Liepos mėnesį ugniagesiai gelbėtojai jau ištraukė 30 skenduolių

Palangos tiltas, 2012-07-30
Peržiūrėta
2384
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Liepos mėnesį ugniagesiai gelbėtojai jau ištraukė 30 skenduolių

 

Pastaruoju metu šalį alinantys karščiai sparčiai didina skęstančiųjų bei nuskendusių žmonių skaičių. Jeigu birželio mėnesį vien tik šalies ugniagesiai iš įvairių vandens telkinių ištraukė 19 skenduolių, tarp jų ir 4 vaikus, tai dar nesibaigus liepai, jau ištrauktas trisdešimtas nuskendęs žmogus. O iš viso šiemet ugniagesiai gelbėtojai ištraukė 113 skenduolių (pernai per tą patį laikotarpį – 111), iš jų 7 vaikus. Beje, nuskendusių žmonių skaičius yra gerokai didesnis, nes be ugniagesių skenduolius ir skęstančiuosius iš vandens ištraukia gelbėjimo stočių gelbėtojai, policijos pareigūnai, gyventojai. Tą akivaizdžiai patvirtina ir praėjusių metų nelaimių vandenyje statistika. Higienos instituto duomenimis pernai Lietuvoje iš viso paskendo 239 žmonės, o ugniagesiai ištraukė 178 skenduolius. Todėl artėjant šiltam savaitgaliui Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas dar kartą primena gyventojams, kaip elgtis prie vandens telkinių.

Nesimaudykite nežinomose, nuošaliose vietose: geriau pasirinkti paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir budi gelbėtojai. Nebriskite giliau juosmens, jei nemokate plaukti. Nepalikite prie vandens be priežiūros mažamečių vaikų.

Nesimaudykite sočiai pavalgę ar pavargę, išgėrę alkoholinių gėrimų, sutemus. Perkaitę saulėje, nešokite staiga į vandenį, prieš tai juo apsišlakstykite.

Neplaukite už plūdurų, nors ir esate geras plaukikas. Negalima plaukti ir į laivų farvaterį arba artintis prie praplaukiančių laivų, nes plaukiantįjį vandens srovė gali įtraukti po laivo sraigtais. Nešokinėkite į vandenį nežinomoje vietoje, kur galima susižaloti atsitrenkus į dugne esančius kietus ar aštrius daiktus.

Neleiskite be suaugusiųjų priežiūros vaikams plaukioti ant pripučiamų žaislų, čiužinių, ar kitų priemonių. Ypač pavojinga išdykauti valtyje, vaikščioti joje, ją supti, nes ji gali apvirsti.

Jeigu sutraukė mėšlungis, pradėjote skęsti, stenkitės ramiai įvertinti situaciją ir kvieskitės pagalbos ištiesta ranka daužydami į vandenį, šaukite, atkreipdami į save kitų dėmesį. Pamatę skęstantį žmogų, šaukdami mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir nedelsiant kvieskite gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112. Tada verta apsidairyti, ar šalia nėra kokios nors gelbėjimo arba parankinės priemonės (gelbėjimo rato, valties, čiužinio ir kt.), kuria naudojantis būtų galima padėti skęstančiajam. Jeigu įmanoma, pamėginkite pasiekti skęstantįjį ranka, stora medžio šaka arba numeskite jam virvę.

Įsidėmėkite, jog gelbėti skęstantį gali tik geras plaukikas, kuris išmano gelbėjimo būdus ir moka tai atlikti praktiškai.

                     

Palangos PGT VPPP

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per pirmąsias tris šių metų savaites šalyje kilo per 600 gaisrų, juose žuvo 10 žmonių, o 25 gyventojai patyrė traumų.


Vasara daugeliui neatsiejama nuo maudynių ir poilsio gamtoje. Klaipėdos apskrities pareigūnai primena, kad vaikams iki 14 metų būti prie vandens telkinių, o ypač maudytis, be suaugusiųjų priežiūros yra draudžiama. 


Vasara daugeliui neatsiejama nuo maudynių ir poilsio gamtoje. Klaipėdos apskrities pareigūnai ragina prie vandens pramogauti saugiai ir atsakingai.


Palangos ugniagesiai įspėja: būkite atsargūs prie vandens

"Palangos tilto" informacija, 2021 06 07 | Rubrika: Miestas

Atėjus vasarai, nemaža dalis poilsiautojų renkasi poilsį prie vandens. Šiemet šalies ugniagesiai jau atliko 142 gelbėjimo darbus vandenyje. Iš įvairių vandens telkinių jie ištraukė 33 nuskendusius žmones, 7 gyventojus ugniagesiams pavyko išgelbėti. Nepalikti prie vandens be priežiūros mažamečių vaikų. Remiantis 5-erių metų atliktų gelbėjimo darbų vandenyje statistika, birželio mėnesį...


Vis labiau vėstant orams, prasidėjo intensyvus šildymo sezonas. Kaip rodo statistika, šaltaisiais metų mėnesiais labai padaugėja gaisruose žūstančių žmonių. Taip yra todėl, kad atvėsus orams, gyventojai daugiau laiko praleidžia namuose, naudoja šildymo įrenginius, elektrinius buitinius prietaisus.  


Nors orai pradėjo šilti vis dar galima rasti vandens telkinių apsitraukusių ledu. Per du pirmuosius šių metų mėnesius šalies ugniagesiai atliko 87 gelbėjimo darbus vandenyje ir ant ledo, tai net 74 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Šių darbų metu jie ištraukė 11 skenduolių bei išgelbėjo 7 gyventojus. Tai rodo, kad gyventojai ne visada...


Šiemet šalies ugniagesiai jau atliko 191 gelbėjimo darbą vandenyje (pernai – 288). Iš įvairių vandens telkinių jie ištraukė 81 nuskendusį žmogų (pernai – 97), iš jų 1 vaiką. Dar 17 gyventojų ugniagesiams pavyko išgelbėti. Beje, nuskendusių žmonių skaičius gali būti didesnis, nes, be ugniagesių, skenduolius ir skęstančiuosius iš...


Šventojoje budės ugniagesiai gelbėtojai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 06 19 | Rubrika: Miestas

Nuo trečiadienio šventojiškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai galės ramiau miegoti ir jaustis saugesni – čia atidarytas naujas priešgaisrinio gelbėjimo postas, kuriame, apsiginklavę visa reikalinga technika ir įranga visą parą budės ugniagesiai gelbėtojai.


Rugpjūčio 7-8 dienomis vyko projekto "Ekologinių avarijų likvidavimas Baltijos jūros pakrančių regione" jungtinės Lietuvos ir Latvijos ugniegesių gelbėtojų pratybos Baltijos pakrantėje prie Būtingės ir Papėje Latvijoje.


Pastaruoju metu šalį alinantys karščiai sparčiai didina skęstančiųjų bei nuskendusių žmonių skaičių. Jeigu birželio mėnesį vien tik šalies ugniagesiai iš įvairių vandens telkinių ištraukė 19 skenduolių, tarp jų ir 4 vaikus, tai dar nesibaigus liepai, jau ištrauktas trisdešimtas nuskendęs žmogus. O iš viso šiemet ugniagesiai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius