„Aurum 1006 km lenktynėse“ bus įteiktas pirmasis Fair Play prizas

Palangos tiltas, 2023-03-01
Peržiūrėta
1503
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vytauto PILKAUSKO, Andriaus LAUCIAUS ir Egidijaus BABELIO nuotr.
Vytauto PILKAUSKO, Andriaus LAUCIAUS ir Egidijaus BABELIO nuotr.

Liepos 19-22 dienomis Palangoje vyks jau 24-asis renginio istorijoje, nuo 2000-ųjų VšĮ „Promo Events“ be pertraukų organizuojamas prestižinis automobilių lenktynių festivalis – „Aurum 1006 km lenktynės“.

Be daugelio naujovių, kurių kasmet dosniai pažeria šios lenktynės, šiemet sportininkui, o galbūt komandai ar renginį aptarnaujančiai brigadai pirmąsyk bus įteiktas Fair Play arba kilnaus elgesio sporte prizas. 

Tokia mintis kilo ilgamečiam šių lenktynių dalyviui ir partneriui, Palangos trasoje pernai vairavusiam naująjį „Lamborghini Huracan ST EVO“ „Ignera & BioCircle by Dynami:t“ komandos lyderiui Mantui Matukaičiui.

Idėją entuziastingai palaikė organizatoriai, dabar buriantys vertinimo komisiją, kurios verdiktu ir bus sprendžiamas prizo likimas bei rengiantys kilnaus elgesio automobilių sporte vertinimo nuostatus.

„Manome, jog šią idėją aktyviai palaikys ne tik mūsų rengiamų lenktynių dalyviai, bet ir sporto šalyje organizatoriai. Juk kilnus elgesys sporte, ne išimtis ir automobilių lenktynės, yra daug daugiau nei vien tik laikymasis nustatytų taisyklių“, - sako lenktynes organizuojančios VšĮ „Promo events“ vadovas Darius Jonušis. 

Dar prieš dvidešimt metų TOK prezidentas Jacques Rogge, atidarydamas XIX žiemos olimpines žaidynes Salt Lake City kalbėjo: „…čempionas yra kur kas daugiau, negu žmogus, pirmas kirtęs finišo liniją. Čempionas yra daugiau negu nugalėtojas. Čempionas yra tas, kuris gerbia taisykles, griežtai pasisako prieš dopingą ir rungiasi kilnaus elgesio dvasioje.”

Kilnaus elgesio sporte (Fair Play) judėjimas suaktyvėjo po 1960 m. vasaros olimpinių žaidynių Romoje, kai noras nugalėti bet kokia kaina peržengė visas ribas ir atėmė pirmąją sportininko gyvybę dėl jo vartotų draudžiamų sportinę veiklą skatinančių preparatų.

Fair Play judėjimas plito ir Lietuvoje. Didesnį pagreitį jis įgavo 1988 metais, kai buvo atkurtas Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, savo veiklos šūkiu paskelbęs: „Būk stipri ir dora, Lietuva!” 

1993 m. kovą LTOK įkūrė ir kilnaus poelgio komisiją. 

Drauge su kitais iškiliausiais Lietuvos sportininkais Fair Play prizu prieš dešimtmetį apdovanotas ir motociklininkas Gintautas Igaris, sėkmingai įveikęs Dakaro ralį. Viename maratono etapų Lietuvos sportininkas pagelbėjo trasoje susižeidusiam varžovui iš Prancūzijos Olivier Mutelet.

Kilnų lietuvio, etapo varžybose sugaišusio daug papildomų minučių ir praradusio daugiau nei dešimtį pozicijų, poelgį pastebėjo ir tarptautinė visuomenė.

„Žinia, „Aurum 1006 km lenktynės“ – tai ne Dakaro dykra, ir jose susižeidusio sportininko nestos gelbėti varžovai, nes šalia – budintys medikai, tačiau kilnaus poelgio apraiškų nestokoja ir automobilių sportas, - įsitikinęs M. Matukaitis. 

– Manau, vertinimo komisija atkreips dėmesį, kai sportininką ar komandą, patekusią į bėdą, gelbėja kolegos lenktynininkai ar varžovų mechanikai, kai trasoje lėčiau važiuojantis sportininkas, nekovojantis dėl podiumo absoliučioje įskaitoje, paslaugiai užleidžia geriausią trajektoriją varžybų lyderiams ir dar daugybę aspektų, kurių kupinas automobilių sportas“.

Varžybų organizatorius D. Jonušis patikino, jog „Aurum 1006 km lenktynių“ Fair Play prizo nuostatai ir vertinimo komisija bus paskelbta prieš 24-ųjų renginio istorijoje varžybų pradžią.

Jūsų komentaras:

Kaunietis 2023-03-03 13:05 ([email protected] / IP: 162.158.87.4)
Ir vėl bus 3 d. Uždarytas valstybinis kelias privataus verslo labui, kažin kokie valdininkai iš to turi naudos!!!

Taip pat skaitykite

Tarp jubiliejinėse „Aurum 1006 km powered by Hankook” lenktynėse moterų ralyje dalyvavusių 108 ekipažų vienas Palangai buvo ypatingas – Palangos „PadelRaketos“ komanda iš keturių palangiškių – Ingos Daukšaitės, Astos Mordvinukienės, Redos Valinskienės ir Monikos Motijauskienės, kurios bendroje įskaitoje tarp pirmą kartą lenktynėse dalyvaujančių moterų ekipažų liko trečios.


„Aurum 1006 km lenktynės“ prasidėjo intriga – prieš pat automobiliams išsirikiuojant trasoje ėmė pliaupti lietus. 


Liepos 19-22 dienomis Palangoje vyks jau 24-asis renginio istorijoje, nuo 2000-ųjų VšĮ „Promo Events“ be pertraukų organizuojamas prestižinis automobilių lenktynių festivalis – „Aurum 1006 km lenktynės“.


Liepos 16-osios vakarą 23-ąsias „Aurum 1006 km lenktynes“ stebėję žiūrovai negailėjo aplodismentų pirmajam finišo liniją kirtusiam „Circle K – Lesta Racing Team“ ekipos lenktynininkui Juliui Adomavičiui. 


Kiekvienų lenktynių organizatoriaus svajonė, kad nugalėtojo likimas spręstųsi paskutiniame posūkyje ir kad dėl pirmos vietos kovotų kuo daugiau komandų.


Pirmoji iš užsieniečių paraišką dalyvauti po mažiau nei dviejų savaičių Palangoje prasidedančiose 23-iose „Aurum 1006 km lenktynėse“ padavusi Joost Ursem vadovaujama „JR Motorsport“ komanda iš Nyderlandų registruoja dar vieną ekipą. 


Liepos 13-16 dienomis Palangoje vyks „Aurum 1006 km lenktynės“. Jas lydinčių kitų varžybų ir įvairų atrakcijų puokštėje deramą vietą spėjo išsikovoti ir žiūrovų slalomo varžybos, kurios šiemet bus surengtos jau septintąjį kartą, skelbiama pranešime žiniasklaidai.


Penktus metus iš eilės Palangoje vykstančiose didžiausiose Baltijos šalyse „Aurum 1006 km lenktynėse“ varžosi ir žiūrovai.


Palangoje pakelta „Aurum 1006 km lenktynių“ vėliava, pristatytos visos 21-mą kartą surengtose maratoninėse lenktynėse dalyvaujančios komandos. O šiandien, ketvirtadienį. 28 lenktynėse dalyvaujančios ekipos išsirikiavo varžybų trasoje ir pradėjo paradą kurorto gatvėmis.


„ENEOS 1006 km lenktynės“ į Palangą priviliojo tuzinus įžymybių, gražuolių ir automobilių sporto meistrų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius