KUL prieširdžių virpėjimas pradėtas gydyti pažangiausiu metodu

Palangos tiltas, 2024-11-08
Peržiūrėta
1549
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

KUL Širdies aritmijų komanda
KUL Širdies aritmijų komanda

Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) Širdies aritmijų centro medikai nuo šiol prieširdžių virpėjimą – vieną iš dažniausių aritmijos rūšių – gydys saugiau ir efektyviau. Ligoninėje pradėtos atlikti plaučių venų izoliacijos procedūros, kai širdies raumuo veikiamas ne šalčiu ar karščiu, o elektros srove.

Ligoninėje atliktos pirmosios procedūros su specialia technologija, kurios Lietuvoje dar niekas nenaudoja

„Plaučių venų izoliacijos procedūros yra vienos efektyviausių gydant prieširdžių virpėjimą. Iki šiol tokias procedūras atlikdavome dviem metodais, kai širdies raumuo veikiamas karščiu arba šalčiu. Turėdami didžiulę tokių procedūrų patirtį žengėme į naują etapą. Nuo šiol širdies raumenį paveiksime pulsiniu lauku - elektros srove. Tai nauja procedūra ne tik mūsų įstaigoje. Pasaulyje ji pradėta taikyti prieš porą metų“, – sakė KUL Širdies aritmijų centro vadovas dr. Jonas Jarašūnas, patikrinęs, kad šis metodas leidžia procedūras atlikti greičiau, saugiau ir efektyviau.

Ligoninėje atliktos pirmosios procedūros su specialia technologija, kurios Lietuvoje dar niekas nenaudoja. Pirmieji šalyje šią technologiją pritaikę kardiologai  kalba apie neabejotiną naujovės naudą pacientui. Procedūra sukels mažiau komplikacijų, nes ji atliekama saugesniu energijos šaltinu, kuris nepažeidžia aplink širdį esančių struktūrų.

„Procedūrą galime atlikti greičiau, o jos poveikis yra momentinis. Veikiant karščiu ar šalčiu procedūra užtrunka maždaug tris kartus ilgiau. Procedūros atlikimo laikas yra svarbus tiek medikams, tiek pacientams. Kai gydytojai per tą patį laiką gali atlikti daugiau procedūrų, paslauga tampa prieinamesnė“, – apie procedūros privalumus kalbėjo J.Jarašūnas.

Prieširdžių virpėjimas yra dažniausiai pasitaikanti aritmija, nuo kurios kenčia 1-2 proc. populiacjos.

Yra skaičiuota, kad kas trečias žmogus per gyvenimą patirs bent vieną prieširdžių virpėjimo epizodą.

Medikai sako, kad nebūtinai juos visus reikia gydyti intervenciniu būdu. Kartais pakanka gyvenimo būdo korekcijos: mažinti svorį, koreguoti kraujospūdį, kitus širdies ligų rizikos veiksnius. 

„Tačiau kartais to nepakanka ir mes imamės intervencijos siekdami pagerinti paciento gyvenimo kokybę, sumažinti širdies nepakankamumo ar net mirties riziką. Tada pasiūlome procedūrą, kuri vadinasi plaučių venų izoliacija. Iki šiol, kaip jau ir minėjau, ji buvo atliekama karščiu arba šalčiu, o dabar galima pasiūlyti pulsinio lauko abliaciją, kai elektros srove mes paveikiame širdies raumenį ir pasiekime efektą“, – sako J.Jarašūnas.

Pasak gydytojo, intervencinės procedūros taikomos žmogui, kenčiančiam nuo prieširdžių virpėjimo, kai jam dažnai kartojasi ritmo sutrikimo epizodai, vaistai nėra efektyvūs arba pacientas jų nebepageidauja.

Pasak mediko, nėra efektyvaus medikamento, kuris užkirstų kelią ritmo sutrikimams. Gydant prieširdžių virpėjimą medikamentai padeda maždaug 20-30 proc. pacientų. Tuo tarpu intervencinės procedūros efektyvumas siekia apie 70 proc.

KUL Komunikacijos tarnyba

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) Širdies aritmijų centro medikai nuo šiol prieširdžių virpėjimą – vieną iš dažniausių aritmijos rūšių – gydys saugiau ir efektyviau. 


Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) pradėtas taikyti naujas saugus ir efektyvus metodas užkalkėjusioms kraujagyslėms plėsti.



Iki rytmečio visą savaitgalį vykęs poilsio namuose „Auska“ festivalis "Pudra" ir sutrukdęs palangiškių ir kurorto svečių ramybę neliko nepastebėtas ir vietos policijos. Kaip „Palangos tiltui“ sekmadienį sakė Kęstutis Bončkus, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas...


Palangoje pradėtas šildymo sezonas  1

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 07 | Rubrika: Miestas

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymu bei Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklėmis, taip pat atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos orų prognozes, nuo spalio 7 d. Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pradėtas 2019–2020 metų šildymo sezonas.


Šiandien, tarp 11 ir 12 valandos, į kavinę "Armėniški šašlykai" (J. Basanavičiaus g. 27, Palanga) atvykus FNTT pareigūnams, kavinės savininkas Darius Miklovas, kuris yra ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentas, pareigūnams pasipriešino. Sutramdyti D. Miklovą pavyko jį paguldžius ant promenados grindinio ir...


Artimiausiu metu pacientus pasieks vaistai, skirti gydyti išsėtinei sklerozei, pažengusiam prostatos (priešinės liaukos) vėžiui ir virusiniam hepatitui C, kuriuos nuspręsta įtraukti į kompensuojamų vaistų sąrašą.


    Dažnas lietuvis dažnai nesiryžta kalbėti apie savo ligas, o kai prasideda problemos „su antru galu“, gėdijamasi ne tik jas minėti, bet ir kreiptis pas gydytojus – pasirenkamas ignoravimo kelias. Tačiau tai yra blogiausia, ką tokiu atveju galima daryti.   Apie pilvo ir išeinamosios angos ligas „Palangos...


Gydytojas Alfredas Kerulis vaikų gydymą vadina širdies atgaiva ir ištiesia pagalbos ranką visiems jos norintiems. Puikius įgūdžius turėdamas gydytojas visuomet suteikia naudingų patarimų, o ir pats, kaip jis teigia, vis mokosi ir kasdien sužino ką nors nauja. Naujausias jo atradimas – alergiją vaikams kelia ir plastikinės pakuotės.


Lazdininkuose pradėtas spiningavimo sezonas

Aistas MENDEIKA, 2009 05 06 | Rubrika: Sveikata

Gegužės 1-2 dienomis Žemaitijos žvejai Lazdininkų tvenkinyje (Kretingos rajonas) atidarė spiningavimo sezoną – čia įvyko Atvirojo Žemaitijos spiningavimo čempionato pirmieji du  turai, kuriuos surengė net keli šio krašto sportinės žūklės klubai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius