Atgimusio romantizmo vakaras su prancūziška dvasia

„Palangos tilto” informacija, 2013-10-28
Peržiūrėta
2626
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Someljė L. Prankevičius pasakojo apie vyno istoriją ir mokė jį degustuoti.
Someljė L. Prankevičius pasakojo apie vyno istoriją ir mokė jį degustuoti.

Ketvirtadienio vakarą viešbučio „Palangos Juzė“ restorane buvo girdėti ne tik melodingas vyno taurių skimbčiojimas, bet ir neįprastas ponių krinolinų šnaresys: čia vyko tradicinė vyno degustacija, paįvairinta įspūdingų istorinių kostiumų pristatymu.
Šį kartą tradicinių, kas antrą ketvirtadienį rengiamų vyno degustacijų vakarų lankytojams gerai pažįstamas someljė Linas Prankevičius siūlė degustuoti prancūziškus vynus, o kad vakaras taptų dar įsimintinesnis ir įspūdingesnis, viešbučio vadovės Valentinos Radikienės sumanymu buvo pristatoma XIX a. viduryje Prancūzijoje dėvėtų istorinių kostiumų kolekcija, kurią sukūrė Laimutė Donskovienė.
„Grįžtame prie ketvirtadieninių vynų degustacijos vakarų tradicijos, kuri tęsiasi jau antrus metus, – „Palangos tiltui: sakė V. Radikienė. – O kadangi šį vakarą degustuojame jaunus 2010-ųjų ir 2011-ųjų metų derliaus vynus, pamanėme, jog būtų gražu pristatyti ir prancūzišką madą. Tačiau ne šių laikų, o XIX a. vidurio, kai vynas ir mada buvo neatsiejami dalykai. Kadangi Napoleono III epochos metu, 1855-aisiais, buvo sukurta Bardo vynų klasifikacija, nusprendėme apsistoti prie būtent šio laikmečio mados – Napoleono laikų ir antrojo rokoko“.
Istoriniais rūbais apsirėdę ponai, ponios ir panelės, tarp kurių buvo ir pati V. Radikienė, išties subtiliai papuošė vakarą, kurio metu L. Prankevičius itin įdomiai ir spalvingai pasakojo vyno istoriją.
„Ar žinote, kiek yra vyno pasaulių? Teisingai, kolega, du: Senojo ir Naujojo pasaulio vynai. Naujojo pasaulio vynų skonio paletė – platesnė, gal todėl moterims itin patinka Čilės vynai. Senojo pasaulio – neiššaukiančio, subtilaus ir elegantiško skonio. O kiek yra jo stilių? Jeigu kalbėtume apie alų, jis turi 106 stilius, vynas gi – aštuonis“, – pasakojo someljė, siūlydamas ragauti skirtingų stilių ir rūšių vynų, patiems pajusti, kuo skiriasi jų skonio puokštė, ragindamas degustuojančiuosius savais žodžiais išreikšti, ką jie pajuto, kuo vieni vynai skiriasi nuo kitų ir apsispręsti, kurie ragaujantiesiems skanesni.
„Tikra šventė, kurią papuošė Napoleono laikų mada. Atvažiavome atšvęsti draugės gimtadienio, norėjosi kažko neįprasto – ne vien pavakarieniauti ir pasėdėti prie taurės vyno. Ir išties džiaugiamės vakaru: nepaprastai turiningi L. Prankevičiaus pasakojimai, iš kurių sužinojome daug įdomybių, sužavėjo istoriniai kostiumai, o ką jau kalbėti apie vyną“, – pasidalijo įspūdžiais ponia Irena, kuriai pritarė bičiulės ir pati solenizantė, sakiusi, jog šį gimtadienį tikrai ilgam įsimins.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybėje, trečiojo aukšto fojė, atidaryta asociacijos Klaipėdos ukrainiečių kultūros ir švietimo centras „Rodyna“ ir Palangos miesto ukrainiečių bendruomenės „Sodyba“ pristatoma ukrainiečių tautinių kostiumų paroda. 


Palanga dažnai pasirodo antraštėse, kalbant apie maisto kainas, tačiau šį kartą didžiausias šalies kurortas „Delfi“ skaitytoją nustebino šunims siūlomu restorano meniu. 


Ketvirtadienį „Aurum 1006 km lenktynių“ programoje esančių drag‘o (traukos) lenktynių dalyviai varžėsi dėl Kelių policijos taurių.


„Vaisių ir uogų nauda jau neabejojame, tačiau kodėl išmetame, pavyzdžiui, išspaudas?"


Palanga – ne Lietuvoje! Taip buvo iki 1921 metų, kol nebuvo priimtas tarptautinio arbitražo komisijos sprendimas Palangą ir Šventąją grąžinti Lietuvai. Grąžinimo šimtmečiui paminėti Palangos moksleivių klubas sudarė maršrutą, kuriame atrinkta ir pažymėta 10 įvairių istorinių vietų.


Trečiadienį, vasario 12 d., visą dieną Palangos žiemišką ramybę drumstė po kurortą zujantis automobilis, per garsiakalbį – beje, „apvilktą“ keista žalia brezentine medžiaga – reklamavęs tadien vakare Palangos senojoje gimnazijoje turėjusį įvykti „Gintarinės šalies cirko“ pasirodymą su apmokytais gyvūnais.


Palangoje – pirmoji meno degustacija

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 07 | Rubrika: Kultūra

Pirmą kartą į Palangą, į „Ramybės“ galeriją, atkeliauja originalus projektas – meno degustacija. Palangiškius ir poilsiaujančius miesto svečius tik vieną – birželio 9-osios vakarą – suburs meno degustacijos „išradėja“ ir kuratorė Vilma Jankienė. Vilniuje įsikūrusi „AP galerija“ jau ketvirtus metus organizuoja...


Gal ne vienas iš mano bendraamžių, kurių jaunystė – 22x3 metelių – esame „velnio nešti ir pamesti“, tačiau ir 1970–1990 metais idealiai žinojome ne tik takus į knygynus, bet ir į Šiluvos atlaidus, net į Tėvo Stanislovo Paberžę, atradome Jaltą ir Talino senamiestį, o su žmona Vlada net ir Vladimiro Visockio kapą Maskvoje, Leningrado fontanus ir...


Atgimusio romantizmo vakaras su prancūziška dvasia

„Palangos tilto” informacija, 2013 10 28 | Rubrika: Kultūra

Ketvirtadienio vakarą viešbučio „Palangos Juzė“ restorane buvo girdėti ne tik melodingas vyno taurių skimbčiojimas, bet ir neįprastas ponių krinolinų šnaresys: čia vyko tradicinė vyno degustacija, paįvairinta įspūdingų istorinių kostiumų pristatymu.


Vakar rytmetį, darbo metu, viešbučio „Tauras“ kavinėje „Feliksas“, pamėgtoje savivaldybės klerkų, buvo pastebėta kavutę gurkšnojanti savivaldybės darbuotojų ketveriukė – Verslo ir turto skyriaus vedėja Zoja Strikaitienė, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Vargonienė, buhalterijos vedėjos pavaduotoja Gražina Gudelevičienė ir to...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius