skirti vietos eteryje objektyviai (dažnai neigiamai) informacijai apie procesus, vykstančius viešoje erdvėje tikslinėse emigracijos šalyse (pavyzdžiui, Jungtinė Karalystė, Norvegija, Vokietija ir t. t.)“, – vardijo aktyvistas.

Aiškūs planai ateičiai
Pašnekovas neslepia, jog Lietuvoje jis pastebįs ir kitokių problemų, žinoma, prisidedančių ir prie to, jog jauni žmonės skuba palikti savo šalį, ieškodami geresnio, patogesnio gyvenimo. Pasiteiravus, kokias problemas jis įžvelgia, Edgaras atskleidė, jog viena iš opiausių problemų išlieka švietimo sistema ir galimybė po universiteto baigimo pradėti savo karjerą. „Tačiau šie du aspektai gali būti kontraversiški, nes tai priklauso nuo srities“, – įsitikinęs būsimasis valstybės lyderis.
Pasak jo, opiausios jaunimo bėdos yra informacijos sklaida, švietimo kokybė, žiniasklaidos negatyvus Lietuvos įvaizdžio formavimas ir informacijos kiekybės bei kokybės skirtumo santykis žiniasklaidoje ir kitose srityse.
Edgaras neslepia, jog jis nebijo iššūkių ir pasinaudoja galimybėmis patirti kažką naujo, dėl to jis sutiko dalyvauti ir šiame projekte.
„Kiekviena veikla tau padeda ne tik įgauti patirties, bet ir tobulėti kaip individui. Tai būtų mano akstinas, kuris skatina gyvenime niekados nesustoti ir toliau siekti sukaupti kuo daugiau žinių“, – sakė jis.
Žinoma, žvelgiant Edgarą, atrodo, jog jo ateitis nulemta – jis bus lyderiu, o paklaustas, kur save įsivaizduoja ateityje, jis atskleidžia, jog jau turi planų, kuriais nustebina.
„Artimiausioje ateityje nesu linkęs savęs įsivaizduoti kaip valstybės sektoriuje dirbančio žmogaus. Šiuo metu mokausi 12 klasėje, ateityje planuoju studijuoti ekonomiką. Tikriausiai iškyla esminis klausimas: Lietuva ar užsienis? Šiuo klausimo aspektu mano atsakymas yra užsienis, dėl mokymosi kokybės mano srityje, galimybės susipažinti su naujomis inovacijomis ir galbūt grįžus į Lietuvą jas pritaikyti Lietuvos rinkai, arba tiesiog žmonių gyvenimui pagerinti. Po studijų planuoju dirbti privačiame sektoriuje ir galbūt įgavęs didelį bagažą naudingos informacijos persiorientuoti į valstybės sektorių“, – savo planais pasidalijo Edgaras.

Intensyvi darbotvarkė
Visą savaitę Edgaras praleido Vyriausybėje, iš šių dienų jam labiausiai įsiminė pirmadienis ir antradienis.
„Pirmadienį turiningai praleidau popietę susitikimuose su finansų viceministrėmis L. Maskalioviene ir M. Tuskiene. Diskusijoje eskaluojamos temos lietė šalies fiskalinę politiką ir ES monetarinės politikos poveikį Lietuvos ekonometriniams rodikliams. Taip pat buvo paliestos ir regioninės politikos kryptys, socialinės atskirties mažinimo priemonės bei inovacijos, siekiant paskatinti tolimesnių investicijų pritraukimą“, – keletą detalių apžvelgė Edgaras.
Beje, jis atskleidė, jog tą pačia dieną teko pabuvoti probavimo rūmuose ir laikyti deimantus, kurių vertė 20 tūkst. eurų. Tai, neabejotinai, paliko įspūdį.
O antradienio rytas prasidėjo nuo diskusijos centrinėje projektų valdymo agentūroje apie jos struktūros ypatybes ir investicijų pasiskirstymą skirtingų sektorių projektuose. „Vėliau sekė prezentacija apie planuojamas iniciatyvas, skatinančias skaidrumą VMI. Dieną užbaigėme ES investicijų departamente, kur pagrinde buvo dalijamasi prezumpcijomis apie alokacinio efektyvumo pasiekimo būdus bei iššūkius, trukdančius užtikrinti vykdomų projektų sklandumą“, – kaip profesionalas dėstė E. Nausėda.
Vakare vyko bendra paskaita aktualia tema– kibernetinės grėsmės. Jos pranešėjas – krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerzas.
Žinoma, įspūdžiai nesibaigė ir kitomis dienomis. Trečiadienio rytas prasidėjo Lietuvos energijoje susitikimu su A. Juozapaičiu (Lietuvos energijos pristatymas, inovacijų fondo pristatymas)
Vėliau sekė susitikimai su K. Gudžiunaite (skaitmenizacijos programos pristatymu), D. Misiūnu ir I. Daugėlaite (diskusija su Lietuvos energijos valdybos nariais).
Per pietus sekė susitikimas su „Kurk Lietuvą“ atstovais. „Vakarą užbaigėme oranžiniais dviračiais ieškodami UNESCO teritorijos ribų ir tam tikrų pastatų. Po pasivažinėjimo susitikome su krepšininku Linu Kleiza“, – papasakojo Edgaras.
Ketvirtadienį būta Muitinės departamente, ten aptarti eksporto ir importo skirtumai, susipažinta su Vilniaus oro uostu ir visais veikiančiais procesais iš vidaus. Vėliau vėlgi grįžta į Finansų ministeriją, kur bendrauta su finansų ministru ne tik apie ekonomiką, bet ir kitus dalykus.
Paskutinę dieną Edgaras vyko į Kauną. Aplankyti Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus, viešojo saugumo tarnybos poligonas. Vakare projekto dalyviai susitiko su žurnaliste Rita Miliūte.
„Šeštadienį po projekto kartu su keletu žmonių sudalyvavome „Laisvės piknike“ ir eskalavome apie mokesčių reformas ir kitas aktualias temas“, – savaitės nuveiktus darbus apžvelgė palangiškis.
Edgaras pripažino, jog projekto metu sutiko tokių bendraminčių, kuriuos ir ateityje galės pavadinti draugais. O pasiteiravus, kokios naudos jam davė šis projektas, jis nedvejodamas atsakė: „Susipažinau su Finansų ministerijoje dirbančiais žmonėmis, geriau supratau skirtumus tarp teorijos ir praktikos, taip pat ir fundamentalias priežastis, kurios neleidžia priimti tam tikrų sprendimų“.
Savo kelią puikiai žinantis jaunuolis, neabejotina, daug nuveiks gyvenime. Tokie projektai gali tapti puikiu tramplinu į didžius darbus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vos per 30-metį „persiritęs“ Egidijus Viskontas, Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius, jau spėjo „paragauti“ gyvenimo Amerikoje, patarinėjo įvairiems Seimo nariams, dirbo Seimo frakcijų referentu, Seimo pirmininko pavaduotojo patarėju, o nuo 2020 metų – žemės ūkio viceministru Sauliaus Skvernelio vyriausybėje. „Kartais juokauju, jog mokyklos suole užrašyta svajonė užaugus...


Balandžio 11-13 d. Palangos miesto ugdymo įstaigų vadovai vyko į Estiją dalyvauti tarptautiniame kvalifikacijos tobulinimo seminare „Rezultatais grįsto mokymo patirtis Estijos švietimo įstaigose“.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius primena miesto gyventojams vieno svarbiausių kiekvienos suverenios valstybės atributų – valstybės vėliavos – iškėlimo tvarką. Valstybės vėliava – oficialus Lietuvos valstybės simbolis. Valstybinės vėliavos naudojimą reglamentuoja įstatymas.


Šiemet devintąjį kartą vyko projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“, kurio metu atrinktiems mokiniams suteikiama galimybė sudalyvauti Vyriausybės posėdžiuose, pabendrauti su ministrais ir Premjeru Sauliumi Skverneliu - patiems pasijausti valstybės lyderiais. Tokiu galėjo jaustis ir palangiškis Senosios gimnazijos mokinys Edgaras Nausėda, praėjusią savaitę baigęs...


Danijoje, Roskilde miestelyje vykusiame Europos jaunių kiokušin karatė čempionate, Lietuvos rinktinės garbę gynė Palangos karatė mokyklos „Shodan“ auklėtiniai. Į varžybas susirinko stipriausiu Senojo žemyno kovotojai net iš 30 Europos šalių, jų tarpe ir palangiškiai Benas Jankauskas, Greta Bagdonaitė ir Aistė Jankauskaitė.


Netrukus, jau po kelių valandų, dar vienus metus palydėsimpraeitin. Pagal kinų kalendorių, nuo sausio 28 dienos pagal kinų kalendorių prasidės ugninio (arba raudonojo) Gaidžio metai. Gaidys – lyderis, vedlys, tvirto charakterio paukštis. Jo valdingumą, svarbą neabejotinai įžvelgia Drumulyje namus sukūrę palangiškiai Jonas ir Danutė Maceniai, prižiūrintys ne tik...


Gegužės 30-31 dienomis Šventojoje jaunimo judėjimas „Aš esu kultūra“ kartu su aktyviu Palangos jaunimu suorganizavo stovyklą Lietuvos jaunimui. Dvi dienas stovyklavietėje 55 jaunuoliai iš įvairių Lietuvos kampelių stengėsi pažinti save, sužinojo, kaip svajoti, kad visi troškimai išsipildytų bei išmoko, kaip sunkų rytą pradėti žvaliai bei...


Miesto vadovams pristatytas būsimasis Klaipėdos apskrities PK viršininkas A. Motuzas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 02 03 | Rubrika: Miestas

Penktadienį Palangos savivaldybėje lankęsis ir su miesto vadovais susitikęs policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis merui Šarūnui Vaitkui pristatė būsimąjį Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininką Alfonsą Motuzą, kuris šiuo metu minėtas pareigas einantį Benoną Ivanauską pakeis vasario 3 d.


Naujas anekdotas: D. Paluckas – būsimasis Palangos meras  17

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 08 08 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Kiekvienas esame girdėję apie pasaką „Auksinė žuvelė“, kurioje prie suskilusios geldos sėdėjusi senė prie jūros vaikė savo senį, kad jis pagavęs stebuklingą žuvelę jai perduotų vis didesnius savo pačios norus.


Švietimo darbuotojai patirties sėmėsi Vokietijoje

Danguolė PETRAUSKIENĖ Projekto „Pradinio ugdymo tobulinimas“ dalyvė, logopedė-metodininkė, 2013 01 14 | Rubrika: Miestas

Ugdymo plėtotės centras 2012 m. pradėjo vykdyti projektą „PRADINIO UGDYMO TOBULINIMAS”. Šio projekto veikloje, laimėję atrankos konkursą, dalyvauja 50 pradinių klasių mokytojų ir 25 švietimo pagalbos specialistai iš visos Lietuvos. Rudenį pedagogai jau dalyvavo 2 dienų seminarų cikle, kuris buvo skirtas mokinių kūrybiškumo ugdymui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius