Ant užšalusių tvenkinių lipti dar pavojinga

Palangos tiltas, 2024-01-05
Peržiūrėta
1062
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ant užšalusių tvenkinių lipti dar pavojinga

Atšalus orams ant vandens telkinių pradėjo formuotis ledas. Šiuo metu ledas nėra saugus, ant jo lipti dar yra pavojinga, nes ledas dar gerai nėra susiformavęs. Palangos gelbėjimo tarnyba gyventojų prašo elgtis atsargiai prie sušalusių vandens telkinių ir nelipti ant jų, jei nesate įsitikinę ar tai saugu.

 Kad išvengtumėte skaudžių nelaimių, turite būti ypač atsargūs ir įsidėmėti šiuos patarimus:

Ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 cm. Toks ledas jau išlaiko žmogų. Tačiau, kad jis išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur jame įšąla medžių šakos, lentos ir kiti daiktai, o taip pat arti krūmų, medžių, nendrių. Netvirtas ledas susidaro ir tose vietose, kur įteka upeliukai, vanduo iš gamyklų, yra šaltiniai.

Prieš eidami ant ledo, apsidairykite, ar arti nėra praminto takelio, paliktų pėdų. Jeigu yra, eikite jomis, nes tai jau išbandytas kelias. Einant ledu reikia turėti tvirtą lazdą ir ja tikrinti ledo stiprumą. Jeigu į ledą sudavus lazda, ant jo pasirodo vanduo, reikia nedelsiant grįžti į krantą. Eiti reikia čiuožiant, neatitraukiant kojų nuo ledo. Jeigu esate su slidėmis, tai atsisekite slidžių tvirtinimus, kad esant reikalui jas greitai galima būtų nusimesti nuo kojų. Slidžių lazdas laikykite rankose, plaštakų neprakiškite pro kilpas. Galėsite lazdas greitai numesti. Jeigu ledu eina grupė žmonių, reikia laikytis distancijos. Atstumas tarp žmonių turi būti ne mažesnis kaip 5 metrai. Einant ledu reikia aplenkti vietas, kurios užneštos sniegu arba pripustytos pusnių, nes po sniegu ledas visada yra plonesnis. Ypač atsargiems reikia būti prie kranto, nes čia ledas silpnesnis ir jame gali būti įtrūkimų. Ledas labai pavojingas ir atodrėkių metu. Ant ledo ypač mėgsta žaisti vaikai, nepalikite jų be priežiūros.

Jei įlūžote, tai visų pirma nepulkite į paniką ir nusiraminkite, bei stenkitės pamažu, ne visu svoriu, ropštis ant ledo link tos pusės, iš kurios atėjote. Išlipus kuo greičiau bėkite į šiltą aplinką, kad sušiltumėte.

Jeigu pamatėte skęstantį ar įlūžusį žmogų, tuoj pat šaukite, kad skubate jam į pagalbą, kol atvyks gelbėtojai. Visų pirma kvieskite gelbėtojus telefonu (112),  tada atsargiai prieikite prie eketės geriausiai, kad šliaužtumėte ir su savimi turėtumėte lentą, slidę ar lazdą. Prišliaužę prie įlūžusio žmogaus stenkitės atsargiai tiesti jam ranką, lentą ar lazdą, kad jį ištrauktumėte.

Ištraukus žmogų stenkitės kuo greičiau pasitraukti nuo eketės ir jį sušildyti, pagirdyti karšta arbata, perrengti sausais rūbais, suteikti pirmąją medicinos pagalbą.

Palangos PGT informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys net gi vadinamas jaunų – 15-50 metų – vyrų onkologine liga. 


2024-01-19 Klaipėdos miesto PK Jūrų uosto policijos grupės pareigūnai vykdė priemonę – tikrino, ar saugiai žvejai elgiasi ant užšalusių uostamiestyje esančių vandens telkinių.


Atšalus orams ant vandens telkinių pradėjo formuotis ledas. Šiuo metu ledas nėra saugus, ant jo lipti dar yra pavojinga, nes ledas dar gerai nėra susiformavęs. 


Atšalus orams ant vandens telkinių pradėjo formuotis ledas. Šiuo metu ledas nėra saugus, ant jo lipti dar yra pavojinga nes ledas dar gerai nėra susiformavęs. 


Atšalus orams ant vandens telkinių pradėjo formuotis ledas. Šiuo metu ledas nėra saugus, ant jo lipti dar yra pavojinga, nes ledas dar gerai nėra susiformavęs. Palangos gelbėjimo tarnyba gyventojų prašo elgtis atsargiai prie sušalusių vandens telkinių, ir nelipti ant jų, jei nesate įsitikinę, ar tai saugu.


Nors orai pradėjo šilti vis dar galima rasti vandens telkinių apsitraukusių ledu. Per du pirmuosius šių metų mėnesius šalies ugniagesiai atliko 87 gelbėjimo darbus vandenyje ir ant ledo, tai net 74 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Šių darbų metu jie ištraukė 11 skenduolių bei išgelbėjo 7 gyventojus. Tai rodo, kad gyventojai ne visada...


Iškylos balkonuose: madinga, bet pavojinga

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyris, 2013 06 10 | Rubrika: Miestas

Vasara – ne tik maudynių, bet ir kepsnių metas. Išalkę ir išsiilgę vasaros iškylautojai skuba prie vandens telkinių ar į miškus. Deja, didesnio komforto mėgėjai neretai renkasi kitokią vietą kepsniams kepti. Ne kartą teko pastebėti kepsninių dūmus šalia daugiabučių namų ar net pačiuose balkonuose. Atlikus apklausą, kurioje dalyvavo 100 žmonių...


Palanga - ne tik sočių ir laimingų poilsiautojų vasaros sostinė. Vasarą ji traukia kaip magnetas ir žmones, kuriems gyvenimas nėra saldus – tuos, kurie be sveikatos ir be darbo, ir kurie duonai užsidirba klūpomis prašydami išmaldos. Jie gyvena apleistuose namuose, kopose, o treti - konteineriuose. Jie - išmaldos prašytojai. Ekonominio botago kirčius jaučia ir jie. Kaip prisipažino kalbinti...


Poledinės žūklės mėgėjai bei propaguotojai tęsią tradiciją sutikti kiekvieną pavasarį bei palydėti žiemą gražiu renginiu – poledinės žūklės varžybomis ant tvenkinių ledo.


Jūra ramina ir suteikia jėgų, bet dviems ligotiems vyrams ji tapo nelaimės vieta. Kaip pasakojo Palangos gelbėtojų tarnybos vadovas Jonas Pirožnikas,  71 metų vyras  Palangoje, eidamas iš jūros, netoli kranto, gelbėtojų akyse krito veidu į vandenį. Laimei, gelbėtojai spėjo vyrą ištraukti. „Matėsi, jog vyras turi sveikatos problemų, nes plaučiuose net nebuvo vandens, o jis jau...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius