Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga – renginių gausa kurorte

Palangos tiltas, 2012-02-20
Peržiūrėta
2498
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuvos  valstybės atkūrimo dienos proga – renginių gausa kurorte

Monika Urnikytė, Jūratė Riepšaitė, Palangos senoji gimnazija

Vasario 16-oji, skelbianti, kad prieš 94 metus buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės aktas, buvo deramai prisiminta ir Palangoje. Šia proga mūsų mieste vyko daug renginių.

Minint Nepriklausomybės dieną, vasario 15-tąją, vaikų reabilitacijos sanatorijoje „Gintaras“ vyko Palangos orkestro koncertas. Jis, kaip ir visos valstybinės šventės,  prasidėjo Lietuvos himno giedojimu. Renginio vedėjas  Nerijus Stasiulis žiūrovus pirmiausia linksmai pasveikino su trimis meilės šventėmis – vasario 14-tąja – meilės artimiesiems, vasario 16-tąja – meilės Tėvynei ir vasario 18-tąja – meilės stintai.

Dirigento Vyginto Rekašiaus vadovaujamas orkestras grojo įvairių užsienio kompozitorių kūrinius, tačiau labiausiai publikai patiko lietuvio Rimanto Giedraičio kūriniai.

Taip pat šoko orkestro choreografinės grupės 14 šokėjų, kurių vadovė Soneta Baltmiškienė.

Valstybės atkūrimo dienai skirto renginio pabaigoje „Gintaro“ administracijos vardu buvo padėkota mūsų protėviams už jų pastangas ginant mūsų šalį ir kad šiandien galime prisiminti šią dieną būdami lietuviais.

Visi susirinkusieji, apie 150 žmonių, liko patenkinti ir dėkojo už renginį plodami atsistoję.

Tą pačią dieną Stasio Vainiūno meno mokykloje vyko koncertas „Vardan Lietuvos“. Jo metu skambėjo fortepijono, smuiko garsai, eilėraščiai apie Lietuvos praeitį, linksmas žemaitiškas pasakojimas, kuris žiūrovams ypač patiko. Susirinkusieji matė Europos ir mūsų šalies rašytojų užrašus ant sienos apie Tėvynę, meilę jai. Rodyti gražiausių Lietuvos vietų vaizdai ir video filmai. Jaunių choras dainavo V.Kernagio, A.Noviko ir E.Sirvydaitės dainas. Taip pat pasirodė ir jaunučių choras.

Savo muzikiniais gebėjimais visus sveikino šios meno mokyklos auklėtiniai Paulina Senčyšina, Aušrinė Šilgalytė, Saulė Pukinskaitė, Aušrinė Rukšėnaitė, Dominykas Čepys, Laurynas Vičas, Matas Žulkus, Ugnė Jakubauskaitė, Marija Staponaitė, Justina Smieliauskaitė.

O šventiniam koncertui ugdytinius ruošė mokytojai Birutė Čepienė, Galina Zadonskaja, Liucija Gadeikytė, Rasa Daukšienė, Dalia Staškūnienė, Neringa Gicienė, Edmundas Jucevičius, Jurgis Žalimas, Vincas Paulauskas ir Lendrūna Moncevičienė.

Vasario 16-ąją Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginiai prasidėjo šv. Mišiomis Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje.

Mišias už Lietuvą pradėjo kunigas Sigitas Žilys: „Mūsų klebono, kunigo daktaro Mariaus Venskaus vardu, visų kunigų vardu, sveikinu jus visus su nuostabia Lietuvos nepriklausomybės švente. Kiekvienam lietuviui yra didelis širdies džiaugsmas tai, kad mes vėl gyvename nepriklausomoje valstybėje ir patys galime spręsti mūsų valstybės eigą, jos likimą“.

S. Žilys sakė, jog Lietuvos istorija turi panašumų su Dievo tauta:  „Mūsų tauta jau nuo savo istorijos pradžios kovojo su visokiais aplinkiniais, išoriniais ir vidiniais priešais, nes patys lietuviai kaip tauta troško būti laisvi. Juk ir Dievo tautos – žydų – istorija yra tampriai susijusi su nelaisve ir su išsivadavimo troškimu. Jie daug metų už savo laisvę kovojo su pavergėjais”.

Taip pat S. Žilys pabrėžė: „Dievas sukūrė laisvą žmogų. Juk pirmieji sukurti žmonės – Adomas ir Ieva – jau turėjo laisvę, laisvę rinktis, eiti vienokiu ar kitokiu keliu. Taigi, laisvas pasirinkimas žmoguje yra prigimtinis. Ir kada iš žmogaus tas pasirinkimas yra atimamas kažkokios priešiškos jėgos, žmogus negali su tuo susitaikyti”.

Kunigas S. Žilys visus susirinkusius tikinčiuosius kvietė ir toliau dalyvauti vasario 16 d. šventiniuose renginiuose. Mišių pabaigoje buvo giedamas Lietuvos valstybės himnas.

„Vasario 16-oji ypatinga ir tuo, kad visa Lietuva, o kartu ir Palanga mini tautos patriarcho daktaro Jono Basanavičiaus mirimo 85 metų sukaktį“, – po pasisveikinimo prie J.Basanavičiaus paminklo Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas N. Stasiulis priminė visiems susirinkusiems.

N. Stasiulis perskaitė ištrauką iš Lietuvos prezidento Antano Smetonos kalbos, pasakytos per J. Basanavičiaus laidotuves. Kalboje buvo aptariama tautos patriarcho J. Basanavičiaus svarba.

Vėliau žodį tarė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Jis pasveikino visus susirinkusiuosius Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.

„Šiandien, nulenkdami galvas prieš tautos patriarchą daktarą J. Basanavičių, mes ne tik patvirtiname, jog didžiuojamės jo indėliu į Lietuvos nepriklausomybę, bet ir prisimename savo pareigas puoselėti pamatines tautos vertybes. Tegu nepristygsta ryžto mūsų siekiams įgyvendinti, tegu jūsų idėjos bei darbai padeda kurti dabarties ir ateities Lietuvą. Su švente, mielieji palangiškiai”, – sveikino meras.

Vėliau susirinkusiuosius pasveikino ir Lietuvos respublikos vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis: „Ši vasario diena veda mus kaip kelrodė žvaigždė į priekį. Dvidešimt atkurtos Lietuvos nepriklausomybės metų įkvėpė žmones išgyventi 50 sovietinės okupacijos metų. Vasario 16 dienos dvasia palaikė mūsų žmones tremtyje, brandino mūsų jaunuolių dvasią, kurie per jėgą buvo siunčiami į sovietinės okupacijos kariuomenę, ir būtent vasario 16-osios  žvaigždė vedė mus į kitą nepriklausomybės šventę – 1990 m. kovo 11- ąją”.

Buvo padėtos gėlės prie J. Basanavičiaus paminklo.

Vėliau šventinių renginių dalyviai nuėjo prie dar vieno kovotojo už laisvę paminklo – generolo Jono Žemaičio, kur po iškilmingų kalbų buvo padėtos gėlės.

Sugrįžę prie J. Basanavičiaus paminklo, susirinkusieji sugiedojo Lietuvos valstybės himną.

Norintieji pratęsti vasario 16-osios paminėjimo renginius buvo kviečiami į Palangos senosios gimnazijos salę.

 

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 11-oji yra ir visuomet išliks nenumaldomo tautos ryžto, susitelkimo bei kilnių idėjų simbolis.  Tebūna Kovo 11-oji džiugi ir viltinga, skatinanti džiaugtis mūsų šalies pasiekimais bei didžiuotis savo Valstybe.  Te kiekvienam iš mūsų Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena suteikia optimizmo bei naujų jėgų kurti savo miesto ir šalies gerovę. Su meile kurkime ateities...



Palanga Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną minės jaunatvišku ritmu – į pasirengimą artėjančiai šventei įsitraukė ne tik Palangos kultūros ir jaunimo centro kolektyvas, bet ir miesto ugdymo įstaigos.



Įsibėgėjant pavasariui Palangos kultūrinis gyvenimas įgauna naują pagreitį – kovo 30 – balandžio 5 dienomis kurorto bendruomenė bei svečiai tradiciškai kviečiami drauge paminėti ne tik Palangai, bet ir visai šaliai svarbius du istorinius įvykius. Renginių ciklas „Palangos dienos“ sutelks bendruomenę visą savaitę minėti Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos 1921 m. kovo 30 d., taip pat –...


Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Kovo 11-ąją pagerbtas Kovo 11-osios Akto signataro, buvusio Palangos miesto mero Algimanto Vinco Ulbos atminimas. Visų palangiškių vardu Palangos meras Šarūnas Vaitkus padėjo ant signataro kapo gėlių.


Mieli palangiškiai ir šventojiškiai, Vasario 16-oji – ypatinga diena mūsų šalies istorijoje. Ji simbolizuoja tautos stiprybę, ryžtą ir vienybę bei kasmet mums primena, kad brangiausias tautos turtas yra laisvė. Nuoširdžiai sveikinu jus Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga. Švęskime Vasario 16-ąją su džiugesiu širdyse, puoselėkime...


Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Palanga miestiečiams ir svečiams pasiūlys gausią ir turtingą renginių programą. „Švęsime gražiai ir pagarbiai – Vasario 16-osios proga parengta programa yra orientuota tiek į jaunimą, tiek į vyresnius gyventojus“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro renginių režisierė Aušra Latonienė.


Pirmą kartą mūsų miesto istorijoje bendruomenės iniciatyva surengta „Palangos dienos“ šventė skambiu akordu įsiliejo į kurorto kultūrinį gyvenimą. Dviem svarbioms datoms – 1921 metų kovo 30-ajai, kai Palangos kraštas buvo prijungtas prie Lietuvos, bei balandžio 5-ajai, kai žemės dalybų akte tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo pirmą kartą buvo paminėtas...


Vasario 16-oji, skelbianti, kad prieš 94 metus buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės aktas, buvo deramai prisiminta ir Palangoje. Šia proga mūsų mieste vyko daug renginių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius