„Apranga ir avalynė“ – naujas Palangos turgaus pavadinimas?

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-06-03
Peržiūrėta
2276
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos turguje jau kvepia braškėmis. Jos iš Lenkijos, lietuviškos kol kas dar tik pakeliui. Tačiau braškės ir kiti tradiciniai turgaus produktai (daržovės, vaisiai, žuvis ir mėsos gaminiai) – tik mažoji dalis prekių. Turgus – drabužių ir batų karalystė. „Palangos tiltas“ domėjosi, ar tokiam būriui panašiomis prekėmis prekiaujančiųjų užtenka „erdvės verslui“?

 

Atostogoms – į Palangą

Pasidomėti turgaus prekeiviais pasiūlė vilnietė Inga, su šeima jau trečius metus iš eilės atostogoms besirenkanti Palangą. „Nors Palanga turi daugybę minusų, man nepatinkančių dalykų, šis kurortas – mums visiems mielas, savas ir gražus. Čia praleidau daugybę savo vaikystės vasarų, po to ilgą laiką ja bodėjausi, o dabar, sukūrus šeimą, vėl mielai traukiam būtent čia“, - sūpuodama dvejų metukų dukrą kalbėjo viešnia iš sostinės. Jauna šeima ir finansine prasme nėra pajėgi keliauti kur nors toliau, ilsėtis užsienyje. „Atostogos Palangoje – lyg pas močiutę kaime. Pusryčiams – blyneliai su braškėmis, vakarienė taip pat namuose, poilsis pajūryje, pasivažinėjimai dviračiu. Ramus ir tykus poilsis be negailestingo piniginės tuštinimo“, - sakė Inga.  

 

Turgus keičiasi kasmet

Tačiau labiausiai moterį stebina Palangos turgus. „Labai mėgstu turgavietes – tai vieta pabendrauti, nusiderėti kainą, įsigyti šviežių ir skanių produktų. Vilniuje mintinai žinau kiekvienos turgavietės prekes, turiu patikimų pardavėjų. Todėl buvo natūralu, jog savaitę atostogaudama Palangoje, apsilankysiu ir vietiniame turguje. Tačiau buvau labai nustebusi. Kasmet skyrius, kuriame parduodami drabužiai ir avalynė plečiasi ir plečiasi, tarsi nustumdamas pagrindinę dalį – prekybą maisto produktais, daržovėmis. Dėvėti ir „nauji“, ar šiaip neaiškios kilmės apdarai čia karaliauja labiau nei bet kur kitur. Nesu prieš, tačiau mano nuomone, tokių prekių gerokai per daug. Turgus prarado savo žavesį, veidą ir tapo kone Gariūnais. Pernai situacija buvo visiškai kitokia“, - pasakojo moteris.

 

Per didelė pasiūla

Jos manymu, tokio pobūdžio prekių Palangos turguje yra gerokai per daug. „Turiu ekonominių žinių tiek, kad pasakyčiau, jog nereikia verkšlenti, jog nepragyveni iš savo verslo, jei užsiimi tuo, ką šalia daro dar tuzinas tavo konkurentų. Ar nevertėtų pasiieškoti savitos nišos, sukurti savo, kad ir mažyčio verslo idėją, kuri nebūtų tokia kaip visų. Padėvėti rūbai pas mus jau ilgametė tradicija ir nenorėčiau kad ji dingtų. Tačiau to, ką pamačiau Palangos turguje, yra gerokai per daug. Kai kas galėtų imti prekiauti dėvėtais baldais, gal namų apyvokos reikmenimis, žodžiu, rinktis kažkokią specifinę nišą, o ne eiti lengviausiu, jau pramintu taku, o po to sakyti, kad „va, žmonės nebeperka, mes nepragyvenam“. Pirkėjams tiesiog pasiūlos per daug“, - įsitikinusi jauna mama. 

 

Pavyksta tik balansuoti ant ribos

Pirmadienio popietę apsilankius Palangos turguje buvo matyti, jog didžioji pirkėjų dalis stumdėsi eilėse prie braškių, pomidorų, obuolių. Tarp kitų prekystalių – vos vienas kitas. Ne maisto prekių pardavėjai ramiai šnekučiavosi, juokavo, skaitė knygas. „Labai sunkus metas, graudu. Prekyba apmirusi. Labiausiai išgelbėtų poilsiautojai – tačiau dar tik savaitė, kai jų pagausėjo. Vos ne vos išsilaikyti dar pavyksta, bet apie pelną ar kokias santaupas negali būti šnekų“, - pasakojo drabužiais prekiaujančios moterys. Jos tikino, jog sunkmetis neatvijo būrio taupančių  pirkėjų, ieškančių pigesnių prekių. „Kas pirko brangiose parduotuvėse, tas tebeperka, o kas ateina į turgų, tikisi daiktą įsigyti už litą ar du. Palangiškiai apskritai labai keisti – nuolat įrodinėja, jog drabužis ne toks, koks turėtų būti, tad kainą privalau mažinti bent keletą kartų“, - teigė moteris, prekiaujanti naujais rūbais. Su realių kainų etiketėmis atkeliaujančios prekės žmones net pykdo – esą kaip galima mokėti keliasdešimt litų už rūbą. „Vilniuje mes juos parduodame už realią kainą – tokią, kokia ir nurodyta gamintojo etiketėje (pvz. – 60 litų), tačiau čia žmonės nesutinka mokėti net perpus mažesnės kainos. Marškinėliai, realiai kainuojantys 60 litų, čia parduodami vos už 20, daugeliui pirkėjų vis tiek per brangūs“, - pasakojo pardavėja, rodydama garsių gamintojų etiketes ant parduodamų prekių.

 

Bijo galvoti apie rytojų

Vienintelė viltis išgyventi – jau dabar pradėję į Palangą plūsti poilsiautojai. „Vasarą dar pragyvensime, o kaip bus toliau – neaišku. Palangiškiai ne tik taupūs, bet ir skriaudžiami. Už vandenį, šildymą mokame daugiau nei kiti miestai, o juk kone pagrindinės palangiškių pajamos – iš vasaros. Tą uždirbtą pinigą palangiškis ir taupo, saugo. Ruduo gali būti pernelyg skausmingas, jei situacija nesikeis, nežinia, kaip viskas pakryps“, - teigė pardavėjai. Tačiau į mintį, jog galbūt slegia itin didelė konkurencija, pardavėjai atsako, jog anaiptol taip nėra. „Visi telpam, sutelpam. Visų mūsų prekės labai skirtingos Prasta situacija ne dėl konkurencijos, o dėl to, kas apskritai dedasi šalyje.“, - tikino drabužiais ir avalyne Palangos turguje prekiaujantys pardavėjai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gal ieškote direktoriaus darbo?   Konkursas į UAB „Palangos Klevas“, valdančios miesto turgų, direktoriaus pareigas šiemet buvo skelbtas 4 kartus, tačiau pretendentų dalyvauti konkurse nebuvo. „Šiuo metu yra paskelbtas naujas konkursas, vykdomos konkurso procedūros,“ – „Palangos tiltui“ sakė Jurgita Vanagė, Palangos miesto mero patarėja. Tiesa, šiuo metu Savivaldybės internetiniame...


Pamestas auskaras. Gali būti, kad prie turgaus. Radusiam/-iai atsilyginsiu. Tel.8 603 28779


Palangos turgaus direktorius numetė 73 kilogramus

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 13 | Rubrika: Miestas

Palangos turgaus direktoriaus Andrejaus Byčkovo negalima pažinti – vyras numetė daug svorio ir dabar atrodo žymiai sveikesnis. „Numečiau 73 kilogramus,“ – „Palangos tiltui“ prisipažino UAB „Palangos klevas“, kuri valdo kurorto ir Šventosios turgus, direktorius. Tačiau jis nepanoro komentuoti, kaip jam tai pavyko. „Galiu pasakyti, kad...


„Pačios pigiausios braškės ir daržovės!“ – net nustėrau iš nuostabos išgirdusi tokius žodžius Palangos turguje. Juk maža paslaptis, kad Palangoje vasaros sezonu kainos gerokai didesnės nei kituose miestuose. Ne išimtis – ir turgus. Daugelis poilsiautojų turbūt pastebėjo, kad kainos čia prilygsta prekybos centrams, o ne vienas tikras...


Rytas Palangos miesto turguje prasideda bruzdesiu – prekeiviai zuja nešini savo prekėmis, kruopščiai dėlioja jas ant prekystalių, ore tvyro dar neatšalusi rudeniška gaiva, aplink prekybininkų gražiai išrikiuotą medų ratus suka bitutės, o pirmieji pirkėjai džiugiai renkasi prekes iš siūlomo plataus prekių asortimento. Bet tai –...


                Dar kartą „sės“ ir įsikals vinį į karstą savo, kaip politiko, karjerą? Ar kaltinimai savivale jau buvusiai Palangos turgaus UAB „Palangos klevas“ direktorei Irena Vitkienei ir už finansinę veiklą įmonėje atsakingam, po direktorės atleidimo susirgusiam Eimučiui...


Vaisių ir daržovių vartojimo skatinimo mokyklose bei darželiuose programa, remiama Europos Sąjungos ir valstybės, Lietuvoje pradėta įgyvendinti 2009 mokslo metais. Į ją įsijungė praktiškai visos Palangos ugdymo įstaigos. Kaip šią programą vertina įstaigų vadovai bei medikai?


Palangos Senojo turgaus gatvė netrukus virs pėsčiųjų alėja

"Palangos tilto" informacija, 2011 11 04 | Rubrika: Miestas

Senojo turgaus gatvė Palangoje netrukus turės naują veidą – šią savaitę pradėti 230 metrų ilgio atkarpos nuo Ganyklų g. iki Senojo turgaus g. 2 remonto darbai. Rangovai įsipareigojo įrengti naujus važiuojamosios dalies pagrindus bei šaligatvį, asfalto danga bus pakeista trinkelėmis.


Lietuviškų braškių sezonas šiemet itin vėlyvas, lyginant su praėjusiais metais. Dėl gana vėsaus pavasario uogos ant prekystalių pasirodė trimis savaitėmis vėliau nei pernai. Tik pasirodžius lietuviškoms braškėms, už jų kilogramą prašė net iki 25 litų, tačiau, „įsibėgėjus“ prekybai, kainos nukrito.


Palangos turguje jau kvepia braškėmis. Jos iš Lenkijos, lietuviškos kol kas dar tik pakeliui. Tačiau braškės ir kiti tradiciniai turgaus produktai (daržovės, vaisiai, žuvis ir mėsos gaminiai) – tik mažoji dalis prekių. Turgus – drabužių ir batų karalystė. „Palangos tiltas“ domėjosi, ar tokiam būriui panašiomis prekėmis prekiaujančiųjų užtenka „erdvės verslui“?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius