„Ąžuoliukai“ sprendė Baltijos kopų augmenijos paslaptis

"Palangos tilto" informacija, 2020-10-10
Peržiūrėta
1932
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Ąžuoliukai“ sprendė Baltijos kopų augmenijos paslaptis

Saulėtą rugsėjo rytą Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ „Sraigelių“ grupės ugdytiniai su mokytojomis Aušra Pališaitiene ir Nijole Petrauskiene išvyko kelionėn į Klaipėdos universiteto botanikos sodą. Šiuo metu lopšelyje-darželyje yra vykdomas ilgalaikis projektas „Smilte, smiltele kas tu esi?“ apie smėlį, jo sandarą, jo naudą. Su vaikais aiškinomės, ką reiškia žodis „botanika“, kas auga parkuose ir soduose, kitus klausimus.

Susitikę su Lietuvos floros kolekcijos kuratoriumi Algirdu Švaniu, pradėjome kelionę į įvairiaspalvį botanikos pasaulį. Jau pirmieji sakiniai apie Klaipėdos universiteto botanikos sodą nustebino – sodas apima 9 ha ploto, jame veši 4000 rūšių augalų: žolynų, gėlių, krūmokšnių, medžių. Tačiau labiausiai mus domino pajūrio augmenijos įvairovė. Tad neskubėdami ir atidžiai dairydamiesi, pačiupinėdami vaistinius augalus, pasiekėme Baltijos kopos augalų ekspoziciją, kuri pradėta kurti 2013 metais. Sodo vidury išvydome smėlio kopą visai tokią pat, kaip prie jūros.

Šiuo metu šioje ekspozicijoje eksponuojami 44 rūšių pajūrio kopų buveinių augalai: muilinės gubojos, pajūrinės zundos, šilinis viržis, smiltyninis šepetukas, dirvinis dobilas, aitrusis šilokas, baltijinė stoklė, rugiaveidė, pilkalapis šaukštelis, paprastoji ir juodoji pušys, kadagys ir t.t., ir apie kiekvieną iš jų kuratorius Algirdas Švanys galėjo pasakoti daug įdomybių.

Mažieji keliauninkai stengėsi viską patyrinėti, pačiupinėti, apžiūrėti ir įsidėmėti kiekvieną Algirdo Švanio pasakytą įdomybę apie Baltijos kopų augmeniją. Grįžę į grupę vaikai dalijosi kelionės įspūdžiais, mintimis, piešė įsiminusius ekskursijos momentus.

Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“
priešmokyklinio ugdymo mokytoja Aušra Pališaitienė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gruodžio 19 d. Šventosios mokyklos bendruomenė rinkosi aktų salėje, kur vyko adventinė popietė ,,Kalėdų paslaptis”. 


Lapkričio 29 d. Palangos senosios gimnazijos IIC ir IA klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje „Partizanų paslaptys“.


Jau daug metų Palangos kultūrinis gyvenimas neįsivaizduojamas be „Palangos orkestro“. Kokia šio pučiamųjų orkestro populiarumo paslaptis, kalbamės su jo vadovu Vygantu Rekašiumi.


Saulėtą rugsėjo rytą Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ „Sraigelių“ grupės ugdytiniai su mokytojomis Aušra Pališaitiene ir Nijole Petrauskiene išvyko kelionėn į Klaipėdos universiteto botanikos sodą.


„Ąžuoliukai“ sprendė Baltijos kopų augmenijos paslaptis

"Palangos tilto" informacija, 2020 10 10 | Rubrika: Miestas

Saulėtą rugsėjo rytą Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ „Sraigelių“ grupės ugdytiniai su mokytojomis Aušra Pališaitiene ir Nijole Petrauskiene išvyko kelionėn į Klaipėdos universiteto botanikos sodą. Šiuo metu lopšelyje-darželyje yra vykdomas ilgalaikis projektas „Smilte, smiltele kas tu esi?“ apie smėlį, jo...


Kaip sustabdyti kopų eroziją? Mūsų protėviai kopas saugojo vydami iš karklo vytelių apsaugines tvoreles, statydami akmenų sienas jūroje. O ką dabar daryti, kad kopos išliktų ir ateities kartoms? „Palangos tiltas“ kalbėjosi su vyriausiuoju moksliniu bendradarbiu Lietuvos energetikos institute Algiu Džiugiu. Mokslininkas save vadina „dideliu“ Palangos...


Europos Sąjungos (ES) Regionų Komiteto šią savaitę organizuotame kasmetiniame renginyje, į Briuselį sukvietusiame tūkstančius bloko piliečių nuo Lisabonos iki Palangos, dvi temos skambėjo nuolat.


Gegužės 22 d. Palangoje įvyko nepakartojamai šiltas ir turiningas renginys. Tai trečiasis ciklo „Palangiškiai – Palangai” koncertas. Palangos dukra pianistė Audronė Juozauskaitė atsivežė „namo” Liudą Mikalauską (bosas) ir sausakimšoje Kurhauzo salėje atliko programą „Karolio Voitylos paslaptis”.


Palangos ir Kretingos rajono konservatoriai Naujuosius metus pradėjo draugystės pliūpsniais: praėjusį antradienį kurorto konservatoriai viešėjo Kretingoje, o vakar vakare kretingiškiai atvyko į Palangą atsakomojo vizito. Nors oficialiai kalbama, kad kaimyninių rajonų konservatoriai rinkosi „šventiškai pasisėdėti“ vis dar prisimenant senuosius metus...


Palangoje, ramioje Žemaitės gatvelėje, savo rankomis pastatytame name gyvena 97-erių sulaukęs Jurgis Kuzmickas. Jis – seniausias Lietuvos balandžių augintojas. Į klausimą, kaip sulaukus tokio garbingo amžiaus išlikti tokiu jaunu, senolis, primerkęs savo žydras akis pakelia jas į dangų ir juokdamasis sako: „Ką žinosi, gal suradome eleksyrą amžinai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius