Anelė-Emilija Mažeivaitė: kaip žiburys Šventosios gyventojams
Biblioteka glaudžia daugybę istorijų, kurias visas savomis rankomis paliečia joje dirbantys darbuotojai. Surūšiuotos, radusios savo vietas jos suranda ir savo skaitytojus. Šią misiją vykdo atsidavę knygai ir jos puoselėjimui darbštūs bibliotekos darbuotojai. Itin išraiškingai apie savo vykdytą veiklą papasakojo buvusi Šventosios bibliotekos vedėja Anelė-Emilija Mažeivaitė ir ne šiaip papasakojo, o visus savo prisiminimus sudėjo į vieną aplanką, jog atsirastų galimybė drauge pakeliauti po ypatingai gabios moters prisiminimus, niekuomet nestokojusios aktyvumo ir entuziazmo.
Pašaukimo keliu
„Knyga, muzika, daina ir poezija – tai šviesa, kuri lydėjo mane nuo pat vaikystės, žadino troškimą pažinti, išmokti, sužinoti“, - nuskambėjo itin jausminga pirmoji eilutė sudarytuose A.E.Mažeivaitės atsiminimuose, bylojančiuose apie tikrąjį moters pašaukimą ir laimingą žengimą tuo keliu. Ypatingai gabi pajūrietė jau vaikystėje pademonstravo savo talentą dailiojo skaitymo konkursuose, įvairiuose spektakliuose, literatūriniuose vakaruose, tad neveltui ji pasuko bibliotekininkystės keliu. Baigusi trijų mėnesių bibliotekininkų kursus Kretingos miesto rajoninėje bibliotekoje, A.E.Mažeivaitė buvo paskirta tuomet dar priklausiusioje Kretingos rajonui Šventosios kaimo bibliotekos vedėja. Įstojusi neakivaizdiniu būdu į Vilniaus universitetą baigė aukštos kvalifikacijos bibliotekininko-bibliografo specialybę. Darbšti moteris buvo geriausias pavyzdys vėliau atėjusioms bendradarbėms. „Su manim dirbusiai Rasmai Sabaliauskienei, nenorėjusiai mokytis, sukroviau daiktus ir liepiau neįstojus negrįžti“, - prisiminė įsiminusias akimirkas A.E.Mažeivaitė. Vėliau šiuo pavyzdžiu pasekė ir bibliotekininkė Natalija Jurevičienė. Kaip teigė A.E.Mažeivaitė, keičiantis gyvenimui, išsilavinimas jau buvo būtinas, todėl ir pasiūlė nieko nelaukti.
„Liktarnos“
„Aš visuomet buvau aktyvistė, kaip ir mūsų susidariusi Kultūros įstaigų grupelė. Mes rengdavom spektaklius, dainuodavom, šokdavom, ruošdavom įvairiausias vakarones, buvom kaip miesto „liktarnos“, - apie išgyventas akimirkas pasakojo A.E.Mažeivaitė. Ir dabar, kaip ji su džiaugsmu kalbėjo, susitikus su jaunystės draugėm niekuomet netenka liūdėt. „Mums tiesiog pritrūksta laiko“, - spinduliuojanti šilumą teigė A.E.Mažeivaitė.
Idėjinis jaunimas
Šventojoj gyveno ir iki šiol gyvena labai daug šviesuolių, tai patvirtino ir buvusi Šventosios bibliotekos vedėja. Ji su džiaugsmu prisimena, kokius įspūdingus spektaklius rengdavo. Subūrę Šventosios kultūros namų dramos ratelį, kuriame vaidino dabartinė Šventosios kultūros centro direktorė Rima Beniušienė, buvusi Šventosios kultūros namų direktorė Zina Lajauskienė, kraštotyrininkas-archeologas Mikas Balčius, visi puikiai leido laiką ir kitus linksmino. „Mes viską darydavom iš idėjos, nelaukdavom, kol sumokės, nereikšdavom pretenzijų, tiesiog viską darydavom savo malonumui“, - pasakojo A.E.Mažeivaitė. Todėl jos visur buvo pilna – tiek šokio rate, tiek balso tembre, tiek visoje aktyvumo reikalaujančioje veikloje.
Žymūs svečiai
„Mes privalėdavom vis didinti skaitomumo rodiklius, todėl veikdavo ir kilnojamosios bibliotekėlės, kurias prižiūrėjo vietiniai skaitytojai, taip pat buvo rengiamos ir knygnešystės dienos. Nešdavom knygas tiems, kurie negalėdavo ar nenorėdavo ateiti patys“, - papasakojo A.E.Mažeivaitė. Paskatinti žmonės išties daug ir su malonumu skaitydavo. Net ir atvykę itin garsūs žmonės, aktoriai, rašytojai, būdavo ištikimi knygų gerbėjai. „Prisimenu, kaip Galina Dauguvietytė su pasimėgavimu skaitė detektyvus, o ji buvo jų perskaičiusi labai daug“, - gražias akimirkas atspindėjo A.E.Mažeivaitė. Kaip ji prisiminė, netrūko atvykusiems svečiams ir vaišių, kurias pateikdavo Žuvininkystės ūkis.
Gausu pomėgių
Daug puikių savybių sukaupusi moteris Šventosios bibliotekos vedėja išdirbo dvi dešimtis metų ir tai buvo itin daug malonių akimirkų kupini metai. Sveiką gyvenseną propaguojanti moteris su malonumu ir gamina, domisi medicina, o sielos atgaivą suteikia poezija. Puikias eiles kurianti moteris nestokoja optimizmo gyvenime ir labiausiai žavisi pastebimu grožiu, gėriu ir meile. Gavusi butą Palangoje, ji pakeitė gyvenimą, išsikraustė iš mylimos Šventosios ir ėmė dirbti Palangos bibliotekoje. „Aš esu įsimylėjusi gyvenimą, Šventosios žmones ir jie manęs labai gailėjo, kai išėjau“, - pasidalino nostalgiškomis mintimis aktyvioji pajūrietė, tačiau nei menkiausias liūdesio šešėlis neužtemdė spinduliuojančių akių.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Jonas Gediminas Siaurukas pristatys savo knygą „Mes viską apie Jus žinome“
2023 04 26 | Rubrika: Miestas
Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje gegužės 12 d. (penktadienį) 17 val. Jonas Gediminas Siaurukas pristatys savo knygą „Mes viską apie Jus žinome“.
Nuo šiol kiekvienas skaitytojas, neradęs norimos knygos savo bibliotekoje, galės nemokamai ją užsisakyti iš bet kurios kitos Lietuvos bibliotekos.
Šventosios Švč. Mergelės Marijos, Jūrų Žvaigždės parapijos klebonas Zenonas Degutis mini savo asmeninį jubiliejų – 70-metį
"Palangos tilto" informacija, 2022 07 21 | Rubrika: Miestas
„Šio vakaro šv. Mišios Šventosios bažnyčioje buvo ypatingos – parapijos klebonas Zenonas Degutis šiandien mini savo asmeninį jubiliejų – 70-metį. Kurorto bendruomenės vardu pasveikinau gerbiamą kleboną gražios sukakties proga ir padovanojau simbolinę dovaną – iš paukščio skrydžio įamžintos Šventosios bažnyčios nuotrauką,“ – Palangos meras skelbia savo Meta (Facebook) įraše ketvirtadienio...
Palanga palaiko savo miesto partnerį Ukrainoje Bučą ir visus Ukrainos žmones jų kovoje (FOTO GALERIJA)
"Palangos tilto" informacija, 2022 02 24 | Rubrika: Miestas
„Ant Palangos jūros tilto suplevėsavo Ukrainos ir Lietuvos vėliavos, mėlyna bei geltona spalva nušvito ir Palangos Koncertų salė. Taip Palanga palaiko savo miesto partnerį Ukrainoje Bučą ir visus Ukrainos žmones jų kovoje už savo LAISVĘ!“ – Palangos meras Šarūnas Vaitkus paskelbė įrašą Facebook ketvirtadienio, vasario 24 d., vakarą.
Palanga pasitinka savo grąžinimo Lietuvai šimtmetį ir dabinasi miesto vėliavomis: visi palangiškiai kviečiami ją iškelti savo namuose
"Palangos tilto" informacija, 2021 03 23 | Rubrika: Miestas
Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai. Kurorto gyventojai taip pat kviečiami pažymėti šią visai šaliai svarbią sukaktį –...
Karantino metu Palangos viešoji biblioteka nepamiršta savo lankytojų
2020 04 09 | Rubrika: Kultūra
Karantino metu Palangos viešoji biblioteka nepamiršta savo lankytojų ir parengė įvairių užsiėmimų, kuriems nebūtina išeiti iš namų. Taip ne tik saugome save ir kitus, bet taip pat stipriname ryšį tarp bibliotekos ir jos bendruomenės.
Palangos viešoji biblioteka jau 80 metų rašo savo istoriją
2017 03 20 | Rubrika: Miestas
Palangos viešoji biblioteka šį pavasarį švenčia garbingą 80-mečio jubiliejų. Prisiminkime keletą bibliotekos istorijos epizodų…
Iš Šventosios pajūrio vaikomi nuogaliai nori savo paplūdimio 2
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 08 04 | Rubrika: Miestas
Baltijos pajūryje oficialiai įregistruoti trys nudistų paplūdimiai Nidoje ir Klaipėdoje – Giruliuose bei Smiltynėje, o neoficialių ir seniai pamėgtų bei lankomų nudistų pliažų ar zonų yra Juodkrantėje, Šventojoje ties Jūros gatve, Palangoje ties Birutės parku ir netoli Nemirsetos bei kitų mažiau žinomų vietų. Šventojoje šią vasarą intensyviai pradėti iš...
Su bibliotekos pinigais buhalterė elgėsi kaip pelė savo aruode 2
Linas JEGELEVIČIUS, 2012 01 26 | Rubrika: Miestas
Palangos viešoji miesto biblioteka neparduoda bandelių ar alaus, bet įstaigos buhalterė Rima Padroštytė per du metus mažai grynaisiais pinigais operacijų vykdančioje įstaigoje sugebėjo pasisavinti 26 355 litus. Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai išaiškinus pinigų trūkumą, direktorius Kęstutis Rudys paskubėjo nesąžiningą darbuotoją atleisti, o kontrolės...
Anelė-Emilija Mažeivaitė: kaip žiburys Šventosios gyventojams
Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 22 | Rubrika: Miestas
Biblioteka glaudžia daugybę istorijų, kurias visas savomis rankomis paliečia joje dirbantys darbuotojai. Surūšiuotos, radusios savo vietas jos suranda ir savo skaitytojus. Šią misiją vykdo atsidavę knygai ir jos puoselėjimui darbštūs bibliotekos darbuotojai. Itin išraiškingai apie savo vykdytą veiklą papasakojo buvusi Šventosios bibliotekos vedėja Anelė-Emilija Mažeivaitė ir ne šiaip...