Kretingoje minimi J.K. Chodkevičiaus metai: vyks pagerbimo ceremonijos ir konferencija

Palangos tiltas, 2021-09-22
Peržiūrėta
2315
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kretingoje minimi J.K. Chodkevičiaus metai: vyks pagerbimo ceremonijos ir konferencija

Šie, 2021-ieji, metai yra paskelbti didžiojo Lietuvos etmono, karvedžio Jono Karolio Chodkevičiaus metais. Garsus XVII amžiaus valstybės veikėjas itin svarbus Kretingai – jis savo gyvenimo metais valdė Kretingos dvarą, pastatė pranciškonų vienuolyną, bažnyčią ir įkūrė Kretingos miestą. Minint 400-ąsias J.K. Chodkevičiaus mirimo metines, kretingiškiai bei miesto svečiai yra laukiami Kretingos miesto įkūrėjo pagerbimo renginiuose. 

Kretingos muziejaus projektas „Atmintis“ įgavo prasmę. Minint J.K. Chodkevičiaus 400-ąsias mirties metines J.K. Chodkevičiaus 400-ųjų mirties metinių minėjimas rugsėjo 24 dieną prasidės 10 valandą. Kretingos muziejuje, kuris įsikūręs Kretingos dvaro sodyboje, Tiškevičių rūmų partere įvyks karvedžio kenotafo pristatymo ceremonija. Į kenotafą bus įdėti artefaktai, pasirašytas aktas. Po ceremonijos Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa kartu su Lietuvos kariuomenės kariais kenotafą išneš iš Kretingos dvaro partero.  Iškilminga eisena eis Vilniaus gatve iki J.K. Chodkevičiaus paminklo Rotušės aikštėje. Joje 11 valandą įvyks J.K. Chodkevičiaus 400-ųjų mirties metinių minėjimas. Pagerbimo iškilmes vainikuos šv. Mišios Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje. Jų metų kenotafas bus pašventintas ir iškilmingai įneštas į Chodkevičių šeimos mauzoliejų po pagrindiniu bažnyčios altoriumi.

Kenotafo J.K. Chodkevičiui idėjos autorius – Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ G9 skyriaus Visuomenės informavimo specialistas Nerijus Čapas. Kenotafo izualizacijos idėja –  bendras skulptoriaus Vytauto Baransko, Kretingos muziejaus istorikų bei Kretingos pranciškonų kūrinys. Idėjos vizualizacija ir atlikimas – skulptoriaus Vytauto Baransko.

 Renginio organizatoriai – Kretingos rajono savivaldybė, Lietuvos kariuomenės Motorizuotoji pėstininkų brigada „Žemaitija“, Kretingos muziejus, Kretingos kultūros centras, Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai parapija. 

Po iškilmių J.K. Chodkevičiaus pagerbimo renginiai tęsis Kretingos muziejuje. Baltojoje salėje nuo 14 valandos vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Alberto Vijūko-Kojalavičiaus skaitymai- 2021“. Konferencijoje mokslinius pranešimus apie J.K. Chodkevičiaus asmenybę, karinius nuopelnus, svarbą Kretingai, Lietuvai bei Europai, skaitys Kretingos muziejaus istorikai Julius Kanarskas ir Jolanta Klietkutė, didžiojo karvedžio asmenybe besidomintis kretingiškis Juozas Pelionis. Išsamius pranešimus taip pat skaitys lietuvių, lenkų, latvių mokslininkai. Šios konferencijos organizatorius – Geneologijos, heraldikos ir veksikologijos institutas, kurio partneriu yra ir Kretingos muziejus.  

Foto: Kenotafą – simbolinį antkapinį paminklą, skirtą pagerbti mirusįjį, kurio palaidojimo vieta nėra žinoma, - J. K. Chodkevičiui sukūrė skulptorius Vytautas Baranskas. 

Kretingos muziejaus informacija

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželio 17 d. Palangos Šventosios pagrindinės mokyklos iniciatyva Palangos kurorto muziejuje vyko tarptautinė 5–8 kl. moksleivių konferencija ,,Kurortų pėdsakais“. 



Palangos viešbučių ir restoranų asociacija drauge su Lietuvos marketingo asociacija ir Palangos koncertų sale gegužės 17 d. kviečia į pirmą kartą rengiamą tokio pobūdžio konferenciją „Malonu‘23“. 


 Ji organizuojama kartu su Klaipėdos universitetu ir skirta visų specialybių vaikų ligų gydytojams ir kitiems sveikatos priežiūros specialistams.


Šie, 2021-ieji, metai yra paskelbti didžiojo Lietuvos etmono, karvedžio Jono Karolio Chodkevičiaus metais. Garsus XVII amžiaus valstybės veikėjas itin svarbus Kretingai – jis savo gyvenimo metais valdė Kretingos dvarą, pastatė pranciškonų vienuolyną, bažnyčią ir įkūrė Kretingos miestą. Minint 400-ąsias J.K. Chodkevičiaus mirimo metines, kretingiškiai bei miesto svečiai yra laukiami Kretingos...


Rugsėjo 18 d. Palangos kurorto muziejuje organizuojama konferencija „Palanga grįžta Lietuvai“, skirta Palangos ir Šventosios įtraukimo į Lietuvos sudėtį šimtmečiui paminėti.


Praėjusį sekmadienį, gegužės 16 d., Palangoje buvo paminėta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena. Ta proga Palangos Švč. Mergelės Ėmimo į dangų bažnyčioje šv. mišias aukojo Klaipėdos įgulos kapelionato kapelionas kmdr. mgr. Remigijus Monstvilas.


Vasaros pradžioje žinia, kad Palangos miestas sėkmingai iš UAB „Litesko“ perėmė į savo rankas jai prieš 15 metų išnuomotą savo turtą – šilumos tinklus, liko vasaros nuotaikomis gyvenančių palangiškių mažai pastebėta, bet už šio virsmo – titaniškos miesto, savivaldybės įmonės „Palangos šilumos tinklai“...


Po vestuvių ceremonijos – atgal į mokyklos suolą

Jūratė RIEPŠAITĖ , 2012 09 03 | Rubrika: Miestas

Rugsėjo pirmoji – tai Mokslo ir žinių diena, kiekvienais metais į mokyklas sukviečianti daugybę mokinių. Bet ar rugsėjo pirmąją į mokyklą galima rinktis tik dėl naujų mokslo metų pradžios? Tikrai ne. Tai įrodė buvę Palangos senosios gimnazijos mokiniai Ieva Šimkutė ir Egidijus Pilelis, kurie po savo vestuvių ceremonijos atskubėjo į buvusią mokyklą.


Praėjusį trečiadienį lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ įvykusi Mini konferencija „Išeinu į mokyklą“ suteikė galimybę priešmokyklinių grupių vaikų tėveliams išrinkti tinkamiausią mokyklą savo atžaloms. Į ją susirinkę trijų mokyklų atstovai pristatė savo mokymo įstaigas, tikėdamiesi, kad rugsėjo mėnesį jų mokinių gretas papildys ir patys mažiausieji.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius