5 mitai, kuriuos girdime apie gartraukius
Gartraukiai yra vieni iš tų įrenginių, kuriuos galima sutikti kiekvienoje virtuvėje – priešingu atveju maisto gaminimas būtų apgaubtas dar didesnių garų, o patalpoje užsilaikytų įvairiausi aromatai. Dėl jų naudos nekyla abejonių, tačiau per ilgus naudojimo metus susiformavo ne vienas mitas, kuris gali apsunkinti šių įrenginių pasirinkimą. Siūlome susipažinti su dažniausiai girdimais klaidingais teiginiais ir pasitikrinti, ar patys iki šiol jais netikėjote.
Visų gartraukių veikimo principas yra toks pats
Nors iš išorės gartraukiai gali atrodyti labai panašiai, iš tiesų pagal veikimo principą galima išskirti du jų tipus. Pirmojo tipo modeliai yra ištraukiantys, arba kamininiai – jie jungiami prie ventiliacijos sistemos, per kurią visi riebalai ir kvapai patenka į kaminą ir tuomet iškeliauja lauk. Tokie garų surinkėjai sunkiau montuojami, tačiau jiems reikia mažesnių investicijų.
Jei galimybės prijungti gartraukio prie ventiliacijos sistemos nėra, labiau tinka įsiurbiantys, recirkuliaciniai modeliai. Jie surenka orą, anglies filtrų pagalba jį išvalo ir tuomet švarų sugrąžina atgal į aplinką. Tokius įrenginius galima montuoti bet kurioje vietoje, tačiau reikėtų turėti omenyje, jog reguliariai teks keisti anglies filtrą.
Gartraukiai gadina visą virtuvės interjerą
Taip, kai kurie gartraukiai, pavyzdžiui, erdviniai (juos galite apžiūrėti čia), virtuvėje tikrai yra akivaizdžiai matomi, tačiau jų gamintojai stengiasi, kad tokie įrenginiai lengvai įsilietų į namų aplinką. Siūlomos įvairios formos ir spalvos, kurias galima priderinti prie virtuvės interjero. Jei vis vien manote, kad šis įrenginys pernelyg traukia akį, rinkitės įmontuojamus jų modelius – tuomet didžioji dalis gartraukio pasislėps balduose, tad jis tikrai neblaškys Jūsų dėmesio. Tad jeigu norite, kad garų surinkėjas interjere neatliktų jokio vaidmens, toks scenarijus tikrai yra įmanomas.
Garų surinkėjus sunku išvalyti
Šis aspektas priklausys nuo Jūsų pačių – jei apie gartraukio valymą prisiminsite labai retai, teks susidurti su dideliu riebalų, dulkių ir kitų nešvarumų sluoksniu, kurio šveitimui prireiks nemažų pastangų. Tačiau jei darbas bus atliekamas reguliariai, daugybės laiko jam neteks paskirti: užteks nuvalyti paviršių ir išvalyti filtrus. Standartiniai metaliniai filtrai dažnu atveju gali būti plaunami indaplovėje, tuo tarpu anglinius reikia periodiškai pakeisti. Platus pasirinkimas pateikiamas Pigu.lt el. parduotuvėje – šioje svetainėje gartraukių filtrus įsigysite gera kaina.
Kuo galingesnis gartraukis, tuo geriau
Vargu, ar kada nors išgirstume, kad gartraukis yra vadinamas pernelyg galingu, tačiau jei kalbėsime apie kainą ir energijos efektyvumą, norėsis surasti kuo optimalesnį variantą. Gartraukiai yra pasirenkami atsižvelgiant į patalpos dydį: virtuvės plotas padauginamas iš aukščio, o tuomet – dar kartą iš 6 ir iš 12. Taip gaunamas minimalus ir maksimalus įrenginio galingumas atitinkamai virtuvei. Link kurio skaičiaus krypsite, priklauso nuo Jūsų gaminimo įpročių: jei dažnai ruošiate aitresnių aromatų, stipriai garuojančius patiekalus, didesnis galingumas tikrai nepamaišys.
Nėra svarbu, kas yra gartraukio gamintojas
Galbūt tai nėra pats svarbiausias pasirinkimo kriterijus, tačiau į gartraukio prekinį ženklą verta atkreipti dėmesį – gerai pažįstamos kompanijos asocijuojasi su aukšta kokybe, o mes galime iš anksto tikėtis tam tikrų ypatybių. Pavyzdžiui, bet kuris gartraukis Electrolux džiugins šiuolaikiškomis funkcijomis ir žaviu dizainu, Cata įrenginiai žavės aukšta kokybe ir konkurencinga kaina, o Allenzi garų surinktuvai nustebins technologiniais sprendimais. Panašių dėmesio vertų kompanijų rasite ir daugiau – nesuklysite, jei bent šiek tiek jomis pasidomėsite.
Nustoję tikėti visais šiais mitais, dar lengviau išsirinksite visus poreikius atitinkantį gartraukį. Jų pasirinkimo tikrai netrūksta, tad svarbiausia pagalvoti, ko iš šio įrenginio tikitės Jūs.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Palangos miesto rinkliavų centro direktorius Algimantas Bluškis: „Niekada nebuvau šalininkas greitų pokyčių. Kai kuriuos centro trūkumus esu tikrai pastebėjęs“
Linas JEGELEVIČIUS, 2023 10 12 | Rubrika: Miestas
Sukako pusmetis, kai Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) vadovauja Algimantas Bluškis. Likimas taip lėmė, kad Palangoje jau 38 metus gyvenantis vyras net 26 metus iš jų dirbo Palangos kaimynystėje, Klaipėdoje. 13 metų – valstybės tarnyboje ir taip pat 13 metų – Klaipėdos Laisvosios ekonominės zonoje naujai įsikūrusios logistinės kompanijos vadovu. „Niekada nebuvau...
Apie verslininkus triukšmadarius ir darbą imituojančius kai kuriuos miesto politikus
"Palangos tilto" informacija, 2023 03 09 | Rubrika: Miestas
„Jau ne kartą rašiau apie tai, kad Palangoje esama tokių verslo įmonių, su kuriomis nepavyksta susikalbėti net policijos pareigūnams. Maža to, kaip parodė praėjusios vasaros patirtis, kuo labiau pareigūnai bando kalbėtis ir sudrausminti, tuo įmantriau kai kurių įmonių atstovai kratosi atsakomybės ir prigalvoja įvairiausių būdų, kad liktų nenubausti ir galėtų toliau savivaliauti,“ – sako...
Pastaruosius kelis mėnesius vis dažniau girdime apie visame pasaulyje augantį darbuotojų atleidimų skaičių – ši tendencija ypač ryški technologijų sektoriuje.
5 mitai, kuriuos girdime apie gartraukius
2022 01 17 | Rubrika: Miestas
Gartraukiai yra vieni iš tų įrenginių, kuriuos galima sutikti kiekvienoje virtuvėje – priešingu atveju maisto gaminimas būtų apgaubtas dar didesnių garų, o patalpoje užsilaikytų įvairiausi aromatai. Dėl jų naudos nekyla abejonių, tačiau per ilgus naudojimo metus susiformavo ne vienas mitas, kuris gali apsunkinti šių įrenginių pasirinkimą. Siūlome susipažinti su dažniausiai girdimais...
Dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš renkantis gelinį laką
2021 08 30 | Rubrika: Jūros vaikai
Jei nagus lakuojate geliniu laku, pirmiausia įsigykite ultravioletinių spindulių lempą, kuri padeda greitai išdžiovinti nagus ir išlaiko juos ryškius bent dvi ar tris savaites. Norintieji pagerinti savo nagų išvaizdą pirmiausia turėtų rinkoje įsigyti gelinio lako ir atitinkamų priedų. Štai keletas svarbių dalykų, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti prieš įsigydami juos iš rinkos už priimtiną...
Tikrai yra daugybė žmonių, kurie svajoja apie nuosavą namą, kurį pasistatys pagal savo svajonių projektą. Jeigu skaitote šį straipsnį, tai tikriausiai esate vienas(-a) iš jų. Dabartiniame pasaulyje tikrai nesunku rasti žavaus namo projektą ir jį įgyvendinti, pasamdžius patikimą statybininkų komandą. Tačiau vis augant statybų reglamentų reikalavimui bei kylant NT kainoms, yra daugybė dalykų...
Plytelių klijavimas: 10 aspektų, kuriuos būtina žinoti
***, 2021 02 03 | Rubrika: Miestas
Kai ketinate įsirengti naujus namus arba pertvarkyti ir renovuoti turimus namus, greičiausiai neapseisite be plytelių. Nors plytelių pasirinkimas nebūtinai bus pirmas ir svarbiausias dalykas, esantis planuojamų atlikti darbų sąraše, tačiau žinoti svarbiausią informaciją apie plyteles – reikėtų. Susipažinkite su mūsų parengtu plytelių vadovu, kuriame viskas, ką reikia žinoti apie...
2014-aisiais laukiantys pasikeitimai, apie kuriuos būtina žinoti
"Delfi", 2014 01 02 | Rubrika: Miestas
Skirtingos šalys visame pasaulyje įžengė į naujuosius metus, pristatydamos naujus įstatymus, taisykles ir pareigas. „The Guaridan“ pateikia keletą svarbiausių ir labiausiai intriguojančių.
„Rimi” išpuolis pamalonino ir kai kuriuos politikus 6
Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 11 14 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis
Apleistoje dykvietėje sparčiai iškilusiu ir šią vasarą atidarytu moderniu „Rimi” prekybos centru pasidžiaugusi Palanga iš investuotojo sulaukė netikėto akibrokšto.
Veidai, kuriuos mažieji myli... 1
Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2012 03 12 | Rubrika: Jūros vaikai
Neilgai važiuoji rytiniu autobusu pajūrio girių alėjomis, o ilgai ir gražiai prisimeni tai, kas malonu. Labai laukiu kelionėlių į Šventosios – Būtingės pusę. Pasiilgstu optimistų, idealistų, kūrybai pasišventusių žmonių Šventosios bendrojo lavinimo pagrindinėje mokykloje, bibliotekoje, Kultūros centre, „Sigutės“ lopšelyje-darželyje.