Legendinio „Skype“ pabaiga – kuo jį pakeisti?

Palangos tiltas, 2025-04-25
Peržiūrėta
130
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Skype asociatyvi nuotr. Bitė Lietuva nuotr.
Skype asociatyvi nuotr. Bitė Lietuva nuotr.

Gegužės 5 d. viena pirmųjų vaizdo skambučių ir susirašinėjimo programėlių – „Skype“ bus išjungta visiems laikams. „Microsoft“ oficialiai nutraukia programos veikimą ir ragina žmones pereiti prie kitų nemokamų sprendimų. Nors daugeliui žmonių „Skype“ vis dar asocijuojasi su pirmaisiais vaizdo skambučiais, mūsų bendravimo įpročiai pasikeitė neatpažįstamai. Bendraujant internetu norime ne tik matyti vienas kitą, bet ir dalintis failais ar ekranu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Prieš daugiau kaip 20 metų pasirodžiusi viena pirmųjų vaizdo skambučių programėlių pasaulyje – „Skype“ – sukurta visai netoli Lietuvos. 2003 metų rugpjūtį Švedijos ir Danijos verslininkai Niklas Zennstrom ir Janus Friis kartu su keturiais programuotojais iš Estijos pristatė pirmąją „Skype“ versiją.

„Tuo metu „Skype“ buvo tikra revoliucija skaitmeninių sprendimų rinkoje, nes pasiūlė nemokamus skambučius internetu su VoIP (angl. voice over Internet Protocol) technologija. Ši programėlė akimirksniu tapo populiaria alternatyva brangiems tarptautiniams skambučiams. „Skype“ populiarumas dar labiau išaugo, kai po kelerių metų pristatė vaizdo skambučių galimybę. Pastaraisiais metais ja kasdien naudojosi daugiau kaip 40 milijonų žmonių visame pasaulyje“, – pasakoja Mindaugas Rauba, „Bitės“ technologijų direktorius.

Bendravimo revoliucija

Nors „Skype“ padarė didelį proveržį, galiausiai šią programą pralenkė konkurentų sprendimai, siūlantys daugiau inovacijų ir integracijų su kitomis programomis.

„Ilgą laiką ši programa buvo laikoma inovatyvia, tačiau ją įsigijusi „Microsoft“ savo prioritetus nukreipė į tuo metu pažangesnį savo vystomą sprendimą – „Teams“. Tuo pačiu rinkoje jau vyko arši konkurencija – tokie sprendimai, kaip „Zoom“ ar „WhatsApp“, taip pat sparčiai reagavo į besikeičiančius žmonių bendravimo įpročius“, – prisimena M. Rauba.

Pasak jo, šiuo metu žmonės ne tik rašo žinutes ar skambina – bendravimas vis dažniau vyksta per vaizdo skambučius, grupinius pokalbius, bendrinant ekraną ar net dalijantis failais realiuoju laiku. Visa tai reikalauja ne tik gero interneto ryšio, bet ir sklandžios integracijos su kitomis platformomis, ko nebegalėjo pasiūlyti „Skype“. 

Pamažu „Skype“ prarado vartotojų dėmesį, o „Microsoft“ pagrindiniu vaizdo skambučių ir susirašinėjimo sprendimu liko „Teams“. Todėl suprantama, jog nutraukdama „Skype“ veiklą, savininkė rekomenduoja pereiti būtent prie šios bendradarbiavimo platformos, pritaikytos tiek verslui, tiek asmeniniam naudojimui.

„Šiuo metu „Skype“ naudotojai turi galimybę pereiti prie nemokamos „Teams“ versijos, kuri siūlo daugelį pagrindinių funkcijų. Prisijungus prie „Microsoft Teams Free“ su tais pačiais „Skype“ prisijungimo duomenimis, visi kontaktai ir pokalbių istorija bus automatiškai perkelti, tad galima tęsti įprastą bendravimą su draugais ar artimaisiais“, – sako „Bitės“ technologijų direktorius.

Nenorintys pereiti prie programos „Teams“ gali atsisiųsti arba ištrinti visus savo „Skype“ duomenis iki 2026 metų sausio. Vėliau visi „Skype“ likę duomenys bus automatiškai ištrinti.

Svarbiausia – geras ryšys

Besidairantiems kitų „Skype“ alternatyvų, M. Rauba siūlo atkreipti dėmesį į savo naudojamus įrenginius.

 „Apple“ ekosistemos naudotojai gali rinktis nemokamą „FaceTime“, o „Android“ – „Google Meet“. Šios programėlės užtikrina kokybiškus vaizdo ir garso skambučius, leidžia lengvai bendrauti, organizuoti susitikimus ar dalintis ekranu. Vis labiau populiarėja ir „Zoom“, kuri pandemijos metu tapo vienu pagrindinių įrankių tiek darbui, tiek asmeniniam bendravimui – ši platforma iki šiol išlieka itin mėgstama dėl savo lankstumo ir paprasto naudojimo“, – pataria ekspertas.

Tarp kitų populiarių pasirinkimų gali būti ir šiuo metu plačiai naudojamos kitos nemokamos bendravimo programėlės „WhatsApp“ bei „Facebook Messenger“. Jos siūlo ne tik greitą susirašinėjimą, bet ir aukštos kokybės vaizdo skambučius, leidžiančius bendrauti tiek vienas su vienu, tiek grupėmis. Pašnekovas pažymi, kad svarbiausias visų šių sprendimų pamatas – kokybiškas interneto ryšys.

„Technologijos sparčiai juda į priekį, bet joms reikalingas pagrindas – platus, patikimas ryšys. Dėl to, kad mobilusis internetas tapo gerokai greitesnis ir stabilesnis, šiandien galime turėti aukštos kokybės vaizdo skambučius be trukdžių, jungtis į konferencijas, dalintis turiniu. Augantis vaizdo turinio vartojimas rodo, kad žmonės bendrauja per ekranus, teikia pirmenybę vaizdinei informacijai, tad investicijos į ryšio plėtrą yra kritiškai svarbios. „Bitėje“ investuojame 100 mln. eurų į naujos kartos tinklo statybas bei turimų tinklų modernizavimą, kad Lietuvos žmonėms užtikrintume kokybišką ryšį ten, kur jo reikia“, – sako „Bitės“ technologijų direktorius.

 

Jaunius Špakauskas

„Bitė Lietuva“ korporatyvinės komunikacijos vadovas

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 5 d. viena pirmųjų vaizdo skambučių ir susirašinėjimo programėlių – „Skype“ bus išjungta visiems laikams. „Microsoft“ oficialiai nutraukia programos veikimą ir ragina žmones pereiti prie kitų nemokamų sprendimų. 


Palangos sankryžose naujais ir moderniais bus pakeisti visi šviesoforai bei su tuo susijusi valdymo ir kita įranga.


Atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos prognozes, nuo balandžio 29 d. skelbiama 2023–2024 metų šildymo sezono Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pabaiga.


Išėjus Anapilin legendiniam Palangos mokytojui Jonui Brindzai, Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasidalino jautria žinute socialiniame tinkle Facebook.


Palangiškiui Seimo nariui Mindaugui Skritulskui  pernai pavyko savivaldos naudai pakeisti ar patobulinti šešis įstatymus.


Antrojoje dokumentinio serialo „Tikslo link. Olimpas“ serijoje „Sugrįžimas“ – pasiruošimo sezonui pabaiga, Jono Vainausko prisiminimai apie nesėkmingiausią karjeros etapą Liepojoje ir dėmesys komandos masažuotojui Juozui Petkevičiui, legendiniam Juozukui. 


Vadovaujantis LR vietos savivaldos įstatymu, Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklėmis bei atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos orų prognozes, nuo 2022 m. gegužės 3 d. skelbiama 2021–2022 metų šildymo sezono Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pabaiga.


Kelių eismo taisyklės numato, kad nuo lapkričio 1 iki 10 d. vairuotojams privalu vasarines padangas pakeisti į skirtas žiemiškoms eismo sąlygoms.


Liepos 20-24 dienomis Palangoje įvyko FK „Palangos“ ir Roterdamo „Feyenoord“ futbolo klubų organizuota vasaros futbolo stovykla, kurioje sudalyvavo 145 vaikai nuo 7 iki 17 metų amžiaus. Taip pat stovyklos metu buvo surengti trenerių kursai, kuriuose dalyvavo 20 trenerių iš Lietuvos. Jie visi siekė patobulinti savo sugebėjimus ir įgyti daugiau žinių apie...


Palanga pasaulio pabaiga nepatikėjo

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2012 12 27 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Žadėtoji pasaulio pabaiga neįvyko ir mums teks gyventi toliau. Taip juokais galima apibūdinti praėjusią savaitę visuomenėje tvyrojusią nuotaiką. Visus šiuos metus iki pat gruodžio 21 dienos buvo eskaluojama žinia apie gresiančią Žemės rutulio katastrofą. Tokios kalbos buvo stiprinamos ne tik nuorodomis į ta diena pasibaigiantį senovės indėnų majų kalendorių, bet ir Saulės sistemos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius